Προς το περιεχόμενο

Κρεοπωλεία


hateuall

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω κάποιο κρεοπωλείο εντός αττικής το οποίο να χει σχετικά ποιοτικά κρέατα και καλές τιμές.Εδώ στον Πειραιά σε όσα έχω πάει έχουν μέτρια προς καλή ποιότητα αλλα τσιμπημένες τιμές,π.χ το στήθος κότας κατω απο 7€/kg δεν το βρίσκω..Έχετε κάποιο στον νου σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάνε και στήθος με πέτσα και το κόκκαλο πιο φτηνά να ξέρεις 

Το καθαρίζεις μόνος σου και είσαι κομπλέ 

Το θέμα είναι να μη πρέπει να πας και στην άλλη άκρη της Αθήνας για να πάρεις 2-3 κιλά κοτόπουλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δοκιμασει στην λαχαναγορα?αν θες στηθος παρε ολοκληρο κοτοπουλο και ζητα να στο κοψουν κομματια...φθηνοτερα θα βγει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαρβάκειο στήθος καθαρό Πίνδος 4.80.

όλοι τόσο το έχουν μέσα στη Βαρβάκειο αλλα προτίμησε το μαγαζί με τις ταμπέλες Πίνδος.

όσο για το κόστος καρίνας (κόκκαλο πέτσα) ολόκληρο κτλπ στη Βαρβάκειο είναι σωστά υπολογισμένο ώστε να βγαίνει πάνω κάτω ίδια τιμή

 

γενικά βλέπω σε καεί και η τιμή αρκετά οπότε ανέβα ενα Σάββατο το μήνα και κάνε τα ψώνια σού.

αν θες να πάμε στα ποιοτικά χωρίς το κόστος να είναι συντελεστής πάμε σε

Δρακούλη Νέα Σμύρνη

https://www.a-farm.gr Γλυφάδα

Επεξ/σία από Dark_son20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μου λυνετε μια απορια, γιατι ημουν ετοιμος να ανοιξω παρομοιο θεμα περι κρεοπωλειων, κι επεσα πανω σε αυτο.

Γιατι δεν ξερω, εναν, μα ουτε εναν, κρεπωλη, σε Αθηνα, επαρχια, νησια, ραχουλες, που να μην ειναι πλουσιος;

Ολοι με τριωροφα ακινητα, στη δουλεια με SLK, χλιδα σε καθε πτυχη της ζωης τους.

Δε μπορει. Εχω γυρισει σε ολη την Ελλαδα. Δεν θα πετυχαινα εναν φτωχο; Μα ολοι; Δεν εχουν που να κρυψουν το χρημα; Φαντασου αυτα που δεν βλεπουμε δηλαδη....

Εξηγηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ρε παιδια, μου λυνετε μια απορια, γιατι ημουν ετοιμος να ανοιξω παρομοιο θεμα περι κρεοπωλειων, κι επεσα πανω σε αυτο.

Γιατι δεν ξερω, εναν, μα ουτε εναν, κρεπωλη, σε Αθηνα, επαρχια, νησια, ραχουλες, που να μην ειναι πλουσιος;

Ολοι με τριωροφα ακινητα, στη δουλεια με SLK, χλιδα σε καθε πτυχη της ζωης τους.

Δε μπορει. Εχω γυρισει σε ολη την Ελλαδα. Δεν θα πετυχαινα εναν φτωχο; Μα ολοι; Δεν εχουν που να κρυψουν το χρημα; Φαντασου αυτα που δεν βλεπουμε δηλαδη....

Εξηγηση;

Προφανώς επειδή δεν τους ξέρεις όλους, όπως πχ αυτόν που έχει κρεοπωλείο στη γειτονιά μου και κυκλοφορεί με starlet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 26/09/2018 at 22:01, Dark_son20 said:

Βαρβάκειο στήθος καθαρό Πίνδος 4.80.

όλοι τόσο το έχουν μέσα στη Βαρβάκειο αλλα προτίμησε το μαγαζί με τις ταμπέλες Πίνδος.

όσο για το κόστος καρίνας (κόκκαλο πέτσα) ολόκληρο κτλπ στη Βαρβάκειο είναι σωστά υπολογισμένο ώστε να βγαίνει πάνω κάτω ίδια τιμή

γενικά βλέπω σε καεί και η τιμή αρκετά οπότε ανέβα ενα Σάββατο το μήνα και κάνε τα ψώνια σού.

αν θες να πάμε στα ποιοτικά χωρίς το κόστος να είναι συντελεστής πάμε σε

Δρακούλη Νέα Σμύρνη

https://www.a-farm.gr Γλυφάδα

Τα κρέατα του Δρακούλη είναι ΑΑΑ και έχει και σχετικά καλές τιμές αν δεν πας στα πιο "Ψαγμένα" φιλέτα, black angus κλπ. Έχει και ωραίο concept το μαγαζί με σχετικά δυνατή μουσική (δεν είναι πάντα ευχάριστο), φωτορυθμικά κλπ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...