Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Istros είπε

Πουλάς κανένα οικόπεδο?

Πουλάω φίνα οικοπεδάκια στο Άγιο Όρος σε τιμή ευκαιρίας. Στα δύο, δώρο ένα συλλεκτικό iPhone 4 που το χειρίζεσαι με το ένα χέρι because "who needs bigger screen?". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

Νομίζω πως θα μου έβγαινε τσάμπα το Xs Max 512GB αν μου δίνανε ένα ευρώ για κάθε ποστ που έχω διαβάσει περί μοστραρίσματος του iPhone στην καφετέρια.

εν το μεταξύ πρέπει να έχω να πάω για καφέ από το λύκειο το σωτήριον έτος 1998

Εγώ σκέφτηκα άλλη ιδέα από αύριο θέλω όλοι οι Έλληνες να μου δώσουν από 10cents. Ούτε θα σας λείψουν και εγώ θα πάρω ένα σπίτι. Από Δευτέρα το κάνουμε για έναν άλλον δηλαδή δίνω και εγω 10cents. Καλύτερα δεν είναι έτσι; Μαζί μπορούμε πολλά..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Makis38 είπε

Να μην σου πω και τρεις...

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά, αλλά εγω δεν συμφωνώ. Μπορεί σε κάποια σημεία να κερδίζει η μία συσκευή και να χάνει άλλη, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τη μία συσκευή 2X καλύτερη απο την άλλη (συνολικά). Kαταλαβαίνω ωστόσο κάποιον που δίνει πάρα πολλή σημασία σε αυτά τα σημεία υπεροχής και πληρώνει γι' αυτά. 

Επεξ/σία από jacobthir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε apple πολυ σε αγαπησα με αυτη την κινηση σου! Φατους τα νεφρα! Στα 5000 ευρω γινεται να τα φτασεις τα κινητα σου; Kαι εσεις καθιστε μετα και συζητηστε ποιο ειναι καλυτερο ή χειροτερο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Δεν είδα panosveto και djtaurus να σχολιάζουν. Τι γίνεται; Αρχίζει να τους διώχνει η μαμά apple με τις τιμές της. 

Είπαμε στο χιλιάρικο αντέχουμε αλλά να το πας από 1100 και πάνω, εεε δεν αξίζει...

Ο panosveto12 αλλαξοπιστησε το γύρισε σε android και κράζει τα iphone!Λογικό με αυτές τις τιμές διαλύεται το στρατοπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vangelis_D9 είπε

Εν τω μεταξύ ακόμα περιμένω αγγελία στο ινσόμνια για το Xs Max - 512GB  €1789 να το βάλει €2500 για να το πάρω day one.

Εσύ είσαι δυνατός. Σαν τον Χαϊλαντερ θα μείνεις όταν η εταιρία θα τα πάει αρχική τιμή 2Κ τα starter μοντέλα της ενώ το 90% που έχουν iPhone τώρα και φωνάζουν θα το γυρίσουν στην Samsung και xiaomi μην αντέχοντας οικονομικά...!

Το καλό είναι ότι θα έχουν 5 χρόνια updatesστα παλιά iPhone τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, billdanos είπε

Στην κορυφή για μένα είναι η αρμονική συνεργασία όλων των συσκευών που έχω κάτω από οικοσύστημα της Apple. Και μετά ακολουθούν άπειρες «λεπτομέρειες» που προσωπικά  με κάνουν να νιώθω ωραία όταν τις βλέπω στις συσκευές και το λειτουργικό. 

Το πρώτο δεν μπορώ να το δεχτώ ως υπεροχή λειτουργικού συστήματος. Το κλειστό οικοσύστημα δηλαδή.

Για τις άπειρες λεπτομέρειες που λες, αν είναι μοναδικές σε αυτό το λειτουργικό ή υπάρχουν με μοναδικό τρόπο και που ταιριάζει στο γούστο σου, αυτό μάλιστα.

38 λεπτά πριν, billomnia είπε

Να σου πω εγώ ενα που σαν χρήστης android το ζηλεύω. Η ενσωματωμένη αποστολή μεγάλων αρχείων από ios σε ios. Ενώ σε android πρέπει να έχεις την ίδια εφαρμογή. Πόσο δύσκολο είναι να προστεθεί και σε android;!

Πώς ακριβώς γίνεται αυτή η αποστολή; Μέσω Ίντερνετ, Wi-Fi direct, Bluetooth, κάτι άλλο;

39 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

να η μία γενικότητα / να ακόμα μία / να και μία τρίτη

πάρε και μια συγκεκριμένη, χρήστης μου έφερε ένα Nexus 5X με σπασμένη οθόνη, όσο θα έμενε στο σέρβις αγοράστηκε άλλο και θέλαμε να μεταφέρουμε όλο το content της μιας συσκευής στην άλλη. μάντεψε αν γίνεται σωστά. το σωστό backup/restore είναι λέει vendor-specific solution δεν υπάρχει στο βανίλα. και αν θες να μετακινηθείς μεταξύ vendors; τι θα γίνουν πχ τα περιεχόμενα ενός app που είναι στο ένα device; στο νέο θα κατέβει από το store και θα είναι άδειο...

μπορώ να βρω δεκάδες επιχειρήματα.

Ακριβώς επειδή υπάρχουν αρκετοί vendors δεν μπορείς να καυχιέσαι για την υπεροχή του iOS έναντι όλων των Android, και ειδικά όταν έχεις σκάσει τα διπλάσια χρήματα για τη συσκευή σου θα ήταν ντροπή να μην μπορούσες να μεταφέρεις τα apps και τα πάντα. Εγώ με Samsung, Sony και OnePlus - μεταξύ άλλων - δεν είχα ποτέ προβλήματα με μεταφορές backup για τα πάντα. Έπειτα, εκτός των τοπικών δεδομένων των εφαρμογών, όλα τα υπόλοιπα (π.χ. media και επαφές) τα κάνεις πανεύκολα backup σε ΟΛΑ τα Android. Τέλος, πολλές σοβαρές εφαρμογές έχουν και το δικό τους backup.

Αναφορά σε κείμενο

επίσης αν ζητήσω πηγή για ενοχές της Apple σε σχέση με το user privacy μάλλον θα ακούσω για τις γυμνές φωτός από τις διάσημες που πέσανε θύμα phishing.

Μπα, δες μία διαφορετική που έγραψα στον bill παραπάνω. Λίγα δευτερόλεπτα μου πήρε να την βρω.
 

 

Επεξ/σία από randomcat
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Snollygoster είπε

έλα μωρέ παιδιά με το iPhone και τη γκόμενα 10 χρόνια τώρα δεν έχετε βαρεθεί. τόσο ξαναζεσταμένο φαγητό από φοιτητής έχω να φάω.

Πες μου ενα λογο που αξιζει να δωσει καποιος 1300 ευρω να το παρει... Τοσα λεφτα λες να εχει ο Ελληνας? Τρυπιες τσεπες εχουμε ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

Νομίζω πως θα μου έβγαινε τσάμπα το Xs Max 512GB αν μου δίνανε ένα ευρώ για κάθε ποστ που έχω διαβάσει περί μοστραρίσματος του iPhone στην καφετέρια.

εν το μεταξύ πρέπει να έχω να πάω για καφέ από το λύκειο το σωτήριον έτος 1998

Εγώ πρώτος σου δίνω το € που μου αναλογεί αρκεί να βγούμε για καφέ ( αφού εχεις και τοσα χρόνια να πας για καφέ), να φέρεις το i-phone και να το αφήσουμε στο τραπέζι για να αποκτήσει status και εμπειρία χρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Kostas Euosmos said:

Πες μου ενα λογο που αξιζει να δωσει καποιος 1300 ευρω να το παρει... Τοσα λεφτα λες να εχει ο Ελληνας? Τρυπιες τσεπες εχουμε ολοι

έχουμε γράψει δεκάδες λόγους ανά τα χρόνια. έγραψα και μερικούς 1-2 σελίδες πίσω σε αυτό το thread.

οι συσκευές δεν απευθύνονται στον μέσο ελληνικό μισθό.

όχι δεν έχουμε τρύπιες τσέπες όλοι. το ότι το έχει παρακάνει με τις τιμές είναι γεγονός βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

Νομίζω πως θα μου έβγαινε τσάμπα το Xs Max 512GB αν μου δίνανε ένα ευρώ για κάθε ποστ που έχω διαβάσει περί μοστραρίσματος του iPhone στην καφετέρια.

εν το μεταξύ πρέπει να έχω να πάω για καφέ από το λύκειο το σωτήριον έτος 1998

Στην Ελλάδα για μια μούρη ζουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Markoulas10 said:

Εγώ πρώτος σου δίνω το € που μου αναλογεί αρκεί να βγούμε για καφέ ( αφού εχεις και τοσα χρόνια να πας για καφέ), να φέρεις το i-phone και να το αφήσουμε στο τραπέζι για να αποκτήσει status και εμπειρία χρησης.

είδες τελικά το έφαγα το πεσιματάκι μου για ραντεβουδάκι χωρίς να βγάλω το iPhone στο τραπέζι της καφετέριας ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...