Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για Honda Jazz


patsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ολα τα αυτοκινητα δεν εχουν immopilazer απο καπιοα χρονια και μετα ?

Ειχα το Jazz του 2007 και ειχα συναγερμο οπως και σε ολα τα μεταειτα αυτοκινητα.

Παρα πολυ καλο αμαξι και το ειχα με αυτοματο -σειριακο κιβωτιο CVT.

Φίλτατε οι κλέφτες είναι πάντα ένα βήμα πιο μπροστά από τους συναγερμούς,( έχω μιλήσει με πολλούς ηλεκτρολόγους αυτοκινήτων φίλους ) το Immopilazer κάνει δουλειά. Το ίδιο μοντέλο έχω και εγώ με 167.000 χιλιόμετρα και χωρίς καμιά βλάβη,ούτε μια λάμπα καμμένη.Προτιμούσα και προτιμώ το χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, ARIS-PANOS είπε

Φίλτατε οι κλέφτες είναι πάντα ένα βήμα πιο μπροστά από τους συναγερμούς,( έχω μιλήσει με πολλούς ηλεκτρολόγους αυτοκινήτων φίλους ) το Immopilazer κάνει δουλειά. Το ίδιο μοντέλο έχω και εγώ με 167.000 χιλιόμετρα και χωρίς καμιά βλάβη,ούτε μια λάμπα καμμένη.Προτιμούσα και προτιμώ το χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

Το immompilazer δεν παραβιαζεται ?

Απο το 2006 με το πωτο αυτοματο Polo και μετα δεν ξαναγυρναω σε χεριτοκινητο .Θεμα γουστου...

Jazz 2007 αυτοματο , civic 2008 αυτοματο και δυο CRV με αυτοματα κιβωτια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το immompilazer δεν παραβιαζεται ?

Απο το 2006 με το πωτο αυτοματο Polo και μετα δεν ξαναγυρναω σε χεριτοκινητο .Θεμα γουστου...

Jazz 2007 αυτοματο , civic 2008 αυτοματο και δυο CRV με αυτοματα κιβωτια.

Συμφωνώ για το αυτόματο.

ο συναγερμός χρειάζεται για προειδοποίηση και ειδοποίηση σε περίπτωση παραβίασης. Το ιμομπιλαιζερ είναι μόνο για να μη πάρει μπροστά, αλλά είναι γνωστό πως κλέβουν πολύ σύγχρονα αυτοκίνητα που έχουν περισσότερα συστήματα ασφαλείας από απλό ιμομπιλαιζερ.

 

(επισήμανση για προηγούμενο ποστ, το cvt δεν είναι σειριακό κιβώτιο, είναι συνεχώς μεταβαλλομενης σχέσης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tempes είπε

Συμφωνώ για το αυτόματο.

ο συναγερμός χρειάζεται για προειδοποίηση και ειδοποίηση σε περίπτωση παραβίασης. Το ιμομπιλαιζερ είναι μόνο για να μη πάρει μπροστά, αλλά είναι γνωστό πως κλέβουν πολύ σύγχρονα αυτοκίνητα που έχουν περισσότερα συστήματα ασφαλείας από απλό ιμομπιλαιζερ.

(επισήμανση για προηγούμενο ποστ, το cvt δεν είναι σειριακό κιβώτιο, είναι συνεχώς μεταβαλλομενης σχέσης)

Απολυτως σωστα !!!!!Δικο μου λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ARIS-PANOS είπε

Άποψή μου χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω,το jazz έχει immompilaizer ,θεωρώ περιττό τον συναγερμό,ούτε εγώ έχω βάλει στο δικό μου.Πατάκια ναι.

Πατάκια προτάσεις?

Επισυνάπτω και φωτό...

 

 

jazz1.jpg

jazz2.jpg

jazz3.jpg

jazz4.jpg

jazz5.jpg

Επεξ/σία από djnet71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Το immompilazer δεν παραβιαζεται ?

Απο το 2006 με το πωτο αυτοματο Polo και μετα δεν ξαναγυρναω σε χεριτοκινητο .Θεμα γουστου...

Jazz 2007 αυτοματο , civic 2008 αυτοματο και δυο CRV με αυτοματα κιβωτια.

Και τα δύο φίλτατε παραβιάζονται. Είναι θέμα τι αρέσει στον καθένα ,και κάθε άποψη είναι σεβαστή.

BMW 320, VW GOLF 1,4 ( 140 HP) ,MITSUBISHI COLT CZT 1,5 ( 150 HP) ,HONDA JAZZ. Άπαντα με χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

58 λεπτά πριν, djnet71 είπε

Πατάκια προτάσεις?

Επισυνάπτω και φωτό...

jazz1.jpg

jazz2.jpg

jazz3.jpg

jazz4.jpg

jazz5.jpg

Μια χαρά είναι το jazz σου. Δεν είναι το το Facelift. 

2 ώρες πριν, tempes είπε

Συμφωνώ για το αυτόματο.

ο συναγερμός χρειάζεται για προειδοποίηση και ειδοποίηση σε περίπτωση παραβίασης. Το ιμομπιλαιζερ είναι μόνο για να μη πάρει μπροστά, αλλά είναι γνωστό πως κλέβουν πολύ σύγχρονα αυτοκίνητα που έχουν περισσότερα συστήματα ασφαλείας από απλό ιμομπιλαιζερ.

(επισήμανση για προηγούμενο ποστ, το cvt δεν είναι σειριακό κιβώτιο, είναι συνεχώς μεταβαλλομενης σχέσης)

Όλα μπορούν να κλαπούν,πάντα είναι ένα βήμα μπροστά οι κλέφτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, tornado είπε

Ωραίο το τζαζακι σου,

Τι θες να βελτιώσεις ομως?

Εταζέρα που δεν είχε και αξιοπρεπή πατάκια θέλω να βάλω.αυτά που έχει μέσα είναι της πλάκας.Πάω απλά σε βενζινάδικο για πατάκια και κοιτάω τι κάνει ή παίζει και κάτι από internet?

49 λεπτά πριν, ARIS-PANOS είπε

Και τα δύο φίλτατε παραβιάζονται. Είναι θέμα τι αρέσει στον καθένα ,και κάθε άποψη είναι σεβαστή.

BMW 320, VW GOLF 1,4 ( 140 HP) ,MITSUBISHI COLT CZT 1,5 ( 150 HP) ,HONDA JAZZ. Άπαντα με χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

Μια χαρά είναι το jazz σου. Δεν είναι το το Facelift. 

Όλα μπορούν να κλαπούν,πάντα είναι ένα βήμα μπροστά οι κλέφτες.

του 2005 , 1246cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djnet71 είπε

Εταζέρα που δεν είχε και αξιοπρεπή πατάκια θέλω να βάλω.αυτά που έχει μέσα είναι της πλάκας.Πάω απλά σε βενζινάδικο για πατάκια και κοιτάω τι κάνει ή παίζει και κάτι από internet?

του 2005 , 1246cc

δες εδω αν δεν εχει πολλα μεταφορικα θα ειναι καλη λυση

https://www.ebay.co.uk/itm/254358677556

 

πατακια.... χμμμ

εγω σου βαζω τα δικα μου τωρα εσυ βαλε οτι θες.

 

pataki-odigou.jpg

 

pataki-syndigou.jpg

 

pataki-pisw-.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tornado είπε

δες εδω αν δεν εχει πολλα μεταφορικα θα ειναι καλη λυση

https://www.ebay.co.uk/itm/254358677556

πατακια.... χμμμ

εγω σου βαζω τα δικα μου τωρα εσυ βαλε οτι θες.

pataki-odigou.jpg

pataki-syndigou.jpg

pataki-pisw-.jpg

Α ναι,τα είδα αυτά που έβαλες σε προηγούμενο Post σου.

Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλημέρα .Εσεις που έχετε το αμάξι αξίζεις να αγοράσω τώρα του 2006 μοντέλο;Το βρήκα από μάντρα με κλίμα δερμάτινα καθίσματα σε μπεζ χρώμα και από έξω είναι μαύρο.Εισαγωγης απο Ιταλία με την τρίτεκνια θα μου βγει μαζί και τα χαρτιά κοντά στα 3900.

Επεξ/σία από Βασιλης 123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι αξιζει - αξιζει,

αλλα πρεπει να συμπεριλαβεις οτι εχει ελαφρα τσιμπημενη καταναλωση (αυτο ειναι γενικο)

και οτι στην Ιταλια θα το εχουν σκισει.

Δυστυχως ο μαντρας αυτα δεν θα στα πει, εχεις ομως το συν οτι το τζαζ αντεχει στο σκισιμο.

ποσα (μουφα) χιλιομετρα λεει ο μαντρας οτι εχει το αυτοκινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 148 χιλιάδες και είναι 1300 85 άλογα γράφει.Το είδα από κοντά περιποιημένο φαίνεται αλλά ξενέρωσα ότι δεν έχει βιβλίο σέρβις(έχει απλά δεν βγάζεις άκρη τι έχει γίνει στο αμάξι έχει πεταμένες κάτι άκυρες σφραγίδες με χιλιόμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το έβαλα μπροστά κελαηδούσε αλλά δεν το πήρα βόλτα.Κοιτα γενικά εδώ λαρισα οι τιμές είναι τσιμπημένες εγώ κοιτάω μέχρι 4000-4300 βαριά και βλέπω ότι μόνο σε βενζίνη πάω και αμάξι πάνω από 10 χρόνων .Οι ιδιωτες ζητάνε τρέλα λεφτά για αμάξια ακόμα που θέλουν συμαζεματ παράδειγμα Suzuki Swift 3 θυρο που θέλει τουλάχιστον ελαστικά του 2007 μοντέλο 4700.Πετρελαιο θέλω απλά για να φτάσω τις τιμές πρέπει να μπλέξω με τράπεζες που σε ξεβρακωθούν στα επιτόκια μέχρι και λεφτά για να ανοίξει το δάνειο θέλουν ένα σκασμό κάτι για 300-400.

Επεξ/σία από Βασιλης 123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...