Προς το περιεχόμενο

Η Toyota αναμένεται να προσθέσει υποστήριξη Android Auto στα αυτοκίνητα της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Istros είπε

Αυτοί δεν μπαίνουν σε toyota

μπαινουν σε Lexus... το ιδιο ειναι!! Αν και τα περισσότερα Iphone τα αγοραζουν καρμίρηδες με αισχρές οικονομίες μηνών!!

Σε πολυκατάστημα ηλεκτρονικών δουλευω... ξερω που σου λεω!!! :P

31 λεπτά πριν, madtheo είπε

Ρε παιδιά ειλικρινά έχετε δει ποτέ από κοντά android auto? Δεν έχει ούτε fb ούτε Instgram Ούτε κομπιουτεράκι ούτε τίποτα! Σιγά μην παίζει και fortnite! Τους χάρτες έχει και 2-3 widgets!

@georgepppo Συμφωνούμε οπότε! Κακή αξιοπιστία μεγαλύτερη ασφάλεια για τα σημερίνα μοντέλα! ;)

καλα τα λεει το παλικάρι... μουφα το android auto. άχρηστο για εμάς με τα Iphone (αν κ εχω παλιό Iphone 6s)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

30 λεπτά πριν, mader είπε

μπαινουν σε Lexus... το ιδιο ειναι!! Αν και τα περισσότερα Iphone τα αγοραζουν καρμίρηδες με αισχρές οικονομίες μηνών!!

Σε πολυκατάστημα ηλεκτρονικών δουλευω... ξερω που σου λεω!!! :P

καλα τα λεει το παλικάρι... μουφα το android auto. άχρηστο για εμάς με τα Iphone (αν κ εχω παλιό Iphone 6s)

Δεν είπα ότι είναι μούφα. Εξηγώ τον λόγο για τον οποίο δεν αποσπά την προσοχή του οδηγού τόσο πολύ. Διαβάζουμε και τα προηγούμενα μηνύματα Πριν σχολιάσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Snolly είπε
  • μεταξύ hybrid και diesel προτίμησα το diesel γιατί το 90% είμαι στην εθνική με 100χμ+
  • το C-HR πίσω είναι κλειστοφοβικό - στενό και με μικρά παράθυρα
  • δεν είχε CarPlay
  • με το παλιό μου αυτοκίνητο η Toyota Hellas φέρθηκε π**στικα και για ελαττωματικό part που στην Ευρώπη το αλλάζαν από το 2011 δωρεάν στην Ελλάδα μου ζητούσαν 1200 ευρώ για 1-2 χρόνια και την ανάκληση την φέρανε το 2016 (αν είχα πληρώσει δε θα το μάθαινα ποτέ).

κατά τα άλλα δεν το συζητάμε εξωτερικά είναι πολύ πιο όμορφο

Έχουν ελαττώματα και τα Toyota; Νόμιζα μόνο τα vw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, gsolidak είπε

Έχουν ελαττώματα και τα Toyota; Νόμιζα μόνο τα vw

άλλο τα παλιά μην μπερδεύεσαι τώρα να δεις έχουν γίνει vw γιατί σου λέει πως θα βγάλω λεφτά , απο τα ανταλλακτικά όπως ο γερμανός, τουλάχιστον με τη vw ξέρεις απο πριν ενώ με τα νεα toyota όλοι την πατάνε γιατί νομίζουν είναι σαν τα παλιά, ΑΜ ΔΕ!

καταρχάς μετά απο 2-3 χρόνια χρήσης όλα τα νεα toyota τρίζουν μέσα όπως και τα nissan πχ το note της μάνας μου , το starlet που είχα του 93 δεν έτριξε ποτέ μια βίδα και παραδόξως και το passat του 2000 δεν ακούς τίποτα :D , έχει διαψέυσει λίγο τα vw γιατί δεν καίει λάδια επειδή είναι απο τα παλιά ατμοσφαιρικά μοτέρ και δεν κάνει το παραμικρό τρίξιμο.

Επεξ/σία από georgepppo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gsolidak είπε

Έχουν ελαττώματα και τα Toyota; Νόμιζα μόνο τα vw

 

23 λεπτά πριν, gsolidak είπε

Έχουν ελαττώματα και τα Toyota; Νόμιζα μόνο τα vw

Τα VW έχουν την καλύτερη υποστήριξη software. Με ένα update σου μειώνουν τους ρύπους στα μισά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, zodiacskipper said:

Μόνο Ιάπωνας μάγκες ... Όλα τα άλλα είναι για παιδάκια

Ανάποδα τα λες αλλά anyway... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, speedman_26 είπε

Γερμανικά προτιμάς; 

Δεν έχει σημασία τι προτιμάει. Το αυτοκίνητο είναι σαν τις γυναίκες, λαχείο.

Μπορεί να πάρεις Hyundai και να σου βγει σκυλί μαύρο (απειρες όσες περιπτώσεις) και να πάρεις και Mercedes και να γίνεις κολλητάρι με την οδική (επίσης άπειρες όσες περιπτώσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zus είπε

Δεν έχει σημασία τι προτιμάει. Το αυτοκίνητο είναι σαν τις γυναίκες, λαχείο.

Μπορεί να πάρεις Hyundai και να σου βγει σκυλί μαύρο (απειρες όσες περιπτώσεις) και να πάρεις και Mercedes και να γίνεις κολλητάρι με την οδική (επίσης άπειρες όσες περιπτώσεις)

Ναι ρε λαχειο ειναι... Τραβα παρε... check engine εσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, madtheo είπε

Δεν είπα ότι είναι μούφα. Εξηγώ τον λόγο για τον οποίο δεν αποσπά την προσοχή του οδηγού τόσο πολύ. Διαβάζουμε και τα προηγούμενα μηνύματα Πριν σχολιάσουμε.

Για ηρέμησε λιγο φιλαράκι.

Για μενα ειναι "μουφα". Αυτη ειναι η δικια μου αποψη. Το εχω δει, το εχω δουλέψει, το εχω εγκαταστήσει.  Για σενα που μπορει να εισαι ενας απλος χρηστης μπορει να νομιζεις οτι ειναι κατι το "wow"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mader είπε

Για ηρέμησε λιγο φιλαράκι.

Για μενα ειναι "μουφα". Αυτη ειναι η δικια μου αποψη. Το εχω δει, το εχω δουλέψει, το εχω εγκαταστήσει.  Για σενα που μπορει να εισαι ενας απλος χρηστης μπορει να νομιζεις οτι ειναι κατι το "wow"

 Με τον τρόπο που το εγραψες ήταν σα να έχω πει εγώ ότι είναι μούφα κάτι με το οποίο δεν συμφωνώ, αφού διευκρυνίζεις ότι είναι δική σου άποψη αυτή, καλώς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, gsolidak said:

Έχουν ελαττώματα και τα Toyota; Νόμιζα μόνο τα vw

δυστυχώς ναι. είχα ένα Toyota iQ του Φλεβάρη 2010 με εργοστασιακή εγγύηση 7 χρόνια. Στα 4-5 χρόνια το αυτοκίνητο δεν "τραβούσε" από σταματημένο και ζοριζόταν στις ανηφόρες (κάποιες δεν τις ανέβαινε καν). το είπα όταν πήγα για το ετήσιο σέρβις (2015) στον αντιπρόσωπο και μου έβγαλε ένα κουστούμι 1200 ευρώ με πρόβλημα στην πολλαπλή εξαγωγή. Του λέω α ωραία είναι ακόμα εντός εγγύησης και μου λέει όχι αυτό είναι μέρος της εξάτμισης που δεν είναι στην εγγύηση και πως προκλήθηκε από κακό καύσιμο.

Πέρασε το 2016 (έχοντας το πρόβλημα) και στο σέρβις του 2017 το ξαναείπα. Εκεί με παίρνει η γραμματεία του αντιπροσώπου και μου λέει πως για τον κωδικό πλαισίου μου υπάρχει καμπάνια ανάκλησης της πολλαπλής εξαγωγής δωρεάν. Το αλλάξανε και το αυτοκίνητο πετούσε.

Στα παραστατικά πως μου έκοψε και γκούγκλαρα τον κωδικό της καμπάνιας και βλέπω πως σε όλη την Ευρώπη (Αγγλία, Ολλανδία κλπ) το πρόβλημα υπάρχει σε όλα τα iQ μέχρι 06/2010 και η καμπάνια αντικατάστασης του προβληματικού μέρους υπάρχει από το 2011...

Είχα τα παραστατικά από το 1200ρι που μου ζητούσαν το 2015 και ετοιμάζω μια καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή προς τον αντιπρόσωπο και την Toyota Hellas. Ρωτάω τι και πως και ακόμα και αν ήρθε καθυστερημένα  η ανάκληση στην Ελλάδα γιατί δεν ενημερώθηκα και έπρεπε εγώ να πάω να ξαναγκρινιάξω για να μου το πουν.

Ο συνήγορος του καταναλωτή είναι μόνο για το θεατράλε εκεί. Κοινοποιεί το παράπονο και σου στέλνει πίσω την απάντηση και that's it. Η απάντηση της Toyota Hellas είναι πως δεν είναι ανάκληση αλλά συμβουλευτική οδηγία αν ο πελάτης παραπονεθεί για το πρόβλημα και πως ήρθε στην Ελλάδα η οδηγία το 2016...

Από φίλο μέσα στην Toyota ενημερώθηκα πως όντως η οδηγία εκδόθηκε από την Toyota Hellas προς τους αντιπροσώπους το 2016. Άρα δεν ήταν η π**στια του αντιπροσώπου αλλά της Toyota Hellas.

 

Αγοράζεις 1 χρόνο μετά το C-HR με 25.500; Εμένα δε μου πήγε η καρδιά πήγα τα έδωσα στην ΚΙΑ.

Επεξ/σία από Snolly
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...