Προς το περιεχόμενο

Samsung Pay- Android pay κανείς?


dimitrisdim14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update

Κατάφερα να πληρώσω μετά από επανεκκίνηση του ρολογιού. Κατάλαβα ότι το airplane mode που βάζω το ρολόι το βράδυ για να γλιτώνω μπαταρία όλη τη νύχτα δημιουργεί πρόβλημα μετά με το nfc. Μετά την επανεκκίνηση όλα καλά και όσο δεν ενεργοποιώ το airplane mode. Επίσης προς ενημέρωση το γράφω, όταν πληρώνεται σε τερματικό της εθνικής η συναλλαγή δεν περνάει και μου βγάζει απόρριψη. Σε alpha η Πειραιώς περνάει οκ.

Αυτα προς το παρόν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας,

Παρελαβα κι εγω την curve εβαλα στο Note 10 το apk του samsung pay αλλα οταν προσπαθω να συνδεσω την καρτα μου εμφανιζει "connection error - failed to connect to server. try again later" . Δοκιμασα να βαλω στις διευθυνσεις μια Αγγλικη αλλα το ιδιο. Τωρα σκεφτομαι να μπω στη διαδικασια να αλλαξω τη rom στο active 2 και να βαλω την Αγγλικη μπας και τα καταφερω με το ρολοι.. Αξιζει να προσπαθησω ή θα εχω παλι τα ιδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα κινητά. Το ρολόι πάντως δουλεύει μια χαρά. Αλλά για να δουλέψει πρέπει να αλλάξεις το csc σε χώρα που το υποστηρίζει όπως Αγγλία. Στο κινητό το έχεις αλλάξει η απλά κατέβασες την εφαρμογή. Αν έκανες το τελευταίο σίγουρα δεν θα δουλεύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2020 στις 4:19 ΜΜ, nikospagonis είπε

Δημήτρη καλησπερα. Μετά από τόσο αγώνα που έκανα και έβαλα το Samsung pay τελικά έχω δοκιμάσει 4 φορές να πληρώσω και τα έχω καταφέρει μόνο 1 φορά την πρώτη. Τις υπόλοιπες γίναμε ρεζίλι!!! Ακόμα και στο ίδιο τερματικό την μια πλήρωσε την άλλη όχι και από ότι διαβάζω τελικά είναι σύνηθες φαινόμενο δυστυχώς παντού. Εσυ τι εμπειρία έχεις μέχρι τώρα; Θέλει κάτι το ιδιαίτερο να κάνουμε / να το κρατάμε κάπου, με κάποια γωνία κλπ; Μιλάνε για ασθενές nfc σήμα και δεν το πιάνουν τα τερματικά. Το κινητό βέβαια δουλεύει αλάνθαστα βέβαια και με έσωσε όλες τις φορές που πήγα άνετος να πληρώσω με το ρολόι και την έφαγα. Με το τηλέφωνο πληρώνω έτσι εδώ και 4-5 χρόνια και έφαγα ήττα με το ρολόι!!

Απ' ότι έχω καταλάβει όσο καιρό το χρησιμοποιώ , υπάρχει ένα θέμα της κάρτας curve με τα POS της εθνικής Τράπεζας . Έστειλα mail στην curve και μου είπαν ότι είναι ενήμεροι και προσπαθούν να το λύσουν. Η κάρτα δεν περνάει στα τερματικά της εθνικής ανέπαφα, δεν ξέρω τι φταίει και για αυτό δεν δουλεύει και το ρολόι στην τερματικά της εθνικής, Δεν φταίει το Samsung pay φταίει η κάρτα curve . Ελπίζω να το λύσουμε σύντομα... Ακόμα όμως και στα τερματικά της εθνικής , όταν περνάω το ρολόι κάνει τον ήχο ότι ας πούμε το δέχτηκε, και μετά το τερματικό βγάζει απόρριψη, οπότε δηλαδή είναι θέμα καθαρά της κάρτας και όχι του Samsung pay. Εσύ τι ακριβώς πρόβλημα είχες? Σε όλα τα άλλα τερματικά Από ότι έχω παρατηρήσει λειτουργεί κανονικά.

Στις 26/5/2020 στις 11:58 ΜΜ, ppetros είπε

Γεια σας,

Παρελαβα κι εγω την curve εβαλα στο Note 10 το apk του samsung pay αλλα οταν προσπαθω να συνδεσω την καρτα μου εμφανιζει "connection error - failed to connect to server. try again later" . Δοκιμασα να βαλω στις διευθυνσεις μια Αγγλικη αλλα το ιδιο. Τωρα σκεφτομαι να μπω στη διαδικασια να αλλαξω τη rom στο active 2 και να βαλω την Αγγλικη μπας και τα καταφερω με το ρολοι.. Αξιζει να προσπαθησω ή θα εχω παλι τα ιδια??

Και στο ρολόι μου το έκανε αυτό η κάρτα στην αρχή, μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα όταν πήγαινα να την περάσω. Και το παράτησα και το δοκίμασα δύο μήνες μετά αφού είχα την κάρτα να κάθεται σε ένα συρτάρι και ξαφνικά την πήρε. δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει σε αυτή την περίπτωση δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση της κάρτας. 

Στις 2/6/2020 στις 10:31 ΜΜ, Ultron είπε

Καλησπέρα, δυστυχώς και εγώ όταν αναβάθμισα την εφαρμογή σταμάτησε να δουλεύει 

Αν γυρίσεις το κινητό σε Αγγλία εννοώ τοCSC , θα σου εμφανίσει από μόνο του το Samsung pay μέσα, απλά δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση... Στο ρολόι πάντως έτσι όπως ήτανε ελληνικό δεν γινόταν να βάλεις το Samsung pay, μόλις άλλαξα το csc έκανα επανεκκίνηση και το πήρε αμέσως μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/6/2020 στις 12:26 ΠΜ, ppetros είπε

Σημερα εκανα κι εγω με επιτυχια την πρωτη πληρωμη με το galaxy active 2 (αφου εβαλα rom UK) και την curve!

Ωραία ..Μ μέχρι τώρα 3 από το θέμα  τα έχουμε καταφέρει άψογα ! Ελπίζω να το κάνουν κ άλλα άτομα ! Έχε το νου σου γιατί σε pos Εθνικήs  έχει θέμα και δεν δουλεύει . Είναι θέμα curve και είναι ενήμεροι απ' ότι μίλησα με curve support .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας,

Δεν κατάφερα να το κάνω gear s2 μολις βαζω την εντολη sdb shell μου λεει unknown command πιο λεπτομερεις οδηγιες υπαρχουν?

Επεξ/σία από araptismd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2020 στις 9:18 ΜΜ, dimitrisdim14 είπε

Απ' ότι έχω καταλάβει όσο καιρό το χρησιμοποιώ , υπάρχει ένα θέμα της κάρτας curve με τα POS της εθνικής Τράπεζας . Έστειλα mail στην curve και μου είπαν ότι είναι ενήμεροι και προσπαθούν να το λύσουν. Η κάρτα δεν περνάει στα τερματικά της εθνικής ανέπαφα, δεν ξέρω τι φταίει και για αυτό δεν δουλεύει και το ρολόι στην τερματικά της εθνικής, Δεν φταίει το Samsung pay φταίει η κάρτα curve . Ελπίζω να το λύσουμε σύντομα... Ακόμα όμως και στα τερματικά της εθνικής , όταν περνάω το ρολόι κάνει τον ήχο ότι ας πούμε το δέχτηκε, και μετά το τερματικό βγάζει απόρριψη, οπότε δηλαδή είναι θέμα καθαρά της κάρτας και όχι του Samsung pay. Εσύ τι ακριβώς πρόβλημα είχες? Σε όλα τα άλλα τερματικά Από ότι έχω παρατηρήσει λειτουργεί κανονικά.

Και στο ρολόι μου το έκανε αυτό η κάρτα στην αρχή, μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα όταν πήγαινα να την περάσω. Και το παράτησα και το δοκίμασα δύο μήνες μετά αφού είχα την κάρτα να κάθεται σε ένα συρτάρι και ξαφνικά την πήρε. δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει σε αυτή την περίπτωση δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση της κάρτας. 

Αν γυρίσεις το κινητό σε Αγγλία εννοώ το CSC , θα σου εμφανίσει από μόνο του το Samsung pay μέσα, απλά δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση... Στο ρολόι πάντως έτσι όπως ήτανε ελληνικό δεν γινόταν να βάλεις το Samsung pay, μόλις άλλαξα το csc έκανα επανεκκίνηση και το πήρε αμέσως μόνο του.

Φιλε Δημητρη μπορεις να βοηθησεις πως μπορουμε να αλλαξουμε το CSC στο κινητο και στο ρολοι; 

Μενω Αγγλια και εχω S10+ και galaxy watch αγορασμενα και τα δυο απο Ελλαδα και φυσικα δε μπορω να χρηρσιμοποιησω το samsung pay.

Καποια βοηθεια; Ακομα και σε πμ αν προτιμας, ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, merkon είπε

Φιλε Δημητρη μπορεις να βοηθησεις πως μπορουμε να αλλαξουμε το CSC στο κινητο και στο ρολοι; 

Μενω Αγγλια και εχω S10+ και galaxy watch αγορασμενα και τα δυο απο Ελλαδα και φυσικα δε μπορω να χρηρσιμοποιησω το samsung pay.

Καποια βοηθεια; Ακομα και σε πμ αν προτιμας, ευχαριστω πολυ

Αν ακολουθήσεις τα βήματα ακριβώς στο βίντεο της προηγούμενης σελίδας θα αλλάξεις την csc στο ρολόι. Έτσι το έκανα κ εγώ βήμα βήμα.  Ότι ακριβώς έλεγε.  Κινητό  δεν το έχω κάνει γιατο είχα ένα χιαομι. Τώρα που πήρα samsung κατέβασα το samsung pay επίσημα από playsstore μιας και εχω και αμερικανικό επισημο gmail, και με αφήνει,  αλλα δεν δουλεύει. Ανοίγει και τρως άκυρο. Αν αλλάξεις csc θα δουλεύει,  αλλα δεν εχψ δοκιμασει. Έπαιξε στο κινητο δεν έχει νόημα να αλλαξεις , απλά βάλε google pay .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Αν ακολουθήσεις τα βήματα ακριβώς στο βίντεο της προηγούμενης σελίδας θα αλλάξεις την csc στο ρολόι. Έτσι το έκανα κ εγώ βήμα βήμα.  Ότι ακριβώς έλεγε.  Κινητό  δεν το έχω κάνει γιατο είχα ένα χιαομι. Τώρα που πήρα samsung κατέβασα το samsung pay επίσημα από playsstore μιας και εχω και αμερικανικό επισημο gmail, και με αφήνει,  αλλα δεν δουλεύει. Ανοίγει και τρως άκυρο. Αν αλλάξεις csc θα δουλεύει,  αλλα δεν εχψ δοκιμασει. Έπαιξε στο κινητο δεν έχει νόημα να αλλαξεις , απλά βάλε google pay .

Το προχωρησα αλλα μολις κανω launch..... λεει launch failed

 

Επεξ/σία από araptismd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, araptismd είπε

Το προχωρησα αλλα μολις κανω launch..... λεει launch failed

Αν θυμάμαι καλά , όταν ανοίξεις το debugging more μετά κάνεις ρεσταρτ το ρολόι . Και εμένα έβγαζε κάποιο σφάλμα , και έκανα επανεκκίνηση το ρολόι και μετά συνέχισα τα βήματα . Για δοκίμασε το μια και πες Μ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Αν θυμάμαι καλά , όταν ανοίξεις το debugging more μετά κάνεις ρεσταρτ το ρολόι . Και εμένα έβγαζε κάποιο σφάλμα , και έκανα επανεκκίνηση το ρολόι και μετά συνέχισα τα βήματα . Για δοκίμασε το μια και πες Μ 

Το εκανα restart και το ρολοι και τον υπολογιστη αλλα τα ιδια ...launch failed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...