Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη ποντικιού και πληκτρολογίου έρχεται στο Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προβλέπω πως μόλις ισχύσει τα ασύρματα πληκτρολόγια και mouse θα γίνουν ανάρπαστα για λίγο καιρό,έτσι και αλλιώς το σκεφτόμουνα για ασύρματο mouse όταν συνδέω το PC με την τηλεόραση   ^_^

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mourouzis2005 said:

Νομιζω οτι θαναι πολυ κουραστικο ομως να καθεσαι με το πληκτρολογιο στα γονατα και το mouse στο πλαι στο υψος του καναπε.. 

 

Ψάξε για τραπέζι laptop και είσαι έτοιμος. 

1 hour ago, panathatube said:

Ας δώσουν έμφαση στα μεγάλα ΑΑΑ παιχνίδια. Εκεί πονάει το Xbox One.

 

Ποια είναι τα μεγάλα ΑΑΑ παιχνίδια που του λείπουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ψάξε για τραπέζι laptop και είσαι έτοιμος. 

Ποια είναι τα μεγάλα ΑΑΑ παιχνίδια που του λείπουν? 

Uncharted 4, God of War 4, The Last of Us 2, Horizon Zero Dawn, Bloodborne κλπ. Γενικά χρειάζεται περισσότερη έμφαση σε νέα καλά IPs από τη Microsoft.

Επεξ/σία από panathatube
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Hal9000 είπε

η Microsoft ανακοίνωσε σήμερα επίσημα ότι το Xbox One θα υποστηρίζει σύντομα τη χρήση ποντικιού και πληκτρολογίου με τα παιχνίδια

Αν θυμάμαι καλά η υποστήριξη υπήρχε στο Dreamcast της Sega πριν καμιά 20αριά χρόνια. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, panathatube said:

Uncharted 4, God of War 4, The Last of Us 2, Horizon Zero Dawn, Bloodborne κλπ. Γενικά χρειάζεται περισσότερη έμφαση σε νέα καλά IPs από τη Microsoft.

 

Αυτά είναι exclusives. 

Λείπουν από παντού εκτός από το PS4. 

Γενικά έλλειψη από ΑΑΑ δεν έχει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αυτά είναι exclusives. 

Λείπουν από παντού εκτός από το PS4. 

Γενικά έλλειψη από ΑΑΑ δεν έχει. 

Τότε να το επαναδιατυπώσω: Δεν υπάρχουν αρκετά ενδιαφέροντα exclusive IPs όπως στο PS4. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kezm είπε

Αυτή η κίνηση αλλάζει την ροή της ιστορίας του gaming.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι σε enthusiast gamers που θέλουν το απόλυτο με σούπερ γραφικά, φίλτρα, αναλύσεις, κοκ. Αναφέρομαι σε εμάς τους ταλαίπωρες μεσήλικες που οι οικογενειακές υποχρεώσεις μας έχουν περιορίσει και τον χρόνο και το budget αλλά και τον χώρο μας. 

Με 300 ευρωπουλάκια, να παίζεις στην τηλεόραση του σαλονιού stategy;;;;;;;;;;;; Προσωπικά -ΑΝ ΓΙΝΕΙ- έχω πουλήσει το pc, χθες!

 

Εγώ φίλε μου ήδη το έκανα... στην θέση του PC πήρα ενα πολύ ωραίο ηχοσύστημα Dolby Atmos και περιμένω την υποστήριξη τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, zodiacskipper είπε

Μήπως χάνεται το νόημα της κονσόλας ?... 

Γιατί? Επειδή ΑΝ θέλεις μπορείς να παίξεις με kbm?

 

Δεν το λεω προσωπικά για εσένα, αλλά αν είχε κάνει αυτή την κίνηση η Sony, θα είχαμε ομαδικά fap sessions του κόσμου. Εδώ κοντεύουν να πείσουν τους ίδιους τους πελάτες τους οτι "Είναι καλό που φέτος δεν υπάρχει Playstation experience". Sorry για το off topic παιδιά, αλλά πλεόν μου έχουν δημιουργήσει ptsd τα αρνητικά σχολια σε κάθε είδους άρθρο για τo Xbox.

Στις 28/9/2018 στις 8:27 ΜΜ, panathatube είπε

Τότε να το επαναδιατυπώσω: Δεν υπάρχουν αρκετά ενδιαφέροντα exclusive IPs όπως στο PS4. 

Τότε παίξε Playstation, Problem : solved.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Γιατί? Επειδή ΑΝ θέλεις μπορείς να παίξεις με kbm?

Δεν το λεω προσωπικά για εσένα, αλλά αν είχε κάνει αυτή την κίνηση η Sony, θα είχαμε ομαδικά fap sessions του κόσμου. Εδώ κοντεύουν να πείσουν τους ίδιους τους πελάτες τους οτι "Είναι καλό που φέτος δεν υπάρχει Playstation experience". Sorry για το off topic παιδιά, αλλά πλεόν μου έχουν δημιουργήσει ptsd τα αρνητικά σχολια σε κάθε είδους άρθρο για τo Xbox.

Τότε παίξε Playstation, Problem : solved.

Problem not solved γιατί αυτό σημαίνει και κατώτερο ανταγωνισμό και λιγότερη προσπάθεια από τη Sony. Αυτά τα δε με νοιάζει τι κάνει η Sony τα άκουγα και από τα Sega fanboys και τώρα δεν υπάρχει κονσόλα Sega ούτε Sega fanboys. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2018 στις 8:27 ΜΜ, panathatube είπε

Τότε να το επαναδιατυπώσω: Δεν υπάρχουν αρκετά ενδιαφέροντα exclusive IPs όπως στο PS4. 

Υπαρχουν. Αν δε σου αρέσουν δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Όπως εμένα δε μου αρέσει ούτε ένα από αυτά τα games της Σόνυ. Τι να κάνουμε. Γούστα είναι αυτά. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...