Προς το περιεχόμενο

VW Up - Θόρυβος σασμάν/δίσκου


PhoenixV23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δισκο/Πλατω να αλλαξεις δεν ειναι κατι. Το σαζμαν ειναι το θεμα. Αν το προβλημα βρισκεται στο δισκο και κανει ζημια στο σαζμαν θεωρω πως ειναι μια καλη εκδοχη. Το θεμα ειναι να μην ανοιχτει σαζμαν. Αλλαξε και τις βαλβολινες του και βλεπεις. Οπως αναφερανε και οι υπολοιποι. Αυτο ειναι καθαρο θεμα συγχρονισμου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και ανέφερες ότι δεν το αγόρασες εσύ καινούριο, πρέπει να σε ρωτήσω αδερφέ. Πριν το πάρεις δεν το οδήγησες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rzarector είπε

Μιας και ανέφερες ότι δεν το αγόρασες εσύ καινούριο, πρέπει να σε ρωτήσω αδερφέ. Πριν το πάρεις δεν το οδήγησες??

Γράφει στο πρώτο ποστ ότι το οδήγησε. Αλλά ίσως δεν του το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε γρηγορα η ωρα που πρεπεις να βρεις τον TOP VW group μηχανικο της περιοχης σου για να σου πει τι ειναι.

 

Εδω που τα λεμε αν  ο ηχος ειναι τοσο ασχημος, μιλαμε για κουρεμα του σασμαν.

 

Να πας να σου αλλαξουν βαλβολινες και αν συνεχισει να το κανει να απαιτησεις να στο επισκευασουν.

 

ΥΓ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΟΤΙ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΑΡΩΝ. ΚΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ.

Επεξ/σία από alkis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rzarector είπε

Μιας και ανέφερες ότι δεν το αγόρασες εσύ καινούριο, πρέπει να σε ρωτήσω αδερφέ. Πριν το πάρεις δεν το οδήγησες??

 

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Γράφει στο πρώτο ποστ ότι το οδήγησε. Αλλά ίσως δεν του το έκανε.

Παιδιά θα έπαιρνα όρκο οτι όταν το οδήγησα δεν μου το έκανε. Και με τον εαυτό μου τα έβαλα, είναι δυνατόν να μην το καταλάβω; Τώρα πια, τι να πω..

1 ώρα πριν, alkis13 είπε

Ηρθε γρηγορα η ωρα που πρεπεις να βρεις τον TOP VW group μηχανικο της περιοχης σου για να σου πει τι ειναι.

Εδω που τα λεμε αν  ο ηχος ειναι τοσο ασχημος, μιλαμε για κουρεμα του σασμαν.

Να πας να σου αλλαξουν βαλβολινες και αν συνεχισει να το κανει να απαιτησεις να στο επισκευασουν.

ΥΓ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΟΤΙ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΑΡΩΝ. ΚΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ.

Όπς ανέφερα προηγουμένως, πέραν της αντιπροσωπείας, πήγα σε 2 μηχανικούς. Ο πρώτος ήταν αυτός που μου πρότεινε να τους το πάω πίσω γιατί όντως το  άκουγε περίεργα κτλ κτλ, ο δεύτερος ο οποίος είναι εξουσιοδοτημένο σέρβις της VW μου είπε ότι είναι αλήθεια οτι έτσι ακούγονται όλα, απλά στο δικό μου ακούγεται περισσότερο απο το "κανονικό". Θα πάω να το κάνω αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω το κατά πόσο θα έχω τον χρόνο να παραμείνω στο συνεργείο και να είμαι παρών! Γενικά με έχει πιάσει και μια ψιλοαπογοήτευση με το θέμα, καλό αυτοκινητάκι, πρακτικό, οικονομικό, αλλά δεν είναι για εμένα. Το τονίζω γιατί μπορεί κάποιος άλλος να μην δίνει σημασία σε τέτοια πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφου εχει εγγυση ακομα τραβα μια καλη κλωτσια στον λεβιε και πες οτι σου εμεινε στο χερι,.Αλλαζουν  μετα σασμαν η δεν αλλαζουν....Ακου ειναι φυσιολογικο....χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Ε Αλλαζουν  μετα σασμαν η δεν αλλαζουν.

Μεταχειρισμενα μονο απο τρακαρισμενα, που και αυτα δε ξερεις τι ειναι. ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να του βαλουν καινουργιο 0χλμ σασμαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Μεταχειρισμενα μονο απο τρακαρισμενα, που και αυτα δε ξερεις τι ειναι. ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να του βαλουν καινουργιο 0χλμ σασμαν.

Αν τους πει ότι το επιστρέφει όπως έχει δικαίωμα βάση νομοθεσίας αφού αν κατάλαβα καλά δεν έχουν περάσει 14 μέρες ,

οχι μονο σασμάν θα του αλλάξουν αλλά θα πούνε και ευχαριστώ 

παντως δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πήγα και μου είπαν δεν είναι τίποτα και έφυγα .

τους λες η δεν κάνει θόρυβο η το επιστρέφω και τελειώνει η συζήτηση 

Επεξ/σία από Alexandros7474
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexandros7474 είπε

παντως δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πήγα και μου είπαν δεν είναι τίποτα και έφυγα .

τους λες η δεν κάνει θόρυβο η το επιστρέφω και τελειώνει η συζήτηση 

Έχεις απόλυτο δίκιο, αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος μου και ο λόγος για τον οποίο ξενερώνω περισσότερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Alexandros7474 είπε

Αν τους πει ότι το επιστρέφει όπως έχει δικαίωμα βάση νομοθεσίας αφού αν κατάλαβα καλά δεν έχουν περάσει 14 μέρες ,

οχι μονο σασμάν θα του αλλάξουν αλλά θα πούνε και ευχαριστώ 

παντως δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πήγα και μου είπαν δεν είναι τίποτα και έφυγα .

τους λες η δεν κάνει θόρυβο η το επιστρέφω και τελειώνει η συζήτηση 

Μπορεί να το επιστρέψει;! Για αγορές από απόσταση δεν είναι αυτό; Αν ισχύει μου φαίνεται κάπως παράλογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Μπορεί να το επιστρέψει;! Για αγορές από απόσταση δεν είναι αυτό; Αν ισχύει μου φαίνεται κάπως παράλογο...

To ρώτησα, δεν μπορώ να το επιστρέψω αλλά μπορούν να αναλάβουν αυτοί αν έχει όντως κάτι το αυτοκίνητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, πάντως αν είναι να μη το ευχαριστιέσαι το αμάξι και να θεωρείς ότι έκανες λάθος δωσ'το όσο νωρίτερα γίνεται για να μη χάσεις πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Ωραία, πάντως αν είναι να μη το ευχαριστιέσαι το αμάξι και να θεωρείς ότι έκανες λάθος δωσ'το όσο νωρίτερα γίνεται για να μη χάσεις πολλά...

Έχεις δίκιο, έτσι είναι. Δυστυχώς σε 2 χρόνια θα μπορέσω να το δώσω καθώς το πήρα με δόσεις, εκτός κι αν το ξεπληρώσω νωρίτερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, PhoenixV23 είπε

Έχεις δίκιο, έτσι είναι. Δυστυχώς σε 2 χρόνια θα μπορέσω να το δώσω καθώς το πήρα με δόσεις, εκτός κι αν το ξεπληρώσω νωρίτερα..

Απολαυσε το νεο σου αμαξι
Μεχρι και οι μηχανικοι, αν δεν το ανοιξουν το σαζμαν, θεωριες σου λενε. Ηδη τις ακουσες, σου λενε μπορει να μην εχει κ τιποτα.

Μην σκας, αστο και αν χειροτερεψει η σου μεινει (δυσκολο) πας το φτιαχνεις και τελιωνει η ιστορια

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2018 στις 9:52 ΜΜ, bc00l είπε

Απολαυσε το νεο σου αμαξι
Μεχρι και οι μηχανικοι, αν δεν το ανοιξουν το σαζμαν, θεωριες σου λενε. Ηδη τις ακουσες, σου λενε μπορει να μην εχει κ τιποτα.

Μην σκας, αστο και αν χειροτερεψει η σου μεινει (δυσκολο) πας το φτιαχνεις και τελιωνει η ιστορια

Το θεμα ειναι ηθικο-οικονομικο γιατι αν το ανακαλυψει εκ των υστερων θα αισθανθει οτι τον γελασαν-εκλεψαν..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...