Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτό συζητούσα τις προάλλες. Πόσο καιρό πριν δουλεύουν τη σελίδα, πόση δουλειά χρειάζεται κάτι τέτοιο και πόσο είναι το τελικό κόστος...

Αν πω τώρα πως και αυτό το κόστος μπορεί να ενσωματώνεται στις συσκευές, θα με καταλάβει κανείς ή μπα? 😛 

Βλέπω τον αριθμό μηνυμάτων σου. Μήπως πρέπει να το κάνεις 11.515 μέχρι νεωτέρας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
5 minutes ago, jp77s said:

Πάνε οι παρθένες!

Αυτές είπαμε πως είναι στο τελικό στάδιο, λίγο πριν μπουν οι συσκευές στα κουτιά τους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτό συζητούσα τις προάλλες. Πόσο καιρό πριν δουλεύουν τη σελίδα, πόση δουλειά χρειάζεται κάτι τέτοιο και πόσο είναι το τελικό κόστος...

Αν πω τώρα πως και αυτό το κόστος μπορεί να ενσωματώνεται στις συσκευές, θα με καταλάβει κανείς ή μπα? 😛 

Φυσικα και ενσωματωνεται στις συσκευες, καποιος πρεπει να πληρωσει αυτο το site και τη δουλεια που εγινε, αλλα μαντεψε ποιος ΔΕΝ ειναι αυτος.

ΕΓΩ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Φυσικα και ενσωματωνεται στις συσκευες, καποιος πρεπει να πληρωσει αυτο το site και τη δουλεια που εγινε, αλλα μαντεψε ποιος ΔΕΝ ειναι αυτος.

ΕΓΩ :P

Εσυ  τα χωνεις αλλου σε φωτογραφικες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2018 στις 1:42 ΠΜ, DJTaurus είπε

11515 ευρώ θα έπρεπε να κοστίζει ο πύραυλος αέρος αέρος. #makeamericagreatagain 😛

iphone-xs-max-geekbench-4-vs-android.jpe

I-came-I-saw-I-conquered-I-came-again?si

Η Apple παλεύει με τον εαυτό της(A11 vs A12) όπως η NVIDIA(1080Ti vs 2080Ti). Οι haters απλά λένε τα δικά τους, η αλήθεια όμως είναι αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως χρήστης iOS από το iPhone 5,iPad air κτλ κτλ νιώθω μεγάλη απογοήτευση φέτος.Ξεκινησα να χρησιμοποιώ το iOS λόγω δουλειάς αλλά πολύ γρήγορα βολεύτηκα και ενσωμάτωσα όλες μου τις εργασίες στο περιβάλλον αυτό.Θεωρω ότι οι περισσότεροι σαν εμένα έχουμε σίγουρα σπαταλήσει χρήματα για εφαρμογές,κτλ κτλ,και το οικοσύστημα που χρησιμοποιούμε έως τώρα είναι δομημένο πάνω στο iOS.Μεχρι και το 7-7 plus λοιπόν οι τιμές ήταν όχι καλές αλλά τουλάχιστον υπήρχε η δυνατότητα για τα ελληνικά δεδομένα να τις αγγίξεις.Περυσι με την κυκλοφορία του x θεώρησα ότι τα χρήματα ήταν πολύ περισσότερα από όσα θα μπορούσα η θα ήθελα να ξοδέψω Παρπούλας αυτά υπήρχε κ η εναλλακτική της βασικης γραμμής του 8-8 plus  όπου ήταν σε μια πιο λογικη τιμή!Φετος λοιπόν οι τιμές ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο και αναρωτιέμαι για δυο πράγματα  εαν το κινητό έχει τέτοιο κόστος το νέο iPad σε ποια τιμή θα φτάσει;;;Όλη αυτή η αύξηση με τον καιρό δεν θα οδηγήσει στην απομάκρυνση πολλών καταναλωτών προς άλλες εταιρίες;Η απλά εικάζουν ότι επειδή έχουμε μάθει-συνηθίσει σε αυτό το οικοσύστημα δεν θα αναζητήσουμε κάτι ποιο οικονομικό;🤔🤔🤔

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αύξηση στις τιμές τις καταλαβαίνουμε μόνο στην αγορά της συσκευής... Ο περισσότερος κόσμος που δεν είναι άρρωστος με το να αγοράζει κάθε εξάμηνο νέα συσκευή, θα το πάρει μέσω παρόχου και με καλή επιδότηση... Ο κύκλος είναι ανά δύο χρόνια και μαντέψτε τότε γίνετε και η ουσιαστική διαφοροποίηση στις συσκευές...

οπότε ότι και να λέμε εδώ μέσα είναι σχετικά άκυρο αφου ο μεγάλος όγκος καταναλωτών, όσα έδωσε πριν δύο χρόνια τόσα θα δώσει και τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/9/2018 στις 3:34 ΜΜ, Havik είπε

Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, όσο πιο ακριβό τόσο πιο καλό! Εξάλλου τα iphone απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινό.

δεν ισχυει  αυτο που λες εδω και (αλλοδαποι που λεμε ) εχουν αιφον και ας ειναι παλιο σαν κηνιτο δεν παυει ομως να ειναι αιφον εστω και καινουργιο η μεταχιρισμενο ειναι αιφον.   και η κουτση μαρια που λενε  πλεον μπορει να εχει αιφον ασχετου μοντελου παραμενε αιφον  . η νεες τιμες της απλ απλα  ειναι για  γελια πραγματικα . οσο για της διαφορες απειροελαχιστες βελτιωσεις βαλε μια μπροστινη καμερα 35 μεγκαπιξελ  και πισινη λιγο παραπανω πχ 45 μεγκαπιξελ αυτο θα  ηταν  τεραστια διαφορα βαλε ενα επεξεργαστη 5 φορες ποιο ταχυτερο εκει ναι θα την παραδεχομουν  .  οταν ακουσα ποσο κοστιζουν λεω οκ η εταιρια  εχει ξεφυγει  εντελως . αν και κατοχος αιφον  μπορω να πω οτι ειμαι εξυπνος  γιατι   δεν αγοραζω ποτε οτι βγαζει αμεσως αλλα μετα απο εναμισι χρονο ετσι το παιρνω ποιο φθηνα πουλωντας το παλιο μου   γιατι  προσωπικα δεν με νοιαζει να εχω και το τελευτεο μοντελο. και ενα παλιοτερο παλι  αιφον ειναι . αν η απλ νομιζει οτι θα το αγορασουμε  ολοι γελιετε  ... ουτε για   αστειο  μετα απο εναμιση χρονο  που θα εχει πεσει η τιμη του κατα πολυ και    αν  . μεγαλη  αδικια για  αυτους  που αγορασαν το χ και τωρα το καταργει απο την κυκλοφορια και ελεγε  το καλυτερο αιφον που κατασκευαστηκε ποτε . το θεωρω  απαραδεκτο  δεν ειμαστε χαζοι ολοι  . λες οσο ποιο αριβο τοσο ποιο καλο ας τα βγαζει τοτε   το  καθε αιφον 2000 ευρω  που το κοστος θα ειναι 250  - 350 ευρω και κοιτα  να το αγορασεις μην το χασεις θα ειναι κριμα . :)  

4 ώρες πριν, AtiX είπε

Την αύξηση στις τιμές τις καταλαβαίνουμε μόνο στην αγορά της συσκευής... Ο περισσότερος κόσμος που δεν είναι άρρωστος με το να αγοράζει κάθε εξάμηνο νέα συσκευή, θα το πάρει μέσω παρόχου και με καλή επιδότηση... Ο κύκλος είναι ανά δύο χρόνια και μαντέψτε τότε γίνετε και η ουσιαστική διαφοροποίηση στις συσκευές...

οπότε ότι και να λέμε εδώ μέσα είναι σχετικά άκυρο αφου ο μεγάλος όγκος καταναλωτών, όσα έδωσε πριν δύο χρόνια τόσα θα δώσει και τώρα...

πλακα κανουμε ;  :)  εδω μιλουσα με ατομο που δουλευε στην απλ για κατι που ηθελα  και ειχε   αιφον το  4  και εγω   εχω  το  7 και τον ρωτησα τρεχει καλα ΄δουλευει καλα ; και μου λεει ναι φυσικα δουλευει μια χαρα   τωρα κατσε και σκεψου. καθε 2-3 χρονια θεωρω προσωπικα  ειναι  ενας κυκλος στο να αγορασει καποιος  ενα  καινουργιο μοντελο  . αυτο ακριβως υπαρχουν ανθρωποι που θα τα δωσουν προσωπικα και να τα ειχα δεν θα το αγοραζα σε τετοια τιμη ειναι πραγματικα εξωφρενικη για τα  νεα μοντελα της. 

4 ώρες πριν, Tolispol είπε

Ως χρήστης iOS από το iPhone 5,iPad air κτλ κτλ νιώθω μεγάλη απογοήτευση φέτος.Ξεκινησα να χρησιμοποιώ το iOS λόγω δουλειάς αλλά πολύ γρήγορα βολεύτηκα και ενσωμάτωσα όλες μου τις εργασίες στο περιβάλλον αυτό.Θεωρω ότι οι περισσότεροι σαν εμένα έχουμε σίγουρα σπαταλήσει χρήματα για εφαρμογές,κτλ κτλ,και το οικοσύστημα που χρησιμοποιούμε έως τώρα είναι δομημένο πάνω στο iOS.Μεχρι και το 7-7 plus λοιπόν οι τιμές ήταν όχι καλές αλλά τουλάχιστον υπήρχε η δυνατότητα για τα ελληνικά δεδομένα να τις αγγίξεις.Περυσι με την κυκλοφορία του x θεώρησα ότι τα χρήματα ήταν πολύ περισσότερα από όσα θα μπορούσα η θα ήθελα να ξοδέψω Παρπούλας αυτά υπήρχε κ η εναλλακτική της βασικης γραμμής του 8-8 plus  όπου ήταν σε μια πιο λογικη τιμή!Φετος λοιπόν οι τιμές ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο και αναρωτιέμαι για δυο πράγματα  εαν το κινητό έχει τέτοιο κόστος το νέο iPad σε ποια τιμή θα φτάσει;;;Όλη αυτή η αύξηση με τον καιρό δεν θα οδηγήσει στην απομάκρυνση πολλών καταναλωτών προς άλλες εταιρίες;Η απλά εικάζουν ότι επειδή έχουμε μάθει-συνηθίσει σε αυτό το οικοσύστημα δεν θα αναζητήσουμε κάτι ποιο οικονομικό;🤔🤔🤔

πολυ σωστο σχολιο. θα σου πω απλα οτι καποιος κοσμος θα μεινει στο οικοσυστημα της απλ αλλα καποιοι θα φυγουν σιγουρα. η τιμες της πλεον ειναι εξωφρενικες για την ελλαδα δεδομενου  με τους μισθους που υπαρχουν. καποιοι θα το αγορασουν αλλα πολλοι θα ειναι αυτοι που θα περιμενουν ενα χρονο να το παρουν πολυ φθηνοτερα. ειναι πολυ καλο οικοσυστημα αλλα η απλ εχει ξεφυγει εντελως. το ποιο τρελοκαταργει το αιφον    x απο την κυκλοφορια οπως και αλλα. αυτο μονο εμενα μου κανει οτι ΣΟΡΡΥ κοροιδευει τους πελατες της γιατι ειναι κοροιδια πραγματικα. αν και  κατοχος αιφον η τιμες που ειδα ειναι εξωπραγματικες δεν ξερω σε ποιους απεθυνετε πλεον. 

Επεξ/σία από allure_boy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δεν εχει σημασια για μισθους Ελλαδας κτλπ. Το θεμα ειναι οτι ειναι ακριβα και για μισθους Γερμανιας πια.

Το κοινωνικο πειραμα απετυχε, βρηκε το ταβανι της νομιζω ειδικα στις τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...