Προς το περιεχόμενο

Cannabis shop στην Ελλαδα


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και 24% εχει....σε αυτα που εβαλε ο getta robo

1 λεπτό πριν, Rzarector είπε

Αυτό που κάνουν είναι να χαλαρώνουν το νευρικό σύστημα, για αυτό βοηθούν όσους έχουν επιληπτικές κρίσεις, κλπ. Αν έχεις άγχος, μυαλγίες, ψυχωτική συμπεριφορά, και πολλά ακόμη, μπορείς να βοηθηθείς σε βάθος χρόνου και να αντικαταστήσεις φαρμακευτικά σκευάσματα που έχουν πάντα παρενέργειές. Φυσικά στο 5% περιεκτικότητα μάλλον δεν θα καταλάβεις και πολλά. Πάρε πάνω από 10%. Δεν μαστουρώνουν φυσικά, και δεν αποτελούν φάρμακα. Το CBD πλέον θεωρείται συμπλήρωμα τροφίμων, πωλείται δλδ σαν τρόφιμο. Σε συνδυασμό με THC κάνουν θαύματα σε πολλές περιπτώσεις, αλλά η THC διώκεται ποινικά στην Ελλάδα αφού έχει ψυχοτρόπα δράση και ως εκ τούτου κατατάσσεται στις ναρκωτικές ουσίες. Επειδή το κάπνισμα γενικότερα δεν είναι ο,τι καλύτερο, να ξέρεις κυκλοφορούν και Ελληνικής παραγωγής τσάγια με 9% CBD. 

 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Και 24% εχει....σε αυτα που εβαλε το παοκι

Αυτό θα το νιώσεις σίγουρα. Εγώ δοκίμασα ένα bud 13% και ένα hash 22%, και όντως ένιωσα την χαλάρωση. Από εκεί και πέρα, δεν έχω κάποιο πρόβλημα για να νιώσω κάποια ανακούφιση. Κάποιος που έχει θέμα μπορεί να νιώσει πολλές ευεργετικές ιδιότητες. Αν θέλεις ολοκληρωμένες πληροφορίες διάβασε αυτό το βιβλίο που είναι διαθέσιμο Online: https://cannabisnews.gr/wp-content/uploads/2018/05/Cannabis_Web.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akpe είπε

Το καναβέλαιο πολλοί αυτοαποκαλούμενοι «εναλλακτικοί» το προωθούν ή/και το πουλάνε σαν φάρμακο που θεραπεύει στην κυριολεξία τα πάντα, από καρκίνους έως αυτισμό και aids. Ονόματα δε λέμε, ροδόκηπους δε θίγουμε :P

Αντικαρκινικη δραση εχει, δεν θεραπευει καρκινο. Οπως και τα φυλλα ελλιας. Το οτι κατι βλακες τα καναν Φραπελια δεν ακυρωνει την αξια του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Αντικαρκινικη δραση εχει, δεν θεραπευει καρκινο. Οπως και τα φυλλα ελλιας. Το οτι κατι βλακες τα καναν Φραπελια δεν ακυρωνει την αξια του

To CBD δυστυχώς δεν έχει τόσο έντονη αντικαρκινική δράση όσο το THC, και το THC μόνο του δεν έχει όσο και τα δύο μαζί... Αυτό φαίνεται από έρευνες που γίνονται στην Καλιφόρνια όπου οι ογκολόγοι πειραματίζονται τα τελευταία χρόνια πιο ελεύθερα. Αν θέλεις λινκ για περισσότερες λεπτομέρειες μου λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι υπάρχουν σε καπνό, τσίχλες, χάπια, κρυστάλλους(?) μέχρι και σε υπόθετα...

Τι θα προτείνατε λοιπόν σε κάποιον για χαλάρωση? Κάνουν όλα το ίδιο και διαφέρουν μόνο στην μορφή? Απότι έχω καταλάβει είναι σαν βαλεριάνα απλά αυτό μάλλον όντως δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Βλέπω ότι υπάρχουν σε καπνό, τσίχλες, χάπια, κρυστάλλους(?) μέχρι και σε υπόθετα...

Τι θα προτείνατε λοιπόν σε κάποιον για χαλάρωση? Κάνουν όλα το ίδιο και διαφέρουν μόνο στην μορφή? Απότι έχω καταλάβει είναι σαν βαλεριάνα απλά αυτό μάλλον όντως δουλεύει

Αν πάρεις vaporizer μπορείς να τα καπνίσεις για άμεση επίδραση, ή αν καπνίζεις ήδη απλά να τα στρίψεις με καπνό. Οι υπόλοιπες χρήσεις δεν έχουν άμεση επίδραση, αλλά έχουν λίγο πιο έντονη και κρατάει περισσότερες ώρες. Αυτή είναι η διαφορά θεωρητικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι με καπνο και οχι σκετο; Σκετο λεω εγω. Πρωτον δεν ειναι βαρυ δευτερον ο καπνος εχει και αυτος αλλες ουσιες. Γιατι να κανεις mix. Παντως και εγω πιστευω οτι οι σταγονες ή το τσαι ειναι καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πετύχει σακουλάκι με φαρμακευτική κάνναβη σε περίπτερο στο Μπουρνάζι (Δηλαδή μια ανάσα από το ΑΤ Περιστερίου!!!) και μου έκανε εντύπωση. Λέω καλά ρε φίλε, οι μπάτσοι πως δεν το πήραν μυρωδιά. Πάω την επόμενη και ρωτάω την περιπτερού πόσο έχει, και μου λέει μια τσιμπημένη τιμή (δε θυμάμαι ακριβώς, αλλά παραήταν)... μετά τη ρωτάω άμα μπορείς να μαστουρώσεις με αυτό, και μου απάντησε αρνητικά. 

Anyway, θαρρώ ότι σε μερικά χρόνια, μπορεί να πουλάνε μπάφους στα περίπτερα όπως πουλάνε τσιγάρα, χωρίς να τρέχει τίποτα. Εξ άλλου και το τσιγάρο ναρκωτικό θεωρείται, απλά είναι νόμιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετό καιρό υπάρχουν, εγώ παίρνω από ένα συγκεκριμένο ή απευθείας από τις εταιρίες,  λάδι και τσάι από Ελλάδα 

Βασικα είναι συμπληρώματα-φάρμακα για ανθρώπους με θεματάκια, δεν κανεις κεφάλι ακόμα κι αν κατεβάσεις όλο το μπουκαλάκι

Το τσάι μπορώ να πω ότι είναι λίγο καλύτερο και αν θες το καπνίζεις 

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rzarector είπε

Αν πάρεις vaporizer μπορείς να τα καπνίσεις για άμεση επίδραση, ή αν καπνίζεις ήδη απλά να τα στρίψεις με καπνό. Οι υπόλοιπες χρήσεις δεν έχουν άμεση επίδραση, αλλά έχουν λίγο πιο έντονη και κρατάει περισσότερες ώρες. Αυτή είναι η διαφορά θεωρητικά. 

το καλυτερο ειναι σταγόνες κατω απο την γλωσσα, ουτε vaporizer και καπνισμα ουτε τσαγια 

Επεξ/σία από NemeSis1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Muchacho είπε

Άλλο ένα κίνημα τύπου  vegan.

Δεν θεραπεύει σχεδόν τίποτα,απλά καταπραΰνει ορισμένα συμπτώματα ασθενειων.

Και αυτό κάτι είναι απ' την στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος αποτελεσματικός τρόπος θεραπείας για συμπτώματα π.χ πόνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Και αυτό κάτι είναι απ' την στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος αποτελεσματικός τρόπος θεραπείας για συμπτώματα π.χ πόνος. 

Εγώ να σου την αλήθεια μόνο ύποπτα βλέπω αυτή την καναβολατρεια που υπάρχει. Άρχισε από Αμερική και επεκτείνεται λες και είναι κάνα αθώο φυτο η κάνναβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NemeSis1990 είπε

Εγώ να σου την αλήθεια μόνο ύποπτα βλέπω αυτή την καναβολατρεια που υπάρχει. Άρχισε από Αμερική και επεκτείνεται λες και είναι κάνα αθώο φυτο η κάνναβη.

Κοίτα, αθώο φυτό δεν είναι και αυτό μπορούν να το κατανοήσουν οι περισσότεροι, απ' την άλλη μεριά για ποιον λόγο να απαγορεύεις την χρήση κάνναβης όταν υπάρχουν ουσίες πολύ χειρότερες από αυτήν στο θέμα του εθισμού όπως το αλκοόλ και άλλες που χρησιμοποιούνται κανονικά και νόμιμα, επίσης όσο επικίνδυνη είναι η κάνναβη άλλο τόσο μπορεί να γίνει μια οποιαδήποτε ουσία, συστατικό ή τροφή την καταναλώσουμε σε υπερβολική ποσότητα και πολύ πάνω από το συνιστώμενο όριο. Μάλιστα το συγκεκριμένο θέμα που θέτω, θυμάμαι ακόμα πριν χρόνια που είχα αντίθετη άποψη και τότε ένας συμφορουμήτης μου έλεγε οτι κάνω λάθος και με έκραζε να ψάχνω καλύτερα αυτά που λέω, μου είχε παραθέσει και επιστημονικές έρευνες για το θέμα. 

Ένα άλλο κομμάτι που αξίζει να σημειωθεί είναι οτι η κανονική κάνναβη που προέρχεται από το φυτό δεν έχει σχέση με αυτή που διακινείται στους ναρκομανείς και στα βαποράκια, εκεί έχουνε βάλει επιπλέον προσμίξεις οι οποίες είναι πιο επικίνδυνες απ' την ίδια την κάνναβη για να την κάνουν πιο εθιστική και να δημιουργείται ευκολότερη εξάρτηση μεταξύ χρήστη - διακινητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...