Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Apoll είπε

Άρα έκοψες από προχτές κρέατα και γάλατα και το έριξες σε vegan διατροφή; Γιατί αυτό μας λες τώρα. 

Το οτι μου φάνηκε ειλικρινα ταπεινός ο Phoenix σημαίνει ότι έγινα Vegan? Κάποιο κενό υπάρχει σε αυτό το συλλογισμό...

(το "'έβγαλε" το χρησιμοποίησα όπως λέμε "μου φάνηκε σαν" ή "εξεπεμψε", δεν εννοούσα ότι μου έβγαλε το δικό μου ταπεινό εαυτο)

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, DeadOrganPlayer είπε

From my point of view: O Phoenix (στα Οσκαρ) μου έβγαλε μια ειλικρινή ταπεινότητα. Ο κωμικός στις Χρυσές Σφαίρες μια εγωική έπαρση.

Δεν αντιλέγω, αλλά ποτέ δε μπορεί να είσαι σίγουρος ότι αυτά που λένε είναι αυθόρμητα. Μιλάμε για τους καλύτερους ηθοποιούς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, afragorn είπε

Δεν αντιλέγω, αλλά ποτέ δε μπορεί να είσαι σίγουρος ότι αυτά που λένε είναι αυθόρμητα. Μιλάμε για τους καλύτερους ηθοποιούς! 

Προσωπικά δε με πειράζει καθόλου και αν δεν τα εννοούν και αν είναι υποκριτές. Δημόσια πρόσωπα είναι, το μόνο που έχει σημασία είναι αυτό που λένε. Στην ιδιωτική τους ζωή ας κάνουν ότι θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Apoll είπε

Τι σχέση έχει αυτό με την συζήτηση;

Ένας παραλληλισμός ήταν. Είχε πάρει και το μάτι μου ένα σχόλιο στις πιο πίσω σελίδες ότι ήταν υπερβολικό να προκύψει τέτοιο χάος έτσι ξαφνικά, αλλά ακόμα και irl αρκεί ένα συμβάν να επιφέρει χάος.

Επεξ/σία από ~mxls~
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/6/2020 στις 11:55 ΠΜ, ~mxls~ είπε

Ένας παραλληλισμός ήταν. Είχε πάρει και το μάτι μου ένα σχόλιο στις πιο πίσω σελίδες ότι ήταν υπερβολικό να προκύψει τέτοιο χάος έτσι ξαφνικά, αλλά ακόμα και irl αρκεί ένα συμβάν να επιφέρει χάος.

Εύστοχο το αρχικό ποστ σου, αλλά ένιωσα την ανάγκη να σημειώσω το εξής.

Δεν αρκεί ένα συμβάν για να επιφέρει το χάος.

Τουλάχιστον όχι στις ανθρώπινες κοινωνίες.

Δεν θέλω να βγω περαιτέρω οφ τόπικ γι' αυτό θα σημειώσω μόνο τα εξής:

Αυτό που συμβαίνει στις ΗΠΑ δεν έχει ως αιτία την κρατική δολοφονία του Τζορτζ Φλόυντ. Βασικά δεν έχει μόνο αυτή.

Όπως και αυτό που δείχνει, αλλά και αυτό που υπονοεί η ταινία δεν προκλήθηκε από τον Τζόκερ. Η κοινωνικοπολιτική συγκυρία που θίγεται ήταν είναι υπαρκτή και δεν συμβαίνει (μόνο) στην Γκόθαμ Σίτυ. Για περισσότερες λεπτομέρειες παραπέμπω εδώ...

 

ΥΓ. Το Twitter του De Niro τις τελευταίες μέρες είναι εξόχως εντυπωσιακό. Σίγουρα πρόκειται για μια στάση απείρως πιο αξιοθαύμαστη από τις χλιαρές (λόγω χρόνου αλλά και οξύτητας) δηλώσεις Jordan ή άλλων δημοσίων προσώπων.

Επεξ/σία από Ηλεκτροσόκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2020 στις 1:54 ΠΜ, Ηλεκτροσόκ είπε

Εύστοχο το αρχικό ποστ σου, αλλά ένιωσα την ανάγκη να σημειώσω το εξής.

Δεν αρκεί ένα συμβάν για να επιφέρει το χάος.

Τουλάχιστον όχι στις ανθρώπινες κοινωνίες.

Δεν θέλω να βγω περαιτέρω οφ τόπικ γι' αυτό θα σημειώσω μόνο τα εξής:

Αυτό που συμβαίνει στις ΗΠΑ δεν έχει ως αιτία την κρατική δολοφονία του Τζορτζ Φλόυντ. Βασικά δεν έχει μόνο αυτή.

Όπως και αυτό που δείχνει, αλλά και αυτό που υπονοεί η ταινία δεν προκλήθηκε από τον Τζόκερ. Η κοινωνικοπολιτική συγκυρία που θίγεται ήταν είναι υπαρκτή και δεν συμβαίνει (μόνο) στην Γκόθαμ Σίτυ. Για περισσότερες λεπτομέρειες παραπέμπω εδώ...

ΥΓ. Το Twitter του De Niro τις τελευταίες μέρες είναι εξόχως εντυπωσιακό. Σίγουρα πρόκειται για μια στάση απείρως πιο αξιοθαύμαστη από τις χλιαρές (λόγω χρόνου αλλά και οξύτητας) δηλώσεις Jordan ή άλλων δημοσίων προσώπων.

Έχει ο De Niro Twitter account? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρε, βρε, τους καλλιτεχνες, ετοιμαζουν τελικα και σηκουελ.

βρε, βρε, τα λεγαμε και δεν μας πιστευανε.🙄

Brief “Joker 2,” Wakanda Series Updates

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω βαφτισανε την αλλη την ψυχοπαθη κατα συρροην δολοφονο, συμβολο φεμινιστικης ενδυναμωσης. μαλιστα. μωρε εχει δικιο που ο Alan Moore βριζει τα fanboys, αλλα ποιος τον ακουει τον "γραφικο πορνογερο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, KilliK είπε

εδω βαφτισανε την αλλη την ψυχοπαθη κατα συρροην δολοφονο, συμβολο φεμινιστικης ενδυναμωσης. μαλιστα. μωρε εχει δικιο που ο Alan Moore βριζει τα fanboys, αλλα ποιος τον ακουει τον "γραφικο πορνογερο".

Ποια; Την Κρουελα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...