Προς το περιεχόμενο

Windows 10 laptop


giannis22k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον αφου εκανε ενημερωσεις 2 restart παραμενει το ιδιο αργο στην εκκινηση.Πρωτα ανοιγει το λογοτυπο των win 10,μετα αρχιζει και γυριζει το animation,φευγει το λογοτυπο ,μενει το animation,φευγει και το animation,μενει ανοιχτει η οθονη χωρις να δειχνει τιποτα και μετα μπαινει στο καλως ορισατε κλπ..Ολα αυτα σιγουρα 1 λεπτο+.Η εχει θεμα ο σκληρος(πρεπει να ειναι ενας wd blue η θελει bios update.Ετρεξα το hd sentitel αλλα 100% δειχνουν ολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό δεν είναι σωστό. Μήπως έχει κανένα θέμα ο δίσκος; Έτρεξες το hdsentinel να δεις την υγεία του;
Το λάπτοπ είναι αυτό; -> https://www.germanos.gr/product/lenovo-laptop-ideapad-330s-156-fhd-amd-ryzen-3-2200u-4gb-128gb-ssd/20373928/# δεν είναι και κανά φθηνιάρικο να πεις ότι θα σέρνετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φταίει η κάρτα γραφικών; Γράψε στην αναζήτηση regedit για να ανοίξεις τον επεξεργαστή μητρώου.

Κλικ στο Επεξεργασία - Εύρεση. Γράψε EnableUlps, εύρεση επόμενου. Η αναζήτηση στο μητρώο καθυστερεί

2-3 λεπτά. Αν έχει τιμή 1 δεξί κλικ τροποποίηση, γράψε 0 και πάτησε OK.

Κλείνεις το μητρώο και κάνεις επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απο electrohic το πηρα.Το ετρεξα και ειναι 100% υγεια.Ειναι το 330 σκετο με hd οθονη με τον 2200u.Εχω κανει και εγατασταση με ποιο αργο επεξεργαστη δε πιγαινε ετσι ομως.O ryzen εχει νομιζω ενσωματωμενη καρτα Μου πηγε και εμενα το μυαλο εκει .Θα δοκιμασω αλλα οπως και να χει εγγυηση εχει οποτε θα παρω και ενα τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και με το regedit αλλα δε βλεπω βελτιωση.Πχ ανοιξα το λαπτοπ εδειξε το λογοτυπο μετα απο 10 δευτερα εδειξε το animation το οποιου γυρνουσε πολυ αργα λες και κολλουσε.

Θα πεσει τηλεφωνο αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.Το λαπτοπ το εχω στειλει πισω στο electroholic και περιμενω.Ειχα κανει και τα τεστ της lenovo και μου εβγαλε κατι με το video memory test warning και smart selft test warning.Επειδη μιλησα με τη lenovo για την ποκιτικη doa μου ειπαν οτι αν ειναι θεμα hardware γινεται αντικατασταση με καινουργιο Αυτο που με απασχολει ειναι οτι στη σελιδα τους λεει "

Οδηγία Lenovo σχετικά με την εφαρμογή DOA:

 

- Ελαττωματικά μηχανήματα τα οποία είναι 100%  μη λειτουργικά (δεν ενεργοποιείται/ανάβει η συσκευή), που πωλούνται σε τελικούς πελάτες και είναι εντός  14 ημερών από την αγορά

 

Μη εφαρμογή DOA:

 

- Εμφανισιακά ελαττώματα (γρατσουνιές, ρωγμές, αποσυνδεδεμένα μέρη και κ.λπ.)

- Ελαττώματα LCD (νεκρά pixels, γραμμές, λευκές / σκούρες κηλίδες, σκόνη μεταξύ της μήτρας και του γυαλιού κ.λπ.)

- Ελαττωματικά ηχεία, κάμερα, touchpad, μπαταρία, keyboard, HDD, RAM, καλώδια κ.λπ.

- Μηχανήματα που έχουν υποστεί ζημιές κατά τη μεταφορά

- Μηχανήματα που τους λείπουν εξαρτήματα (αντάπτορες, καλώδια και κ.λπ.)

 

Για όλα τα θέματα που είναι εκτός πεδίου εφαρμογής DOA η Lenovo θα προχωρήσει σε επισκευή της συσκευής"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δίνεις και πολύ σημασία στο DOA. Δεν υπάρχει σε κανέναν νόμο και δεν το εφαρμόζει σχεδόν κανένας. Κοινλωψς ψιλο απάτη.

Στο θέμα σου αντίστοιχες περιπτώσεις ήταν πρόβλημα στον επεξεργαστή. Περίμενε τι θα σου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δικαιωμα ομως για αντικατασταση σε καινουργιο;Βεβαια ανοιξα το ιδιο θεμα στην ανοτητα "φορητοι υπολογιστες"αν θες απαντησε εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάς είτε αντικατάσταση όλου του λάπτοπ, είτε επιδιόρθωση είτε επιστροφή χρημάτων.

Αν έχει πρόβλημα ο επεξεργαστής ή μητρική ζητάς αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων χωρίς 2η σκέψη. Αν πρόβλημα ο σκληρός ή η μνήμη τότε μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση της μνήμης ή του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου αστο πουμε ειναι και ψυχολογικο γιατι δε θελω να ανοιχτει το λαπτοπ ειτε για μνημη η για σκληρο γιατι ανοιγει απο κατω ολο για να αλλαχτουν Πληρωνεις για  α εχεις κατι απειραχτο και οχι να μπουν χερια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν το ανοίγεις εσύ. Το ανοίγει ο μόνος αρμόδιος και είναι η Lenovo. Εκτός από αυτό κάποια στιγμή μπορεί να το ανοίξεις και εσύ είτε να προσθέσεις μνήμη είτε να αλλάξεις τον hdd με ssd. Αυτό δεν απαγορεύεται και δεν σου καταργεί την εγγήση. 

Όταν λέμε άνοιγμα λάπτοπ εννοούμε να φτάσουμε μέχρι τον επεξεργαστή. Αυτό φυσικά είναι απαγορευτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...