Προς το περιεχόμενο

To smartphone σου θα μπορεί να φορτίζει ασύρματα τα νέα Freebuds 2 Pro της Huawei


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Και όμως είναι ΠΟΛΥ χρήσιμη σε μια περιπτωση. Στο αυτοκίνητο.

Καλωδιο δεν εχει το αυτοκινητο; Ετσι κι αλλιως στο αυτοκινητο δεν αγγιζεις το τηλεφωνο αλλα εχεις bluetooth

Επεξ/σία από gregory22
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexandros7474 είπε

Και τους πέταξε και στην 3η θέση 

Ναι, αλλα παραμενει σταθερα πρωτη στα κερδη οπου ειναι και το ζητουμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, gregory22 είπε

σαραντάρησα και ακόμη να καταλάβω τα τρομακτικά οφέλη της ασύρματης φορτισης στην ανθρωπότητα. δεν μου είναι κοπος να κάνω 5 βήματα και να το βάζω στη πρίζα πάντως.

Απωλειες,υπερθέρμανση,αργή φορτιση,δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή ενώ φορτίζει.επισης εγείρει ζητήματα που αφορούν την υγεία.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dimzia72 είπε

Ναι, αλλα παραμενει σταθερα πρωτη στα κερδη οπου ειναι και το ζητουμενο...

τα κερδη ενδιαφερουν τους μετοχους

οι πωλησεις κ προτιμησεις ενδιαφερουν τους καταναλωτες

ετσι λιγο να τα ξεχωριζουμε γιατι η πολυ πλυση εγκεφαλου εδω μεσα σας εχει μεταλλαξει

Επεξ/σία από crashnburn
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dimzia72 είπε

Ναι, αλλα παραμενει σταθερα πρωτη στα κερδη οπου ειναι και το ζητουμενο...

Αν εχεις μετοχές είναι . Αν δεν εχεις δεν σε νοιάζει . Αν βλέπεις μπροστά δες που ήταν η hwauei 5 χρόνια πριν και θα καταλάβεις που θα είναι 5 χρόνια μετά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Καλωδιο δεν εχει το αυτοκινητο; Ετσι κι αλλιως στο αυτοκινητο δεν αγγιζεις το τηλεφωνο αλλα εχεις bluetooth

Έχεις αλλά δεν είναι βολικά τα καλώδια μέσα στο αμάξι. Καλύτερα να το παρατάς σε μια θήκη του αυτοκινήτου μέσα. Αυτό με το blutooth τι σχέση έχει; Άμα θέλω να φόρτισω το κινητό στο αμάξι, θα το βγάλω αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Αν εχεις μετοχές είναι . Αν δεν εχεις δεν σε νοιάζει . Αν βλέπεις μπροστά δες που ήταν η hwauei 5 χρόνια πριν και θα καταλάβεις που θα είναι 5 χρόνια μετά .

Όπως επίσης η Nokia, η Sony και η HTC... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβουμε οτι ολες οι κινεζικες εταιριεσ κανουν σοβαρη προσπαθεια ωστε να μην ριζωσει η apple στην κινα, και για αυτο κοπιαρουν το design ασυστολα βαζουν περισσοτερα χαρακτηριστηκα και τα πουλανε φθηνοτερα. Σιγα μην περιμενει η huawei το μεσο αμερικανο να τον πεισει να αγορασει προιον της (ασχετως αν γινει και αυτο).

Η apple εχει σταθεροποιηθει στις πωλησεις, τα κερδη ανεβουν γιατι οι τιμες εχουν παρει την ανηφορα και αυτο δεν μπορει να παει εις απειρον καποια στιγμη θα σταθεροποιησει και τις τιμες. Και ειναι και για αυτην κομβικης σημασιας να καρπωθει το 15/20% που της "αναλογει" της τεραστιας κινεζικης αγορας. Ε και για αυτο οι κινεζοι θα κοπιαρουν μεχρι να σβησει ο ηλιος.

Ο μεσος παρανοικος οπαδος της apple του ινσομνια αγνοειται χαρακτηριστικα οταν παιρνονται τετοιες αποφασεις, οποως αγνοουμαι και εγω απο την xiaomi οταν γλυκοκοιταω το poco. Απλα ειμαι παραπλευρο κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανούσιο να συγκρίνουμε Apple και Huawei. Η μία πουλάει με μέση τιμή 250-300 η άλλη με 900 - 1000. Άλλο να πουλάς 100 συσκευές των 300 ευρώ και άλλο 80 των 1000.  Πόσοι άραγε θα έδιναν για Huawei 1339 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, daeman είπε

Είναι ανούσιο να συγκρίνουμε Apple και Huawei. Η μία πουλάει με μέση τιμή 250-300 η άλλη με 900 - 1000. Άλλο να πουλάς 100 συσκευές των 300 ευρώ και άλλο 80 των 1000. Πόσοι άραγε θα έδιναν για Huawei 1339 ευρώ?

αν η hauwei την εβλεπε ξαφνικα uber premium brand ,ανεβαζε λιγο την μουρη, την παπατζα κ τις τιμες αρκετα πανω απο την καθε απλ δεν θα ηταν καθολου απιθανο να πουλουσε καλυτερα

αυτο δεν εκανε η samsung απο την σειρα s6 κ μετα ,ξεχασε το vfm ανεβασε τις τιμες κ το ντιζαιν κ τωρα θεωρειται βασιλιας του android

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, dimzia72 είπε

Ναι, αλλα παραμενει σταθερα πρωτη στα κερδη οπου ειναι και το ζητουμενο...

Και αυτο γιατι ειναι ζητουμενο για εσενα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stratos789 είπε

Γενικά για μένα η ασύρματη φόρτιση μου είναι εντελώς αδιάφορη,γιατί δεν προσφέρει κάτι στην άνεση,π.χ δεν μπορείς να χρησιμοποιηεις το κινητό την ώρα που φορτίζει,η να μιλάς. Σιγά τον πολύ κόπο που θα κάνω να συνδέσω ένα βύσμα πάνω στο κινητό.
Έχω ασύρματη φόρτιση στο κινητό μου και μια φορά που το δοκίμασα,δεν με βόλεψε καθόλου,και δεν την θεωρώ ασύρματη από την στιγμή που πρέπει να έρχεται σε επαφή με κάποιο dock.
Για μένα ασύρματη θα ήταν αν όντως είχες τον ανταπτορα πάνω στην μπριζα και εσύ έκοβες βόλτες με το κινητό και να φορτίζει.
Αντί να βγάλουν μεγαλύτερες μπαταρίες που τις χρειαζόμαστε, κάθονται και ασχολούνται με αυτό,η έστω να ασχοληθούν να φορτίζει όντος ασύρματα και όχι με επαφή.

Η ασυρματη φορτιση βολευει γενικα φιλε μου.

Την εχω στο κομοδινο σε σταντ QI charger και το κινητο βλεπει εμενα οσο καθεται. Οποιοδηποτε notification και κληση απλα το παιρνω απο τη βαση του και αντιδραω. Εμενα προσωπικα μου εχει τυχει πολλες φορες μεσα στον υπνο μου να παω να σηκωσω τηλεφωνημα και να πιαστει καπου το καλωδιο και να πεσει το κινητο.

Επισης βολευει πολυ στο αμαξι. Qi car charger. Δεν εχεις ουτε καλωδια ουτε τιποτα. Εχεις τα παντα ανοιχτα (ΒΤ, maps για navigation) και οποια στιγμη χρειαστει το παιρνεις απο τη βαση και κανεις τη δουλεια σου και μετα το αφηνεις ξανα και συνεχιζει να φορτιζει.

Ενα απο τα πιο σημαντικά οφελη της Qi charge ειναι οτι δεν φθείρεται η USB θύρα, και εξωτερικα και εσωτερικα. Δεν κανεις σημαδια γυρω γυρω και δεν φθειρεται και η αδιαβροχοποιηση.

Σε γενικες γραμες μονο οφελη εχει και το ακομα πιο σημαντικό ειναι οτι ΕΑΝ θελεις να κανεις τη ζωη σου πιο ευκολη μπορεις να τα χρησιμοποιησεις . Αλλιως δεν σε αναγκαζει κανεις.

Εγω εδωσα το P20 Pro γιατι δεν εχει Qi. Για μερικους σαν εμενα μετραει πολυ.

 

Επεξ/σία από Acrobatis7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, crashnburn είπε

αν η hauwei την εβλεπε ξαφνικα uber premium brand ,ανεβαζε λιγο την μουρη, την παπατζα κ τις τιμες αρκετα πανω απο την καθε απλ δεν θα ηταν καθολου απιθανο να πουλουσε καλυτερα

αυτο δεν εκανε η samsung απο την σειρα s6 κ μετα ,ξεχασε το vfm ανεβασε τις τιμες κ το ντιζαιν κ τωρα θεωρειται βασιλιας του android

Όχι και η Samsung γύρω στα 250 ευρώ μέση τιμή έχει. Η Samsung πιστεύω πάει χειρότερα και αυτό οφείλεται στους κινεζους, το s9 πέρασε και δεν ακούμπησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Off topic.. http://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/ta-smartphones-me-tin-taxiteri-fortisi.. Δλδ σοβαρα τωρα?? Τωρα καταλαβα γτ εχουν τοσα m/ah τα μηλα. 

Επεξ/σία από Gavousis9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...