Προς το περιεχόμενο

Dark Phoenix (2019)


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, KilliK είπε

η πλακα ειναι οτι η ταινια γυριστηκε και γραφτηκε απο τον ιδιο τυπο που ειχε γραψει το σεναριο για το X-MEN 3 που ηταν βασισμενο παλι στο Dark Phoenix saga.

πρεπει ναναι απο τις σπανιες περιπτωσεις που καποιος αποτυγχανει να προσαρμοσει την ιδια πρωτοτυπη ιστορια δυο φορες.

Τον Kinberg λες;

Eίναι δυνατόν να κάνει κάποιος σκηνοθετικό ντεμπούτο (info από imdb) σε τέτοια ταινία;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε σύγχυση προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα αν αυτή είναι η χειρότερη ταινία που είδα το καλοκαίρι ή το Hellboy...🤔

Επεξ/σία από jokerakias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jokerakias είπε

Είμαι σε σύγχυση προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα αν αυτή είναι η χειρότερη ταινία που είδα το καλοκαίρι ή το Hellboy...🤔

Κακός γιατί πια η σημασία άμα ήδη βρίσκεσαι στον πάτο?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κακός γιατί πια η σημασία άμα ήδη βρίσκεσαι στον πάτο?!

Σωστός η πλάκα είναι ότι έχω στα σκαριά να δω και το MIB International και εκεί δεν διαβάζω και τα καλύτερα.Νομιζω ότι θ' αργήσω να βγω από τον πάτο..🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, jokerakias είπε

Σωστός η πλάκα είναι ότι έχω στα σκαριά να δω και το MIB International και εκεί δεν διαβάζω και τα καλύτερα.Νομιζω ότι θ' αργήσω να βγω από τον πάτο..🙄

Oh boy θα εκπλαγείς αφου νομιζεις πως επιασες πατο χωρις να εχεις δει το MIB 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, stormrain said:

Oh boy θα εκπλαγείς αφου νομιζεις πως επιασες πατο χωρις να εχεις δει το MIB 😂

Ελπίζω σήμερα να το τελειώσω το MIB. Δύο φορές το έχω διακόψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jokerakias είπε

Σωστός η πλάκα είναι ότι έχω στα σκαριά να δω και το MIB International και εκεί δεν διαβάζω και τα καλύτερα.Νομιζω ότι θ' αργήσω να βγω από τον πάτο..🙄

Αν καταφέρεις να το δεις ολόκληρο αυτό να μας το γράψεις σε comment σαν achievement :D 

Νομίζω το MIB Ιnternational είναι με διαφορά το πιο βαρετό που έχω δει για φέτος, α και φυσικά δεν θα λείψουν τα politically correct lines. Στο λεω να προετοιμαστείς ψυχολογικά μετά το X-Women :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, jokerakias είπε

Είμαι σε σύγχυση προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα αν αυτή είναι η χειρότερη ταινία που είδα το καλοκαίρι ή το Hellboy...🤔

 

10 ώρες πριν, antbyron είπε

To dark phoenix άντεξα να το δω μέχρι τέλους, το spiderman far from home που έβαλα να δω εχθές το έκλεισα στο 15λεπτο.

 

Μια χαρά ήταν το Hellboy & το Dark Phoenix για αυτό που ήταν. 

Δεν γίνεται να είναι όλες οι ταινίες αριστουργήματα, όχι όμως και πάτος. Υπάρχει και το ενδιάμεσο που λέγεται μέτριο.

Πραγματικά υπάρχει κανείς που να πήγε να δει ταινία χωρίς να έχει προηγηθεί μια πρόχειρη έρευνα αν είναι καλές ή όχι? Και δεν μιλάω για σποιλερ, αλλά για απλές γνώμες & απόψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, spyroskonst είπε

Μια χαρά ήταν το Hellboy & το Dark Phoenix για αυτό που ήταν.

giphy.gif

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, spyroskonst είπε

Μια χαρά  μέτριο.

Μια χαρα και μετριο δεν πανε μαζι.

Ειδικα αν πας και cinema που πληρωνεις κιολας.

Τωρα ναι αν την βαλει πχ το Star του χρονου και την δει καποιος στην τηλεοραση,μια χαρα θα την βρει σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα και το MIB δεν πάει πιο κάτω πιάσαμε πάτο όπως λέει και το άσμα... Πάντως με παραδέχομαι 3/3 μπαρουφες δεν θυμάμαι να είχα κάνει ποτέ. Women In Black και X-Women.. seriously...?????

Επεξ/σία από jokerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, jokerakias είπε

Είδα και το MIB δεν πάει πιο κάτω πιάσαμε πάτο όπως λέει και το άσμα... Πάντως με παραδέχομαι 3/3 μπαρουφες δεν θυμάμαι να είχα κάνει ποτέ. Women In Black και X-Women.. seriously...?????

200.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...