Προς το περιεχόμενο

Χρήστες αναφέρουν προβλήματα με τη ποιότητα σήματος των iPhone XS και XS Max σε δίκτυα LTE και WiFi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαμαι περσι στο Χ που ειχε πρωτοβγει το |face id που ελεγα οτι δεν παιζει με την υπαρχουσα τεχνολογια να ειναι τοσο ασφαλες το face id οσο το touch id και καποιοι εξυπνοι μου παρεθεταν τους ισχυρισμους της apple με τις πιθανοτητες να ξεγελαστει το face id και ηταν πολυ λιγοτερες του touch id.

Παρ'τα μπαμπαααα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, coffeex είπε

Αν ήταν άρθρο του Forbes τότε ναι θα έλεγα ότι είναι πατάτα το άρθρο, τώρα αν το πρόβλημα είναι στο hardware(κεραία) τότε θα είναι μεγάλη πατάτα της Apple. 

Πατάτα της apple είναι σίγουρα γιατί δεν έκανε τους απαραίτητους ελέγχους.Το πρόβλημα απ' ότι φαίνεται είναι με το δίκτυο της Verizon για το οποίο παλιότερα χρησιμοποίησε τα moden της Qualcomm.

8 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Θυμαμαι περσι στο Χ που ειχε πρωτοβγει το |face id που ελεγα οτι δεν παιζει με την υπαρχουσα τεχνολογια να ειναι τοσο ασφαλες το face id οσο το touch id και καποιοι εξυπνοι μου παρεθεταν τους ισχυρισμους της apple με τις πιθανοτητες να ξεγελαστει το face id και ηταν πολυ λιγοτερες του touch id.

Παρ'τα μπαμπαααα!

Δες και αυτό που δεν σ αναγνωρίζει το πρωί μετά από καμιά δεκαριά σφηνάκια

https://amp.slate.com/technology/2018/07/iphone-face-id-struggles-to-recognize-people-in-the-morning.html?via=gdpr-consent&via=gdpr-consent

Αστοχίες πάντα θα υπάρχουν στο hardware.σιγουρα έχει κάνει καλή δουλειά στο face id,αλλά τα παρατράγουδα υπαρχουν

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, tommy^ said:

Θυμαμαι περσι στο Χ που ειχε πρωτοβγει το |face id που ελεγα οτι δεν παιζει με την υπαρχουσα τεχνολογια να ειναι τοσο ασφαλες το face id οσο το touch id και καποιοι εξυπνοι μου παρεθεταν τους ισχυρισμους της apple με τις πιθανοτητες να ξεγελαστει το face id και ηταν πολυ λιγοτερες του touch id.

Παρ'τα μπαμπαααα!

Ενας στους 50.000 περιπου, μπορεί να σου ξεκλειδώσει το τηλέφωνο που κλειδωσες με τη χρήση του δακτυλικου αποτυπωματος. 

Οι πανομοιότυποι δίδυμοι ανήκουν στο 0,003% του συνολικου πληθυσμού. 

Απλά μαθηματικά παιδι μου (κανω τον μπαμπα). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Όταν είχα πάρει το iphone 7plus, ενώ δεν είχα θέματα με το δίκτυο, το σήμα κλπ, μουλάρωνε πάντα όταν άνοιγα το app store για να περάσω τα updates! Στο browsing και τα streamings κλπ ήταν όλα άψογα ενώ στο update των εφαρμογών περίμενα με τις ώρες...

Αφού έψαξα τα πάντα, δοκίμασα τυχαία να αλλάξω το channel στο wifi μου και ως δια μαγείας το πρόβλημα λύθηκε. Ποτέ δεν κατάλαβα πως αυτό μπορούσε να επηρεάσει μόνο το θέμα του app store και όχι τη γενικότερη συμπεριφορά του wifi στο iphone!

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και όταν αγόρασα το macbook πριν 6 χρόνια που είχε θέματα με το wifi ενός modem τότε της vodafone! Όταν έβαλα πάνω ένα νέο router, όλα έστρωσαν. Υπάρχουν άπειροι συνδυασμοί software και hardware που μπορούν να σου δημιουργήσουν ένα πρόβλημα και είναι αδύνατον να έχεις τεστάρει όλες τις συνθήκες σαν κατασκευαστής.

Ας περιμένουμε λίγο πάντως γιατί πολλές φορές γράφουμε και γράφουμε και τελικά η λύση είναι πολύ πιο απλή από όσα αναλύαμε! :)

Τα παραπάνω σύμφωνα με τον Μπαμπινιώτη συνοψίζονται με τον όρο "Εμπειρία χρησης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενας στους 50.000 περιπου, μπορεί να σου ξεκλειδώσει το τηλέφωνο που κλειδωσες με τη χρήση του δακτυλικου αποτυπωματος. 

Οι πανομοιότυποι δίδυμοι ανήκουν στο 0,003% του συνολικου πληθυσμού. 

Απλά μαθηματικά παιδι μου (κανω τον μπαμπα). :)

Οι δίδυμοι ίσως αποτελούν το 0,003% του πληθυσμού αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να το παραβιάσεις

 

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, jp77s said:

Τα παραπάνω σύμφωνα με τον Μπαμπινιώτη συνοψίζονται με τον όρο "Εμπειρία χρησης".

Τον Μπαμπινιωτη τον ρώτησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Istros είπε

Οι δίδυμοι ίσως αποτελούν το 0,003% του πληθυσμού αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να το παραβιάσεις

Τα δακτυλικά αποτυπώματα δεν αντιγράφονται.πρεπει να θα βρεις κάποιον που έχει  παρομοία αποτυπώματα για να ξεκλειδώσεις μια συσκευή!

Θές και τα λές ή σου φεύγουν?

 

Επεξ/σία από ahill2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ahill2 είπε

Θές και τα λές ή σου φεύγουν?

Εάν δεις το είχα σβήσει νωρίτερα γιατί είναι διαφορετικό  αυτό που εννοώ  με το να ξεκλειδώσεις το κινητο.Οπως λέω πιο πάνω όλα τα συστήματα παραβιάζονται.Απλα τα δακτυλικά αποτυπώματα δεν αντιγράφονται με τη λογική της μεταφορας.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, sotirisl said:

εμένα πάντως μου έχουν λείψει οι εποχές που έπαιρνες Apple και ήταν εγγύηση (π.χ. iPhone 4, iPhone 5), ήξερες ότι όλα δουλεύουν τέλεια και απροβληματιστα για πολλά χρόνια (τουλάχιστον 3).

Σήμερα είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο να εμφανίζουν πρόβλημα οι συσκευές τους σε λιγότερο από ένα χρόνο...

Kαι με τα mac το ιδιο δεν εγινε?Ηταν μερικα χρονια hyped εκμεταλλευομενα τις κακες χρονιες των windows και τωρα τα pc τα γλεντανε.

Οπως και το android.

 

Aποδειξη οτι αυτη η εταιρια προσεφερε παντα μετριο προς καλο προιον το οποιο πουλουσε μεσω εξυπνου marketing,και ποτε καινοτομια και σταθερη ποιοτητα οπως φαντασιωνονται τα fanboys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Θα επρεπε να είμαι το λιγοτερο αφελής αν έβγαζα συμπεράσματα τη στιγμή που δεν γνωρίζω που οφείλεται και ποσες συσκευές αφορά. Εκτος αν όλοι εσείς που βγάλατε ηδη συμπερασματα, γνωρίζετε κάτι παραπάνω ακομη και απο την ιδια την Apple, οπότε οση ώρα παραμένετε εδώ χάνετε άπειρα χρήματα που θα κερδίζατε αν δημοσιεύατε ολες τις λεπτομέρειες σε παγκόσμιο επίπεδο! :)

Αν υπήρχε γενικευμένο πρόβλημα και μαλιστα σε hardware επιπεδο, θα φαινόταν άμεσα σε ολα τα πρωτα reviews που κυκλοφόρησαν και είναι άπειρα. Οπότε πέρα απο το "κομμάτι σας" που κάνετε εδώ, κρατήστε και μια μικρη επιφύλαξη για το τέλος και μετά κράζουμε όλοι μαζί. :)

Μην κανεις κανα τετοιο αστειο  γιατι αν τυχόν κραξεις εσυ συγκεκριμενα την apple, τοτε θα ειναι για κλεισιμο και η apple αλλά και το ινσόμνια!😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...