Προς το περιεχόμενο

Logitech Z211 2.1 speakers + Logic Backpack 15.6 Σύνολο 20€ [ΤΕΛΟΣ]


dimitris1090t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, orck είπε

Ειναι σιγουρο οτι η θυρα USB που μπορει να δωσει 0,5Α οτι εχει αυτοματο φραγμο στο 0,5Α η με την πρωτη ευκαιρια θα προσπαθησει να δωσει οσο της ζητηθει (συμφωνα με τις μετρησεις 0,8Α) και θα καψει οτι βρεθει μπροστα του;
Μια καμμενη θυρα σε τηλεοραση ειναι πολυ κακο, δεν ειναι PC που βαζεις μια καρτουλα και τελειωσε το θεμα εκει.

Τα ηχεία είναι passive ηλεκτρονική συσκευή. Δεν "δίνει" ποτέ ρεύμα μια παθητική συσκευή.

Τα ηχεία μπορούν να "ζητήσουν" μόνο. Άρα εαν "ζητήσουν" 0.8Α σε usb θύρα που δίνει ΜΑΞ 0.5Α τότε θα πάρουν τα... απαυτά. Δηλαδή τα 0.5Α και θα πουν και ευχαριστώ :D

Γιαυτό λέμε οτι θα υπο-λειτουργούν(στις ακραίες συνθήκες των 0.5 εως 0.8Ampere). Δε θα μπορούν να "πάρουν" όλα αυτά που θα "ζητήσουν" ,αλλά μερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, blazar είπε

Υπάρχει κάποιος που παρέλαβε μόνο τα ηχεία και δεν του είχαν φέρει ακόμα την τσάντα; και αν ναι, πόσα πλήρωσε; 0.01€;

Δεν ξερω αν κολλαει σε αυτο που ρωτας. Αλλα εγω ειχα κανει λαθος στην αρχικη παραγγελια και δεν ειχα βαλει τον σακο και μετα τους πηρα τηλεφωνο, και μου εβαλαν δευτερη παραγγελια το σακιδιο στα 0,01€. Τελικα μετα απο 2 μερες ακυρωσαν την παραγγελια και τα εβαλαν και τα δυο μαζι στα 20€(οπως αρχικα ηταν η προσφορα) σε νεα παραγγελια, φανταζομαι υπο τον φοβο να μην παραλαβω τα ηχεια και παραλαβω μονο το σακιδιο στα 0,01€.

Παντως η κοπελια στο ταμειο διπλοτσεκαρε μηπως ηταν λαθος η τιμη του σακιδιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Capt.staros είπε

Δεν ξερω αν κολλαει σε αυτο που ρωτας. Αλλα εγω ειχα κανει λαθος στην αρχικη παραγγελια και δεν ειχα βαλει τον σακο και μετα τους πηρα τηλεφωνο, και μου εβαλαν δευτερη παραγγελια το σακιδιο στα 0,01€. Τελικα μετα απο 2 μερες ακυρωσαν την παραγγελια και τα εβαλαν και τα δυο μαζι στα 20€(οπως αρχικα ηταν η προσφορα) σε νεα παραγγελια, φανταζομαι υπο τον φοβο να μην παραλαβω τα ηχεια και παραλαβω μονο το σακιδιο στα 0,01€.

Παντως η κοπελια στο ταμειο διπλοτσεκαρε μηπως ηταν λαθος η τιμη του σακιδιου...

Κι'εγω το ιδιο λαθος εκανα και πηρα τηλ. και μου ειπε οτι δεν γινεται να τα προσθεσει και θα χρεωνομουν εξτρα την τσαντα. Αναγκαστηκα να ακυρωσω την παραγγελια. Ασχετη ηταν τελικα η τυπισσα στο τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, orck είπε

Συμφωνω οτι ειναι ισως το πιο χρησιμο ποστ αλλα θα διαφωνησω με το συμπερασμα.
Ειναι σιγουρο οτι η θυρα USB που μπορει να δωσει 0,5Α οτι εχει αυτοματο φραγμο στο 0,5Α η με την πρωτη ευκαιρια θα προσπαθησει να δωσει οσο της ζητηθει (συμφωνα με τις μετρησεις 0,8Α) και θα καψει οτι βρεθει μπροστα του;
Μια καμμενη θυρα σε τηλεοραση ειναι πολυ κακο, δεν ειναι PC που βαζεις μια καρτουλα και τελειωσε το θεμα εκει.

 

2 ώρες πριν, papaniki είπε

Τα ηχεία είναι passive ηλεκτρονική συσκευή. Δεν "δίνει" ποτέ ρεύμα μια παθητική συσκευή.

Τα ηχεία μπορούν να "ζητήσουν" μόνο. Άρα εαν "ζητήσουν" 0.8Α σε usb θύρα που δίνει ΜΑΞ 0.5Α τότε θα πάρουν τα... απαυτά. Δηλαδή τα 0.5Α και θα πουν και ευχαριστώ :D

Γιαυτό λέμε οτι θα υπο-λειτουργούν(στις ακραίες συνθήκες των 0.5 εως 0.8Ampere). Δε θα μπορούν να "πάρουν" όλα αυτά που θα "ζητήσουν" ,αλλά μερικά.

Εγραψα για την θυρα USB και εαν αυτη μπορει να δωσει παραπανω απο 0,5Α και πως θα συμπεριφερθει για το παραπανω, μιλαμε για την θυρα που ειναι ουσιαστικα πανω στην τηλεοραση η στο pc η στο power bank, δεν αναφερθηκα στο καλωδιο USB που ειναι στα ηχεια.
 

5 ώρες πριν, gismotolis είπε

Πως γίνεται να διαφωνείς με ερώτηση;

Μια χαρά τα έγραψε ο/η papaniki.

Όταν λέμε ότι μια θύρα βγάζει xA max, σημαίνει ότι αυτή είναι η μέγιστη ένταση που μπορεί να δώσει.

Αστο. Δεν εχει σημασια, δεν διαφωνω με αυτο που λες, θα προσπαθησω να μην ξαναδιαφωνησω με ερωτηση, συγνωμη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, orck είπε

Εγραψα για την θυρα USB και εαν αυτη μπορει να δωσει παραπανω απο 0,5Α και πως θα συμπεριφερθει για το παραπανω, μιλαμε για την θυρα που ειναι ουσιαστικα πανω στην τηλεοραση η στο pc η στο power bank, δεν αναφερθηκα στο καλωδιο USB που ειναι στα ηχεια.
 

Αστο. Δεν εχει σημασια, δεν διαφωνω με αυτο που λες, θα προσπαθησω να μην ξαναδιαφωνησω με ερωτηση, συγνωμη. :)

Εφοσον λεμε η usb 2.0 θύρα δίνει το μέγιστο 0,5 Α , πως θα δωσει παραπανω;;;Το max σημαινει max, αλλιως τι νοημα εχει να το λεμε;;

Κανεις δεν αναφερθηκε στο καλωδιο.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα δώσει παραπάνω ρεύμα η USB από όσο μπορεί. Για αυτό και όταν μερικές φορές πάτε να συνδέσετε εξωτερικά δισκάκια 2,5'' σε USB 2.0 θύρες μπορεί αυτά να μην ξεκινήσουν. Αν η USB μπορούσε να δώσει παραπάνω, θα ξεκίναγαν.

Τώρα όσον αφορά το προϊόν που είναι στα 0,01€. Όταν πήγα στο υποκατάστημα που έχω την δική μου παραγγελία και εξήγησα στην κοπέλα εκεί ότι έχουν έρθει μόνο τα ηχεία και τι γίνεται με μισές παραγγελίες, μου εξήγησε ότι αυτές παραμένουν ανοιχτές. Όταν την ρώτησα "προφανώς δεν μπορώ να παραλάβω τα ηχεία με μόλις 0,01€", μου απάντησε ότι δεν μπορεί να παραδώσει προϊόν που είναι κοστολογημένο με αυτόν τον τρόπο.

Επεξ/σία από john_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί που μπήκα στο λογαριασμό μου είδα και εγω οτι εκκρεμει ακομα να βρεθουν τα ηχεία αλλά ωστόσο υπήρχε διαθεσιμότητα για να τα παραγγείλεις. Εχει περάσει 1 εβδομαδα από την παραγγέλια.  Θα εχει πολυ γελιο να φαμε ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...