Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ετοιμάζει τα Galaxy P30 και P30+ που θα έχουν in-display fingerprint readers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω παντως ουτε pin εχω στις καρτες ουτε μοτιβο-δαχτυλικο κλπ.

Λες και αν μου το κλεψει το πρεζακι και δεν μπορει να το ξεκλειδωσει θα μου το φερει πισω.

Η μηπως πιστευετε οτι αν το κλειδωσετε δεν ξεκλειδωνει;

Η μηπως πιστευετε οτι θα σας το κλεψουν για να δουν αν εχετε ξεβρακωτη την γκομενα σας φωτογραφια;

Το πρεζακι 

.........................

Επεξ/σία από tz3s
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Anaisthitos είπε

εγω που εχω online banking να το αφησω ξεκλειδωτο? κωδικους απο email, διαφορους λογαριασμους και τα λοιπα τα αφηνω και αυτα? αν χασω το κινητο μου να πεταξω και τα κλειδια του σπιτιου? να μπαινω απο το παραθυρο?

λετε χαζομαριτσες μερικοι

Δεν εχεις ξεχωριστους κωδικους για ολα αυτα που γραφεις με ενα δαχτυλο ξεκλειδωνουν ολα;

Εγω εγραψα για κλειδωμα συσκευης το γενικο κλειδωμα δεν εγραψα να αφησετε την καρτα σας εξω απο την τραπεζα με το pin γραμμενο πανω.

Εγω εγραψα για το pin της καρτας sim δεν θα μου κλεψει κανεις το κινητο για να παρει στην θεια του στην Αμερικη, εκτος και αν εκει που μενεις εχετε βλαμενους κλεφτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Charalamos είπε

Οπότε την άνοιξη η χιουντάι θα πρέπει να βγάλει το P40 pro και το S11 lite και θα το πηγαίνουν εναλλάξ

χιουντάι... χαχαχαχ έλιωσα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple αποφάσισε να βάλει amoled και η Samsung το γυρίζει σε LCD;

Τι "κωλοτούμπα" είναι αυτή;  😨 Της τελείωσαν οι amoled;

Τουλάχιστον αν η Samsung βάλει LCD να είναι Liquid Retina αλλιώς τα κινητά της θα πάνε "άπατο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, LLLEFTERIS said:

Εγω παντως ουτε pin εχω στις καρτες ουτε μοτιβο-δαχτυλικο κλπ.

Λες και αν μου το κλεψει το πρεζακι και δεν μπορει να το ξεκλειδωσει θα μου το φερει πισω.

Η μηπως πιστευετε οτι αν το κλειδωσετε δεν ξεκλειδωνει;

Η μηπως πιστευετε οτι θα σας το κλεψουν για να δουν αν εχετε ξεβρακωτη την γκομενα σας φωτογραφια;

Εγώ λέω να σταματήσεις να κλειδώνεις την πόρτα του σπιτιού σου. Ή ακόμη καλύτερα να βγάλεις την πόρτα τελείως...

50 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Δεν εχεις ξεχωριστους κωδικους για ολα αυτα που γραφεις με ενα δαχτυλο ξεκλειδωνουν ολα;

Εγω εγραψα για κλειδωμα συσκευης το γενικο κλειδωμα δεν εγραψα να αφησετε την καρτα σας εξω απο την τραπεζα με το pin γραμμενο πανω.

Εγω εγραψα για το pin της καρτας sim δεν θα μου κλεψει κανεις το κινητο για να παρει στην θεια του στην Αμερικη, εκτος και αν εκει που μενεις εχετε βλαμενους κλεφτες.

Συνεχίζεις τις @#$%^&().... Δεν αξίζει καν να σχολιάσει κάποιος αυτά που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω παντως ουτε pin εχω στις καρτες ουτε μοτιβο-δαχτυλικο κλπ.

Λες και αν μου το κλεψει το πρεζακι και δεν μπορει να το ξεκλειδωσει θα μου το φερει πισω.

Η μηπως πιστευετε οτι αν το κλειδωσετε δεν ξεκλειδωνει;

Η μηπως πιστευετε οτι θα σας το κλεψουν για να δουν αν εχετε ξεβρακωτη την γκομενα σας φωτογραφια;

Σαχλαμαρίτσες λες όπως είπε και ο άλλος πιο πριν. 

Χέστηκα για το pin της κάρτας, δεν κρατάω γυμνές φωτο της γυναίκας μου στο κινητό μου και αν θέλει να πάρει μάτι μπορώ να του στείλω  Dick Pic,  για την συσκευή θα στεναχωρηθώ μεν αλλά δεν θα τα βάψω και μαύρα.

Αυτό που  με καίει είναι οι λογαριασμοί , οι εφαρμογές της τράπεζας και αυτά που έχω στο cloud .

Με δακτυλικό για ευκολία  και κρυπτογράφηση συσκευής για τη ασφάλεια των δεδομένων  είσαι οK , από εκεί και πέρα ενεργοποιείς Find my iPhone ή reactivation lock σε android και αν στο πάρει κάποιος τουλάχιστον θα έχει ένα ‘’ τούβλο ‘’ στα χέρια του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gianniskks είπε

Όλο in display fingerprin sensons  διαβάζω και ούτε μία συσκευή δεν είναι διαθέσιμη. Τώρα βλέπουμε την σαμμυ να κυκλοφορεί την τεχνολογία όχι στα κορυφαία S ή note αλλά σε νέα σειρά και μόνο για την Κίνα. Τελικά η τεχνολογία ακόμη είναι σε beta επίπεδο και κάποιοι που έλεγαν ότι θα ξεπεραστεί πριν καν κυκλοφορήσει ίσως να είχαν δίκιο. 

Τι λες υπάρχουν πολλά κινητά με in display fingerprint που δουλεύει άψογα. Meizu 16 vivo nex opoo find x. Έχουν βγει κάτι μήνες με fingerprint στην οθόνη. Όλα έχουν amoled και φουλ καινοτομία στα πάντα. Χωρίς άθλιο notch χωρίς τίποτα καθαρή οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Drunkard είπε

Σαχλαμαρίτσες λες όπως είπε και ο άλλος πιο πριν. 

Χέστηκα για το pin της κάρτας, δεν κρατάω γυμνές φωτο της γυναίκας μου στο κινητό μου και αν θέλει να πάρει μάτι μπορώ να του στείλω  Dick Pic,  για την συσκευή θα στεναχωρηθώ μεν αλλά δεν θα τα βάψω και μαύρα.

Αυτό που  με καίει είναι οι λογαριασμοί , οι εφαρμογές της τράπεζας και αυτά που έχω στο cloud .

Με δακτυλικό για ευκολία  και κρυπτογράφηση συσκευής για τη ασφάλεια των δεδομένων  είσαι οK , από εκεί και πέρα ενεργοποιείς Find my iPhone ή reactivation lock σε android και αν στο πάρει κάποιος τουλάχιστον θα έχει ένα ‘’ τούβλο ‘’ στα χέρια του

Το θεμα ειναι οτι το τουβλο δεν θα στο φερει πισω, το κινητο σου η θα γινει ανταλλακτικα σε καποιο μαγαζακι στην Ομονοια η θα βρεθει στην χωματερη στα Ανω Λιοσια.

Εχω και εγω κωδικους απο τραπεζες κλπ αλλα τους πληκτρολογω καθε φορα δεν τους εχω γραψει σε σημειωμα μεσα στο κινητο. :lol:

Εγω εγραψα πως δεν το κλειδωνω γιατι ετσι και μου το κλεψουν τελειωσε δεν υπαρχει περιπτωση να το βρω παλι.

 

Και πιστεψε με ειμαι σχεδον 50 ασχολουμαι με την τεχνολογια απο μικρο παιδι ειδικα με τους υπολογιστες απο τα 14 δεν ακουσα η διαβασα πουθενα οτι εκλεψαν απο καποιον το κινητο και του κατεβασαν τραπεζες iclud κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω παντως ουτε pin εχω στις καρτες ουτε μοτιβο-δαχτυλικο κλπ.

Λες και αν μου το κλεψει το πρεζακι και δεν μπορει να το ξεκλειδωσει θα μου το φερει πισω.

Η μηπως πιστευετε οτι αν το κλειδωσετε δεν ξεκλειδωνει;

Η μηπως πιστευετε οτι θα σας το κλεψουν για να δουν αν εχετε ξεβρακωτη την γκομενα σας φωτογραφια;

το iPhone αν το κλειδώσουμε όχι δεν ξεκλειδώνει... hello?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω παντως ουτε pin εχω στις καρτες ουτε μοτιβο-δαχτυλικο κλπ.

Λες και αν μου το κλεψει το πρεζακι και δεν μπορει να το ξεκλειδωσει θα μου το φερει πισω.

Η μηπως πιστευετε οτι αν το κλειδωσετε δεν ξεκλειδωνει;

Η μηπως πιστευετε οτι θα σας το κλεψουν για να δουν αν εχετε ξεβρακωτη την γκομενα σας φωτογραφια;

Μη μασας Λεφο.

Ουτε γω εχω τιποτα απο τα παραπανω.

Εγω γελαω με εκεινους που ακομα και στον υπολογιστη του σπιτιου τους βαζουν κατι κωδικους που ουτε η NSA δεν μπορει να χακαρει.

Κλειδωμα με πιν στο κινητο - και χρήσιμο και οχι. Σε περιπτωση που το πρεζακι το κλεψει να παει να κανει τηλεφωνηματα... ΛΟΛ. Το πρωτο πραμα που κανει καποιος οταν κλεβει κινητο ειναι να το κλεισει. Οχι να το χρησιμοποιησει. Τον βρίσκεις με τη μια.

Fingerprint και μοτιβο και αλλες τετοιες αιδιες ειναι για την ψευδαίσθηση της ασφαλειας.

-Αν μου κλεψουν το κινητο, να μην μπορουν να κανουν τιποτα!!!

Μα δεν θα κανουν τιποτα!!!! Θα το πουλησουν για 30 ευρω. Δεν θα μπουν να σερφαρουν τους λογαριασμους σου! Θα το κλεισουν το ιδιο δευτερολεπτο.

Κωδικοι για mobile banking τα ζηταει ο κ*λος του, εκεινου που εχει τους ιδιους κωδικους παντου. Η τους στανταρ που ολοι ξερουν (1234, 4444, 9999, 4321, 1821 κτλ) Και παντα θελει κωδικο. Εαν το εχετε με fingerprint, ε τοτε τι να πω... Πεσατε σε πρεζονι χακερ , ο οποιος δεν υπαρχει εξ ορισμου. Καποιος που ξερει πως να χρησιμοποιει τετοιου ειδους τεχνολογια ΔΕΝ ειναι πρεζονι.

(να σου δωσει μια εκει που περπατας, να σου ξεκλειδωσει το κινητο με το χερι σου ενω εισαι αναισθητος, να μπει στο mobile banking... και να κανει τι? να πληρωσει τον ΕΝΦΙΑ του η το κινητο του? Η μηπως να μεταφερει ολα σου τα λεφτα σε αλλο λογαριασμο? Ακομα πιο ηλιθιος! Το ιδιο λεπτο τον πιασανε!)

Οσον αφορα τα μαιλ. Κανεις ενα 2 στεπ verification και τελος!

Μια κρυπτογραφιση της SD καρτας θελει και τιποτα αλλο.

 

Αιντε με την ασφαλεια... Σας κανουν και νοιωθετε σημαντικοι και αυτο ειναι σημαντικό για σας.

Fingerprint και μοτιβο, και PINs και DNA sample και γενεολογικο δεντρο, και σκαναρισμα ιριδας.

 

ΠΣ. Παρακαλω οι απαντησεις σα να ειναι οσο πιο απαξιωτικές γινεται. Στο επιπεδο του ναρκισισμου σας αν ειναι εφικτο)

ΠΣΣ Παρακαλω εσεις που προσβληθηκατε να δειτε ολα τα τελευταια δευτερολεπτα απο ολα βιντεακια του ΜΠΡΑΦ τα οποια ειναι και εμεσα η απαντηση μου

1 λεπτό πριν, panosathns είπε

το iPhone αν το κλειδώσουμε όχι δεν ξεκλειδώνει... hello?!

Καπου ο Snowden κλαιει απο τα γελια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panosathns είπε

το iPhone αν το κλειδώσουμε όχι δεν ξεκλειδώνει... hello?!

Αν σου κλεψουν το κλειδωμενο μηλο μην σου φανει παραξενο γιατι δεν θα στο φερουν πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...