Προς το περιεχόμενο

Dark Phoenix (2019)


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορουν να βαλουν την καφε του στολη, μια χαρα θα δειχνει αν ριξουν λιγο τον χρωματικο τονο και εχουν την υφη να μοιαζει με δερμα ζωου.

wolverine3_orig.jpg

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα η σανσα  δεν ηταν για jean. χειροτερο casting δυσκολα θα μπορουσαν να κανουν. και στο apocalypse χαλια ηταν.

θυμαμαι οτι σκεφτομουν ποσο καλυτερη θα ηταν η psyλοκ στο ρολο της jean

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θεωρώ ότι ο ρόλος της Rebecca Romijn ήταν πιο πιστός στον χαρακτήρα της Mystique.  Ήταν πιο δυναμική, badass, μαχητική και κάθε φορά που παρουσιαζόταν ένιωθες ότι είναι επικίνδυνη. Η Lawrence είναι πιο καλή ηθοποιός, αλλά δεν το δείχνει στα x-men.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, The_Judas είπε

Επίσης θεωρώ ότι ο ρόλος της Rebecca Romijn ήταν πιο πιστός στον χαρακτήρα της Mystique.  Ήταν πιο δυναμική, badass, μαχητική και κάθε φορά που παρουσιαζόταν ένιωθες ότι είναι επικίνδυνη. Η Lawrence είναι πιο καλή ηθοποιός, αλλά δεν το δείχνει στα x-men.

Ότι ήταν να δείξει το έδειξε αυτή.. 🙃

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θετικά:

Το opening ήταν αρκετά καλό.

Με εξαίρεση κάποιες σκηνές, μου άρεσε που δεν βασίστηκαν μόνο στην δράση.

McAvoy, Fassbender, Lawrence και Turner μου άρεσε το παίξιμό τους, η τελευταία όχι τόσο οι προηγούμενοι.

Μου άρεσε το πως έδειξαν το ότι ο κόσμος υποστήριζε τους X-Men, έδειξε να έχουν πιο μεγάλο βάρος στην κοινωνία το καλό που κάνουν σε σχέση με τις ταινίες του MCU για παράδειγμα.

 

Αρνητικά:

Μια δυο σκηνές με δράση παίρνουν παραπάνω απ' όσο θα 'πρεπε, ξοδεύοντας χρόνο που θα μπορούσε να είχε πάει στους χαρακτήρες.

Ατάκες από κακό χαμηλοτάτου επιπέδου.

Κάποιες αλλαγές σε κάποιους χαρακτήρες ως προς τους στόχους τους έγιναν κάπως απότομα.

Έπρεπε να ήταν κανένα μισάωρο μεγαλύτερη ώστε να δείξουν κάποια παραπάνω πράγματα, όπως τους κακούς παραπάνω και να κάνουν λιγότερο απότομες τις αλλαγές στις διαθέσεις των χαρακτήρων. Γενικά πρέπει αυτές οι ταινίες να αρχίσουν να προσθέτουν runtime, νομίζω θα βοηθήσει.

Επεξ/σία από Nate
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Θεωρώ ότι ο ρόλος της Jean ήταν μακράν ο χειρότερος και χάλασε-άφησε άσχημη γεύση στην ταινία. Παγωτό η Turner, δεν της ταίριαζε καθόλου ο ρόλος ερμηνευτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είδα χθες. νταξ δεν είμαι φανατικός xmanάκιας ούτε καν μαρβελάκιας αλλα μπορώ να πω οτι δεν επεισε καθόλου. Turner πιό κρυόκωλη και απο sansa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο αδιαφορη ταινια πεθαινεις.... μια νορμαλ ταινια με τον φοινικα δεν εχω δει ως τωρα. η αλλη νομιζει οτι ειναι ακομα στο Winterfell με την κρυοκωλια της!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλι η ταινία, ταλαντεύομαι αν είναι χειρότερη από το Apocalypse.

H GoT είναι από τα χειρότερα cast ever.

Όαση ο Fassbender στην έρημο των Χ-Men!

X-People είπε στα σοβαρά η Mystique; :D Αυτό το είχε πει ο DP κοροϊδευτικά στη Negasonic..

Πάμε για το reboot, από το οποίο ελπίζω να "επιζήσουν" μερικοί ηθοποιοί.. Βέβαια θα είναι περίεργο..

Τέσπα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Χάλι η ταινία, ταλαντεύομαι αν είναι χειρότερη από το Apocalypse.

H GoT είναι από τα χειρότερα cast ever.

Όαση ο Fassbender στην έρημο των Χ-Men!

X-People είπε στα σοβαρά η Mystique; :D Αυτό το είχε πει ο DP κοροϊδευτικά στη Negasonic..

Πάμε για το reboot, από το οποίο ελπίζω να "επιζήσουν" μερικοί ηθοποιοί.. Βέβαια θα είναι περίεργο..

Τέσπα!

Νομίζω με διαφορά η χειρότερη ταινία X-men που έχει βγει...

Η Jennifer Lawrence πάω στοίχημα, όταν

Spoiler

γύρισε τη σκηνή που σκοτώνεται, μετά θα πήγε να κάνει πάρτυ μέχρι το ξημέρωμα με τις φίλες της επειδή δεν θα ξαναβαφτεί ποτέ μπλε 😛 . 

 Πολύ αρπαχτή γενικά και ήταν ψιλοαναμενόμενο μετά από τόσες αλλαγές και re-shoots που κάνανε. Είναι κρίμα ένα τόσο ωραίο story όπως είναι το Dark Phoenix saga να το παρουσιάζουν τόσο χάλια...

Επίσης, η ταινία μου έδωσε την αίσθηση 'Game of Thrones final season', δηλαδή, τα πάμε όλα σε fast forward για να τελειώνουμε γιατί έχουμε και άλλες δουλειές. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι η ταινια γυριστηκε και γραφτηκε απο τον ιδιο τυπο που ειχε γραψει το σεναριο για το X-MEN 3 που ηταν βασισμενο παλι στο Dark Phoenix saga.

πρεπει ναναι απο τις σπανιες περιπτωσεις που καποιος αποτυγχανει να προσαρμοσει την ιδια πρωτοτυπη ιστορια δυο φορες.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...