Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στα windows 10 δεν με αφήνει να αποθηκεύσω π.χ ενα νεο έγγραφο η να το αλλάξω


bill_2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαφνικα στην επιφανεια εργασιας δεν με αφήνει να αποθηκεύσω π.χ ενα νεο έγγραφο η να το αλλάξω ,μου βγάζει συνεχεια αυτο το μήνυμα > Το στοιχείο δεν βρέθηκε. Δεν είναι δυνατή η εύρεση αυτού του αρχείου.   ποιο ειναι το προβλημα μου ?

ευχαριστω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια βοήθεια παιδιά ?

 δεν μ αφηνει να αποθήκευση ουτα μια φωτο σε οποιοδήποτε φακελο π.χ εικόνες ,έγγραφα .. μου λεει : το αρχειο δεν βρεθηκε ελεγξετε το οναμα του αρχειου και δοκιμαστε ξανα " 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο το κανουμε απο πινακα ελενχου αν δεν δεν κανω λαθος στο recovery ? 

ok θα το κανω 

το εκανα , δεν βλεπω να εγινε κατι , μολις παω να αποθηκευσω ενα .Txt π.χ μου βγαζει μήνυμα το Σημειωματαριο : Δεν σας επιτρεπεται να ανοιξετε αυτο το αεχειο .Ζητηστε αδεια απο τον κατοχο του αρχειου η ενα adminidtratior του συστηματος .

δεν μπορω να καταλαβω οτι θελει βγαζει ! 

τι κανουμε τωρα ... 

Επεξ/σία από bill_2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, bill_2 είπε

αυτο το κανουμε απο πινακα ελενχου αν δεν δεν κανω λαθος στο recovery ? 

ok θα το κανω 

το εκανα , δεν βλεπω να εγινε κατι , μολις παω να αποθηκευσω ενα .Txt π.χ μου βγαζει μήνυμα το Σημειωματαριο : Δεν σας επιτρεπεται να ανοιξετε αυτο το αεχειο .Ζητηστε αδεια απο τον κατοχο του αρχειου η ενα adminidtratior του συστηματος .

δεν μπορω να καταλαβω οτι θελει βγαζει ! 

τι κανουμε τωρα ... 

Αρχικά μπες σε safe mode, και τρέξε ότι tool/antimalware/antivirus έχεις. Αν δεν έχεις, μπες στο www.bleepingcomputer.com και κατέβασε τα 4 most downloaded.

Λογικά έχει αλλάξει το Ownership.

Επεξ/σία από donblunts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το Malwarebytes το ετρεξα σε safe mode αλλα δεν βρηκε κατι ,μετα κατέβασα το AdwCleaner απο το www.bleepingcomputer.com που μου ειπες και το ετρεξα σε safe mode και αυτο , μου βρηκε 7 ανιχνεύσεις και μετα ξαναμπήκα με restart κανονικα , αυτο επρεπε να κανω ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bill_2 είπε

ειχα το Malwarebytes το ετρεξα σε safe mode αλλα δεν βρηκε κατι ,μετα κατέβασα το AdwCleaner απο το www.bleepingcomputer.com που μου ειπες και το ετρεξα σε safe mode και αυτο , μου βρηκε 7 ανιχνεύσεις και μετα ξαναμπήκα με restart κανονικα , αυτο επρεπε να κανω ? 

Τρέξε και τα υπόλοιπα, JRT, Rkill, Combofix.

Όλα τρέξτα σε Safe mode και μετά κάνε restart το πισακι σε "normal mode"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, donblunts είπε

Τρέξε και τα υπόλοιπα, JRT, Rkill, Combofix.

 

Εχω Malwarebytes  και AdwCleaner. Να βαλω και τα JRT, Rkill, Combofix;

Εχουν καποια σειρα για να τα τρεχεις αυτα; α εχω και το CCleaner.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fearless είπε

Εχω Malwarebytes  και AdwCleaner. Να βαλω και τα JRT, Rkill, Combofix;

Εχουν καποια σειρα για να τα τρεχεις αυτα; α εχω και το CCleaner.

Ευχαριστω!

Όχι, καμία σειρά. Απλά όχι παράλληλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, donblunts είπε

Τρέξε και τα υπόλοιπα, JRT, Rkill, Combofix.

Όλα τρέξτα σε Safe mode και μετά κάνε restart το πισακι σε "normal mode"

 

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Κια οσο εισαι σε safe mode δες αν γινετια να αποθηκευσεις εκει που λες.

λοιπον τα ετρεξα ολα πλιν το Combofix,μου έβγαζε σε safe  mode οτι δεν υποστηριζόταν την έκδοση windows 64 μαλλον , αποθηκεύει και σε safe mode και στο νορμαλ ! 

αυτο ητανε ?  ευχαριστω παιδια καταρχην , αλλα μηπως πρεπει να περιμενω λιγο ακομα ? πρεπειν ακανω κατι αλλο ? και το συμαντικοτερο γαι να μην την ξαναπατήσω απο που οφείλετε ολο αυτο και τη πρεπει να κανω για να μην μου συμβεί πάλι ?>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bill_2 είπε

λοιπον τα ετρεξα ολα πλιν το Combofix,μου έβγαζε σε safe  mode οτι δεν υποστηριζόταν την έκδοση windows 64 μαλλον , αποθηκεύει και σε safe mode και στο νορμαλ ! 

αυτο ητανε ?  ευχαριστω παιδια καταρχην , αλλα μηπως πρεπει να περιμενω λιγο ακομα ? πρεπειν ακανω κατι αλλο ? και το συμαντικοτερο γαι να μην την ξαναπατήσω απο που οφείλετε ολο αυτο και τη πρεπει να κανω για να μην μου συμβεί πάλι ?>

Εφόσον τώρα μπορείς, λογικά θα έφταιγαν αυτά που βρήκε το AdwCleaner. Κάτι θα είχες κολλήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, donblunts είπε

Εφόσον τώρα μπορείς, λογικά θα έφταιγαν αυτά που βρήκε το AdwCleaner. Κάτι θα είχες κολλήσει.

τι πρέπει να εχω για να μην ξανασυμβεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...