Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για Honda Jazz


patsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναμεσα σε ενα swift παρε το τζαζ χαλαρα.

Αντεχει σε κακομεταχειριση και δυσκολα θα σε αφησει.

Ομως πρεπει να υπολογισεις εξτρα λεφτα μεσα στο χρονο για μαζεματα μετα τα πρωτα πχ 1000 χιλιομετρα.

Αφου εισαι ταβανι 4000 δεν βλεπω να εχεις πολλες επιλογες.

Αναμεσα σε πολλα της κατηγοριας του, το τζαζ δεν παιζεται απο αποθηκευτικους χωρους, κανενα αλλο δεν μεταφερει αυτα

που μπορεις να μεταφερεις με το τζαζ συν βεβαια την μηχανη του.

Στα μειον οτι μπορεις να βρεις καποια με μισο - ενα λιτρο λιγοτερη καταναλωση βενζινης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατάλαβα.Αυτος εκεί στη μάντρα λέει αμα κανείς σε εμένα σερβισ θα πάρεις και εγγύηση νταβατζιλικια δλδ.Σε αυτά τα λεφτά μέχρι 4000 4300 δλδ το jazz είναι ότι πιο αξιόπιστο δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Βασιλης 123 είπε

Κατάλαβα.Αυτος εκεί στη μάντρα λέει αμα κανείς σε εμένα σερβισ θα πάρεις και εγγύηση νταβατζιλικια δλδ.Σε αυτά τα λεφτά μέχρι 4000 4300 δλδ το jazz είναι ότι πιο αξιόπιστο δλδ;

Ενταξει να σου δωσω αλλη εναλλακτικη?

Βρες ενα αλλο τζαζ απο ιταλια και θα το παρεις με 30-40% κατω, θα οας να το φερεις κσι θα τι εκτελωνισεις εσυ.

Υπολογισε 2000 το αυτοκινητο συν 700 τα εξοδα σου και εκτελωνισμος μαζι με 2700 αντε 3000 θα παρεις το ιδιο και καλυτερο αμαξι. Το θεμα ειναι μπορεις να φας ενα τριημερο για αυτη την δουλεια συν το χαμαλικι να το φερεις? Αν οχι πας στο μαντρα και του δινεις εξτρα 1000-1500 το κερδος του και τελειωνεις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες εδω παραδειγμα,

 

honda-jazz--2001-08-14-i-dsi-5p-ls-appea

 

honda jazz του 2006, 83 ιππους, 41000 χιλιομετρα,  χειριστηρια στο τιμονι, το χτυπας σημερα στα 2000 ευρω.

Με 3000 το εχεις φερει σπιτι σου με τις πινακιδες του και ολα κομπλε (πολλα βαζω αλλα οκ)

Ενα παρομοιο εχει παρει και ο μαντρας σου και σου εχει κοπανησει 1500 ευρω καπελο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα.Θα ψαχτω αν ειναι και προς αυτη τη μερια εχω γνωστο στη Γερμανια που μπορει να δει και το αμαξι που θα θελω, μην παρω που λεμε γουρουνι στο σακι.Δηλαδη να υπολογιζω τα εξοδα για το κοστος του αυτοκινητο + εκτελωνισμο εξοδα ταξινομησης ειναι βαρια μεχρι 1000 ευρο η νταλικα που θα το φερει δεν ειναι και αυτο κοστος?

Επεξ/σία από Βασιλης 123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Βασιλης 123 είπε

Μια χαρα.Θα ψαχτω αν ειναι και προς αυτη τη μερια εχω γνωστο στη Γερμανια που μπορει να δει και το αμαξι που θα θελω, μην παρω που λεμε γουρουνι στο σακι.Δηλαδη να υπολογιζω τα εξοδα για το κοστος του αυτοκινητο + εκτελωνισμο εξοδα ταξινομησης ειναι βαρια μεχρι 1000 ευρο η νταλικα που θα το φερει δεν ειναι και αυτο κοστος?

 

Αν εχεις ανθρωπο να τσεκαρει το αυτοκινητο ακομα καλυτερα,

 

κατ εκτιμηση τα νουμερα

 

1. κοστος αυτοκινητου -------- 2000 ευρω

2. εκτελωνισμος------------------ 300 ευρω

3. εξοδα ταξινομησης----------- 200 ευρω

4. μεταφορικα--------------------- 500 ευρω

συνολο περιπου 3.000, αν πας και το παρεις αντι για 500 θα χαλασεις 200-300 ευρω.

 

Αντιστοιχη τιμη απο μαντρα, 4000 - 4200 ευρω.

Αλλα με αυτο το πακετο θα γλυτωσεις το χαρατσι του μαντρα που ειναι αναλογα με το αυτοκινητο απο 1000 εως 1500 ευρω.

Λαβε υποψη σου οτι ο μαντρας ειναι επιχειρηματιας, οποτε πρεπει και αυτος να βγαλει το κερδος του, δεν σε κλεβει.

Η κλοπη εχει γινει πιο πριν πχ στην ιταλια, οταν εχουν γυρισει ηδη τα χιλιομετρα, το εχουν λουστραρει και στο πουλανε οτι ειναι του κουτιου...

Τελος η αισθηση μου ειναι οτι στην ιταλια παιζει πολυ μουφα σε σχεση με την πχ γερμανια. 

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tornado είπε

οτι αξιζει - αξιζει,

αλλα πρεπει να συμπεριλαβεις οτι εχει ελαφρα τσιμπημενη καταναλωση (αυτο ειναι γενικο)

και οτι στην Ιταλια θα το εχουν σκισει.

Δυστυχως ο μαντρας αυτα δεν θα στα πει, εχεις ομως το συν οτι το τζαζ αντεχει στο σκισιμο.

ποσα (μουφα) χιλιομετρα λεει ο μαντρας οτι εχει το αυτοκινητο?

οτι εχει ελαφρα τσιμπημενη καταναλωση .     Τι εννοείς ? Δηλαδή πόσο θα καίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ARIS-PANOS είπε

οτι εχει ελαφρα τσιμπημενη καταναλωση .     Τι εννοείς ? Δηλαδή πόσο θα καίει ?

νομιζω παει γυρω στα 6 - 6 κατι, 7 αν ειναι αυτοματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, tornado είπε

νομιζω παει γυρω στα 6 - 6 κατι, 7 αν ειναι αυτοματο.

θεωρείς ότι είναι αυξημένη η κατανάλωση συγκριτικά με ποιο όχημα ? Το δικό μου καίει 5,9 σύμφωνα  με τον δείκτη κατανάλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ARIS-PANOS είπε

θεωρείς ότι είναι αυξημένη η κατανάλωση συγκριτικά με ποιο όχημα ? Το δικό μου καίει 5,9 σύμφωνα  με τον δείκτη κατανάλωσης.

το προηγουμενο αυτοκινητο μου ηταν ενα φιατ πουντο του 2001... ε οκ οντως εκαιγε λιγοτερο αλλα αυτο ηταν το μονο θετικο.

Μπορεσα ομως να κανω τις συγκρισεις και το πουντο ηταν λιγο πιο οικονομικο.

Αλλα τωρα μιλαμε για αυτοκινητα 20ετιας, τι ειναι ο καβουρας τι ειναι το ζουμι του, αυτα πρεπει οταν μπορεσεις να τα διωχνεις και 

να περνας σε επομενη γενια, δηλαδη αυτοκινητα euro 5 τουλαχιστον η ακομα καλυτερα υβριδικα η οτι αλλο απο 2010 και μετα.

 

Προς το παρον για οικονομικο λογους παραμενω ως εχει και βλεπουμε πως θα πανε τα επομενα χρονια.

Για να μεινω παντως στο θεμα το τζαζ εχει θετικα σημεια, που αν σε ενδιαφερουν τα εχει μονο αυτο, πχ χωροι κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tornado είπε

το προηγουμενο αυτοκινητο μου ηταν ενα φιατ πουντο του 2001... ε οκ οντως εκαιγε λιγοτερο αλλα αυτο ηταν το μονο θετικο.

Μπορεσα ομως να κανω τις συγκρισεις και το πουντο ηταν λιγο πιο οικονομικο.

Αλλα τωρα μιλαμε για αυτοκινητα 20ετιας, τι ειναι ο καβουρας τι ειναι το ζουμι του, αυτα πρεπει οταν μπορεσεις να τα διωχνεις και 

να περνας σε επομενη γενια, δηλαδη αυτοκινητα euro 5 τουλαχιστον η ακομα καλυτερα υβριδικα η οτι αλλο απο 2010 και μετα.

Προς το παρον για οικονομικο λογους παραμενω ως εχει και βλεπουμε πως θα πανε τα επομενα χρονια.

Για να μεινω παντως στο θεμα το τζαζ εχει θετικα σημεια, που αν σε ενδιαφερουν τα εχει μονο αυτο, πχ χωροι κ.α.

Πιο οικονομικό από το jazz με δύο μπουζί ανά κύλινδρο και ηλεκτρονικό ψεκασμό πολλαπλών σημείων ?Περίεργο.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...