Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητο στο 1000€;;


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Σου εξήγησα ότι λόγω τοποθεσίας και δυσκολιών πρόσβασης το ταξί (όπως και το λεωφορείο) δεν παίζει, γιατί δεν με απασχολεί μόνο η μετάβαση στη δουλειά αλλά και η διαβίωσή μου γενικότερα..

Ας μην πλατιάζουμε σε πράγματα που αφενός απαιτούν να παράσχω ένα σωρό μη αναγκαίες πληροφορίες κι αφετέρου (και κυριότερα) δεν μπορούν να λυθούν σε φόρουμ.



Τις ζημιές και τα μεγάλα έξοδα θα τα γλίτωνα κι αν έβρισκα ένα ποδήλατο κι έκανα 30χιλιόμετρα κάθε μέρα, αλλά πρακτικά δεν εξετάζεται αυτή η λύση.

Εσυ μου εξηγησες...και καταλάβαμε ολοι περι τινος πρόκειται...Απλα σου εξηγουμε ότι είναι δυσκολο! Θα παρεις αυτους τους 8 μηνες ~3500 ευρο…-1000 το αμαξι μειον ας πουμε 150 τελη (κατω από 1400κυβ) - 100*8=800 (δεν λεω 150 μιας και είναι όλα παλια αμαξια και θα καινε κατι παραπανω) Εχεις φτασει ΗΔΗ 2000 ευρο...χωρις ζημιες,χωρις να βαλω 150 ευρο βενζινη χωρις ασφαλεια χωρις λάστιχα που σχεδόν σιγουρα θα θελει το αυτοκινητο - ρημαδι που θα παρεις… 
 

Θεωρεις με τα παραπανω στοιχεια ότι πρεπει να περιοριστούμε στο να σου προτείνουμε αμαξι η  ΜΠΑΣ και σκεφτουμε μια ενναλακτικη? 

Εδώ μιλαμε για 2000ευρο και δυσκολευεσαι να βρεις αμαξι που να είναι σχετικα οκ...Ποσο μαλλον τωρα.

Επισης όταν μιλας για δυσκολια πρόσβασης των ταξι τι εννοεις?Σε κατσαβραχα θα δουλευεις?Δεν εχει δρομο εκει που θα πηγαίνεις?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, kalmik είπε

Φίλοι μου η κρίση μας έχει πιέσει αφόρητα. Μια πλευρά της είναι και οι αναζητήσεις για μτχ. αυτοκίνητο του ενός χιλιάρικου. Το πρόβλημα είναι ότι τέτοιο αυτοκίνητο απλά δεν υπάρχει... και ατρακάριστο και άριστα συντηρημένο και με καινούργια λάστιχα, αμορτισέρ και φρένα και να μην είναι ερείπιο το αμάξωμα. Αν υπήρχε απλά ο ιδιοκτήτης δεν το αποχωριζόταν γιατί θα έπρεπε να δώσει τουλάχιστον 10.000 για ένα πολύ μικρό καινούργιο ή 5.000-6.000 το λιγότερο για ένα πενταετίας μεγαλύτερο ως δεκαετίας σε αξιοπρεπή κατάσταση. Από την άλλη, ότι βρεθεί θα θέλει σίγουρα το ελάχιστο καμιά πεντακοσάρα να αποκατασταθούν θέματα όπως συμπλέκτης, φρένα, αμορτισέρ, λάστιχα, ιμάντες εκτός και αν ο φίλος μας εδώ αποδέχεται να κυκλοφορεί με κάτι που θα τον αφήσει στο δρόμο οποιαδήποτε στιγμή. Δυσάρεστα όσα λέω αλλά αληθινα...

Ατρακάριστο υπάρχει, άριστα συντηρημένο, με καινούρια τα πάντα μπορεί να μην υπάρχει αλλά δεν χρειάζεται κι όλας...

Οι τιμές των προ-2000 αυτοκινήτων, με αισθητικές κυρίως ατέλειες και καλή μηχανική κατάσταση, διαμορφώνονται και τη από τη πτώση των τιμών στα μεταχειρισμένα γενικότερα, αλλά και από τις οικονομικές ανάγκες που υπάρχουν.

Εδώ φτάσαμε στο σημείο να πουλάει ο άλλος ακίνητα, αυτοκίνητο κοκ για να μην έχει να πληρώνει ΕΝΦΙΑ...

Σε κάθε περίπτωση, θα παρακαλούσα να εστιάσουν όσοι θέλουν να βοηθήσουν στο ερώτημα του νήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα υπάρχει αμάξι να κάνεις τη δουλειά σου. Φυσικά με συμβιβασμούς αλλά τη δουλειά σου θα την κάνεις. Δεν συμφωνώ δηλαδή με την άποψη ότι δεν υπάρχει, μην ψάχνεις καν. Εκατοντάδες αυτοκίνητα σε car και fb, κάποια θα είναι οκ.

Για μένα ψάξε στην περιοχή που είσαι, ξεχώρισε 4-5 αυτοκίνητα (ανεξαρτήτου μάρκας) που σου φαίνονται καλές περιπτώσεις και πήγαινε να τα δεις από κοντά. Από αυτά όσα σου φανούν τα καλύτερα (1-2) να τα πας να τσεκάρει και ένα συνεργείο εμπιστοσύνης. Ασφάλεια βρίσκεις φτηνή, 150€ το χρόνο πχ και το αμάξι μπορείς να το πουλήσεις πάλι όταν δεν θα το χρειάζεσαι. Τα μισά θα τα πάρεις πίσω σίγουρα.

Επίσης, μη βάζεις όριο στην αναζήτηση τα 1000€ αλλά τα 1100 - 1200 (1500 στo car) αφού πολλοί βάζουν τόσο για να τα δώσουν τελικά 1000.

Το clio είναι ωραίο αμαξάκι, δες και atos, seicento. Αν και συμφωνώ ότι δεν παίζει τόσο ρόλο το αυτοκίνητο όσο η περίπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vgiozo είπε

Σε κάθε περίπτωση, θα παρακαλούσα να εστιάσουν όσοι θέλουν να βοηθήσουν στο ερώτημα του νήματος.

Από τα αμαξια που παραθέτεις και ΑΝ δεν υπαρχει καποιο hyudai σε αυτά τα λεφτα εγω λεω το Lanos η το Clio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vgiozo είπε

Ατρακάριστο υπάρχει, άριστα συντηρημένο, με καινούρια τα πάντα μπορεί να μην υπάρχει αλλά δεν χρειάζεται κι όλας...

Οι τιμές των προ-2000 αυτοκινήτων, με αισθητικές κυρίως ατέλειες και καλή μηχανική κατάσταση, διαμορφώνονται και τη από τη πτώση των τιμών στα μεταχειρισμένα γενικότερα, αλλά και από τις οικονομικές ανάγκες που υπάρχουν.

 Εδώ φτάσαμε στο σημείο να πουλάει ο άλλος ακίνητα, αυτοκίνητο κοκ για να μην έχει να πληρώνει ΕΝΦΙΑ...

 Σε κάθε περίπτωση, θα παρακαλούσα να εστιάσουν όσοι θέλουν να βοηθήσουν στο ερώτημα του νήματος.

Ποιος σου είπε καταρχάς ότι υπάρχει πτώση τιμών στα μτχ ; 

Εκτός αν μιλάμε για 2λιτρα αμάξια, που δεν είναι το case εν προκειμένω

Από εκεί και έπειτα, με τόσο σφιχτό μπάτζετ, ουσιαστικά περιορίζεσαι σε αυτοκίνητα που είναι διαθέσιμα κοντά σου 

Βοήθεια μπορεί να σου δώσει μόνο ένας καλός μηχανικός, ο οποίος απλά μπορεί και να δει 3~4 πράγματα παραπάνω από εσένα (και από τα προφανή), μη φανταστείς όμως ότι μπορεί και να προβλέψει τι θα βγάλει ένα αμάξι 20 ετών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης βλέπω και seat σε αυτά τα λεφτά και nissan, toyota. Για μένα ξεκίνα τα τηλέφωνα και τα ραντεβού, ακόμα και από την συνάντηση - κουβέντα με τον ιδιοκτήτη μπορείς να καταλάβεις πράγματα για το αυτοκίνητο.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Εσυ μου εξηγησες...και καταλάβαμε ολοι περι τινος πρόκειται...Απλα σου εξηγουμε ότι είναι δυσκολο! Θα παρεις αυτους τους 8 μηνες ~3500 ευρο…-1000 το αμαξι μειον ας πουμε 150 τελη (κατω από 1400κυβ) - 100*8=800 (δεν λεω 150 μιας και είναι όλα παλια αμαξια και θα καινε κατι παραπανω) Εχεις φτασει ΗΔΗ 2000 ευρο...χωρις ζημιες,χωρις να βαλω 150 ευρο βενζινη χωρις ασφαλεια χωρις λάστιχα που σχεδόν σιγουρα θα θελει το αυτοκινητο - ρημαδι που θα παρεις… 
 

Θεωρεις με τα παραπανω στοιχεια ότι πρεπει να περιοριστούμε στο να σου προτείνουμε αμαξι η  ΜΠΑΣ και σκεφτουμε μια ενναλακτικη? 

Εδώ μιλαμε για 2000ευρο και δυσκολευεσαι να βρεις αμαξι που να είναι σχετικα οκ...Ποσο μαλλον τωρα.

Επισης όταν μιλας για δυσκολια πρόσβασης των ταξι τι εννοεις?Σε κατσαβραχα θα δουλευεις?Δεν εχει δρομο εκει που θα πηγαίνεις?

1000€ υπάρχουν ήδη στη μπάντα...

Δεν λες άνθρωπέ μου να καταλάβεις ότι η λύση που λες εσύ (ταξί) αφορά μόνο τη μετακίνηση για τη δουλειά...λόγω απόστασης από τη πόλη, απόστασης κι από το κέντρο του χωριού, αν δεν έχεις μεταφορικό είσαι εγκλωβισμένος...

Θα πληρώνω όσα θα πληρώνω και θα είμαι φυλακισμένος και δεν θα μείνει και τίποτα στο τέλος

Δεν έχει νόημα, όπως είπα, ούτε εγώ να παράσχω μη αναγκαίες πληροφορίες, πολύ περισσότερο δε δεν έχει νόημα να συζητάμε λύσεις τελείως θεωρητικές και στην ουσία μη πρακτικές.

 

Εγώ ρωτάω για συγκεκριμένα μοντέλα, πχ όσον αφορά την αξιοπιστία, κόστος ανταλλακτικών κοκ δεν ζητάω να μου βρείτε εσείς εναλλακτικό τρόπο να πηγαινοέρχομαι στο χωριό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vgiozo είπε

1000€ υπάρχουν ήδη στη μπάντα...

Δεν λες άνθρωπέ μου να καταλάβεις ότι η λύση που λες εσύ (ταξί) αφορά μόνο τη μετακίνηση για τη δουλειά...λόγω απόστασης από τη πόλη, απόστασης κι από το κέντρο του χωριού, αν δεν έχεις μεταφορικό είσαι εγκλωβισμένος...

Θα πληρώνω όσα θα πληρώνω και θα είμαι φυλακισμένος και δεν θα μείνει και τίποτα στο τέλος

Δεν έχει νόημα, όπως είπα, ούτε εγώ να παράσχω μη αναγκαίες πληροφορίες, πολύ περισσότερο δε δεν έχει νόημα να συζητάμε λύσεις τελείως θεωρητικές και στην ουσία μη πρακτικές.

Εγώ ρωτάω για συγκεκριμένα μοντέλα, πχ όσον αφορά την αξιοπιστία, κόστος ανταλλακτικών κοκ δεν ζητάω να μου βρείτε εσείς εναλλακτικό τρόπο να πηγαινοέρχομαι στο χωριό.

θα μπορούσες να ξανασκεφτεις την λύση του ενοικίου. μιας και εσύ δεν το θες ολο τον χρόνο αλλα για 8μηνο θα μπορούσες να βρεις κάτι απο αυτα που ενοικιαζονται σε airbnb (συνήθως έχουν ίντερνετ) το νοικιάζεις για 8 μήνες και αν δεις οτι χρειάζεται να μείνεις κι αλλο βλέπεις τι θα κανεις. δεν θα είναι κάτι τρομερό και αλλα θα γλυτώσεις παρα πολλα χρηματα και χρονο απτις μετακινήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι δικοί μου αγόρασαν το 2014 ένα Citroen Saxo του 2001 (facelift, 1100κυβικά) με 1100€, από μία random μάντρα στην Αττική, χωρίς κανέναν έλεγχο (μόνο οπτικά), και πινακίδες Αγίου Νικολάου (Κρήτης). 135000km τότε, 165000 τώρα.

Έχω κάνει Αθήνα-Θεσσαλονίκη φορτωμένος και με A/C και 110-130km/h, με κατανάλωση τα 3/4 ενός ρεζερβουάρ. Πρέπει να έκαψε κάτω από 6,5.
Το αμάξι έχει βγει λαμπάδα, δεν έχει ζητήσει τίποτα εκτός φυσιολογικών φθορών (οκ ναι χάλασε ένας γρύλος παραθύρου μετά από 15 χρόνια), ενώ μόλις φέτος χρειάστηκε συντήρηση το A/C. Δεν καίει και τίποτα, πράγμα που επειδή πάντα φουλάρω και έχει σχετικά μεγάλο ρεζερβουάρ (45lt) για την κατηγορία του το κάνει να φαίνεται ότι δε τελειώνει ποτέ η βενζίνη :) 

Εξωτερικά είναι σε μέτρια κατάσταση από όταν αγοράστηκε, ενώ βρήκα υπολείμματα χορταριών πίσω. Παίζει να το είχε κάνας μπάρμπας να πηγαίνει στο χωράφι του... Μέσα είναι άψογο.
Το μόνο σπαστικό είναι η πολύ χαμηλή θέση οδήγησης.

Ένα facelift 1100ρι του 2000 έχει ένας φίλος για βασικό αυτοκίνητο εδώ και 6 χρόνια, με εντελώς υποτυπώδη συντήρηση (τύπου λάδια κάθε 20000 γιατί έτσι λέει το manual) δε του έχει βγάλει ούτε αυτού κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vgiozo είπε

Από τον Οκτώβρη θα χρειαστώ αμάξι καθώς μετακομίζω και θα πρέπει, λόγω δουλειάς να κάνω γύρω στα 30-35χλμ (πήγαινε-έλα) από χωριό όπου έχουμε σπίτι στη πόλη.

Μια λύση θα ήταν να στερηθούν το οικογενειακό οι γονείς, μια άλλη να αγοραστεί ένα πολύ φθηνό μεταχειρισμένο μικρό/μικρομεσαίο στο χιλιάρικο το πολύ, να κάνω τη δουλειά μου...εναλλακτικά θα πρέπει να νοικιασω μέσα στη πόλη, που θα μου τρώει τουλάχιστον τα 3-4/5 του μισθού (495€ ΟΑΕΔ, 8μηνο) και στο τέλος δεν θα μείνει και τίποτα...

...με το μεταχειρισμένο, είναι σαν να βάζω 100€+ ευρώ στην άκρη κάθε μήνα και να υπολογίζω το μέγιστο 100-130€ βενζίνη για μετακινήσεις, και πάλι φθηνότερα βγαίνει (στο χωριό δεν θα πληρώνω εγώ ρεύμα κοκ).

Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά αλλά δεν θα ήθελα να χρειαστεί να του ρίξω μετά άλλα τόσα όσο το λειτουργώ, δεν υπάρχουν εξάλλου...κάτι να με πηγαινοφέρνει αξιόπιστα κι όσο πιο οικονομικά γίνεται

...από εξοπλισμό μόνο κλιματισμό θέλω να λειτουργεί καλά, για τις ζέστες...επίσης κοιτάω μέχρι τα 1200κυβικά λόγω φορολογίας.

...από οδηγική συμπεριφορά μπορεί να μου ταιριάζουν περισσότερο τα παλιότερα, γιατί μαθημένος σε Opel Vectra '95, με δυσκολία υποφέρω αμάξια που χαϊδεύεις το πετάλ και πατάνε κομμάτια φρένο πχ, αν και αυτό μάλλον συνηθίζεται...

Σε αυτή τιμή βρίσκω κυρίως αμάξια 1996-2000 (το πολύ), κυρίως του 96-98.

  • Fiat Punto / Brava
  • Renault Clio,
  • Citroen Saxo
  • Peugeot 106
  • Lancia Ypsilon
  • Daewoo Lanos

Χιλιόμετρα όλα έχουν πολλά από 170Κ μέχρι 250Κ...

- Ποια μάρκα/μοντέλο σε αυτή τη κατηγορία και σε αυτή την ηλικία κρίνετε εν γένει πιο αξιόπιστο;
- Τί να κοιτάω / τί να απορρίπτω από την όψη ακόμη, κι αναλόγως ίσως του μοντέλου (αν καποιοι ξέρουν τί ζημιές έβγαζαν αυτά τα αμάξια) τί να ρωτάω/προσέξω στο σερβις;

Κάθε άποψη καλοδεχούμενη

(με 3000+ παίρνει κανείς καλό μεταχειρισμένο, όχι αστεία πχ Honda Jazz, Mazda 2...και το σκέφτομαι αν αξίζει να πάρω κάτι τέτοιο εν τέλει - δλδ να χρησιμοποιήσω τώρα το οικογενειακό και μετά αν τρώγομαι κι έχω κάτι στην άκρη, να δωσω κοντα στο 3000€...εξαρτάται βέβαια, γιατί και το οικογενειακό μας του 95 Opel Vectra είναι, και πέρα από την ταλαιπωρημένη εμφάνιση, θέλει απελπισμένα βάψιμο, δεν θα σκεφτόμουν να το αλλάξουμε όσο κρατιέται και μηχανικά/οδηγικά είναι μια χαρά)

Κάτι γνωστοί, φίλοι-φίλων, που τείνουν προς την κομπίνα απ'ότι κατάλαβα, προτείνουν αυτοκίνητο από Βουλγαρία, με βουλγάρικες πινακίδες κτλ...δεν ξέρω καθόλου διαδικαστικά και κινδύνους, ξέρω μόνο πως ένας τους οδηγεί μια BMW της πένας που αγόρασε γύρω στα 5.000€

Με βουλγαρικά νούμερα στο όνομα σου εφόσων είσαι μόνιμος κάτοικος Ελλάδας,φορολογικά δηλαδή, πρακτικά δεν το ελέγχει κανείς, δεν έχεις δικαίωμα να οδηγας.Αν σε πιάσουν έχει πρόστιμο ανάλογα τα κυβικά και το αμάξι φεύγει Βουλγαρία. Ή λες δεν πληρώνω το πρόστιμο και το αμάξι κατάσχεται.9 στους 10 που οδηγούν με βουλγάρικα είναι παράνομοι.Αν πας στα τελωνεία θα δεις πάρα πολλά κατασχεμενα.

Οποτε στα αμάξια που ανεφερες κοιτάς αυτό που είναι στη καλύτερη κατάσταση.Τα ανταλλακτικά ίδιες τιμές έχουν σε αυτά.Άσχετα τη μάρκα.

Daewoo ουτε καν θα το κοιτούσα,ακόμα και τζάμπα να μου το έδιναν, δεν τα θεωρώ αμάξια, προσωπική γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Δεν λες άνθρωπέ μου να καταλάβεις ότι η λύση που λες εσύ (ταξί) αφορά μόνο τη μετακίνηση για τη δουλειά...λόγω απόστασης από τη πόλη, απόστασης κι από το κέντρο του χωριού, αν δεν έχεις μεταφορικό είσαι εγκλωβισμένος…

Στην παραπανω περιπτωση που σου βγαζω τα ποσα ΧΟΝΤΡΙΚΑ δεν το κανω για να υπερασπιστω την λυση του ταξι...Αλλα για να καταλάβεις ότι η δικη σου λυση (Αγορα αυτοκινητου) είναι τοσο οριακη στο να σε βγαλει κερδισμενο οσο είναι ευκολο το αμαξι που θα παρεις για 1000ευρο να μην σου βγαλει πρόβλημα...Δεν θα πω αδυνατη αλλα ΠΟΛΥ οριακη...Ουσιαστικα σκέφτεσαι να δουλεψεις 8 μηνες για για 200 ευρο το μηνα κερδος...Θα το εκανες?Και αν βγαλει ζημια το αμαξι η κατι απλο για πολύ λιγοτερα μεχρι και να μπεις και μεσα...

Τεσπα αυτή είναι η δικη μου λογικη και προφανως όχι η δικη σου...Για αυτό ειμαστε εδώ να συζητάμε....απλα μου κανει εντυπωση πως δεν το εχεις σκεφτει...

 

ΥΓ: σου εχω προτεινει ήδη αυτοκίνητα ετσι και αλλιως αρα με λες και Ontopic 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανεις εναν καλο ελεγχο οποιο παρεις σε γνωστο σου μηχανικο.

 

Λετε ολοι δεν συμφερει αλλα δεν εχει σκεφτει κανενας οτι μπορει να το πουλησει παλι σε εναν χρονο περιπου τιμη αγορας, με μονη χασουρα εξοδα συμτηρησης.

 

Γιαυτο για εμενα βρες ενα "εμπορικο" μοντελο μικρο κινητηρα σε οσονκαλυτερη κατασταση γινεται που δεν θα θελει πολλα μαζεματα (λαστιχα, σερβις κτλ).

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imr είπε

Λετε ολοι δεν συμφερει αλλα δεν εχει σκεφτει κανενας οτι μπορει να το πουλησει παλι σε εναν χρονο περιπου τιμη αγορας, με μονη χασουρα εξοδα συμτηρησης.

αυτό είναι σημαντικο, ρωτησα πιο πανω αν το θελει και γενικως η μονο για την δουλεια τωρα αλλα απαντηση δεν πηρα...Αν παιζει κατι τετοιο αρχιζουμε να συζητάμε πιο σοβαρα για αυτή τη λυση. Παλι με τη θεωρια ότι δεν θα βγει ζημια που μπορει να κοστιζει ένα χ ψ ποσο και θα αναγκαστεί για καποιες μερες να παρει οντως το ταξι η το αμαξι της οικογενειας του...

Γενικα η φαση είναι εμπρος γκρεμο και πισω ρεμα…Δεν υπαρχει μια λυση ή σωστη λυση. Παιρνεις ένα ρισκο και συνεχιζεις! Νομιζω αν το δουμε ετσι θα οδηγηθούμε καπου και θα τελειωσει η ιστορια. Αμαξια εχουν προταθεί πολλα αρα είναι στην διαθεση του TS να μας πει τι θα κανει τελικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Daewoo Lanos το πιο αξιόπιστο , αλλα το παντρεύεσαι μετα ... δεν θα το πουλησεις ποτε , απλα παραδιδεις πινακιδες.
Το Clio ειναι το καλύτερο all around , αλλα ολα τα γαλλικά θελουν μονιμα και λουκουμακι για να σε πάνε καπου ...
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και το τι υπάρχει διαθέσιμο γύρω σου 

Αν σου προτείνει κάποιος π.χ. το Nissan Micra δε ξέρω πόσα υπάρχουν διαθέσιμα στο Νομό σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...