Προς το περιεχόμενο

Gigabyte winforce oc GTX 1060 θερμοκρασία.


panagiotispetrou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Χθες καθώς έπαιζα για πολλή ώρα ETS 2 το mod multiplayer άρχισε να μου κάνει κολλήματα και παγώματα που δεν μου χει ξανακάνει ποτέ.

Είπα θα θέλει επανεκκίνηση το παιχνίδι για να στρώσει μια που είχα κατεβάσει και εγκαταστήσει το mod μόλις χωρίς να κάνω reboot.

Κλείνοντας το παιχνίδι όμως είδα τη θερμοκρασία της κάρτας στο open hardware monitor να είναι στους 80 c πράγμα που δεν το χω ξαναδεί ούτε τις πιο ζεστες μέρες του Ιουλίου.

Κοιτώντας πιο καλά στην εφαρμογή είδα ότι είχει φτάσει στους 93C σε κάποια στιγμή.

Απο τότε έχω τρέξει furmark για πάρα πολύ ώρα και το μέγιστο που πήρα ήταν 77c χωρίς παγώματα και προβλήματα για πολλή ώρα.

Τι μπορεί να έγινε φταίει το παιχνίδι απο κάποιο error μου κόλλησε την κάρτα και ανέβαζε;

Να ετοιμάζομαι για RMA την κάρτα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, panagiotispetrou είπε

Καλησπέρα.

Χθες καθώς έπαιζα για πολλή ώρα ETS 2 το mod multiplayer άρχισε να μου κάνει κολλήματα και παγώματα που δεν μου χει ξανακάνει ποτέ.

Είπα θα θέλει επανεκκίνηση το παιχνίδι για να στρώσει μια που είχα κατεβάσει και εγκαταστήσει το mod μόλις χωρίς να κάνω reboot.

Κλείνοντας το παιχνίδι όμως είδα τη θερμοκρασία της κάρτας στο open hardware monitor να είναι στους 80 c πράγμα που δεν το χω ξαναδεί ούτε τις πιο ζεστες μέρες του Ιουλίου.

Κοιτώντας πιο καλά στην εφαρμογή είδα ότι είχει φτάσει στους 93C σε κάποια στιγμή.

Απο τότε έχω τρέξει furmark για πάρα πολύ ώρα και το μέγιστο που πήρα ήταν 77c χωρίς παγώματα και προβλήματα για πολλή ώρα.

Τι μπορεί να έγινε φταίει το παιχνίδι απο κάποιο error μου κόλλησε την κάρτα και ανέβαζε;

Να ετοιμάζομαι για RMA την κάρτα?

Κοιτα εαν σου συναιβει 1 φορα απο τοτε μην ανησσυχεις.Εγω θυμαμαι 1 φορα ειχα ανοιξει θεμα και εδω στο φορουμ επαιζα witcher 3 κανονικα.Σε καποιο σημειο ειδα θερμοκρασια τεραστια και fps πολυ χαμηλα.Για καποιο λογο ειχαν σταματησει απο μονοι τους οι ανεμιστηρες της καρτας.Με μια επανεκκινηση φτιοαχτηκε το προβλημα και δεν το ξανααντιμετωπισα ποτε.Τωρα εαν στο κανει και αλλη φορα,δες εαν λειτουργουν οι ανεμιστηρες 1ον.Εαν δεν στο ξανακανει λογικα θα ηταν κολπα της καρτας που τα εκανε για 1 φορα.Εγω αυτο που σου λεω το επαθα αρχες 2017 και δεν το ξαναεπαθα απο τοτε.Αλλα ειχα λερωσει το εσωρουχο μου γιατι ηταν του κουτιου η καρτα.Τσαμπα φοβουμουν ομως.Και να θυμασαι ενα απλο restart φτιαγνει μερικες φορες κολληματα.Σε εμενα τοτε με restart εφτιαξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, panagiotispetrou είπε

Ποιά κάρτα έχεις;

αυτη που εχω τωρα και στην οποια ειχα την εμπειρια αυτην (ευτυχως  μονο για 1 φορα) είναι η https://www.skroutz.gr/s/9582920/XFX-Radeon-RX480-8GB-GTR-True-OC-Triple-X-Edition-RX-480P8DFA6.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατή κάρτα.

Ήμουν ανάμεσα σε αυτήν και την 1060 

Περίπου ίδιες σε δύναμη ήταν.

Ας ελπίσουμε ότι θα μας τρέχουνε τα παιχνίδια για χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotispetrou είπε

Δυνατή κάρτα.

Ήμουν ανάμεσα σε αυτήν και την 1060 

Περίπου ίδιες σε δύναμη ήταν.

Ας ελπίσουμε ότι θα μας τρέχουνε τα παιχνίδια για χρόνια.

Σιγουρα φιλε θα τραβηξουν για αρκετα χρονια μεχρι να τα φτηνουν και σε 30 fps που λει ο λογος σε χαμηλες ρυθμισεις.Ειναι καλες καρτες για τα λεφτα τους το 2016 και 2017 γιατι απο ενα σημειο και μετα πηγαν στο Θεο οι τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...