Προς το περιεχόμενο

Dark Phoenix (2019)


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Αν μπουν οι X-Men στο MCU, ελπίζω να κρατήσουν το "βαρύ" κλίμα που έχουν, γιατί πάντα είχαν πιο "σκοτεινές" ιστορίες, με το μέλλον που θα πεθάνουν όλοι οι μεταλλαγμένοι και γενικά που προσπαθούν να βοηθήσουν έναν κόσμο που τους φοβάται και να μην γίνει φάση α λα Ragnarok.

Λόγω Disney αμφιβάλλω ότι θα κρατήσουν αυτό το κλίμα. Θα πεθαίνει ο Xavier ξέρω γω ή ο μισός πλανήτης και κάποιος θα πετάξει την παπαρίτσα του για να ελαφρύνει το κλίμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα νέο για το New Mutants...?

Όσο για το Dark Phoenix κρατάω μικρό καλάθι μιας και το καλοκαίρι έρχεται καλή αλλαγή στα κόμικς για τους μεταλλαγμένους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, AtiX είπε

 το καλοκαίρι έρχεται καλή αλλαγή στα κόμικς για τους μεταλλαγμένους...

Έχω καιρό να κοιτάξω νέα για τα comics, τι αλλαγή έρχεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Έχω καιρό να κοιτάξω νέα για τα comics, τι αλλαγή έρχεται;

Από ότι φαίνεται τον Ιούλιο σταματάνε για άλλη ακόμα μια φορά όλοι οι τίτλοι και αναλαμβάνει ο Hickman με δυο τίτλους... το "House of X" και το "Powers of X"...

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετίζεται κάπως αυτή η αλλαγή με τις ταινίες;

Η disney που αναλαμβάνει τώρα δεν έχει στα σχέδια της για κάποια ταινία x-men στο άμεσο μέλλον. Το dark phoenix είναι σχεδόν έτοιμο και θα βγει. Η disney έχει στα σκαριά αρκετές ταινίες με υπερήρωες οπότε οι x-men μπαίνουν σε χρονοδιάγραμμα από το 2021 και μετά. Ισως καλύτερα για όλους μας να μην δούμε disney xmen.

Με το new mutants δεν έχουν αποφασίσει. Μάλλον παραείναι θρίλερ για τα δεδομένα της.  Μόνο ο -αδιάφορος για μένα- deadpool  θα συνεχίσει αλλά σε r-rated εκδόσεις. 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, The_Judas είπε

Σχετίζεται κάπως αυτή η αλλαγή με τις ταινίες;

Έχει σχέση με το πως βλέπει η Marvel τους X-Men... Δυστυχώς την τελευταία δεκαετία, μην πω εικοσαετία, οι μεταλλαγμένοι έχουν απαξιωθεί τελείως, ο Hickman μπορεί να μην είναι τόσο εμπορικός αλλά θεωρείται ένας απο τους καλύτερους σεναριογράφους αυτή την στιγμή μιας και όλες του οι δουλείες στην Marvel έχουν αποδείξει ότι σέβεται τους τίτλους που αναλαμβάνει και τους εξελίσσει... Πιστεύω οτι η Marvel έχοντας πλέον και τα κινηματογραφικά δικαιώματα, έχει σκοπό να ξανακάνει τους X-Men τους πρώτους της τίτλους όπως ηταν κάποτε...

15 ώρες πριν, The_Judas είπε

Η disney που αναλαμβάνει τώρα δεν έχει στα σχέδια της για κάποια ταινία x-men στο άμεσο μέλλον. Το dark phoenix είναι σχεδόν έτοιμο και θα βγει. Η disney έχει στα σκαριά αρκετές ταινίες με υπερήρωες οπότε οι x-men μπαίνουν σε χρονοδιάγραμμα από το 2021 και μετά. Ισως καλύτερα για όλους μας να μην δούμε disney xmen.

Με το new mutants δεν έχουν αποφασίσει. Μάλλον παραείναι θρίλερ για τα δεδομένα της.  Μόνο ο -αδιάφορος για μένα- deadpool  θα συνεχίσει αλλά σε r-rated εκδόσεις. 

Βασικά αυτό που με ανησυχεί είναι ότι οι σημαντικότερες ιστορίες των X-Men έχουν υποθεί... Ουσιαστικά από την Fox (θα) έχουμε δει δυο φόρες το Dark Phoenix, το Days of Future Past και παραποιημένο το God Loves - Man Kills όπως επίσης όλους τους βασικούς κακούς όπως Apocalypse, Sentinels, Brotherhood of Evil Mutants και Magneto... 

Υλικό υπάρχει αρκετό, όπως το run του Morrison,Brood (με πιθανή συμμετοχή και της Captain Marvel), Legacy Virus, Fall of Mutants ή το Onslaught που τώρα που το σκέφτομαι ίσως να είναι ιδανικό σαν γέφυρα για την ένταξη των μεταλλαγμένων στο MCU...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ακόμη υλικό οι x-men. Δεν θα μπορούσε να γίνει μια καλή ταινία για το house of M; Υπάρχουν όπως είπες και οι new x-men του grant morisson.

Το ερώτημα είναι αν θέλουμε πράγματι να δούμε disney x-men...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Disney και X-Men δεν ειναι κακο μιγμα, θεματολογικα οι X-Men ταιριαζουν μια χαρα με το marketing του MCU, στο οτι ειναι μια inclusive "οικογενεια" που πολεμαει την προκαταληψη κατα της διαφορετικας.

αυτο που πρεπει να μας ανησυχει ειναι  η woke-ποιηση των non-PC χαρακτηρων οπως ειναι ο Wolverine. 

οι φανς περιμενουν για μια πιο πιστη αποδοση των χαρακτηρων (Storm, Cyclops, κτλ), αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν θα τους ικανοποιησει πληρως.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατως οι παλιες ταινιες x-men, ακομα και τωρα οι τελευταιες ειναι πιο σκοτεινες σε σχεση με τις ταινιες των avengers. Θα συνεχισουν στο ιδιο κλιμα πλεον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Πατως οι παλιες ταινιες x-men, ακομα και τωρα οι τελευταιες ειναι πιο σκοτεινες σε σχεση με τις ταινιες των avengers. Θα συνεχισουν στο ιδιο κλιμα πλεον;

Έτσι θα έπρεπε. Είναι μια ομάδα υπερηρώων που προστατεύει έναν κόσμο που τους φοβάται και τους μισεί και στο μέλλον θα καταφέρει(?) να τους εξαφανίσει.
Και σε αυτό "βοηθάει" όποτε ο Magneto ή κάποιος άλλος μεταλλαγμένος χρησιμοποιεί τις δυνάμεις του για να βλάψει με αποτέλεσμα ο κόσμος να βλέπει περισσότερο τον κίνδυνο των μεταλλαγμένων, παρά την βοήθεια που έχουν δώσει πολλές φορές οι X-Men και οι υπόλοιπες ηρωικές ομάδες μεταλλαγμένων.

Γι'αυτό μου αρέσουν περισσότερο θεματικά οι X-Men από τους Avengers (+ ότι τεχνικά είμαι μεταλλαγμένος, αλλά με κορόιδεψαν και δεν έχω υπερδυνάμεις :P).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wolverine με φίλτρα και χωρίς βία δεν μπορεί να υπάρξει. https://www.youtube.com/watch?v=017fbuClzxE

Ούτε νομίζω ότι ταιριάζουν οι χιουμοριστικές ατάκες για 15χρονα σε x-men.

Από την disney είναι πολύ πιθανό είναι να δούμε μια καρικατούρα του wolverine με κοιλιά ή χαρακτήρες x-men 5ης κατηγορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Edit: Δεν άρεσε καθόλου στον Jeremy. "It's the worst X-Men movie".
Είχα καιρό νομίζω να τον δω να ρίχνει "Dogshit" score. :P
 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, GhostRiderLSOV said:

Edit: Δεν άρεσε καθόλου στον Jeremy. "It's the worst X-Men movie".
Είχα καιρό νομίζω να τον δω να ρίχνει "Dogshit" score.

https://www.rottentomatoes.com/m/dark_phoenix

aha...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...