Προς το περιεχόμενο

Το νέο OnePlus 6T δεν θα διαθέτει headphone jack επιβεβαιώνει ο co-founder, Carl Pei


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, dakangr είπε

Δηλαδη εμεις που θελουμε handfree και να φορτιζει ταυτοχρονα τι θα γινουμε;

Να μην είσαι τόσο ανυπομονος. Η υπομονή είναι αρετή...

Θα περιμένεις να φορτίσει. Μπορείς να αγοράσεις και εκείνο το καταπληκτικό και πολύ βολικό εξάρτημα με τα 2 καλώδια σε usb type c.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Είναι η ιδέα μου ή στο Insomnia ζουν και σερφάρουν όλοι οι φανατικοί Apple haters? Topic για την OnePlus, και οι άλλοι συζητάνε για Apple. Ε ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα με την κατάργηση του jack δεν είναι μόνο ότι δεν μπορώ να φορτίζω το κινητό και να έχω και ενσύρματα ακουστικά συνδεδεμένα, είναι ότι ούτε οι αντάπτορες που έχουν μέσα στο κουτί (εκτός κι αν μιλάμε για τα καινούρια iphone που ούτε αυτό έχουν πλέον) δεν είναι συμβατοί με όλες τις συσκευές. Τα μισά κινητά χρησιμοποιούν analog και τα άλλα μισά digital σήμα με αποτέλεσμα ακόμα και αν αγοράσω ένα dongle ή χρησιμοποιήσω το dongle από κάποια άλλη συσσκευή να υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην δουλεύει στο κινητό μου. Τωρα για τον εσωτερικό χώρο τα ακούω βερεσέ, το Note9 έχει s-pen, 4000mah μπαταρία και jack και όλα χώρεσαν χωρίς εκρήξεις μέχρι ώρας.

Επεξ/σία από madtheo
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@madtheo..... μέχρι ώρας, όπως πολύ σωστά λες.

 

Παίδες τα oneplus υποστηρίζουν εξωγήινη τεχνολογία φόρτισης dash™ .... ένα τέταρτο με τον wall adapter μόνο, αρκεί για την υπόλοιπη μέρα σας...στην τελική, power off την συσκευή για ελάχιστα μόνο λεπτά κ γίνεται ακόμα πιο γρήγορα η φόρτιση. .... (μιλάω για, οπου ενδείκνυται αυτό)

 

Ναι ξέρω, τα power bank δεν υποστηρίζουν ακόμα αυτο το πρότυπο κ ότι επίσης, μπορεί να μιλάς με handsfree κ να μην είναι δυνατή εκείνη την στιγμή η φόρτιση,  ενώ η συσκευή σου είναι έτοιμη να κλείσει.... αλλά σίγουρα, κανείς δεν είναι τέλειος.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, TechnoState είπε

...η λογική σε αυτό, φαντάζομαι ότι θα είναι για να υποστηρίζει κ επίσημα (με πιστοποίηση) ip67 ...η ip68. ... Και δεν περιμένω κάτι λιγότερο απ αυτο. (Ναι, σίγουρα μπορεί να γίνει εφικτό κ με ύπαρξη 3.5mm jack , αλλά το κόστος θα εκτοξεύεται)

 

Προσωπικά δεν με χαλάει, στο τελευταίο μου oneplus έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα έως καθόλου την λόγω θύρα. Τα handsfree μου είναι όλα πλέον ασύρματα.

Λολ , τι λες ; Το galaxy s7 edge έχει ip68 πιστοποίηση και έχει headphone jack. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Fulgore said:

Οι κωλοτουμπες δεν ειναι μονο Ελληνικο φαινομενο οπως φαινεται

https://twitter.com/getpeid/status/974277638603747328

Και πριν 2 χρονια κοροιδευαν την Apple,τρομαρα τους

https://twitter.com/oneplus/status/773590144234377216

Οχι δεν ειναι, αλλα εμεις το διδαξαμε πρωτοι οπως την αρχαια τραγωδια, τις τεχνες και την φιλοσοφια 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@newton91..... Διάβασε σωστά, δεν είπα ότι είναι ανέφικτο... είπα ό,τι, ναι μεν είναι εφικτό,  αλλά έχει αντίκτυπο στο κόστος κατασκευής κ συνεπώς στην τελική τιμή διάθεσης.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TechnoState είπε

@newton91..... Διάβασε σωστά, δεν είπα ότι είναι ανέφικτο... είπα ό,τι, ναι μεν είναι εφικτό,  αλλά έχει αντίκτυπο στο κόστος κατασκευής κ συνεπώς στην τελική τιμή διάθεσης.

430€ Κάνει το s7. 450€ το s8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, newton91 είπε

 

4 λεπτά πριν, newton91 είπε

430€ Κάνει το s7. 450€ το s8

.... τώρα.  Σε ποια τιμή ξεκίνησαν???

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TechnoState είπε

 

Δεν έχει σημασία. Το headphone jack παραμένει. Γενικά το σχόλιο σου είναι άκυρο περι κόστους και τελικής τιμής. Τεσπα. Εγώ προσωπικά θέλω headphone  jack διότι θέλω να φόρτιζω και να μιλάω ταυτόχρονα. Αλλά έτσι είναι , όταν έχεις την κωλο απλ να σου παρουσιάζει σαν ηνοβεισο την κατάργηση θύρας ακουστικών και καυλωνεις σημαίνει ότι τρως σανό. Καλής ποιότητας κιόλας. Έλα φιλάκια 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι ειδαμε και το γυαλι που εβαλαν αντι για αλουμινιο και το Op6 δεν υποστηριζει ασυρματη φορτιση.

Επισης ακομα το κινητο δεν εχει επισημη αδιαβροχοποιηση ή στερεο λυση.

Οκ, και? Εγώ για το jack μιλησα.

Έχασες το νόημα δυστυχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@newton91 .... εδώ έχεις άδικο, δεν φταίει η apple σε όλα.

Φυσική εξέλιξη των πραγμάτων είναι (δαρβινισμός ένα πράγμα), προχωράει άλλωστε κ ο βιομηχανικός σχεδιασμός πάνω στο κομμάτι του προγραμματισμού/σχεδίασης/κατασκευής προϊόντων (στην προκειμένη περίπτωση, smartphone industry).

Είναι λογικό, κάποιο στιγμή να φύγει δια παντός απο την αγορά κ θα ενδιαφέρει μόνο τους ρομαντικούς πια

(πρόσεξε, δεν κρίνω αν αυτό είναι καλό η κακό/σωστό ή λάθος).

Σίγουρα οι τεχνολογίες είναι παρωχημένες, όταν τις διαδέχονται άλλες, βέλτιστες, με καλύτερη ποιότητα, αναβαθμισμένη εμπειρία χρήσης (όπου βέλτιστο: γρήγορα, αξιόπιστα, λιγότερο ενεργοβορα, κ με μειωμένο κόστος)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...