Προς το περιεχόμενο

Euroleague TV συνδρομή (Νέο)


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, YourTrueLegend said:

Γελαει ο κοσμος με την τιμη.

90 ευρω για μια διοργανωση που διαρκει 8 μηνες, δηλαδη 11+ ευρω/μηνα. Και για να δεις ελληνικες ομαδες μπλεκεις με VPN σου 'πα, μου 'πες και δε συμμαζευεται.

Πας βαζεις συνδρομητικη σε εναν απο τους παροχους που δινουν τα καναλια που δειχνουν Ευρωλιγκα και τελειωνει το θεμα...Εχεις και ελληνικο σχολιασμο, εχεις και Συριγο μετα τον αγωνα, εχεις κι ενα σωρο συνδρομητικα καναλια ακομα και εισαι κομπλε.

Συν οτι την μια χρονια που πηρα season pass, ειχαν τοσα προβληματα που αναγκαστηκα να διακοψω. Δεν ξερω αν βελτιωθηκαν απο τοτε, αλλα προσωπικα και μιση τιμη να το διναν δε θα το ξανακουμπαγα.

Δεν θέλει vpn από την περασμένη αγωνιστική περίοδο επίσης με μία αλλαγή ip για 5 λεπτά κατά την αγορά αγοράζεις το Pass με 55€ περίπου. Σε πάροχο θα δεσμευτείς 2 χρόνια και το έξτρα παραπάνω που θα πληρώνεις ανά μήνα είναι σίγουρα 15€-20€ άρα θες σίγουρα +360 με 480€ για τα 2 χρόνια (για νόβα λέω δεν έχω ψάξει vodafone tv ή δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει). Εννοείται να θες να βλέπεις μόνο ευρωλίγκα.

Επεξ/σία από kosmasdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς euroleague.tv με apple tv; Streamαρει καλα χωρίς κολλήματα;  Μέχρι πέρυσι σύνδεα το Macbook Air με καλώδιο από mini display port σε HDMI αλλά το καλώδιο σε μερικούς μήνες χάλασε. Φέτος το βλέπω μέχρι τώρα σε εξωτερική οθόνη που έχω το λάπτοπ αλλά θέλω να το βλέπω στην TV. 

Επιπλέον φέτος εκτός απο το ματς Ολυμπιακός-Κίμκι που είχαν πάρα πολλά τεχνικά προβλήματα, παρατήρησα και στα ματς του ΠΑΟ κάποια μικρά κολλήματα κατά τη διάρκεια του αγώνα. Αυτά τα κολλήματα γενικά δεν υπήρχαν πέρισυ και σκέφτομαι μήπως η υπηρεσία έχει  πλέον πολλούς περισσότερους συνδρομητές και δεν μπορεί να τους υποστηρίξει κατάλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο δεν το εχω δοκιμασει γιατι εχω συνδεσει με thunderbolt σε hdmi σε τηλεοραση. Στο μοναδικο ματς που αντιμετωπισα τρομερα προβληματα ηταν στου ολυμπιακου ,οπως ολοι. Δεν εχω δει αλλου κολληματα γιατι παρακολουθω και αλλους αγωνες μηπως η συνδεση σου στο ιντερνετ εχει καποιο θεμα η καποιο αλλο θεμα π.χ υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο ματς του ΠΑΟ έκανε κάποια κολλήματα η εικόνα μόνο αλλά για πολύ λίγο (ίσως βεβαια να έφταιξε το κινέζικο tv box). Το χθεσινό ματς του ΠΑΟ που το είδα στο λαπτοπ και κάποια άλλα ματς που είδα πήγαν "νερό", κανένα κόλλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kosmasdel είπε

Στο 1ο ματς του ΠΑΟ έκανε κάποια κολλήματα η εικόνα μόνο αλλά για πολύ λίγο (ίσως βεβαια να έφταιξε το κινέζικο tv box). Το χθεσινό ματς του ΠΑΟ που το είδα στο λαπτοπ και κάποια άλλα ματς που είδα πήγαν "νερό", κανένα κόλλημα. 

Θα σου πω επειδη προσπαθησα να το δω και γω απο ενα mi box , δεν μου αρεσε καθολου η εικονα γιατι μαλλον φταιει οτι η εφαρμογη δεν ειναι για box, αλλα για ταμπλετ. Με συνδεση imac με hdmi σε τηλεοραση ειναι η εικονα παρα πολυ καλη.. Αν μπορεις να το συνδεσεις θα δεις παρα πολυ ικανοποιητικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mitskitsamal said:

Θα σου πω επειδη προσπαθησα να το δω και γω απο ενα mi box , δεν μου αρεσε καθολου η εικονα γιατι μαλλον φταιει οτι η εφαρμογη δεν ειναι για box, αλλα για ταμπλετ. Με συνδεση imac με hdmi σε τηλεοραση ειναι η εικονα παρα πολυ καλη.. Αν μπορεις να το συνδεσεις θα δεις παρα πολυ ικανοποιητικα. 

Το ΜI BOX έχει android Tv  και όχι απλό android οπως το tv box οπότε για αυτό ίσως. Από την άλλη παρατήρησα ότι το app στο box υποστηρίζει 1080p ενώ στο λαπτοπ μόνο 720p (!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kosmasdel είπε

Το ΜI BOX έχει android Tv  και όχι απλό android οπως το tv box οπότε για αυτό ίσως. Από την άλλη παρατήρησα ότι το app στο box υποστηρίζει 1080p ενώ στο λαπτοπ μόνο 720p (!)

Μπορει δεν γνωριζω καθολου και να σου πω την αληθεια το πηρα για το κοσμοτε τιβι και την ευρωλιγκα, τουλαχιστον παιζει ενα απο τα δυο.Στον υπολογιστη οντως ειναι 720 δεν ξερω την παιζει με το app, απλα σε μενα πιξελιαζε παρα πολυ. Ειχα προσπαθει και μεσω του site της ευρωλιγκας αλλα ηθελε flash player, εκανα προσπαθειες αλλα τπτ, οποτε επεστρεψα σε κατι που δουλευει σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει αν πάρω καλώδιο να συνδέω το ipad 4 με την TV και να βλέπω μέσω του app να είναι έχει καλύτερη εικόνα από τη σύνδεση macbook με TV που βλέπω μέσω του browser?

21 ώρες πριν, mitskitsamal είπε

Για το πρωτο δεν το εχω δοκιμασει γιατι εχω συνδεσει με thunderbolt σε hdmi σε τηλεοραση. Στο μοναδικο ματς που αντιμετωπισα τρομερα προβληματα ηταν στου ολυμπιακου ,οπως ολοι. Δεν εχω δει αλλου κολληματα γιατι παρακολουθω και αλλους αγωνες μηπως η συνδεση σου στο ιντερνετ εχει καποιο θεμα η καποιο αλλο θεμα π.χ υπολογιστη.

Ποιο καλώδιο έχεις? Και πόσο καιρό το έχεις? Το τελευταίο που πήρα σε 6 μήνες περίπου χάλασε (είχα πάρει ενα φτηνό με 6 ευρώ). Τώρα σκεφτόμουνα να πάρω πιο ακριβό μήπως και κρατήσει αλλά είδα η apple δεν βγάζει δικό της και αυτά που προτείνει στο site της (που κάνουν 30-40 ευρώ) έχουν χάλια reviews και σε πολλούς χαλάνε ανά 1-2 χρόνια. Νόμιζα ότι ήταν σχεδόν αδύνατο να σου χαλάσει ένα καλώδιο αλλά μάλλον δεν είναι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cool_ted είπε

Παίζει αν πάρω καλώδιο να συνδέω το ipad 4 με την TV και να βλέπω μέσω του app να είναι έχει καλύτερη εικόνα από τη σύνδεση macbook με TV που βλέπω μέσω του browser?

Ποιο καλώδιο έχεις? Και πόσο καιρό το έχεις? Το τελευταίο που πήρα σε 6 μήνες περίπου χάλασε (είχα πάρει ενα φτηνό με 6 ευρώ). Τώρα σκεφτόμουνα να πάρω πιο ακριβό μήπως και κρατήσει αλλά είδα η apple δεν βγάζει δικό της και αυτά που προτείνει στο site της (που κάνουν 30-40 ευρώ) έχουν χάλια reviews και σε πολλούς χαλάνε ανά 1-2 χρόνια. Νόμιζα ότι ήταν σχεδόν αδύνατο να σου χαλάσει ένα καλώδιο αλλά μάλλον δεν είναι...

Για το ipad δεν ξερω να σου απαντησω αν εχει καλυτερη ποιοτητα ενας συμφορουμιτης μου ειπε οτι το app παιζει σε 1080p δεν το γνωριζω ομως.

καλωδιο επειδη το εχω μονιμα πανω θα ηταν αδυνατο να μου χαλασει. Αν θυμαμαι belkin thunderbolt το οποιο συνδεεται με hdmi ανταπτορα macally νομιζω  επιχρυσο καλωδιο hdmi

Επεξ/σία από mitskitsamal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αυτούς που έκαναν την αγορά με ινδική IP και βλέπουν τους αγώνες με ελληνική IP,  είχε κάνει το ίδιο κανείς πέρυσι? Για να δω αν έχει τεσταριστεί καθόλου σε μια σειρά αγώνων. Σκεφτόμουνα να το κάνω και εγώ (για ετήσια συνδρομή)  αλλά δεν ξέρω μήπως το κλειδώσουν μετά από κανά μήνα και πρέπει να κάνω εκ νέου κανονική συνδρομή (όπως τώρα που έχω μηνιαία).

Επιπλέον για stream από macbook σε TV με chromecast δουλεύει απροβλημάτιστα? Έχει καθυστέρηση, μη συχρονισμό ήχου και εικόνας κλπ? Λειτουργεί καλύτερα απο apple TV? Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι σχετικό για να βλέπω τους αγώνες στην TV για να μη μπλέκω με καλώδια κλπ.

Επεξ/σία από cool_ted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Stream απο pc σε chromecast δουλεύει απροβλημάτιστα  (3 αγώνες των Ελληνικών ομάδων που είδα μέχρι τώρα) με Ελληνική IP. Δουλεύει ακόμα και εαν κλείσω το laptop. 

Επεξ/σία από moshelas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι stream από macbook σε TV μέσω chromecast δεν μεταφέρει τον ήχο στην TV όταν βλέπεις κάτι μέσω browser. Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στριμαρω απο το ipad μου στο apple tv χωρις κανενα προβλημα, φουλ αναλυση. Mε εχει βολεψει απιστευτα. αρα υποθετω θα κανει την ιδια δουλεια και απο macbook σε apple tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...