Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από σήμερα το macOS Mojave


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, Black Demis είπε

και τα δυο ειναι θανατος για αυτο το μηχανημα περνας yoshemite βαζεις ssd και πας με αλλον αερα πραγματικα

εχει ssd παντως με την τελευταια επισημη εκδοση του δεν μου εμφανισε απολυτως κανενα bugs η κολλημα, για ποιο λογο το κριτικαρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, KiriosD είπε

https://support.apple.com/en-us/HT204904

για καθαρή εγκατάσταση: Option-Command-R κατά την εκκίνηση

Εφόσον έχεις πριν βάλει 10.12.4 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Karpouzac είπε

το πρωτο MacOS που δεν υποστηριζει ο iMac μου (2011), ευτυχως προλαβα να τον πουλησω, τωρα ουτε 200 δεν θα βγαζε

Mια χαρα το υποστηρίζει εαν ψαξεις στο google θα την βρεις την λύση.. Η Μηλοεταιρια επιτιδες δεν θελει να σου τρεχει για να τα σκας καθε 4-5 χρόνια

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όλα κομπλέ! Πετάει ακόμη και στο ταπεινό μου MBP 13 late 2012! :) 

Και που να δεις iMac 2009 πως παει σφαιρα με Mojave :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εγκατασταση έγινε, αλλά εχω την εντυπωση ότι ειναι λιγο πιο αργό το λειτουργικό (ή ιδέα μου ;). Eιδικά στην έναρξη - επανεκκίνηση του υπολογιστή (macbook pro 2016)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έβαλα και εγώ... Τόσο σε upgrade από High Sierra, όσο και σε νέο clean install κάτι δεν μου κάθεται καλά

κάτι τα νέα fonts, κάτι ψευτοκολλήματα... δεν ξέρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα να βγάζουν κάθε χρόνο καινούργια έκδοση λειτουργικού και να θέλουμε μετά 3-4 μήνες για να διορθωθούν τα bugs και οι ασυμβατότητες με τα προγράμματα δεν μπορώ να το καταλάβω. Δουλειά δεν είχε ο διάολος...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η πρωτη φορα που αναβαθμιζω day one!! Αρκετη υπομονη εκανα 1χρονο με high sierra που μαζι με το iOS 11 ηταν οι μεγαλυτερες σε διαρκεια beta που εχω συναντησει!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 hours ago, sotirisl said:

την έβαλα και εγώ... Τόσο σε upgrade από High Sierra, όσο και σε νέο clean install κάτι δεν μου κάθεται καλά

κάτι τα νέα fonts, κάτι ψευτοκολλήματα... δεν ξέρω....

Αμέσως μετά την εγκατάσταση το λειτουργικό εκτελεί ορισμένες εργασίες που γίνονται για μια φορά και κρατάνε αρκετά λεπτά έως και καμία ώρα. Σε αυτό το διάστημα είναι λογικό να παρατηρήσεις κολλήματα και τους ανεμιστήρες να «φωνάζουν». :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εξαιτιας μεγαλου ογκου εφαρμογων (μιας και ο μακης ειναι το μοναδικο στο σπιτι) θα εχω απωλεια δεδομενων ή προβληματα λειτουργιας εαν το κανω install απο πανω ;; ή πρεπει να κανω clean install και να εγκαταστησω ολα τα προγραμματα απο την αρχη ;

Στιγμιότυπο 2018-09-25, 09.50.43.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dream21 είπε

Να είναι καλά ο dosdude1 που μπορούμε και εμεις με τα unsupported machines να τρέχουμε κάθε χρόνο το καινούργιο Mac OS :)

Αξίζει να το κάνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, dogkon είπε

H εγκατασταση έγινε, αλλά εχω την εντυπωση ότι ειναι λιγο πιο αργό το λειτουργικό (ή ιδέα μου ;). Eιδικά στην έναρξη - επανεκκίνηση του υπολογιστή (macbook pro 2016)

για ενημερωσε σχετικα διοτι ειμαι κατοχος του ιδιου μοντελου

Επεξ/σία από pan07gaz94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...