Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για Honda Jazz


patsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, dimarv043 είπε

Κοίτα στην τιμή που το έχω βρει κ με εγγύηση ακόμα σε ισχύ μια χαρά είναι!με ίδια λεφτά δεν παίρνω κάτι αξιόλογο!ακούω διάφορα για τα προηγουμενα jazz από αυτό αν έχει κανείς εμπειρία θα ήθελα να μάθω!

δηλαδη τι ακους?

το δικο μου παντως σε πληροφορω οτι κυκλοφορει εδω και 4 χρονια με προβλημα στον ενα κυλινδρο.

Ο μηχανικος μου ειπε, δεν το πειραζουμε, αστο ετσι δεν θα παθει κατι.

Επιπλεον απο ατυχια ερχομουν απο εκδρομη με αδειο ψυγειο... θερμοκρασια μηχανης ειχε φτασει 120 βαθμους, δεν καταλαβε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, tornado είπε

δηλαδη τι ακους?

το δικο μου παντως σε πληροφορω οτι κυκλοφορει εδω και 4 χρονια με προβλημα στον ενα κυλινδρο.

Ο μηχανικος μου ειπε, δεν το πειραζουμε, αστο ετσι δεν θα παθει κατι.

Επιπλεον απο ατυχια ερχομουν απο εκδρομη με αδειο ψυγειο... θερμοκρασια μηχανης ειχε φτασει 120 βαθμους, δεν καταλαβε τιποτα.

Μόνο καλα λόγια!αυτό λέω,απλά δεν έχω feedback για το καινούργιο,αυτό στην ουσία ψάχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, merkon είπε

Ωραιο αυτοκινητο πολης με παρα πολλους χωρους που ειναι αψογα εκμεταλλευσιμοι οπως λεει και ο φιλος πιο πανω.
Ευκολο στο παρκαρισμα και θα βολεψει πολυ για χρηση σε πολη, επισης πολυ αξιοπιστο, σκυλος μαυρος.

Στα αρνητικα κατα την γνωμη μου ειναι πως το αυτοκινητο φορτωμενο με 3 ενηλικες δε τραβαει και καταλαβαινεις αισθητα πως ζοριζεται, επισης καιει αρκετα, γυρω στα 6.5λ με 7λ εντος πολης.

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος, αλλα η επι 7 ετων εμπειρια μου με διαφορετικες γενιες των Jazz αυτα λεει.

 

επειδη εχω οδηγησει honda jazz υβριδικό (αυτο που οδηγησα Πιθανο να ειναι στην χρονολογια αυτου που κοιτας) , θα σου ελεγα να σκεφτεις για υβριδικο για αυττο τον λογο

 

Κατα τα αλλα απαντησες μονος σου και σου ειπαν και υπολοιποι για το αυτοκινητο αυτο.

κατα την γνωμη μου μη τα συγκρίνεις με γκολφ κτλ . θα το καταλαβεις πολυ αργοτερα αυτο

Επεξ/σία από tempes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tempes είπε

επειδη εχω οδηγησει honda jazz υβριδικό (αυτο που οδηγησα Πιθανο να ειναι στην χρονολογια αυτου που κοιτας) , θα σου ελεγα να σκεφτεις για υβριδικο για αυττο τον λογο

 

Κατα τα αλλα απαντησες μονος σου και σου ειπαν και υπολοιποι για το αυτοκινητο αυτο.

κατα την γνωμη μου μη τα συγκρίνεις με γκολφ κτλ . θα το καταλαβεις πολυ αργοτερα αυτο

Από το 16 έως 20 δεν νομίζω ότι μοντέλο υβριδικό jazz !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα βγαινει , μαλιστα η χοντα εχει ανακοινωσει πως απο εδω και περα θα βγαζει μονο υβριδική

 

π.χ.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34677287-honda-jazz

 

π.χ.2

https://www.honda-cars.gr/jazz-hybrid/intro/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tempes είπε

σιγουρα βγαινει , μαλιστα η χοντα εχει ανακοινωσει πως απο εδω και περα θα βγαζει μονο υβριδική

 

π.χ.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34677287-honda-jazz

 

π.χ.2

https://www.honda-cars.gr/jazz-hybrid/intro/

Α οκ!νομίζω όμως ότι η υβριδική έκδοση έχει πολύ μικρότερο πορτπαγκαζ,όπως κ να έχει σαν αμαξι κ οδηγικά πώς σου φάνηκε ?αυτό με ενδιαφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγα χιλιομετρα σε ευθεια το περπατησα και εφτασα στην θεσσαλονικη στο λιμανι . Απο Σαρακακη στο παρκινγκ στο λιμανι ειχα παει . Δεν εχω μεγαλη εμπερια στο τζαζ . Για οσο το περπατησα μου αρεσε παρα πολυ

 

σιγουρα το υβριδικο βοηθαει παρα πολυ σε αυτο που ειπε ο φιλος οτι με 3 ενήλικες δεν τραβαει

Επεξ/σία από tempes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, merkon είπε

Ωραιο αυτοκινητο πολης με παρα πολλους χωρους που ειναι αψογα εκμεταλλευσιμοι οπως λεει και ο φιλος πιο πανω.
Ευκολο στο παρκαρισμα και θα βολεψει πολυ για χρηση σε πολη, επισης πολυ αξιοπιστο, σκυλος μαυρος.

Στα αρνητικα κατα την γνωμη μου ειναι πως το αυτοκινητο φορτωμενο με 3 ενηλικες δε τραβαει και καταλαβαινεις αισθητα πως ζοριζεται, επισης καιει αρκετα, γυρω στα 6.5λ με 7λ εντος πολης.

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος, αλλα η επι 7 ετων εμπειρια μου με διαφορετικες γενιες των Jazz αυτα λεει.

 

Γενικά δε νομίζω οτι το 6,5-7 θεωρείται πολύ για εντός πόλης σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο ( εξαιρούνται τα υβριδικά).

Ειδικά τώρα είμαι και εγω κάτοχος ενός jazz  του 2003. Δεν  έχει ακριβά ανταλλακτικά, τουλάχιστον για τα αναλώσιμα του.

Δεν μου έχει χρειαστεί κάτι έξτρα, για αυτό πληρώνεις και honda....

Το αμάξι έχει σούπερ χώρους πλήρως εκμεταλεύσιμους, που συγκρίνονται άμεσα με golf astra κτλ, και πρακτικά μπορείς να χωρέσεις πράγματα που δεν χώραγαν στα προαναφερθέντα, και πάλι να είσαι ποιο άνετα (χώροι για τα πόδια, επιβάτες).

Το βασικό μειονέκτημα του είναι οτι είναι αμάξι πόλης, και αν βγεις αυτοκινητόδρομο το αμάξι κουράζει (πάει όμως παντού).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2021 στις 5:50 ΜΜ, dimarv043 είπε

Κοίτα στην τιμή που το έχω βρει κ με εγγύηση ακόμα σε ισχύ μια χαρά είναι!με ίδια λεφτά δεν παίρνω κάτι αξιόλογο!ακούω διάφορα για τα προηγουμενα jazz από αυτό αν έχει κανείς εμπειρία θα ήθελα να μάθω!

Κάτοχος επί 16 έτη jazz πρώτης γενιάς και εδώ και 7 μήνες κάτοχος της αναφερομένης γενιας που σε ενδιαφέρει να αγοράσεις. 

Εχω 250000km με το πρώτο και 10000km μέχρι στιγμής με το καινουριο

Φίλε μου μη φοβάσαι τίποτα το αυτοκίνητο είναι σούπερ. Από χώρους είναι μεγαλύτερο από τα παλαιότερης γενιάς και πιο οικονομικό. Όσο για το τράβηγμα μια χαρά πάει 2 παιδιά μεγάλωσαν σε αυτό το αμάξι και ταξίδια κάναμε και διακοπές πήγαμε και 3 ποδήλατα κουβαλησαμε και ποτέ δε ζοριστηκαμε για τους χώρους. 

Τώρα ο γιος μου είναι 1.85 και κάθεται σταυροπόδι στο πίσω κάθισμα 

Πες μου ξέρεις πολλά αυτοκίνητα αυτού του μεγέθους να έχουν τέτοια δυνατοτητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, george1999 είπε

Κάτοχος επί 16 έτη jazz πρώτης γενιάς και εδώ και 7 μήνες κάτοχος της αναφερομένης γενιας που σε ενδιαφέρει να αγοράσεις. 

Εχω 250000km με το πρώτο και 10000km μέχρι στιγμής με το καινουριο

Φίλε μου μη φοβάσαι τίποτα το αυτοκίνητο είναι σούπερ. Από χώρους είναι μεγαλύτερο από τα παλαιότερης γενιάς και πιο οικονομικό. Όσο για το τράβηγμα μια χαρά πάει 2 παιδιά μεγάλωσαν σε αυτό το αμάξι και ταξίδια κάναμε και διακοπές πήγαμε και 3 ποδήλατα κουβαλησαμε και ποτέ δε ζοριστηκαμε για τους χώρους. 

Τώρα ο γιος μου είναι 1.85 και κάθεται σταυροπόδι στο πίσω κάθισμα 

Πες μου ξέρεις πολλά αυτοκίνητα αυτού του μεγέθους να έχουν τέτοια δυνατοτητα;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου!βοήθησε αρκετά!μια ερώτηση μόνο στην καμπίνα περνάνε οι θόρυβοι κινητήρα κ δρόμου ενοχλητικά ή είναι οκ!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimarv043 είπε

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου!βοήθησε αρκετά!μια ερώτηση μόνο στην καμπίνα περνάνε οι θόρυβοι κινητήρα κ δρόμου ενοχλητικά ή είναι οκ!?

Περνανε τα παντα. Εχει κακη ηχομονωση. Κατοχος jazz 2010 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, lele322 είπε

Περνανε τα παντα. Εχει κακη ηχομονωση. Κατοχος jazz 2010 

 

47 λεπτά πριν, dimarv043 είπε

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου!βοήθησε αρκετά!μια ερώτηση μόνο στην καμπίνα περνάνε οι θόρυβοι κινητήρα κ δρόμου ενοχλητικά ή είναι οκ!?

Να μην ξεχναμε οτι παραμενει αυτοκινητο πολης. Μπορει να εχει τρομερους χωρους αλλα σε ταξιδι ενα αυτοκινητο μεγαλητερης κατηγοριας θα ειναι καλυτερο.

Μια χαρα θα βγει εθνικη απλα αν σε ενδιαφερει η ηχομωνηση μαλλον ειναι καλυτερα αυτοκινητο μεγαλυτερης κατηγοριας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, imr είπε

 

Να μην ξεχναμε οτι παραμενει αυτοκινητο πολης. Μπορει να εχει τρομερους χωρους αλλα σε ταξιδι ενα αυτοκινητο μεγαλητερης κατηγοριας θα ειναι καλυτερο.

Μια χαρα θα βγει εθνικη απλα αν σε ενδιαφερει η ηχομωνηση μαλλον ειναι καλυτερα αυτοκινητο μεγαλυτερης κατηγοριας

 

Καλά σίγουρα, απλά επειδή το οδήγησα λιγο είναι το μοναδικό πράγμα που δεν μου άρεσε τόσο !για την πόλη κυρίως το θέλω κ για 2-3 ταξίδια τον χρόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimarv043 είπε

Καλά σίγουρα, απλά επειδή το οδήγησα λιγο είναι το μοναδικό πράγμα που δεν μου άρεσε τόσο !για την πόλη κυρίως το θέλω κ για 2-3 ταξίδια τον χρόνο!

Τοτε μια χαρα θα σου κανει!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimarv043 είπε

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου!βοήθησε αρκετά!μια ερώτηση μόνο στην καμπίνα περνάνε οι θόρυβοι κινητήρα κ δρόμου ενοχλητικά ή είναι οκ!?

Αν και έχω οδηγήσει αρκετά αυτοκίνητα όλων των τύπων δε θα έλεγα ότι υπάρχει θέμα με το θόρυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...