Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone XS, XS Max και XR δεν διαθέτουν στη συσκευασία τους "lightning-to-3.5mm" adapter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η μόνη εταιρεία που αφαιρεί πράγματα από τα προϊόντα της και πάλι είναι πιο ακριβά από ότι πριν.. 

το θέμα είναι γιατί τα παίρνετε ακόμα που θα φτάσει αυτή η παράνοια με την apple, σε λίγο θα πουλάνε χωριστά βασικά πράγματα  όπως οθόνη και cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gregory22 είπε

η αλήθεια για το usb-c μάλλον έχει αρκετούς λόγους. πχ  απλότερη μητρική με μονάχα μια έξοδο, συνεπώς λιγότερη κατανάλωση ρεύματος αλλά και κόστους κατασκευής. Πώληση αντάπτορα που θα αποφέρει κέρδος στην εταιρεία και τέλος.....κάποια στιγμή όπως λες πρέπει να αλλάξουε συνήθειες αλλά και τεχνολογίες γιατί δεν μπορεί μια τεχνολογία σύνδεσης 20ετίας να συνεχίσει μέχρι το 2055.  Το θέμα είναι οτι πρέπει υοθετηθεί απο όλες τις εταιρείες γιατί αν είναι μονάχα απο την Apple, είναι θέμα χρόνου να καταργηθεί.

δηλαδή να ακυρώσει για 9 ευρώ, τη δοκιμή ή αν και θεωρεί καλύτερο τηλέφωνο.....φοβερή λογική μιλάμε! ρε παιδιά πάμε καλά? σκεφτόμαστε λογικά η βγάζουμε απωθημένα μας? Εγώ θα χαιρόμουν αν ήταν να πάρω το νέο μοντέλο αφού δεν θα χρειαζόταν να πάρω αντάπτορα για τα ακουστικά της Apple, κάθεστε και τη βρίζετε για το οτι δεν συμφέρει ένα μικρό ποσοστό χρηστών που θα δώσουν 9 ευρώ για να βάλουν τα πανάκριβα ακουστικά τους?

Οχι δεν θα πάρω το νεο iphone γιατί θεωρώ κοροϊδία να δίνεις 700-800 και βάλε για ένα τηλέφωνο, είτε iphone είτε android να είναι. Έχω μεταχειρισμένο το 6 plus εδώ και χρόνια που πηρα μεταχειρισμένο και μου κάνει τη δουλειά με το παραπάνω. Όταν λέω δουλειά, εννοώ επαγγελματικά που έχω κέρδος απο αυτό κι όχι για να το βγάζω επάνω στο τραπέζι να φαίνεται το μιλαράκι όπως οι περισσότεροι χρήστες

Μαν, οκ δεν καταλαβες τι ειπα, δεν τρεχει, το κατεβατο απο κατω γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dkstopo είπε

1. θα τους έπαιρνα ευχαρίστως αλλά δεν ταιριάζουν  στο νέο μου ΝΟΚΙΑ 3310 (μπορείς να τους χαρίσεις, υπάρχει και τετοιο εδώ μέσα)

 2 σκεψου καλύτερα οτι με την κινηση αυτή επιτέλους θα πουλήσουν τα επιπλέον ακουστικά που παρήγαγαν ή θα παράξουν (δεν τους αδικώ, κανουν το καλυτερο δυνατό για την εταιρεία τους)

3 ενας κανονικός χρήστης iphone δεν δεχετε να αγοράσει διαφορετικά ακουστικά δεν χαρίζει τους ανταπτορές του και δεν γραφει στο insomnia.

(ούτε οι χρήστες των άλλων super - ακριβών κινητών εκτός αν ειναι επαγγελματίες) 

Κάτσε με την μπακατέλα τότε και μην σχολιάζεις πράγματα που δεν ξέρεις. 

Παραγει κι αλλά ακουστικά η απλ τα οποία είναι με 3.5 χιλ και λέγονται beats audio μιας και έχει εξαγοράσει την εταιρία. Ένας χρήστης iPhone έχει ήδη ανταπτορες από προηγούμενες συσκευές και αν είναι καινούργιος δεν τσιγκουνεύεται τα 10 ευρώ που το έχετε κάνει σίριαλ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, morgan21 είπε

Κάτσε με την μπακατέλα τότε και μην σχολιάζεις πράγματα που δεν ξέρεις. 

Παραγει κι αλλά ακουστικά η απλ τα οποία είναι με 3.5 χιλ και λέγονται beats audio μιας και έχει εξαγοράσει την εταιρία. Ένας χρήστης iPhone έχει ήδη ανταπτορες από προηγούμενες συσκευές και αν είναι καινούργιος δεν τσιγκουνεύεται τα 10 ευρώ που το έχετε κάνει σίριαλ! 

Σωστος! Φορτιστες εχει απο τις προηγουμενες συσκευες αρα δε χρειαζεται ουτε ο φορτιστης στη νεα συσκευασια!

Απορω πώς δεν το σκεφτηκαν κι αυτο!

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Σωστος! Φορτιστες εχει απο τις προηγουμενες συσκευες αρα δε χρειαζεται ουτε ο φορτιστης στη νεα συσκευασια!

Απορω πώς δεν το σκεφτηκαν κι αυτο!

Γιατί δεν έχει φορτιστή η ακουστικά η καινούργια συσκευασία; 

Τι άλλες αρλούμπες θα διαβάσω εδώ πέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, morgan21 είπε

Γιατί δεν έχει φορτιστή η ακουστικά η καινούργια συσκευασία; 

Τι άλλες αρλούμπες θα διαβάσω εδώ πέρα 

Δεν έχεις φορτιστές από προηγούμενες συσκευές ή τσιγκουνευεσαι να αγοράσεις;

Κι εγώ με τον φίλο παραπάνω συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να είναι στη συσκευασία και θα έπρεπε να είναι έξτρα

Επεξ/σία από gnsX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, hellojim είπε

Έχω s7 edge και έλεγα το επόμενο να είναι iPhone για πρώτη φορά, για να δοκιμάσω την διαφορετική εμπειρία χρήσης. Αλλά αυτά τα πράγματα δεν μου αρέσουν καθόλου. Άκυρο η apple από εμένα, πάλι Android θα πάρω.

Δηλαδη δεν ειχες προβλημα να δωσεις 1000€ για το τηλεφωνο αλλα για τα 10€ που δεν ειναι υποχρεωτικο αφου εχει ακουστικα το πακετο σε ενοχλει.....ουδεν  σχολιον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikosjc είπε

Το κακό με την Apple (εκτός των τρελών τιμολογήσεων φυσικά), δεν είναι ότι "κόβει" παλιές τεχνολογίες, που καλά κάνει, το κακό είναι ότι δεν τις αντικαθιστά! 

Ξεκινήσαμε με κόψιμο του flash player, σε μια εποχή που το flash ήταν στο 80% του ίντερνετ! Δεν μπορούσες να δεις ούτε βίντεο στο yt. Ναι, μετά από μια 5ετία εξαφανίστηκε το φλας και σε αυτό βοήθησε η apple, αλλά για τουλάχιστον 3 χρόνια δεν μπορούσες να δεις βασικά πράγματα στο ιντερνετ.

Το "κόψιμο" της δυνατότητας μεταφοράς αρχείων μέσω Bluetooth σε μια εποχή που όλοι αντάλλασσαν αρχεία μόνο έτσι! Ναι, μετά από 5 χρόνια στέλνουμε με email, messenger, viber, κλπ!

Καταργεί το jack, δεν βάζει όμως μια θήρα type C ή έστω Lightning και μετά ας γίνουν όλα τα ακουστικά με type C/Lightning. Να μπορείς να φορτίζεις και να ακούς μουσική ταυτόχρονα. Ναι, σε μια 5ετία δεν θα υπάρχουν ενσύρματα ακουστικά, σήμερα όμως πολύς κόσμος το χρειάζεται. 

Για να μην αναφέρω για το δαχτυλικό αποτύπωμα, που αντικαταστάθηκε μεν, με διαφορετική τεχνολογία όμως.

Και το φοβερό είναι ότι ενώ το παίζει πρωτοποριακή σε αυτά,  "κολλάει" σε παλιές τεχνολογίες σε πολύ πιο σοβαρά πράγματα (βλ. οθόνη) και μένει πίσω.

Όταν σου ανεβάζει και τις τιμές 35%+ πάνω... Μιά χαρά είναι το 7άρι 

Τα ειπες ολα. Σιγουρα ειναι απο τις πιο αισχρες εταιριες εκει εξω. Παντα μονο η παρτη της την ενοιαζε τους πελατες τους εβλεπε μονο ως πορτοφολια και τιποτα αλλο ποτε δεν τους σεβαστηκε για τιποτα. Το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από την τιμολογιακή πολιτική της Apple , που αποδοκιμάζω, το συγκεκριμένο δεν είναι μεγάλο πρόβλημα (λιγα ευρώ παραπάνω).  Στο κινητό δεν θα βάλει κανεις τα μεγάλα ακουστικά που χρησιμοποιούνται σε ακροάσεις με ενισχυτές και dac και θέλουν το καρφί. Αυτά είναι για το σπίτι.
Θέλει προφανώς να σπρώξει την τεχνολογία  wireless earbuds για το δρόμο, να καταργήσει το καλώδιο  on the go και καλά κάνει IMHO!
Το πρόβλημα για αυτούς είναι οτι τα Αirpods δεν μπορούν να συγκριθουν σε ποιότητα πχ με τα Sennheiser HD1 ή τα JaybirdX4 (που είναι και φτηνότερα), ta B&O και αρκετά άλλα. Υστερούν πολύ στα χαμηλά
Αλλα πολλοί θα αγοράσουν design, οπότε τελικά κανένα πρόβλημα, εκτός και αν οι audiophile δεν μασήσουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Gianni6gr είπε

Δηλαδη δεν ειχες προβλημα να δωσεις 1000€ για το τηλεφωνο αλλα για τα 10€ που δεν ειναι υποχρεωτικο αφου εχει ακουστικα το πακετο σε ενοχλει.....ουδεν  σχολιον...

 

Δεν θα εδινα 1000 ευρω. Θα περιμενα να πεσει λιγο και θα το επαιρνα απο το σκρουτζ οπως εκανα και με το edge. Δεν μου αρεσει που η εταιρεια ειναι τοσο απληστη και συμπεριφερεται ετσι τους καταναλωτες, που αυτοι την φτασαν να εχει 1 τρις αξια και θα επρεπε να τους προσφερει και περισσοτερα πραγματα οχι να βγαζει και τα δεδομενα. Σε λιγο θα πρεπει να αγοραζεις και τον φορτιστη ξεχωριστα.

Και να λειπει η ειρωνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gnsX είπε

Δεν έχεις φορτιστές από προηγούμενες συσκευές ή τσιγκουνευεσαι να αγοράσεις;

Κι εγώ με τον φίλο παραπάνω συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να είναι στη συσκευασία και θα έπρεπε να είναι έξτρα

Θα συνεχίζετε για πολύ τις σαχλαμάρες; 

Είπαμε δεν έχει ανταπτορα και το έχετε πάει σε άλλο λεβελ εσείς. 

Βολευτειτε εσείς με το λαγκντροιντ που χρειάζεστε κάθε λίγο συσκευές και αφήστε εμάς να αγοράζουμε καλώδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...