Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Hellas Direct


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, amagawd είπε

Αμάξι του 2007 με αγορά 28000 τωρα τι εκτιμούν 4000 και χωρίς να είναι δυλιτρο.

Έτσι είναι οι τιμές.

Η Hellas Direct και η Anytime το εκτιμησαν κοντα στα 11.000 .Φυσιλογικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε περιπτωση ατυχηματος δεν ερχεται συνεργατης  τους αλλα γινονται ...τηλεφωνικα με οτι μπορει να σημαινει αυτο ,αν σημαινει .

 

14 ώρες πριν, paylidis είπε

Φροντίδα ατυχήματος έχει αλλά θα έρθει αν υπάρχει λόγος. Όχι για να καταγράψει το ότι δε φρέναρε κάποιος στο φανάρι έγκαιρα και σε σου βούλιαξε λίγο τον προφυλακτήρα. Θεωρούν ότι γίνεται με δυο φωτογραφίες και τη φιλική δήλωση μέσω τηλεφώνου. 

Αυτό ρε παιδιά είναι κάτι που έγινε τώρα τελευταία?? Τον Μάρτιο (κάπου εκεί) με χτύπησε πίσω ένας επειδή δεν φρέναρε έγκαιρα και μου έκανε μια γρατζουνιά (ούτε καν βαθούλωμα). Κι όμως πήρα τηλέφωνο και ήρθε συνεργάτης τους και έγινε δήλωση (άργησε πολύ βέβαια γιατί γενικά ήταν μια μέρα με φουλ βροχή και κίνηση παντού κ.λ.π.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Stamer είπε

Αυτό ρε παιδιά είναι κάτι που έγινε τώρα τελευταία?? Τον Μάρτιο (κάπου εκεί) με χτύπησε πίσω ένας επειδή δεν φρέναρε έγκαιρα και μου έκανε μια γρατζουνιά (ούτε καν βαθούλωμα). Κι όμως πήρα τηλέφωνο και ήρθε συνεργάτης τους και έγινε δήλωση (άργησε πολύ βέβαια γιατί γενικά ήταν μια μέρα με φουλ βροχή και κίνηση παντού κ.λ.π.).

Από Hellas Direct ?

 

Η αληθεια είναι ότι είναι πολύ οικονομικη .

Οσα θελει η anytime για 3μηνο χωρις μικτη τοσα και αυτή με μικτη με απαλλαγη 500 ευρω.

3 ώρες πριν, ParhsG είπε

Και σε πιο ακριβες ασφάλειες δεν έρχονται πάντα. Πχ σε εμενα ειχε βγει ολικη το αυτοκινητο αλλα δεν θελαν να ερθουν.

Ποια ασφααλιστικη ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Από Hellas Direct ?

Ε ναι αρχηγέ μου... για Hellas Direct δεν είναι το νήμα? Γι'αυτό ρώτησα όμως αν έγινε τώρα τελευταία. Γιατί μου έχει χρειαστεί 2 φορές ως τώρα (και τις δύο φορές ήμουν πλήρως σταματημένος ρε παιδάκι μου για ώρα σε φανάρι! Δεν είναι οτι σταματούσα απότομα, έλεος) και πάντα ερχόταν κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Η Hellas Direct και η Anytime το εκτιμησαν κοντα στα 11.000 .Φυσιλογικη τιμη.

Αυτές τις 2 ειχα/Έχω και η διαφορά ήταν λίγο παραπάνω στη HD πάντα. Σημείωση,  και να βάλεις παραπάνω από την τιμή που σου δίνουν δεν θα τα πάρεις ποτέ σε κλοπή ή φωτιά 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, amagawd είπε

Αυτές τις 2 ειχα/Έχω και η διαφορά ήταν λίγο παραπάνω στη HD πάντα. Σημείωση,  και να βάλεις παραπάνω από την τιμή που σου δίνουν δεν θα τα πάρεις ποτέ σε κλοπή ή φωτιά 

Σωστα αλλα την αποδεχοντε στην αρχη....Με anytime αναγκαστηκα να στειλω βεβαιωση απο Σαρακακη kai  Karenta για 3 αμαξια ποτε κυκλοφορησαν αν και το Honda ειχε αγοραστει καινουργιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα θα ξεκινησω απο την αλλη εβδομαδα ανανεωση 3μηνη για 3 αυτοκινητα μεσα στον Οκτωβριο .

 

Δεν βρικσω κατι καλυτερο σε σχεση προσφορας  και τιμης  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι πιο γενικοσχετικα με ασφαλειες και αν εχει καπποιος εμπειρια απο Hellas direct .

Σε τρακαρισμα αν δεν υπαρχει μη γνησιο  ανταλλακτικο φανοποιϊας ή μεταχειρισμενο σε ενα αμαξι παλιο ή και καινουργιο και ειναι αδυνατη η σφυηρηλατηση του υπαρχοντος τι γινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γενικά είναι παρά πολύ σπάνιο, πάντα θα βρεθεί κάποιο ανταλλακτικό. Συνέβη ωστόσο ένα παρομοιο κακό σε φίλο μου που έχει αντίκα dkw 90-100 ετών που τον χτύπησε ένας κάγκουρας, η ασφαλιστική αναγκάστηκε και έφερε ίδιο αμάξι από την Αυστρία για να πάρει τα ανάλογα κομμάτια. Στην αρχή πήγαν να τπυ το βγάλουν ολική πιστεύοντας ότι θα του δώσουν 2000-3000, όταν τους έστειλε μέσω του δικηγόρου την εκτίμηση του αυτοκινήτου (38000-40000€) έγιναν βούτυρο και του το έφεραν όλο το αμάξι απέξω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις γνήσια καινούργια ανταλλακτικά σε παλιό αυτοκίνητο, τότε σου κόβουν ένα ποσοστό από την αξία των ανταλλακτικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αυτό γενικά είναι παρά πολύ σπάνιο, πάντα θα βρεθεί κάποιο ανταλλακτικό. Συνέβη ωστόσο ένα παρομοιο κακό σε φίλο μου που έχει αντίκα dkw 90-100 ετών που τον χτύπησε ένας κάγκουρας, η ασφαλιστική αναγκάστηκε και έφερε ίδιο αμάξι από την Αυστρία για να πάρει τα ανάλογα κομμάτια. Στην αρχή πήγαν να τπυ το βγάλουν ολική πιστεύοντας ότι θα του δώσουν 2000-3000, όταν τους έστειλε μέσω του δικηγόρου την εκτίμηση του αυτοκινήτου (38000-40000€) έγιναν βούτυρο και του το έφεραν όλο το αμάξι απέξω...

Σε αμαξια που κυκλοφορουν πολυ στους δρομους μπορει και να υπαρχουν μεταχειρισμενα αλλα για καποια οχι .Δεν μιλαω για αντικες κλπ

Ποτε εχει δικαιωμα η ασφαλιστικη να καλυψει μονο μεταχειρισμενο και οχι καινουργιο ?

 

Εχω ακουσει για μειωση αποζημιωσης λογω παλαιοτητας αλλα ευτυχως δεν εχω προσωπικη εμπειρια .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε αμαξια που κυκλοφορουν πολυ στους δρομους μπορει και να υπαρχουν μεταχειρισμενα αλλα για καποια οχι .Δεν μιλαω για αντικες κλπ

Ποτε εχει δικαιωμα η ασφαλιστικη να καλυψει μονο μεταχειρισμενο και οχι καινουργιο ?

Συνηθως μετα τα 6-7 χρόνια του αυτοκινήτου οι φθηνιάρες ή δεκαετία οι «καλές» σου βάζουν είτε μεταχειρισμένο είτε ιμιτασιόν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω σε δυο αυτοκινητα hd εχω....την εχω δυο χρονια (αν οχι παραπανω) και ευτυχως δεν εχει χρειαστει ποτε κατι για τρακαρισμα.την οδικη εχω χρησιμοποιησει 3-4 φορες για το 'παλιο' αυτοκινητο.καποια στιγμη με ενα combo που ειχα κανει μεταξυ των δυο αυτοκινητων μου βγηκε τριμηνη στα 5 ευρω για το ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Συνηθως μετα τα 6-7 χρόνια του αυτοκινήτου οι φθηνιάρες ή δεκαετία οι «καλές» σου βάζουν είτε μεταχειρισμένο είτε ιμιτασιόν...

Γραμμενο δεν υπαρχει ομως καπου αυτο στα συμβολαια.

Αν θυμαμαι καλα το τελευταιο που αλλαχτηκε στο δικο μου CRV ηταν πισω προφυλακτηρας και ηταν καινουργιος και ειδα και το τιμολογιο που το αγορασε ο φανοπιος πριν 2 χρονια που ηταν 8 ετων το αμαξι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...