Προς το περιεχόμενο

Samsung Pay- Android pay κανείς?


dimitrisdim14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ppetros Επειδή την έχεις πιο φρέσκια την όλη διαδικασία , μήπως μπορείς να βοηθήσεις λίγο ? Είχες κανένα πρόβλημα παρόμοιο.  Εγώ το έχω κάνει σχεδόν 6 μήνες τώρα . Μερικά updates πριν δεν είχα θέμα , και με restart το είχα λύσει . 

Α κάτι άλλο που θυμήθηκα , είναι ότι αν έκανα copy paste τις εντολές δεν τις δεχόταν . Αν τις πληκτρολογουσα , ήταν κομπλέ. 

Κάτι άσχετο τώρα . Αν επικοινωνήσεις με τη samsung και τους πεις ότι μένεις Αγγλία αλλά έχεις αγοράσει το κινητό από Ελλάδα, δεν ξέρω σίγουρα αλλά υπάρχει πιθανότητα να σου κάνουν αλλαγή της rom. Αν το πας σε κάποιο service και να σου βάλουν την αγγλική. Κάνε μία ερώτηση μήπως και. Απλά στείλε ένα email στο support τους να δεις τι θα σ' πουν .

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεθαβω το παρον, για να ενημερωσω πως πλεον δεν χρειαζεται το apk του samsung pay στο κινητο (οποτε κ δεν χρειαζεται sideload απο αμφιβολη πηγη κλπ).

Με το που αλλαξει το csc στο ρολοι κ συγχρονισει με το κινητο/galaxy wearable app, κατεβαζει μονο του ενα plugin (pay watch plug-in).

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε POS, αλλη η curve προστεθηκε/εμφανιζεται στο ρολοι κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/8/2020 στις 7:42 ΜΜ, ocelotgr είπε

Ξεθαβω το παρον, για να ενημερωσω πως πλεον δεν χρειαζεται το apk του samsung pay στο κινητο (οποτε κ δεν χρειαζεται sideload απο αμφιβολη πηγη κλπ).

Με το που αλλαξει το csc στο ρολοι κ συγχρονισει με το κινητο/galaxy wearable app, κατεβαζει μονο του ενα plugin (pay watch plug-in).

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε POS, αλλη η curve προστεθηκε/εμφανιζεται στο ρολοι κανονικα.

Δεν μου εμφανίστηκε ποτέ το Pay.. Πρέπει να κάνω κάτι μέσα στην εφαρμογή του κινητού? 

 

Update :Άκυρο το βρήκα όλα κομπλέ έγινε! Τώρα περιμένουμε τη curved. 

Επεξ/σία από SeRGiOPaOk4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/6/2020 στις 11:19 ΠΜ, araptismd είπε

Γειά σας,

Δεν κατάφερα να το κάνω gear s2 μολις βαζω την εντολη sdb shell μου λεει unknown command πιο λεπτομερεις οδηγιες υπαρχουν?

Κάνε επανεκκίνηση στο ρολόι και ξαναδοκιμάσε . Και μένα έβγαζε unknown , αλλά μετά από εκανεκινηση έστρωσε . Για δοκίμασε το .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2020 στις 7:42 ΜΜ, ocelotgr είπε

Ξεθαβω το παρον, για να ενημερωσω πως πλεον δεν χρειαζεται το apk του samsung pay στο κινητο (οποτε κ δεν χρειαζεται sideload απο αμφιβολη πηγη κλπ).

Με το που αλλαξει το csc στο ρολοι κ συγχρονισει με το κινητο/galaxy wearable app, κατεβαζει μονο του ενα plugin (pay watch plug-in).

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε POS, αλλη η curve προστεθηκε/εμφανιζεται στο ρολοι κανονικα.

Εγω τωρα που δοκίμασα και το έκανα μέσω υπολογιστή ενώ σε όλα έγραφε επιτυχία δεν έβγαλε ποτε στο ρολόι csc για να επιλέξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, ocelotgr είπε

Δεν σου βγαζει ποτε να διαλεξεις csc, μονος σου το αλλαζεις.

Δεν το έκανα με αυτόν τον τρόπο αλλα μέσω εντολών cmd στο pc.adb shell και τα λοιπά. 

Επεξ/σία από theopanatha
Απο που κατεβάζω το αγγλικό csc μήπως ξέρεις?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, theopanatha είπε

Δεν το έκανα με αυτόν τον τρόπο αλλα μέσω εντολών cmd στο pc.adb shell και τα λοιπά. 

Ε καν'το με αυτον τον τροπο που σου παρεθεσα παραπανω, που δουλευει σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ocelotgr είπε

Ε καν'το με αυτον τον τροπο που σου παρεθεσα παραπανω, που δουλευει σιγουρα.

Αυτός έχει διαφορετικό κωδ.μοντελου. Εγώ έχω το SM-R760 και δεν μπορώ να βρω το αντίστοιχο αγγλικό να το άλλαξω εσύ το έχεις κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2020 στις 11:37 ΠΜ, dimitrisdim14 είπε

Κατάφερα να βάλω Samsung pay και να κάνω πληρωμές παντού με ελληνικές κάρτες μέσω της Curve . Πλέον οι κάρτες curve υποστηρίζονται κανονικά από τον Samsung pay . Οπότε κατεβάζετε την εφαρμογή της curve από το play store και κάνετε λογαριασμό και παραγγέλνετε την κάρτα curve δωρεάν  . Εκεί μέσα στην εφαρμογή   περνάτε τις ελληνικές κάρτες σας ,και σας τραβάει 1€ από κάθε κάρτα που περνάτε , για επιβεβαίωση . Και 1 2 μέρες μετά τα επιστρέφει . Στην εφαρμογή της ελληνικής κάρτας σας θα δείτε την συναλλαγή της curve και αν πατήσετε περισσότερα θα σας έχει μέσα έναν κωδικό που τον βάζετε μέσα στην εφαρμογή της curve για επιβεβαίωση , όπως ακριβώς με το PayPal, και στην ουσία μετά  με μια κάρτα έχετε όλες τις κάρτες σας μαζί σας και επιλέγετε ποια να χρησιμοποιείται μέσω τoυ curve app. Οι συναλλαγές της curve φαίνονται κανονικά στην ελληνική τραπεζική εφαρμογή σας και μετράνε κανονικά στο αφορολογητο .  Μόλις σας έρθει η κάρτα ,την περνάτε κανονικά στο Samsung pay και δουλεύει κανονικά .  Μέσα στην εφαρμογή curve αν σας ζητήσει promo code βάλτε αν θέλετε  αυτόν DL4X52MD και θα σας δώσει 5 λιρες Αγγλίας δώρο μόλις κάνετε την πρώτη  σας συναλλαγή  . Για να εγκαταστήσετε το Samsung pay στο κινητό σας (( δουλεύει μόνο σε Samsung κινητά , στα υπόλοιπα κρασαρει επειδη δεν έχουν knox κρυπτογράφηση)) επειδή η εφαρμογή είναι region locked και δεν θα την εμφανίσει με ελληνικό google account , η αν μπορείτε φτιάχνετε καινούριο αγγλικό google account, η αλλιώς πιο απλή λύση  πρέπει να το κατεβάσετε από μια αξιόπιστη σελίδα με apk , όπως το apkmirror. Για να βάλετε την εφαρμογή Samsung pay στο ρολόι σας , πρέπει να γυρίσετε το ρολόι σε χώρα Αγγλία . Αλλάζετε το CSC από αυτό που έχει σε BTU που είναι η Αγγλία . Η διαδικασία είναι αυτή στο βίντεο 

Μου πήρε περίπου 15 λεπτά γιατί είναι και ψιλοασχετος με τέτοια ... Απλά αντί για XAR (Αμερική ) βάζετε BTU(Αγγλία ). Μετά το κόλπο κάνει restart και επαναφορά εργοστασιακών , και όταν ανοίξει εμφανίζει μέσα το Samsung pay .

IMG_20200427_145727.jpg

Φίλε πες μου από που το κατέβασες το Samsung pay πήρα curve αλλά δεν μπορώ να το κατεβάσω με βοηθάς λιγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, DadyCool22 είπε

Φίλε πες μου από που το κατέβασες το Samsung pay πήρα curve αλλά δεν μπορώ να το κατεβάσω με βοηθάς λιγω

Μόνο για Samsung ρολόι και μόνο αν αλλάξεις CSC  σε Αγγλία η Αμερική γίνεται να δουλέψει το Samsung pay .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Μόνο για Samsung ρολόι και μόνο αν αλλάξεις CSC  σε Αγγλία η Αμερική γίνεται να δουλέψει το Samsung pay .

Δηλαδή με το κινιτο έχω s10 δεν υπάρχει κάποιο λιτουργικο apk που να δουλεύει . Ετοιμάζομε να αναβάθμισω σε s20 και είπα σε ένα φίλο μου αν μπορεί να μου το φέρει από Αγγλία έτσι θα δουλεύει επειδή νομίζω εκεί είναι προεγκατεστημένη η εφαρμογή απλώς αν είναι πες μου αν γίνετε από apk και επίσης σε active γίνετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, DadyCool22 είπε

Δηλαδή με το κινιτο έχω s10 δεν υπάρχει κάποιο λιτουργικο apk που να δουλεύει . Ετοιμάζομε να αναβάθμισω σε s20 και είπα σε ένα φίλο μου αν μπορεί να μου το φέρει από Αγγλία έτσι θα δουλεύει επειδή νομίζω εκεί είναι προεγκατεστημένη η εφαρμογή απλώς αν είναι πες μου αν γίνετε από apk και επίσης σε active γίνετε 

Αν στο φέρει από Αγγλία θα δουλεύει κανονικά . Αν στο s10 βάλεις αγγλικό CSC θα μπορείς να δουλέψεις το s pay  . Αλλιώς ότι apk και να βάλεις δεν δουλεύει . Αν θες οπωσδήποτε πληρωμές με κινητό , φτιάξε αγγλικό η αμερικανικό Google account και πέρασε το play store . Και θα σ επιτρέψει να κατεβάσεις google.pay . Αν περάσεις μέσα στο Google pay revolut η curve δουλεύει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...