Προς το περιεχόμενο

Η DisplayMate λέει ότι το iPhone XS Max που ξεπερνάει κατά πολύ σε πωλήσεις το iPhone XS έχει την καλύτερη οθόνη στον κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Choulio είπε

Fuck logic. Γράφουμε και υποστηρίζουμε το οτιδήποτε αρκει να κράζει το iPhone. Τελικα άλλοι έχουν τις μετοχες. 

Το αλλο αυθαιρετο συμπερασμα. Αν εχεις κινητο της ταδε μαρκας εισαι ταυτοχρονα και φανατικος οπαδος της, ειναι λογικα ανεξηγητο και επιστημονικα μη αποδεκτο να υποστηριξεις καποια ενεργεια μιας αλλης.

Αν εγω εχω κινητο του Παπαροπουλου ειναι εξωφρενικα αδιανοητο να παρω θεση υπερ του Τρεχαγυρευοπουλου σε καποιο θεμα.

 

Επεξ/σία από paris_chav
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Choulio είπε

Πολύ μαρέσει οταν κάποιοι προσπαθουν να κάνουν το ασπρο μαυρο. Ο μικρος θεουλης Istros (ονομα και πραμα) μας πρηζει απο χθες για καμια 8 σελιδες οτι η οθονη του Xs Max δεν είναι καλυτερη απλα ειναι καλυτερα καλιμπραρισμένη, και απλα το Displaymate δινει περισσοτερη σημασια σε αυτο γι'αυτό την βγάζει καλυτερη. Με το που γράφει ο haHa οτί τελικά του Note είναι καλυτερα καλιμπραρισμένη αλλάζει γνωμη κάνει like (χθες στις 12:46μμ). Μετα απο καμια 4-5 σελίδες ξαναλλάζει γνωμη και ξαναγράφει οτι ο λόγος που την έβγαλε καλυτερη οθόνη το Displaymate είναι το καλύτερο καλιμπραρισμα απο τις άλλες και οχι η γενικη ποιοτητα εικόνας (σήμερα 2 τα ξημερώματα και μετα ξανα σημερα στις 2 το μεσημέρι). 5 λεπτα μετα (δλδ σήμερα στις 2 το μεσημέρι) ο haHa ξαναεπισημαίνει ότι η οθόνη του Note είναι καλυτερα καλιμπραρισμένη. Και μαντεψτε (ω ναι σωστα το μαντέψατε)  ξανακάνει like.

Fuck logic. Γράφουμε και υποστηρίζουμε το οτιδήποτε αρκει να κράξουμε το iPhone. Τελικα άλλοι έχουν τις μετοχες. 

Αν όσες φορές κάναμε like αλλάζαμε και άποψη!από την πρώτη στιγμή λέω ότι η οθόνη του note 9 είναι καλύτερη από του max σχεδον σε όλα.και επίμενω!ζήσε το ονειρο

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Choulio είπε

Πολύ μαρέσει οταν κάποιοι προσπαθουν να κάνουν το ασπρο μαυρο. Ο μικρος θεουλης Istros (ονομα και πραμα) μας πρηζει απο χθες για καμια 8 σελιδες οτι η οθονη του Xs Max δεν είναι καλυτερη απλα ειναι καλυτερα καλιμπραρισμένη, και απλα το Displaymate δινει περισσοτερη σημασια σε αυτο γι'αυτό την βγάζει καλυτερη. Με το που γράφει ο haHa οτί τελικά του Note είναι καλυτερα καλιμπραρισμένη αλλάζει γνωμη κάνει like (χθες στις 12:46μμ). Μετα απο καμια 4-5 σελίδες ξαναλλάζει γνωμη και ξαναγράφει οτι ο λόγος που την έβγαλε καλυτερη οθόνη το Displaymate είναι το καλύτερο καλιμπραρισμα απο τις άλλες και οχι η γενικη ποιοτητα εικόνας (σήμερα 2 τα ξημερώματα και μετα ξανα σημερα στις 2 το μεσημέρι). 5 λεπτα μετα (δλδ σήμερα στις 2 το μεσημέρι) ο haHa ξαναεπισημαίνει ότι η οθόνη του Note είναι καλυτερα καλιμπραρισμένη. Και μαντεψτε (ω ναι σωστα το μαντέψατε)  ξανακάνει like.

Fuck logic. Γράφουμε και υποστηρίζουμε το οτιδήποτε αρκει να κράξουμε το iPhone. Τελικα άλλοι έχουν τις μετοχες. 

Ρε μην ασχολησε αυτο ειναι το λιγοτερο εδω εχει κανει 3 account  γιατι δεν προλαβαινει τα ban  που τρωει με τις ανοησιες που λεει καθε φορα .Το κορυφαιο του ειναι" εχουν βρει το φαρμακο για το καρκινο και μας το κρυβουν ".

Με τετοιο ατομο τωρα εσυ πας να κανεις διαλογο ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Αν όσες φορές κάναμε like αλλάζαμε και άποψη!από την πρώτη στιγμή λέω ότι η οθόνη του note 9 είναι καλύτερη από του max σχεδον σε όλα.και επίμενω!ζήσε το ονειρο

Με τι στοιχεια το λες αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haHa είπε

Για πολλοστη φορα:

τοσο το Galaxy Note 9, αλλα και το galaxy s9, εχουν καλυτερα καλιμπραρισμενη οθονη, με πιο πιστα χρωματα απο το iphone Xs Max συμφωνα με το displaymate( 0.5 JNCD Absolute Color Accuracy εναντι 0.8 JNCD του iphone )
Χωρια την υψηλοτερη φωτεινοτητα, την καλυτερη θεαση/contrast rating στον ηλιο, υψηλοτερη αναλυση, λιγοτερο screen reflection, μικροτερο color shift οταν κοιτας το κινητο υπο γωνια(3.9 JNCD εναντι 6.2 JNCD στο iPhone).

Γενικοτερα:

το note 9 εχει την οθονη με το υψηλοτερο Absolute Color Accuracy (0.5 JNCD) – Visually Indistinguishable From Perfect.

haHa να ρωτήσω γιατί μπορεί να μην το κατάλαβα καλά ή να μου ξέφυγε κάτι ,αλλά εγώ διάβασα ότι το Note 9 φτάνει τα 710 nit και το iphone xs max τα 725,αν είναι έτσι τότε πώς το note έχει υψηλότερη φωτεινότητα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ahill2 είπε

haHa να ρωτήσω γιατί μπορεί να μην το κατάλαβα καλά ή να μου ξέφυγε κάτι ,αλλά εγώ διάβασα ότι το Note 9 φτάνει τα 710 nit και το iphone xs max τα 725,αν είναι έτσι τότε πώς το note έχει υψηλότερη φωτεινότητα?

Στον αυτόματο φωτισμό, το Note 9 ανεβάζει κι άλλο τη φωτεινότητα σε high ambient light.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Istros είπε

Αν όσες φορές κάναμε like αλλάζαμε και άποψη!από την πρώτη στιγμή λέω ότι η οθόνη του note 9 είναι καλύτερη από του max σχεδον σε όλα.και επίμενω!ζήσε το ονειρο

Δεν απαντας με τι στοιχεια λες οτι ειναι καλυτερο αρα δεν έχεις στοιχεια φανταζομαι..

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Choulio είπε

Δεν απαντας με τι στοιχεια λες οτι ειναι καλυτερο αρα δεν έχεις στοιχεια φανταζομαι..

Κάτσε διάβασε τα χαρακτηριστικά και τα reviews να μου πεις εσύ τι καταλαβαίνεις.διαβασατε εναν τίτλο και χαρήκατε.Σαφως και η οθόνη του note 9 είναι κατά πολύ ανώτερη από την πατάτα των 1800€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Κάτσε διάβασε τα χαρακτηριστικά και τα reviews να μου πεις εσύ τι καταλαβαίνεις.διαβασατε εναν τίτλο και χαρήκατε.Σαφως και η οθόνη του note 9 είναι κατά πολύ ανώτερη από την πατάτα των 1800€.

Ποια reviews διαβασες ακριβως; Δεν εχεις παραθεσει ένα στοιχειο απλα μιλας απο την γκλάβα σου.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Nαι οτι πεις .

Τι ότι πω? κάθεσαι και σχολιάζεις τον καθένα με ύφος εδώ μέσα και κάθονται και σε ανέχονται.εμεις θα χαμε φάει ban γιατί δεν βάλαμε κόμμα.

1 λεπτό πριν, Choulio είπε

Ποια reviews διαβασες ακριβως; Δεν εχεις παραθεσει ένα στοιχειο απλα μιλας απο την γκλάβα σου.

Μ αρέσει που έχεις διαβάσει όλα τα like που έχω κάνει και δεν έχεις διαβάσει αυτά που γράφω για τις διάφορες.δεν πρόκειται να σου κάνω ανάλυση.μπες στο site και κάτσε διάβασε τα reviews του note 9 και του max

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Istros είπε

Μ αρέσει που έχεις διαβάσει όλα τα like που έχω κάνει και δεν έχεις διαβάσει αυτά που γράφω για τις διάφορες.δεν πρόκειται να σου κάνω ανάλυση.μπες στο site και κάτσε διάβασε τα reviews του note 9 και του max

Ποιο site ; Αυτο που λεει οτι το iPhone Xs Max έχει την καλυτερη οθονη σε smartphone;

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να τελειωνουμε. 

Η οθονη του iphone ειναι χειροτερη απ του νοκια 3410,

ο α11 και ο α12 ειναι πιο αργοι απ τον Snapdragon S1 του lg optimus one p 500 (μεγαλη λατρεια μου το συγκεριμενο κιν, δεν το ανεφερα τυχαια 😁) και γενικοτερα δεν υπαρχει κατι πανω σε iphone που να μη διαθετει καλυτερο οποιοδηποτε κινητο βγηκε τα τελευταια 15 χρονια.

Επισης οτιδηποτε ισχυριζεται η Apple ειναι αναληθες (αν πει στελεχος της Apple οτι ο ηλιος βγαινει απ την ανατολη, αυτοματως αρχιζει να ανατελλει απο τη δυση) και το σημαντικοτερο απ ολα, οποιος εχει αγορασει προιον της Apple ειναι ψεκασμενος, μεγαλο κοροιδο, μοστρακιας και οχι απλα δεν εχει καρτα για αναπαντητη αλλα εχει πουλησει τα παντα για να αποκτησει ενα αιφονι και κοιμαται σε παγκακια.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Choulio είπε

Ποιο site ; Αυτο που λεει οτι το iPhone Xs Max έχει την καλυτερη οθονη σε smartphone;

Ναι σ αυτό αλλά μη διαβάζεις μόνο τον τίτλο κάτσε να διαβάσεις και την ανάλυση,ppi,Absolute Color Accuracy και κάτι αλλα ψιλα.

31 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Λοιπον για να τελειωνουμε. 

Η οθονη του iphone ειναι χειροτερη απ του νοκια 3410,

ο α11 και ο α12 ειναι πιο αργοι απ τον Snapdragon S1 του lg optimus one p 500 (μεγαλη λατρεια μου το συγκεριμενο κιν, δεν το ανεφερα τυχαια 😁) και γενικοτερα δεν υπαρχει κατι πανω σε iphone που να μη διαθετει καλυτερο οποιοδηποτε κινητο βγηκε τα τελευταια 15 χρονια.

Επισης οτιδηποτε ισχυριζεται η Apple ειναι αναληθες (αν πει στελεχος της Apple οτι ο ηλιος βγαινει απ την ανατολη, αυτοματως αρχιζει να ανατελλει απο τη δυση) και το σημαντικοτερο απ ολα, οποιος εχει αγορασει προιον της Apple ειναι ψεκασμενος, μεγαλο κοροιδο, μοστρακιας και οχι απλα δεν εχει καρτα για αναπαντητη αλλα εχει πουλησει τα παντα για να αποκτησει ενα αιφονι και κοιμαται σε παγκακια.

Καλό δεν διαφέρει και πολύ από την αλήθεια,ούτε εγώ δεν θα μπορούσα καλύτερα.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Istros είπε

Ναι σ αυτό αλλά μη διαβάζεις μόνο τον τίτλο κάτσε να διαβάσεις και την ανάλυση,ppi,Absolute Color Accuracy και κάτι αλλα ψιλα

Δηλαδή οι τυποι εκαναν τα review και βρηκαν οτι το Note 9 έχει καλύτερη οθονη απο το Xs Max αλλα στον τιτλο εγραψαν το αντιθετο ετσι για την καλτιλα βρε αδερφε. Αν μου παρεθετες καποιο άλλο review ή καποιο άλλο site να πω ενταξει βρε αδερφε μια διαφορετικη αποψη. Αλλα αυτα που λες μονο ως αστειο μπορω να τα παρω..

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...