Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικός λογαριασμός και δέσμευση από την εφορία.


G.h.o.s.t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Στον λογαριασμό μου έχει δοθεί εντολή για δέσμευση ποσού από την εφορία. Έχω κάνει τον λογαριασμό μου ακατάσχετο άλλα το έκανα Αφού δόθηκε εντολή δέσμευσης. Τόσο καιρό έβγαζα κάποιο επίδομα πειγενοντας στην τράπεζα στο ταμείο. Θέλω να ρωτήσω το εξής άμα αφήσω το επίδομα για 4-5 μήνες και πάω να το βγάλω μετά θα μπορέσουν να μου δώσουν τα χρήματα μου? Θέλω να πω ότι το επίδομα που παίρνω είναι ακατάσχετο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς. Τα επιδόματα δεν δεσμεύονται. Επίσης τα 1250 ακατάσχετα είναι επί του ποσού πίστωσης μηνιαία. Οπότε αν δεν σηκώνεις τα χρήματα και τα αφήνεις μέσα στο λογαριασμό σου πάλι δεν έχεις πρόβλημα. Ότι πιστωνετε μηνιαίος πάνω απο 1250 αυτά δεσμεύονται. Εν ολίγης δεν έχεις πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, TitanX είπε

Ναι μπορείς. Τα επιδόματα δεν δεσμεύονται. Επίσης τα 1250 ακατάσχετα είναι επί του ποσού πίστωσης μηνιαία. Οπότε αν δεν σηκώνεις τα χρήματα και τα αφήνεις μέσα στο λογαριασμό σου πάλι δεν έχεις πρόβλημα. Ότι πιστωνετε μηνιαίος πάνω απο 1250 αυτά δεσμεύονται. Εν ολίγης δεν έχεις πρόβλημα 

Δηλαδή άμα κάθε μήνα παίρνω 250 και πάω να τα πάρω μετά από 6 μήνες θα μπορέσω να τα βγάλω. Επίσης εάν μπει επίδομα πάνω από 1250 το οποίο είναι ακατάσχετο δεν θα μπορώ να τα βγάλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...