Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φαίνεται πολύ σοβαρή η ταινία και δεν ξέρω κατά ποσο με ψήνει, δεν γουστάρω ιδιαιτερα DC αλλα ο Joker στα Arkham ήταν από τους καλύτερους villain ever. Καλός ο Phoenix αλλα χωρίς Batman whats the point? Hard pass me thinks.

Μάλλον όταν ήμουν μικρός ήμουν ο μόνος που έβλεπε στην TV Batman and Robbin και έλεγα "ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΙΘΑΝΕΙ!!!!" και περίμενα.... "ΦΤΟΥ ρε *** μου πάλι την γλίτωσε". Είχα βαρεθεί το ίδιο και το ίδιο στην σειρά, να φτάνει στο τσακ να πεθάνει και στο τέλος γλίτωνε και μου έσπαγε τα νεύρα Άθλιο απλά! 😡

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 989
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Glikos είπε

Ο 'καλύτερος όλων των εποχών' είναι σχετικό. Στα όσκαρ παίζονται και άλλα παιχνίδια. Εξάλλου ο Lewis έχασε από τον Oldman. Και δικαίως. Για μένα ο Phoenix στο The Master έδωσε καλύτερη ερμηνεία από τους αντιπάλους που είχε εκείνη την χρονιά. Γενικά έχει αποδείξει ότι είναι ταλεντάρα. Μακάρι σαν σύνολο η ταινία να βγεί εξαιρετική. Αν και θα προτιμούσα άλλο σκηνοθέτη. Ίδωμεν.

Όλα είναι σχετικά όπως είπε και ο ΑϊνστάινΠροσωπικές απόψεις εκφράζουμε. Η πλειοψηφία των κριτικών και όχι μόνο, τον συγκρίνουν μόνο με τον Brando. Το ότι έχασε από τον Oldman δεν έχει καμια σχέση με την αξία των δυο. Και ναι στα Oscar παίζονται πολλάάλλωστε δεν τον κρίνουμε με βάση τα αγαλματάκια που έχει πάρει αλλά από τις τεράστιες ερμηνείες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όλα είναι σχετικά όπως είπε και ο ΑϊνστάινΠροσωπικές απόψεις εκφράζουμε. Η πλειοψηφία των κριτικών και όχι μόνο, τον συγκρίνουν μόνο με τον Brando. Το ότι έχασε από τον Oldman δεν έχει καμια σχέση με την αξία των δυο. Και ναι στα Oscar παίζονται πολλάάλλωστε δεν τον κρίνουμε με βάση τα αγαλματάκια που έχει πάρει αλλά από τις τεράστιες ερμηνείες του.

Καλά οι συγκρίσεις πάνε και έρχονται γενικά με παλιούς και νέους ηθοποιούς. Ο Brando τεράστιος, αλλά με όχι τόσο μεγάλο acting range. Όπως π.χ. ο Lewis. Μου φάνηκε υπερβολή ο όρος 'ο καλύτερος ηθοποιός όλων των εποχών'. Της γενιάς του ναι. Αν και προσωπικά δεν τον βάζω 1ο. Πολλοί ηθοποιοί σνομπάρονται και γενικά δεν προβάλονται όπως τους αξίζει. Πολλές ερμηνείες έχουν πάει 'άπατες' διότι δεν προβλήθηκαν όπως θα έπρεπε με αποτέλεσμα να μην έχουν γίνει τόσο γνωστές ή/και να 'θάφτηκαν' από τους κριτικούς. Π.χ. ο Sam Rockwell στο Moon (2019). Πολλοί κριτικοί έχουν αποδειχτεί ότι δεν είναι legit, τουλάχιστον σε ένα μεγάλο ποσοστό. Τώρα βέβαια δεκτό το θέμα γούστου. Ο καθένας-πέρα από τα facts-έχει και την προσωπική του γνώμη. Καλώς ή κακώς ο Lewis πάει με τα νερά του Hollywood, με ότι αυτό συνεπάγεται. Αλλά εξαιρετικός ηθοποιός nonetheless.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/04/2019 at 18:49, liakinen said:

Στο The Master για εμένα έδωσε μία από τις καλύτερες ερμηνείες της δεκαετίας και απέδειξε ότι είναι από τους κορυφαίους αν όχι ο κορυφαίος της γενιάς του. Βέβαια ήταν άτυχος γιατί εκείνη την χρονιά είχε απέναντι του τον καλύτερο όλων των εποχών και έχασε ένα σίγουρο Oscar.

Ποιον εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, liakinen said:

Ντάνιελ Ντέι-Λιούις. 

Ουτε που ηξερα την συγκεκριμενη ταινια, ουτε τον ηθοποιο ξερω. Βεβαια δεν ειμαι και κανενας τρελος οπαδος του κινηματογραφου! Το μυαλο μου πηγε στο The Dark Knight Rises και μετα στο Django Unchained, κρινοντας απο τις αξιολογησεις και το ποσο αρεσαν και σε εμενα. Αλλα ξεχασα οτι τα οσκαρ δινονται για αλλους λογους. Βεβαια ισως και διαφερει η συγκεκριμενη περιπτωση, αφου εσεις μιλατε για α' ανδρικου ρολου, ενω για καλυτερη ταινια.

Επεξ/σία από elpaso1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ακολουθώ πίστα τον χοακιν έχω δει όλες τις ταινίες του. Αν εξαιρέσεις μια mainstream και κάνα δυο εμπορικές (αλλά όχι κακές) βίζιτες σε όλες τις άλλες έχει ένα στυλ που γυαλίζει το μάτι του, βγάζει μια διαταραχή με αποκορύφωμα φυσικά το Master. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ουτε που ηξερα την συγκεκριμενη ταινια, ουτε τον ηθοποιο ξερω. Βεβαια δεν ειμαι και κανενας τρελος οπαδος του κινηματογραφου! Το μυαλο μου πηγε στο The Dark Knight Rises και μετα στο Django Unchained, κρινοντας απο τις αξιολογησεις και το ποσο αρεσαν και σε εμενα. Αλλα ξεχασα οτι τα οσκαρ δινονται για αλλους λογους. Βεβαια ισως και διαφερει η συγκεκριμενη περιπτωση, αφου εσεις μιλατε για α' ανδρικου ρολου, ενω για καλυτερη ταινια.

Σίγουρα τα Oscar δεν είναι 100% αντικειμενικά, αλλά ο συγκεκριμένος είναι τρομερός ηθοποιός. Στο "there will be blood" πχ παρόλο που η ταινία μου φάνηκε άθλια, δεν μπορούσα να σταματήσω να την παρακολουθώ λόγο της καταπληκτικής του ερμηνείας

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 10/04/2019 at 08:45, blanka said:

Εδω σε ταινίες που βασίζονται σε ιστορικά δεδομένα (Τροια, Μ. Αλέξανδρος, κτλ) αλλάζουν την ιστορία και το βλέπουμε εναλλακτικά (Μαύρος Αχιλλέας Μαύρος Δίας κτλ) και δεν μας πειράζει. 

Για ένα Κομιξάκι θέλουμε σεναριακή ακρίβεια και σεβασμό στην ιστορία του!!?!??! 

Μήπως δίνουμε υπερβολική σημασία-αξία σε ασήμαντα πράγματα και καθόλου σημασία-αξία στα  σημαντικά  ? 

...Σκεφτείτε το λίγο...

kim-kardashian-nikola-tesla-if-you-and-have-know-who-15380785.png.9e81dc60cd2b06342ef2daf1457188c2.png

Καταλαβαίνεις ότι χάνεις το χρόνο σου ποστάροντας σε ένα random forum για μια pop ταινία βασισμένη σε κόμικ του πιο pop κόμικ ήρωα, έτσι;

Δεν έχεις να ασχοληθείς με τίποτα σοβαρότερο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators
5 hours ago, KilliK said:

ειχαν δεν ειχαν με το ζορι τον κανανε

  Hide contents

αδερφο του Batman. πφφφφφ...

Από το link έδωσα? Nope...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...