Προς το περιεχόμενο

Περίεργο τηλεφώνημα.


alexakos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τους λες οτι πηραν λαθος διοτι εσυ δεν εχεις τηλεφωνο...οποτε αντιο συνενοηση. Σοβαρα τωρα ναι μπορει να σε υποχρεωσουν. Μεσω βοισιμουλεητορ το ναι που λες μεταφραζεται στο συστημα σα ΝΑΙ σε οποιδηποτε χρεωση. Απο εδω και περα να περιμενεις τακτικες τετοιες κλησεις ..με το που το σηκωνεις οτι και να πεις ειναι χρεωση 7 ευρω. Οποτε καλα ειπαν απο πανω μην σηκωνεις αριθμους που δεν ξερεις η αποκρυψη. Εξηγησε και στους αλλους στην οικογενεια αν ειστε πολλοι. Τηλεφωνουν και απιθανες ωρες να σε πιασουν στον υπνο να το σηκωσεις...πχ 3 το πρωι. Προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχχαχαχα. Ώστε λέτε φάρσα. Γιατί διαβασα στο ΝΕΤ ότι παίρνουν το ναι που λες το επεξεργάζονται και κάνουν αγορές. 

Παντως ότι και να είπα δεν απάντησε. Ήταν προκαθορισμένο τι θα πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Block που σε κάποια κινητά(Λειτουργία αυτόματης απόρριψης)γίνεται χωρίς εφαρμογή.Ο καλών ακούει οτι είσαι κατειλημμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκριψη δεν σημαινει παντα φαρσα. Και απο γραφεια παιρνουν

9 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Αχαχχαχαχα. Ώστε λέτε φάρσα. Γιατί διαβασα στο ΝΕΤ ότι παίρνουν το ναι που λες το επεξεργάζονται και κάνουν αγορές. 

Παντως ότι και να είπα δεν απάντησε. Ήταν προκαθορισμένο τι θα πει. 

Απλα δεν θα μαθεις ποιος σε εστησε, ή κανας φιλος ή καποιος hater. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Αχαχχαχαχα. Ώστε λέτε φάρσα. Γιατί διαβασα στο ΝΕΤ ότι παίρνουν το ναι που λες το επεξεργάζονται και κάνουν αγορές. 

Παντως ότι και να είπα δεν απάντησε. Ήταν προκαθορισμένο τι θα πει. 

Ναι αυτο εννοουσα οπως το ειχα διαβασει και εγω...το ειπες πιο καλα εσυ/συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Αν ξαναπαρει (χλωμο) σηκωσε το. Να ξεκαθαρισεις την φαση

Θα κανω και εγω φαρσες με εφαρμογη, Μου βαλατε ιδεες. Μπορουνε να βρουνε ποιος το εκανε να γινει αρση του απορρητου;

Αν γίνει άρση απορρήτου βρίσκουν τους πάντες, αλλά δεν γίνεται για ψύλλου πήδημα. Πρέπει να πάει σε εισαγγελέα και τα λοιπά (το λέω πολύ χύμα, δεν ξέρω ακριβή διαδικασία) και για να πάει εκεί μόνο αν γίνει κάποια απειλή κατά ζωής (δολοφονία, ξυλοδαρμός, κλπ).

 

 

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το jokesphone  ειναι. αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cashitapp.app.jokesphone&hl=el

την εχω κανει και εγω σε φίλο αυτή την φάρσα. Έχει και άλλες, με τρακάρισμα, κλήση κλπ... Μαλακία όμως αν δεν ειδοποιείς μετά τον φίλο σου για να ηρεμήσει.

Παίζει ένα ηχογραφημένο μήνυμα, απαντάς εσύ, και μετά στέλνει την ηχογράφιση σε αυτόν που σου κάνει την φάρσα. Φίλος σου σίγουρα

Επεξ/σία από hdonoblepsias
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, whoose είπε

για αυτό δεν σηκώνω ποτέ τηλέφωνα με απόκρυψη. Αυτοί ξέρουν που παίρνουν, εγώ γιατί να μην ξέρω ποιος με καλεί;

Πολυ πιθανο να μην ηξερε που επαιρνε και απλα να ηταν random αριθμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα πλακα υπαρχουν και ''βαρεμενα'' ατομα που αναμφιβολλα δεν ξερουν σε τι χρησιμευουν σε αυτη τη ζωη.δηλαδη να κατσουν να κανουν ολον αυτον τον τζερτζελο αψυχολογητο.η ακομα και με ψευτικα προφιλ στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης ας πουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, billdanos said:

Ενημερώνετε τον πάροχο σας πως δεν επιθυμείτε κλήσεις από απόκρυψη και οποίος σας καλέσει έτσι, ακούει ηχογραφημένο μήνυμα πως δεν επιθυμείτε κλήσεις με απόκρυψη και αν θέλει να σας καλέσει ...κανονικά. :) 

σε πολλα κινητα αν θυμαμαι καλα υπαρχει αυτη η επιλογη να κανει Reject τις κλησεις με αποκρυψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι παντα φιλοι παιδια καταλαβετε το αυτο. Υπαρχουν και haters. Του καναν φαρσα 10 η ωρα την νυχτα. Καποιος/καποια απ την παλια δουλεια, καποια πρωην, καποιο θιγμενο ανηλικο κωλοπαιδο με το smartphone του μπαμπα, κ.α.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως γνώριζε ότι έχω σκύλο. Και η φράση είναι άσχημος πρέπει να την είπε επίτηδες για να με ενοχλήσει ενώ ξέρει ότι δεν είναι. Και στο τέλος γέλιο δυνατό.

Την εφαρμογή αυτή δεν την ήξερα. Πίστευα ότι έψαχναν το ναι σαν απάντηση για κάποια αγορά.

Ακομα δεν υπάρχει ειδοποίηση αν ήταν κανένας φίλος η εχθρός. Τι να πω πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κινητα τις εχω μπλοκαρει με εφαρμογη και στο στεθερο με αιτημα στον ΟΤΕ.Αν θυμαμαι καλα εχει ενα μικρο κοστος στο παγιο1-2ευρω.Σε Cyta παλια δεν ειχε.

Οταν με ειχαν παρει απο ΟΤΕ για ενεργοποιηση vdsl την επομενη μερα μου ειπαν να καταργησω την αποριψη με αποκρυψη γιατι ετσι καλουν οι τεχνικοι του .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...