Προς το περιεχόμενο

Κίνα και...VPN


tsotrilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλησπέρα σας.

Σας στελνώ από το εργοστάσιο του πλανητη την Κινα.

Ειμαι εδω για δευτερη μερα εδω και θα μεινω για περιπου 20 μερες. Ως γνωστον οι αγαπητοι καταλωτες ρυζιου δεν αφηνουν σχεδον τιποτα

ελευθερο, οσον αφορα το internet. Google,Facebook, Youtube κτλ κτλ.

Περα απο το γεγονος οτι δεν εχω προσβαση στις παραπανω σελιδες δεν εχω προσβαση και στο VPN της εταιρειας μου στην Ελλαδα.

Κανοντας καποιες σχετικες αναζητησεις στο...Yahoo (απορω πριν χρονια πως διαλο το δουλευαμε...) ειδα οτι κοβουν ΚΑΙ τα VPN προς τα εξω,

Εχει βρεθει κανεις σε αντιστοιχη θεση; Υπαρχει τροπος να προσπερασω το golden wall of internet η απλα πρεπει να το παρω αποφαση;

 

Τελος μιας που ειμαι συνδρομητης Netflix (που φυσικα ουτε αυτο παιζει εδω) διαβασα οτι εστω και αν βρω καποιο VPN που κανει bypass τα 

κινεζικα φιλτρα, το Netflix δεν κανει allow προβολη μεσω VPN... Γνωριζετε και για αυτο κατι;

 

Thanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, tsotrilos είπε

κινεζικα φιλτρα, το Netflix δεν κανει allow προβολη μεσω VPN... Γνωριζετε και για αυτο κατι;

 

29 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Αυτό ισχύει πράγματι.

Το netflix εχει αλλεργια στα vpn αλλά κάποιες εταιριες vpn το εχουν καταφέρει. 

Πχ (και δοκιμασμένο) αν εχεις windscribe premium λογαριασμο και συνδεθεις στον server windflix-us ή στον windflix-uk μια χαρα βλέπεις netflix μεσω του vpn.

39 λεπτά πριν, tsotrilos είπε

... οι αγαπητοι καταλωτες ρυζιου δεν αφηνουν σχεδον τιποτα

ελευθερο, οσον αφορα το internet. Google,Facebook, Youtube κτλ κτλ.

Περα απο το γεγονος οτι δεν εχω προσβαση στις παραπανω σελιδες δεν εχω προσβαση και στο VPN της εταιρειας μου στην Ελλαδα.

Κανοντας καποιες σχετικες αναζητησεις στο...Yahoo (απορω πριν χρονια πως διαλο το δουλευαμε...) ειδα οτι κοβουν ΚΑΙ τα VPN προς τα εξω,

...

Δεν το εχω δοκιμασμένη λυση να σου προτείνω αλλά είμαι σιγουρος οτι διατηρουν λίστα με vpn IPs και κόβουν την προσβαση σε αυτες. Προφανώς η ip της εταιρείας σου ειναι μαρκαρισμένη Άρα πρεπει να χρησιμοποιείς κάποιο vpn που δεν τους ειναι γνωστό. Αν πχ στο σπιτι σου έστηνες ενα vpn server, μια χαρά θα μπορουσες να συνδεθείς επάνω του. Ξέρω δεν είναι κάτι απλό, απλά να καταλάβεις το concept. 

Επισης κυνηγάνε και τις πύλες που συνήθως παιζουν τα vpns, οποτε και πάλι θα έπρεπε να βάλεις πύλη περα απο τις κλασσικες. 

Μακάρι κάποιος αλλος να σου πει οτι πάρε πακετο απο την ταδε εταιρεία vpn και συνδεσου με τον τάδε server που δεν ειναι (ακομα) μπλοκαρισμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nordvpn έχει ειδική λειτουργία για restricted countries με την Κίνα να συμπεριλαμβάνεται σε αυτές. Έχω παίξει Netflix από USA με το Nordvpn σε Ελλάδα και επαρκεί για εικόνα stantard HD. Δεν έχω πάει όμως ποτέ Κίνα για να σου πω αν δουλεύει από εκεί. Βάλε κάποιον να σου κάνει από Ελλάδα μια μηνιαία συνδρομή και δοκίμασε από Κίνα. Αν σου δουλέψει ενημέρωσέ μας να ξέρουμε κι εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...