Προς το περιεχόμενο

Facebook messenger do not disturb...


sotirisl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα,

ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω σε Samsung Note9 με Android 8.1 όταν δέχομαι κλήση στο Facebook Messenger να μην ανάβει η οθόνη του κινητού μου;

Προφανώς έχω δοκιμάσει να κάνω block τα notification, να ενεργοποιήσω do not disturb και τα σχετικά, αλλά ότι και να κάνω, όταν μου κάνει κάποιος voice ή video call μέσω messenger τότε ανάβει η οθόνη του κινητού μου με την φάτσα αυτού που με παίρνει στο messenger. 

Σε κανονικές κλήσεις το do not disturb δουλεύει κανονικά, δηλαδή η οθόνη δεν ανάβει...

Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το do not disturb της τηλεφωνικης κλησης δουλευει γιατί ειναι ενσωματωμένο στην κλήση.

Η κλήση απο facebbok/whup/κλπ δεν εινια τηλεφωνικές κλήσεις, οποτε ειναι στη διακριτική ευχέρεια της εκάστοτε εφαρμογής τι θα κάνει (π.χ. αναβει οθονη) και αν εχει ρυθμιση απενεργοποιησης

Επισης δοκιμασε το παρακατω 

KINDA SOLLUTION: This thread haven´t been active for a while, but i have some kind of sollution to the problem. Uninstall Facebook Messenger and install Facebook Messanger Lite. Did that yesterday, and it seems like that doesn´t override the do not disturb-mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, isay said:

Το do not disturb της τηλεφωνικης κλησης δουλευει γιατί ειναι ενσωματωμένο στην κλήση.

Η κλήση απο facebbok/whup/κλπ δεν εινια τηλεφωνικές κλήσεις, οποτε ειναι στη διακριτική ευχέρεια της εκάστοτε εφαρμογής τι θα κάνει (π.χ. αναβει οθονη) και αν εχει ρυθμιση απενεργοποιησης

Επισης δοκιμασε το παρακατω 

KINDA SOLLUTION: This thread haven´t been active for a while, but i have some kind of sollution to the problem. Uninstall Facebook Messenger and install Facebook Messanger Lite. Did that yesterday, and it seems like that doesn´t override the do not disturb-mode

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, έβαλα και το lite, αλλά ότι και αν κάνω η οθόνη πάλι ανάβει όταν με καλούν στο messenger (lite). Μου φαίνεται τραγικό εν έτη 2018 να μην μπορω να καθορίσω εγώ πότε θα ανάβει η οθόνη του κινητού μου και πότε όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απάντησα, ειναι θεμα app και οχι κινητου. 

Δεν ξερω αν υπάρχει κάποιο αλλο τριτο app που να ρυθμιζει την οθονη ανα εφαρμογή και επισης δεν ξερω καν αν ειναι εγγενής περιορισμος του android (και δεν υπάρχει περιπτωση να ψάξω documentation) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, είναι εγγενής περιορισμός του Android. Περίμενα το λειτουργικό του κινητού (Android 8.1) να εχει μια ρύθμιση (όπως έχει το iOS) που θα δεν θα άφηνε την κάθε εφαρμογη να κάνει ότι θέλει στο κινητό... Δηλαδή δεν γίνεται η εφαρμογή να έχει μεγαλύτερα priviliges από το Android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...