Προς το περιεχόμενο

Η Apple καταργεί τα iPhone X, iPhone 6s και iPhone SE


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ιδέα δεν είχε νόμιζε ότι έκανε και καλό deal. Το 90% τέτοιοι είναι οι κάτοχοι iPhone. 

Αφου μας έχεις πρήξει οτι το iOS έχει με το ζόρι ενα 12% της αγορας πως γίνεται ολοι οι ασχετοι να χρησιμοποιουν iPhone; Αντιλαμβάνεσαι οτι τα μαθηματικα δεν βγαίνουν; Εφοσον το 90% του κόσμου χρησιμοποιει Android είναι δεδομένο οτι συνολικα οι πανασχετοι χρήστες με Android θα ειναι περισσοτεροι. Ειναι απλα μαθηματικα που ευτυχως δεν μπορεις να τα αμφισβητησεις.

Ακομα και αν μονο το 1/3 του Android ειναι ασχετοι και τα 2/3 σχετικοι (κατι που δεν παίζει σε καμια μα καμια περιπτωση) μιλάμε για 30% του γενικου συνόλου. Απο την άλλη αν ολοι οι χρηστες iPhone ειναι ασχετοι (παλι δεν παιζει αλλα και με τοσο γελοια νουμερα πάλι φαινεται ποσο λάθος εχεις) τοτε μιλαμε για 10% του γενικου συνολου. Εχουμε λοιπον 30% του γενικου συνολου πανασχετους χρήστες με Android και 10% με iPhone. Δηλαδή τριπλάσιους ασχετους με Android απ'ότι με iPhone. Και παρολα αυτα εσύ έχεις να μας πεις μονο ιστοριες με χρηστες iPhone για το ποσο ασχετοι ειναι και ποσο δεν ξέρουν απο τεχνολογια. Πως γίνεται αυτο μου εξηγεις; Α και θυμίσου ξανα ποσοι υποθέσαμε οτι ειναι ασχετοι σε καθε πλατφόρμα ετσι.. 100% της μιας πλατφορμας και 33% της αλλης. Νουμερα καταφανως μεροληπτικα υπερ της αποψης σου απλα και μονο για να σου αποδειξω ποσο λαθος εισαι.

Τα εχεις τοσο μπερδεμενα στο μυαλο σου και νομιζεις οτι ο κοσμος ειναι μια περιφερεια 50 χιλιομέτρων επειδη τοσο σου επιτρέπει να δεις η όραση σου και τοσο αντιλαμβανεσαι. Ξεκολλα να τα βλεπεις ολα οπως θα ηθελες να ειναι. Οι αμερικανοι εχουν μια φραση που σου ταιριάζει απιστευτα ρε king.. Λενε "Get your head out of your a**".

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 9
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παγκόσμιο πένθος λέμε άσε. 

Είχε κολλήσει μέχρι και το insomnia για 10 λεπτά.Θα κλαίνε οι mod

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ιδέα δεν είχε νόμιζε ότι έκανε και καλό deal. Το 90% τέτοιοι είναι οι κάτοχοι iPhone. 

Ό,τι να' ναι...

Και το 90% κατόχων Ferrari δεν πηδάνε. Αν πηδούσαν δεν θα χρειαζόντουσαν Ferrari. Αμα έχεις παλαμάρι τί τη θέλεις τη Ferrari εξάλλου.

Τί... όχι?

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kotsos1983 said:

Ενα budget κινητο ειχε η apple το SE και το καταργησε..μην υπαρχει κινητο της κατω των 300€ και την πουν φτωχομπινεδιαρα!

Από την στιγμή που το έβγαλε σε παραγωγή, τον έχει πάρει τον τίτλο και τον κρατάει σφιχτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ιδέα δεν είχε νόμιζε ότι έκανε και καλό deal. Το 90% τέτοιοι είναι οι κάτοχοι iPhone. 

94,58%, να διαβάζεις καλύτερα τις έρευνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teri23 είπε

Εγώ πάλι σαν κάτοχος iPhone X μου άρεσε αυτή η είδηση. Μη σας φανεί περίεργο αν δείτε αγγελίες μεταχειρισμένα Χ να είναι πιο ακριβά από τα καινούργια XS

Και το 5 καταρτγηθηκε μετα απο 1 χρονο (τοτε ηταν τα 5s,5c) αλλα δεν ειδα σα καμια αγγελια να ειναιριβοτερο το 5 απο το 5s.

 

γιατι να γινει το ιδιο τωρα με τα x, xs. Ισα ισα νομιζω θα παιζει σταθερα στο 100-200 κατω απο το xs, για να φυγει. Δεν εχει καποιος κανενα  λογο να δωσει τα ιδια λεφτα για κατωτερο τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία εταιρεία που να νοιάζεται για κάτι άλλο, πλην του κέρδους. 

Απλά, οι εταιρείες που θέλουν να μπουν σε μια αγορά με κορεσμό, ξεκινάν για τουλάχιστο 2 - 3 χρόνια με ελλείμματα. (φθηνά προϊόντα σε καλή ποιότητα) 

Αρκεί να μπει το όνομα στην αγορά και να κερδίσουν φανατικούς οπαδούς. Μετά θα βγάλουμε και κέρδος.

Νομίζω, δύο πρόχειρα παραδείγματα είναι η Huawei και η Xaiomi. Τα τελευταία μοντέλα, οι ναυαρχίδες, είναι πανάκριβες.

Η Apple, αφού πουλάει, συνεχίζει σταθερά και καλά κανει. Αν πέσουν τα κέρδη, κάτι θα βρουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, opcorsa είπε

εχω το SE ενα διμηνο, δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο κινητο στα 300 ευρω.. (240 χωρις φπα)... μονο που βγαζει 4κ βιντεο αυτο φτανει...το πιο δυνατο "μικρο" κινητο που μπορει κανεις να αγορασει..

φανταζομαι σε ολα αυτα τα μοντελα σταματαει η παραγωγη, οχι η υποστηριξη που θα κρατησει 4-5 χρονια σιγουρα ακομα.. αλλα απο μοναδες οτι υπαρχουν, αν πουληθουν, οσοι προλαβανε!

Ναι ευκαιρία το se, όταν με τα ίδια χρήματα πέρνεις xperia xz1 compact.. Τι άλλο θα ακούσουμε!.. 

2 ώρες πριν, opcorsa είπε

 

 

Επεξ/σία από theosk
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theosk είπε

Ναι ευκαιρία το se, όταν με τα ίδια χρήματα πέρνεις xperia xz1 compact.. Τι άλλο θα ακούσουμε!.. 

Ν' αγιάσει το στόμα σου βρε χριστιανέ μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, PanaisT είπε

Η Apple, αφού πουλάει, συνεχίζει σταθερά και καλά κανει. Αν πέσουν τα κέρδη, κάτι θα βρουν!

Πολύ καλά κανει.Εγω αν ήμουν στη θέση τους θα έβγαζα ένα μόνο μοντέλο με τιμή 3000€ και θα τα καταργούσα όλα τα άλλα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 είναι κινητά του 2015. Καλά κανει και τα καταργεί. Το άλλο συλλεκτικό οπότε καλά κάνει και το καταργεί μην το πάρει και η δεύτερη φουρνιά το Χ να πάρουν τα καινούργια της θέλει σαν εταιρία.

Λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...