Προς το περιεχόμενο

Η DisplayMate λέει ότι το iPhone XS Max που ξεπερνάει κατά πολύ σε πωλήσεις το iPhone XS έχει την καλύτερη οθόνη στον κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι ενα διλημμα παντως: να κραξω το iphone  συνολικα ή να μην πω κακιες για την οθονη που ειναι Samsung και ειναι Amoled? Ναι αλλα πώς ναναι καλη η οθονη αφου ειναι 2 γενιες πισω και η Samsung πουλαει σαπακια στην Apple? Και πώς γινεται να αποδεχομαι τα σχολια που αφορουν τα προβληματα με το WiFi αλλα να προσπερνω ως αναληθη τα "καλα σχολια" για την οθονη? Τελικα γιατι δεν μπορω να κραξω και να θαυμασω ελευθερα? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

φίλε μου αυτό δε νομίζω ότι ισχύει, ανάλογα τη ζήτηση διαμορφώνονται και οι τιμές

 

από τη στιγμή που μπορείς να πάρεις σε πιο λογικά λεφτά καλή συσκευή (και οι επιλογές είναι πάρα πολλές) δε βρίσκω το λόγο να σε πιάνει πρεμούρα για το πόσο κάνουν κάποιες ναυαρχίδες, άστες να κάνουν και άσε αυτούς που θέλουν να τις αγοράζουν είτε ζορίζονται είτε όχι

 

αλλά δε βρίσκω ουσιαστική αιτία το πρόβλημα να "μετατίθεται" στους καταναλωτές που δεν είναι "κουβαρντάδες" 

και τα ξέχασες σε 3 χρόνια; 

Ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης ισχύει σε αγορές με πληθώρα πωλητών κι εύκολη πρόσβαση από τον αγοραστή. 

Η αγορά των κινητών είναι μάλλον ολιγοπωλιακή καθώς παγκόσμια διάθεση προϊόντων έχον τα κινητά 10-20 εταιρειών. 

Σε μια ολιγοπωλιακή αγορά, με υψηλό κόστος και δυσκολία εισόδου σε νέους παίκτες, η τιμή χειραγωγείται εύκολα είτε με ρητή είτε με σιωπηρή συμφωνία των παικτών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, dancer said:

βασικα εχω κολησει homescreen για να βλεπω την οθοναρα του xs max , μου εχουν τελειωσει τα mb και περιμενω 28 να κανω αναεωση που ληγει ο χρονος.

Είπα και γω! Για μια στιγμή πήγα να ψαρώσω! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι. Καλύτερη οθονη στον κόσμο. Πιο γρήγορο κινητό στον κόσμο. Καλύτερο λειτουργικό. Καλύτερη κατασκευή.  Τι να λέμε τώρα.

 

https://youtu.be/OgqUjqbXMZA

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spikou23 είπε

Ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης ισχύει σε αγορές με πληθώρα πωλητών κι εύκολη πρόσβαση από τον αγοραστή. 

Η αγορά των κινητών είναι μάλλον ολιγοπωλιακή καθώς παγκόσμια διάθεση προϊόντων έχον τα κινητά 10-20 εταιρειών. 

Σε μια ολιγοπωλιακή αγορά, με υψηλό κόστος και δυσκολία εισόδου σε νέους παίκτες, η τιμή χειραγωγείται εύκολα είτε με ρητή είτε με σιωπηρή συμφωνία των παικτών.

ολιγοπώλιο με 20 εταιρείες δεν θα το έλεγα και δεν ισχύει στην πράξη

 

να μου πεις για τους παρόχους ναι, αλλά όχι και για τους κατασκευαστές

 

εκτός αν σαν αγορά αντιλαμβάνεσαι ότι υπάρχει μόνο το note , το iphone και άντε κάνα pixel στο τσακίρ κέφι 

 

επειδή όμως δεν υπάρχουν αυτά και ακόμα και κορυφαία soc ή λοιπά χαρακτηριστικά (έστω και αν όχι όλα μαζί και παρόλο που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ) μπορείς να βρεις με κάτω από τα μισά λεφτά, μια χαρά θεωρώ πώς υπάρχει ανταγωνισμός 

 

από κει και πέρα ο καθένας ψηφίζει με το πορτοφόλι του 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alprio είπε

Αυτά είναι. Καλύτερη οθονη στον κόσμο. Πιο γρήγορο κινητό στον κόσμο. Καλύτερο λειτουργικό. Καλύτερη κατασκευή.  Τι να λέμε τώρα.

https://youtu.be/OgqUjqbXMZA

τπτ τις πεταξες ολες μαζι τις μπουρδες σε μια σειρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dancer είπε

τπτ τις πεταξες ολες μαζι τις μπουρδες σε μια σειρα.

Μην μιλήσω για κάμερα με νέο επαναστατικό feature depth control. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Istros είπε

Και γω νόμιζα ότι η liquid ήταν η καλύτερη 

Την liquid ντρέπεσαι να την δουλέψεις. 

2 ώρες πριν, Istros είπε

Το θέμα είναι σε ποιο XS Max έκαναν το Test, σ' αυτό με οθόνη LG η σ αυτό με οθόνη Samsung?Όταν το αγοράσεις πως θα ξέρει ποιο πήρες?

Έβαλε 2 ειδών οθόνες δεν το είχα διαβάσει κάπου αυτό. 

2 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Λέμε με τον γείτονα να πάρουμε ένα note 9 και ένα xs max για να τα συγκρίνουμε αλλά μάλλον πρέπει να δώσουμε και τα 4 νεφρά μας.

48 δόσεις. Ένα νεφρό πάει 50 χιλιάρικα πάντως αν το σκέφτεσαι. 

2 ώρες πριν, txcellas είπε

στο skroutz απο 1330 ξεκιναει. Αν  δεν εχει  τουλαχιστον την καλυτερη οθονη σε αυτη την τιμη τοτε ειναι κυριολεκτικα κοροιδϊα

Το 256 είναι το πραγματικό μοντέλο το 64αρι νομίζω είναι πολύ λίγα για 2018 χωρίς sd. 

2 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Ήταν αναμενόμενο ότι το xs max θα είχε τη καλύτερη οθόνη της αγοράς, όπως ακριβώς και το Χ πέρυσι που και αυτό ξεπέρασε το note 8 σε αυτό το τομέα. Τώρα το τι λένε οι haters που δεν τους κάνει τώρα το displaymate ενώ όταν έβγαλε καλύτερη την οθόνη του note 9 ήταν αξιόπιστο και μια χαρά, είναι αδιάφορο. 

ΥΓ: Το ότι η οθόνη του είναι η καλύτερη της αγοράς, δεν σημαίνει ότι δεν είναι πανάκριβο, έλεος με αυτές τις τιμές...

Μετά θα βγει το s10 θα έχει ακόμα καλύτερη κοκ. Στο τέλος θα μας πουν ότι τόσα χρόνια βλέπαμε ασπρόμαυρα. Τα ίδια και το dxo. Να χουμε να λέμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Έβαλε 2 ειδών οθόνες δεν το είχα διαβάσει κάπου αυτό. . 

Επειδή στο x είχε οθόνες samsung και υπήρχαν κάποια προβλήματα παράγγειλε και από την LG.Η Lg έφτιαξε ειδική γραμμή παραγωγής για τα iphone, αλλά επειδή δεν προλαβαινε τις παραγγελίες πήρε και από samsung.οποτε η συγκεκριμένη οθόνη που δοκίμασαν δεν πρέπει κανένας να ξέρει αν ήταν samung η Lg.

50 λεπτά πριν, dancer είπε

πλεον κατοχος iphone xs max μπορω να πω οτι εχει οντως τη καλυτερη οθονη του κοσμου αμα τη συγκρινω με το προηγουμενο μ κινητο.

Το προηγούμενο ποιο ήταν το zuk pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθησα και διάβασα όλα τα σχόλια,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο χολή για το iPhone,ο καθένας σκάει αυτά τα λεφτά,το παίρνει και πιστεύει ότι έχει πάρει την καλύτερη συσκευή,ποιος είμαι εγώ ή ο καθένας που θα κρίνει και θα βγάλει την κακία του για το που δίνει ο καθένας τα δικά του λεφτά,δεν τα πήρε από την τσέπη μου ή από την τσέπη του καθενός.

Το αν εγώ δεν έχω τα λεφτά να το πάρω δεν σημαίνει ότι θα γίνω και hater,έλεος δηλαδή.

Ας κοιτάξει ο καθένας τι μπορεί να πάρει και ας αφήσει τα περήφανα υπέρ τιμολόγησης κτλ.

Η κάθε εταιρεία πουλάει όσο θέλει από την στιγμή που έχει καταναλωτικό κοινό και τα έκανε κάθε χρόνο.

Και εγώ παίρνω ακριβή συσκευή αλλά την αλλάζω μετά από 3-4 χρόνια.

Και με όλα αυτά που διαβασα μου θύμισε το κλασικό από τους ΑΜΑN Nα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eliasjuve είπε

Οι τιμές είναι πολύ καλές να μην πω ότι είναι και κουτσουρεμένες. Όποιος θέλει τη φερράρι των κινητώνε τα σκάει. Οι υπόλοιποι πάρτε china motors να λέτε πως έχετε κινητό.

Καρδιά Κινέζου - Κορέα με πλαίσιο Ferrari και τιμή Ferrari ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Twoface είπε

Καρδιά Κινέζου - Κορέα με πλαίσιο Ferrari και τιμή Ferrari ! 

Και μυαλό κοκόρου που δεν μπορεί να καταλάβει την πλάκα. 

Για γέλια και κλάματα. Οι παρωπίδες που έχετε είναι χειρότερες από αυτές τον Άπολ φαν μπόυζ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...