Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ LAPTOP ( ΒΟΗΘΕΙΑ )


Expertakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους !

Θέλω να μου προτείνεται ένα Laptop το οποίο να τρέχει το League of legends καθώς και να μπορώ να βλέπω βίντεο ταινίες κλπ . κάτι οικονομικό .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Expertakias είπε

Γεια σε όλους !

Θέλω να μου προτείνεται ένα Laptop το οποίο να τρέχει το League of legends καθώς και να μπορώ να βλέπω βίντεο ταινίες κλπ . κάτι οικονομικό .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους σας 

Μέχρι ποσα χρήματα ;
Το "οικονομικό" διαφερει ανά τσέπη 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/11926320/Acer-Aspire-ES1-572-i5-7200U-4GB-500GB-Linux.html και του περνάς εσύ windows
η
https://www.skroutz.gr/s/13708248/Acer-Aspire-E5-475-i3-6006U-8GB-1TB-W10.html με windows
εγώ θα επερνα το 1ο με τον i5 και θα έβαζα και μια ραμ ακόμα 4gb στο μέλλον 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Expertakias είπε

Τέλεια ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια . Πιστεύεται πως δε θα έχω πρόβλημα δε θα κολλάει έτσι; 

για λολ και απλη χρηση οχι δεν θα κολαει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια ^_^

Να ρωτήσω κάτι;

Αυτό https://www.mediamarkt.gr/el/product/_hp-15-db0031nv-amd-ryzen-3-2200u-4gb-1tb-hdd-radeon-vega-3-full-hd-1216627.html λέτε να κάνει ή όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η  ιντελ 620 με τα βιας ειναι ικανοποιητικη για το λολ. Για κανα 5χ5 που θα παιζεις το 80% του παιχνιδιου μονος σου θα σαι οκ.Σε κλειστες πιστες (ΑΡΑΜ) ή πανω σε μαχες οπου μαζευεται ολος ο λαος , θα χεις κολληματακια.
Εχει δημιουργηθει η αισθηση οτι το λολ ειναι "ελαφρυ gaming" αλλα δεν ειναι καθολου ετσι.Σιγουρα δεν εχει τις απαιτησεις που εχουν αλλα παιχνιδια αλλα παραυτα ... την θελει την gpu του...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mphxths είπε

Η  ιντελ 620 με τα βιας ειναι ικανοποιητικη για το λολ. Για κανα 5χ5 που θα παιζεις το 80% του παιχνιδιου μονος σου θα σαι οκ.Σε κλειστες πιστες (ΑΡΑΜ) ή πανω σε μαχες οπου μαζευεται ολος ο λαος , θα χεις κολληματακια.
Εχει δημιουργηθει η αισθηση οτι το λολ ειναι "ελαφρυ gaming" αλλα δεν ειναι καθολου ετσι.Σιγουρα δεν εχει τις απαιτησεις που εχουν αλλα παιχνιδια αλλα παραυτα ... την θελει την gpu του...

σε reviews και από φίλο που έχει λαπτοπ με την 620 με i5 το μαξαρει το LoL 60fps σταθερα
πχ.
https://laptoping.com/gpus/product/intel-hd-620-review-graphics-of-7th-gen-core-u-series-kaby-lake-cpus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

σε reviews και από φίλο που έχει λαπτοπ με την 620 με i5 το μαξαρει το LoL 60fps σταθερα
πχ.
https://laptoping.com/gpus/product/intel-hd-620-review-graphics-of-7th-gen-core-u-series-kaby-lake-cpus/

Το λινκ εχει ενα βιντεο του 1,5 λεπτου σε custom παιχνιδι με bots. Που δεν δειχνει προφανως καποια μαχη που θαναι 4χ4 ή 5χ5 κλπ. Αρα προσωπικα δεν μου λεει κατι.
Τα 75 fps δεν φανταζεσαι ποσο ευκολα θα πεσουν κατω απο 60 στις μαχες...που το παραμικρο κολληματακι  σημαινει ΘΑΝΑΤΟΣ  :)
Οκ μπορεις να χαμηλωσεις γραφικα και να την παλεψεις...ειναι και αυτο μια λυση.

Παιζω εδω και καιρο (οχι πια) λολ σε φορητα..520...620...nvidia καρτες..φορητα με διπλα γραφικα..οποτε δεν ξεκινουσα το λολ στην nvidia και επαιζε με την ιντελ..το νοιωθα..εβλεπες τα μικρα σπασιματακια..τα καρε που εχανες...ακομα και με την 620 λοιπον με i7 7700hq απο πισω να σπρωχνει..στις μαχες δεν το ελεγες και ευχαριστη εμπειρια.

Αλλα οπως ειπα..μπορεις να βαλεις τα γραφικα στο medium και να δεις πως θα παει..αλλα οταν προκειται για νεα αγορα φορητου δεν θα πας σε intel 620 για να δουμε πως θα τα παει με το λολ...
Θεωρω οτι οι 620/630 οριακα αντεχουν...δεν τις λες και ανετες ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mphxths είπε

Το λινκ εχει ενα βιντεο του 1,5 λεπτου σε custom παιχνιδι με bots. Που δεν δειχνει προφανως καποια μαχη που θαναι 4χ4 ή 5χ5 κλπ. Αρα προσωπικα δεν μου λεει κατι.
Τα 75 fps δεν φανταζεσαι ποσο ευκολα θα πεσουν κατω απο 60 στις μαχες...που το παραμικρο κολληματακι  σημαινει ΘΑΝΑΤΟΣ  :)
Οκ μπορεις να χαμηλωσεις γραφικα και να την παλεψεις...ειναι και αυτο μια λυση.

Παιζω εδω και καιρο (οχι πια) λολ σε φορητα..520...620...nvidia καρτες..φορητα με διπλα γραφικα..οποτε δεν ξεκινουσα το λολ στην nvidia και επαιζε με την ιντελ..το νοιωθα..εβλεπες τα μικρα σπασιματακια..τα καρε που εχανες...ακομα και με την 620 λοιπον με i7 7700hq απο πισω να σπρωχνει..στις μαχες δεν το ελεγες και ευχαριστη εμπειρια.

Αλλα οπως ειπα..μπορεις να βαλεις τα γραφικα στο medium και να δεις πως θα παει..αλλα οταν προκειται για νεα αγορα φορητου δεν θα πας σε intel 620 για να δουμε πως θα τα παει με το λολ...
Θεωρω οτι οι 620/630 οριακα αντεχουν...δεν τις λες και ανετες ομως...

τι να σου πω πάντως με αυτό το λαπτοπ που έχει  μου λεει δεν εχει κοληματα

τεσπα ούτως η άλλως το budget του παιδιού δεν σηκώνει για πάνω από 400€ όποτε η επιλογή i5/hd 620 είναι μονόδρομος 

 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zengar Zombolt είπε

τι να σου πω πάντως με αυτό το λαπτοπ που έχει  μου λεει δεν εχει κοληματα

τεσπα ουτος η αλλως το budget του παιδιου δεν σηκωνει για πανω απο 400€ οποτε η επιλογη i5/hd 620 ειναι μονοδρομος 

Απλα το μπατζετ δεν καλυπτει τις αναγκες πληρως..ναι σιγουρα η επιλογη ειναι i5/620 στα λεφτα αυτα ,απλα δεν θα κανει την δουλεια του στο επακρο..θα κανει υποχωρησεις...Και με το φαι ερχεται η ορεξη λενε..οταν θελησει να παιξει και αλλα παιχνιδια..εκει θα πονεσει η καρδια του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αχαχαχχα 😛 Μωρέ έχω Laptop με i7 απλά έχει αρχίσει και υποχωρεί η κάρτα γραφικών μου αλλά επειδή δεν είμαι λάτρης του Gaming παρά μόνο του LOL είπα να μην πάω σε κάτι ακριβό πάλι 😛 

Επεξ/σία από Expertakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...