Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, markoliaz είπε

το iphone δεν ειναι ακριβο, θυμαμαι εποχες 1997-2001 υπηρχαν μοντελα nokia παντοφλες τοτε με 300.000 δραχμες...απλα τοτε ηταν αλλιως και η οικονομια της χωρας..τα εχετε ξεχασει...ναι για τα σημερινα δεδομενα της χωρας μας ειναι ακριβο..αλλα ουσιαστικα ΔΕΝ ειναι ακριβο...ναι ξερω σας εκαψα τον εγκεφαλο..........αλλα υπαρχει μια δοση αληθειας σε αυτο που ειπα!!!! :)

Όχι ρε συ τι ακριβό...και προπάντων  τα iphone δεν χάνουν ποτέ την αξία τους. Ελβετικά ομόλογα.

Κάποιος που το αγόρασε 1425 ευρώ πριν ένα 6μηνο και έδωσε άλλο ενα 100αρικο σε θήκη και tempered μπορεί άνετα να το πουλήσει 800 ευρώ στο insomnia, χάνοντας μόνο 700 ευρώ σε 180 ημέρες!!!!! Αν δεν είναι αυτό επένδυση, τί είναι;

Επεξ/σία από panos2000gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, markoliaz είπε

το iphone δεν ειναι ακριβο, θυμαμαι εποχες 1997-2001 υπηρχαν μοντελα nokia παντοφλες τοτε με 300.000 δραχμες...απλα τοτε ηταν αλλιως και η οικονομια της χωρας..τα εχετε ξεχασει...ναι για τα σημερινα δεδομενα της χωρας μας ειναι ακριβο..αλλα ουσιαστικα ΔΕΝ ειναι ακριβο...ναι ξερω σας εκαψα τον εγκεφαλο..........αλλα υπαρχει μια δοση αληθειας σε αυτο που ειπα!!!! :)

Όχι ρε συ τι ακριβό...και προπάντων  τα iphone δεν χάνουν ποτέ την αξία τους. Ελβετικά ομόλογα.

Κάποιος που το αγόρασε 1425 ευρώ πριν ένα 6μηνο και έδωσε άλλο ενα 100αρικο σε θήκη και tempered μπορεί άνετα να το πουλήσει 800 ευρώ στο insomnia, χάνοντας μόνο 700 ευρώ σε 180 ημέρες!!!!! Αν δεν είναι αυτό επένδυση, τί είναι;

 

Επεξ/σία από panos2000gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snollygoster είπε

Τι γίνετε ρε παιδιά με τα διπλότριπλα ποστ; Χάλασε τίποτα στο μάτριξ;

φιλε εδω απο linux ολα καλα

μηπως η μαμα απλ σου υπενθυμιζει διακρτικα οτι πρεπει να αναβαθμιστεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

έχουμε γράψει δεκάδες λόγους ανά τα χρόνια. έγραψα και μερικούς 1-2 σελίδες πίσω σε αυτό το thread.

οι συσκευές δεν απευθύνονται στον μέσο ελληνικό μισθό.

όχι δεν έχουμε τρύπιες τσέπες όλοι. το ότι το έχει παρακάνει με τις τιμές είναι γεγονός βέβαια.

Τρύπια μυαλά ίσως; :-) Πέρα από την πλακίτσα αυτό σου το ποστ θεωρώ το πιο σωστό από όλα όσα είπες παρότι διαφωνώ με τους αστείους "δεκάδες λόγους"... Τώρα που το σκέφτομαι τα τρύπια μυαλά είναι μάλλον η πραγματικότητα και όχι πλακίτσα για πολύ κόσμο στην Ελλάδα... Οι μισοί μαθητές στο σχολείο που δουλεύω (δημόσιο σχολείο, όχι ιδιωτικό) έχουν iphone...συγκεντρωθειτε γονείς!

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, G3orge_ είπε

2. Πανάκριβα κινητά τα οποία πάλι οι απολίτιστοι αμερικανοί κ Ευρωπαίοι θα τα πάρουν με τεράστια επιδότηση σχεδόν τζάμπα. 

Εγώ παντως που μένω UK που παίζουν μεγάλοι μισθοί 2-3 iphone X έχω δεί στο δρόμο όλα και όλα ... ποιος σας είπε ότι ο κόσμος έχει την μανία με τα κινητά που έχουμε εμείς Ελλάδα? Ναι άπειρος κόσμος έχει όντως iphone, πάρα πολλοί όντως, αλλά κυρίως έχουν το 7 και το 7s που είναι σε λογική τιμή στο συμβόλαιο τους. Ποιος σας είπε ότι υπάρχει τεράστια "επιδότηση συσκευών" στο εξωτερικό? Οι συνδέσεις sim only είναι στη μισή και παρακάτω τιμή από τους δικούς μας κλέφτες παρόχους (με 15 λίρες πάιρνεις 12gb και unlimited call/text ) και έτσι ο κόσμος αντί για αυτά τα χρήματα δίνει 30-40 το μήνα για να αγοράσει πρακτικά με "δόσεις" κινητό. Και για να πάρεις το X είναι 60+ το μήνα για 2 χρόνια ....

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gthe είπε

Εγώ παντως που μένω UK που παίζουν μεγάλοι μισθοί 2-3 iphone X έχω δεί στο δρόμο όλα και όλα ... ποιος σας είπε ότι ο κόσμος έχει την μανία με τα κινητά που έχουμε εμείς Ελλάδα? Ναι άπειρος κόσμος έχει όντως iphone, πάρα πολλοί όντως, αλλά κυρίως έχουν το 7 και το 7s που είναι σε λογική τιμή στο συμβόλαιο τους. Ποιος σας είπε ότι υπάρχει τεράστια "επιδότηση συσκευών" στο εξωτερικό? Οι συνδέσεις sim only είναι στη μισή και παρακάτω τιμή από τους δικούς μας κλέφτες παρόχους (με 15 λίρες πάιρνεις 12gb και unlimited call/text ) και έτσι ο κόσμος αντί για αυτά τα χρήματα δίνει 30-40 το μήνα για να αγοράσει πρακτικά με "δόσεις" κινητό. Και για να πάρεις το X είναι 60+ το μήνα για 2 χρόνια ....

Εγώ νόμιζα ότι έξω έχουν λεφτοδεντρα και τα καίνε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gthe είπε

Εγώ παντως που μένω UK που παίζουν μεγάλοι μισθοί 2-3 iphone X έχω δεί στο δρόμο όλα και όλα ... ποιος σας είπε ότι ο κόσμος έχει την μανία με τα κινητά που έχουμε εμείς Ελλάδα? Ναι άπειρος κόσμος έχει όντως iphone, πάρα πολλοί όντως, αλλά κυρίως έχουν το 7 και το 7s που είναι σε λογική τιμή στο συμβόλαιο τους. Ποιος σας είπε ότι υπάρχει τεράστια "επιδότηση συσκευών" στο εξωτερικό? Οι συνδέσεις sim only είναι στη μισή και παρακάτω τιμή από τους δικούς μας κλέφτες παρόχους (με 15 λίρες πάιρνεις 12gb και unlimited call/text ) και έτσι ο κόσμος αντί για αυτά τα χρήματα δίνει 30-40 το μήνα για να αγοράσει πρακτικά με "δόσεις" κινητό. Και για να πάρεις το X είναι 60+ το μήνα για 2 χρόνια ....

 

Εγώ τους βλέπω να αλλάζουν κινητό ανά 2 χρόνια. Κ πάλι με τις τιμές στα συμβόλαια τους τους βγαίνει πιο οικονομικά από το Να το πάρεις Ελλάδα. Αλλά το τελευταίο εξάμηνο βλέπω πολλούς με  galaxy ενώ πριν ένα δύο χρόνια σπανιζαν. Μόνο Apple κυκλοφορούσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Εγώ νόμιζα ότι έξω έχουν λεφτοδεντρα και τα καίνε

Μπα... Φετος ειχαν πολυ δάκο και τους αποτελειωσε και το χαλάζι...🤑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ήξερα σε απόλυτα νούμερα πόσοι στην Ελλάδα θα αγοράσουν αυτό τα €1789 και ταυτόχρονα να ήξερα και το εισόδημά τους! Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον πραγματικά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, studiokristo said:

Θα ήθελα να ήξερα σε απόλυτα νούμερα πόσοι στην Ελλάδα θα αγοράσουν αυτό τα €1789 και ταυτόχρονα να ήξερα και το εισόδημά τους! Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον πραγματικά!

Αρκετοί θα το κάνουν. Οι συγκεκριμένοι βέβαια, ίσως να μην ξέρουν το εισόδημά  τους με ακρίβεια δυχίλιαρου. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το Insomnia βοηθάει στην εξοικονόμηση χρημάτων τους χρήστες του. Δεν χρειάζεσαι καν ψυχολόγο.

Μπαίνεις εδώ μέσα, γράφεις την π***ρια σου βγάζεις τα κομπλεξ σου και νιώθεις και ωραία μετά επειδή ξεγέλασες την Apple που πήρες κάτι οικονομικότερο. Δεν την ενδιαφέρει την Apple η δική σου γνώμη καθώς ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. Απευθύνεται σε άτομα που θέλουν το top software με top επιδόσεις που ο μισθός τους το επιτρέπει να το αποκτήσουν αμέσως κι όχι σε 100 δόσεις.

Δεν είναι ΌΛΑ για ΟΛΟΥΣ πως να το κάνουμε. Αν έχεις τα λεφτά και σε καλύπτει αγόρασε το. Αν όχι αγόρασε ένα οικονομικότερο που ταιριάζει στις ανάγκες σου. Και όταν θα χεις τα λεφτά κάποια στιγμή ξέρεις πως κι εσύ Iphone θα επιλέξεις. Μην κράζεις κάτι που θα ήθελες να έχεις επειδή τώρα δεν είσαι σε θέση να το αποκτήσεις(γενικότερα όχι μόνο σε smartphone). Θα τα χεις καλά με τον εαυτό σου και ούτε θα πετάς κοτσάνες για να γεμίζουν οι σελίδες με σχόλια κομπλεξισμού.

  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Θα ήθελα να ήξερα σε απόλυτα νούμερα πόσοι στην Ελλάδα θα αγοράσουν αυτό τα €1789 και ταυτόχρονα να ήξερα και το εισόδημά τους! Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον πραγματικά!

Έχουμε πολλούς δημόσιους υπάλληλους στην Ελλάδα. Επίσης, έχουμε πολλούς δημόσιους υπάλληλους που έχουν ακόμα τέτοιους μισθούς. Ξέρω έναν που δουλεύει κηπουρός κάπου (σε ποια υπηρεσία καλύτερα να μην πω) και παίρνει 1800, αν και δεν υπάρχει κήπος. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι στα τέμπη σε ένα εστιατόριο καφετέρια και περιμένω στη σειρά , μπροστά μου μια κοπέλα με ένα iphone Χ κάνει όπισθεν και μου πατάει το πόδι , γυρίζει και μου λέει 

¨ Σμπάτισα δεν σμπάτισα αιμ σόρ ¨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...