Προς το περιεχόμενο

Αγορά οικονομικού 4χ4


Markus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θέλω να αγοράσω ένα οικονομικό 4χ4 και σε καύσιμα και σε τιμή (μεταχειρισμένο), το θέλω για εκδρομές με τους φίλους μου και να ανταποκρίνεται  σε δύσκολες καταστάσεις. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οικονομικο σε καυσιμα μην περιμενεις ...Exv το honda CRV του 2008.Καλο αμαξι αλλα εντος πολης 15 λιτρα ανα 100 χλμ . Εχω βαλει υγαεριο

 

Εκτος καπου στα 11 λιτρα .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δες κάποιο suzuki vitara, jimny

Εκτός αν κοιτάξεις για fiat panda

SUV το Panda ??????????????Το νεο μοιαζει αλλα το παλιο....

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Markus said:

Γεια σας, θέλω να αγοράσω ένα οικονομικό 4χ4 και σε καύσιμα και σε τιμή (μεταχειρισμένο), το θέλω για εκδρομές με τους φίλους μου και να ανταποκρίνεται  σε δύσκολες καταστάσεις. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο? Ευχαριστώ 

 

Μέχρι πόσα λεφτά? 

Κυβικά? 

Όταν λες δύσκολες καταστάσεις τι εννοείς?

Από χώρους τι χρειάζεσαι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικονομικό, 4Χ4 ...& δύσκολες καταστάσεις όλα αυτά δεν πάνε μαζί ... Που θα το πας; Στο βουνό; Εκεί αν κάνεις ταρζανιες σίγουρα θα πάθει ζημιά από ψαλίδια, λάστιχα μέχρι ημιάξονα, διαφορικά, κάρτερ κτλ γενικά ότι και να πάρεις  .... Δυστυχώς τα γούστα πληρώνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ψάχνει κάτι καθημερινό που μπορεί να ανταπεξέλθει σε εύκολες καταστάσεις, πχ χιόνια ή παραλία

 

Επίσης το τεριος είναι καλή περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομιζω αρχισε χόμπυ κυνήγι και θέλει να πηγαινει τα σ/κ που και που σαν β όχημα...να πει ο ενδιαφερόμενος αν θέλει την γνώμη μας άλλοι ως τζάμπα χρονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, NickTG είπε

Μέχρι πόσα λεφτά? 

Κυβικά? 

Όταν λες δύσκολες καταστάσεις τι εννοείς?

Από χώρους τι χρειάζεσαι? 

έως 5 χιλιάρικα αλλα το πολύ μαξ τόσα αλλιώς υπολογίζω γύρο στα 3 
μεχρι 1600
βραχοειδές, κυρίως για κάμπινγ το θέλω και παραλίες 
τι εννοεις από χώρους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Markus είπε

έως 5 χιλιάρικα αλλα το πολύ μαξ τόσα αλλιώς υπολογίζω γύρο στα 3 
μεχρι 1600
βραχοειδές, κυρίως για κάμπινγ το θέλω και παραλίες 
τι εννοεις από χώρους ?

Τώρα μιλάς όμορφα...

Λάντα νιβα θα πάρεις πριν το 10. Ψιλοκαιει και δεν κανει για καθημερινό σε κουράζει. Για όλα τα αλλά είναι μανούλα..δηλ εκδρομή σε σκληρές συνθήκες...τζάμπα το παίρνεις και τζάμπα θα το δώσεις. Δεν σπάει δεν χαλάει δεν το λυπασαι άφθονα φτηνά ανταλλακτικά εύκολα μηχανικά. 4χ4 μόνιμα, άριστα κοντά, καρό μπλοκέ τύπου.  Ταμαμ γι δεύτερο η τρίτο αλλά όχι πρωτο χόμπυ αυτοκίνητο...οι

5 έχω λυωσει απο δαυτα σε σύνολο 11 4χ4...μέχρι 4000 cc...αν με έπαιρνε λόγω του οτι φωνάζει η κυρά, θα το ξανά έπαιρνα με κλειστά ματια. Είναι για συνειδητοποιημένος που θέλουν φτηνή λύση άλλοι ως πάμε αλλου....οι κύριοι φιλοι σου θα σε κραξούν , ...θέλει χαρακτήρα και αντοχές το αμαξάκι αυτο

 

 

Επεξ/σία από ELTASSOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ELTASSOS είπε

Τώρα μιλάς όμορφα...

Λάντα νιβα θα πάρεις πριν το 10. Ψιλοκαιει και δεν κανει για καθημερινό σε κουράζει. Για όλα τα αλλά είναι μανούλα..δηλ εκδρομή σε σκληρές συνθήκες...τζάμπα το παίρνεις και τζάμπα θα το δώσεις. Δεν σπάει δεν χαλάει δεν το λυπασαι άφθονα φτηνά ανταλλακτικά εύκολα μηχανικά. 4χ4 μόνιμα, άριστα κοντά, καρό μπλοκέ τύπου.  Ταμαμ γι δεύτερο η τρίτο αλλά όχι πρωτο χόμπυ αυτοκίνητο...

5 έχω λυωσει απο δαυτα σε σύνολο 11 4χ4...μέχρι 4000 cc...αν με έπαιρνε λόγω του οτι φωνάζει η κυρά, θα το ξανά έπαιρνα με κλειστά ματια. Είναι για συνειδητοποιημένος που θέλουν φτηνή λύση άλλοι ως πάμε αλλου....

άμα τύχει όμως και θελήσω να κάνω κάποια μεγάλη διαδρομή σε άσφαλτο (εθνικη 3 ώρες +) θα με δυσκολέψει ή θα είμαι εντάξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βιαζεσαι και δεν γκρινιάζει η κυρά θα πας μέχρι 110...μετα αρχίζει το πανηγυρι απο θόρυβο. Απο ανάρτηση είναι άριστο. Δεν κανει για συχνα μεγαλα ταξείδια. Εγώ πήγα μέχρι Πυρηναία ισπανια όλα οδικά με νιβα της ωτομεκανικα / ελληνικης συναρμολογησης στη θηβα, 4 Άρι κιβώτιο τοτε για όσους θυμουνται. Θέλει καλη διάθεση υπομονή και κοτσια...περιπου τα ίδια είναι μη σου πω χειρότερα τα Τζίμμυ / βιταρα /,  η ανάρτηση του νιβα είναι ενα ονειρο σε σχέση με τα αλλά και για δρόμο και για εκτός. Διαφορετικά , πας σε τέρας 3000 κυβικά και βάλε , και είσαι άρχοντας...ταξείδια και εκδρομές τα παντα όλα με το χερι στην τσεπη βέβαια πάγια έξοδα / βενζίνης / ανταλλακτικά / εργασία και γάμος εφ όρου ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ELTASSOS είπε

Αν δεν βιαζεσαι και δεν γκρινιάζει η κυρά θα πας μέχρι 110...μετα αρχίζει το πανηγυρι απο θόρυβο. Απο ανάρτηση είναι άριστο. Δεν κανει για συχνα μεγαλα ταξείδια. Εγώ πήγα μέχρι Πυρηναία ισπανια όλα οδικά με νιβα της ωτομεκανικα / ελληνικης συναρμολογησης στη θηβα, 4 Άρι κιβώτιο τοτε για όσους θυμουνται. Θέλει καλη διάθεση υπομονή και κοτσια...περιπου τα ίδια είναι μη σου πω χειρότερα τα Τζίμμυ / βιταρα /,  η ανάρτηση του νιβα είναι ενα ονειρο σε σχέση με τα αλλά και για δρόμο και για εκτός. Διαφορετικά , πας σε τέρας 3000 κυβικά και βάλε , και είσαι άρχοντας...ταξείδια και εκδρομές τα παντα όλα με το χερι στην τσεπη βέβαια πάγια έξοδα / βενζίνης / ανταλλακτικά / εργασία και γάμος εφ όρου ζωής.

μου φαίνεται πιο ικανοποιητικό ένα Suzuki Vitara από το 2008 και μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...