Προς το περιεχόμενο

TP-Link ARCHER VR600 - DEVOLO 550+ WIFI σύνδεση με WPS


ZAKKWYLDE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει που λέτε το powerline kit DEVOLO 550+ WIFI και προσπαθώ να κάνω WiFi clone, δηλαδή ουσιαστικά να δουλεύει ως extender και να κάνει handover.

Προς το παρόν σαν powerline και ξεχωριστό AP δουλεύει ΟΚ. Για να κάνεις clone, το manual λέει ότι πρέπει να κάνεις κλικ το WPS Button (το encrypt button δηλαδή) και μετά να κάνεις κλίκ του router το WPS. 

Έχω δοκιμάσει πιστεύω τα πάντα αλλά δεν καταφέρνει να συνδεθεί. Έχω απενεργοποιήσει και το 5ghz AP για να μην μπερδεύεται.  Το smartphone απο την άλλη συνδέεται μια χαρά στο router με αυτόν το τρόπο.

Έχει κανείς εμπειρία με αυτά τα δύο μηχανήματα ή κάποια ιδέα τι να κάνω;

Επεξ/σία από ZAKKWYLDE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/09/2018 at 16:53, ZAKKWYLDE said:

Έχω πάρει που λέτε το powerline kit DEVOLO 550+ WIFI και προσπαθώ να κάνω WiFi clone, δηλαδή ουσιαστικά να δουλεύει ως extender και να κάνει handover.

Προς το παρόν σαν powerline και ξεχωριστό AP δουλεύει ΟΚ. Για να κάνεις clone, το manual λέει ότι πρέπει να κάνεις κλικ το WPS Button (το encrypt button δηλαδή) και μετά να κάνεις κλίκ του router το WPS. 

Έχω δοκιμάσει πιστεύω τα πάντα αλλά δεν καταφέρνει να συνδεθεί. Έχω απενεργοποιήσει και το 5ghz AP για να μην μπερδεύεται.  Το smartphone απο την άλλη συνδέεται μια χαρά στο router με αυτόν το τρόπο.

Έχει κανείς εμπειρία με αυτά τα δύο μηχανήματα ή κάποια ιδέα τι να κάνω;

περα απο το wps  πρεπει να μπορεις και απο μεσα απο το interface να κανεις αυτην την διαδικασια σαν να ηταν κανονικο repeater.τουλαχιστον με fritz και tp link ετσι παιζει.δεν ειναι μονο το wps.to wps απλα ειναι ο ευκολος τροπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...