Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, zio10 είπε

Και o sargio θα μπορούσε να βοηθήσει αλλά έχει χαθεί τώρα τελευταία!  

DrLo τι εννοείς για το spoiler;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Μια χαρά εύχρηστο το βρίσκω, καλύτερο από πριν!

px

- Όταν πάω να γράψω 2 spoiler συνεχόμενα, αντί να μου βγάζει 2 διαφορετικά (όπως πριν) μου βάζει το 2ο μέσα στο 1ο.

- Για κάποιο λόγο, όταν γράψω spoiler και μετά πάω να κάνω edit το μυνημά μου δε μπορώ να επιλέξω το κείμενο μέσα στο spoiler

πχ παρακάτω είναι 2 spoiler . το 2ο το "άνοιξα" έχοντας κλείσει το 1ο. Παρόλα αυτά μου το βάζει μέσα στο 1ο

Αυτή τη φορά μπορώ να επιλέξω το κείμενο στο 1ο αλλά όχι στο 2ο (σαν να το βλέπει σαν εικόνα, όχι κείμενο). Δοκίμασε να δώσεις 3 link (όπως προσπάθησα εγώ πριν για τις φώτο) σε 3 διαφορετικά spoiler ... μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ ?

πχ

 

Αυτό είναι το 1ο spoiler

 

Αυτό είναι το 2ο spoiler

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

τεστ1

 

 

Spoiler

τεστ2

Φαίνεται οκ δεν ξέρω...δοκίμασε να αφήνεις περισσότερο κενό μεταξύ των spoiler ίσως!

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα τα κενα στο "νέο Insomnia" πάντα γίνοται 1.

[sp0iler] 

κείμενο

[/sp0iler]

δεν είναι το format του spolier ?

---

για να δω

...

 

1ο spolier

 

 

 

 

2ο spolier

Μήπως επειδή το γράφω αντί να επιλέγω το κουμπί στη μπάρα.

Γαι μισο

Spoiler

1ο spoiler

 

Spoiler

2o spoiler

 

χμ ... ναι έτσι μάλλον παίζει

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DrLo είπε

Πώς λέγεται, πως το ψάνω το "ταυ" καλωδίου ρευματος. 

https://www.kafkas.gr/proionta/ilektrologiko-yliko/ylika-syndesis-stirixis/ylika-syndesis/klemmens/klemmens-fast/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2018 στις 9:22 ΜΜ, papoys1 είπε

Edit. Να συμπληρώσω στα εργαλεία και ηλεκτρική σέγα για κόψιμο σε μικρές τρύπες - παράθυρα που δεν χωρούσε πριόνι.

IMG_1746.JPG

εννοείται όλα τα εργαλεία από το lidl, έτσι;... ωραίο, μπράβο στο μεράκι σου. Τα έτοιμα προσβάλλουν την αισθητική μου, έχει βρωμίσει ο τόπος!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, DrLo είπε

Τί είναι το " σφυρίλατο χρωματακι " ?

Σφυριλατο, Google it

 

OXIRON_XROMATA.jpg

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βοήθειά σας ηλεκτρολόγοι:

Μετά από ένα εντατικό καθαρισμό φούρνου, παρουσιάζει πρόβλημα κάθε φορά που πάω να τον λειτουργήσω : Ρίχνει το γενικό.

Πώς μπορώ να ανακαλύψω αν έχει συμβεί κάτι λόγω του καθαρισμού ή απλά ψόφησε η αντίσταση, ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Τη βοήθειά σας ηλεκτρολόγοι:

Μετά από ένα εντατικό καθαρισμό φούρνου, παρουσιάζει πρόβλημα κάθε φορά που πάω να τον λειτουργήσω : Ρίχνει το γενικό.

Πώς μπορώ να ανακαλύψω αν έχει συμβεί κάτι λόγω του καθαρισμού ή απλά ψόφησε η αντίσταση, ας πούμε;

Πως τον καθάρισες, έριξες νερά, ρευστά κλπ?

και τι ρίχνει τον γενικό ή το ρελε διαφυγής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Τη βοήθειά σας ηλεκτρολόγοι:

Μετά από ένα εντατικό καθαρισμό φούρνου, παρουσιάζει πρόβλημα κάθε φορά που πάω να τον λειτουργήσω : Ρίχνει το γενικό.

Πώς μπορώ να ανακαλύψω αν έχει συμβεί κάτι λόγω του καθαρισμού ή απλά ψόφησε η αντίσταση, ας πούμε;

Ποτε ακριβως στο κανει; αν πχ στο κανει στο αεροθερμο, απομονωσε το αεροθερμο, αν στο κανει ανω κατω αντισταση, απομονωσε την αντιστοιχη αντισταση. επισης τι εννοεις ¨εντατικο καθαρισμο"; του εριξες με το λαστιχο; σφουγγαρι με πολυ σαπουναδα κλπ; τι;

Απομονωσε=1.κατεβαζω τον γενικο για σιγουρα,2. ξεβιδωνω την πλατη του φουρνου 3.βγαζω τους ακροδεκτες πανω απο το αντιστοιχο που ριχνει το ρελε κ τα μονωνω με ταινια για σιγουρια.

Αν δεν εισαι σιγουρος για οτιδηποτε κανεις, φωναξε μαστορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kallair είπε

Ποτε ακριβως στο κανει; αν πχ στο κανει στο αεροθερμο, απομονωσε το αεροθερμο, αν στο κανει ανω κατω αντισταση, απομονωσε την αντιστοιχη αντισταση. επισης τι εννοεις ¨εντατικο καθαρισμο"; του εριξες με το λαστιχο; σφουγγαρι με πολυ σαπουναδα κλπ; τι;

Απομονωσε=1.κατεβαζω τον γενικο για σιγουρα,2. ξεβιδωνω την πλατη του φουρνου 3.βγαζω τους ακροδεκτες πανω απο το αντιστοιχο που ριχνει το ρελε κ τα μονωνω με ταινια για σιγουρια.

Αν δεν εισαι σιγουρος για οτιδηποτε κανεις, φωναξε μαστορα.

Η μόνη επιλογή που δεν το κάνει, είναι χωρίς θερμοκρασία και με αέρα. Σε όλες τις υπόλοιπες το ρίχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου "μυριζει" οτι εχεις βρεξει τον διακοπτη επιλογης στο καντραν. ανοιξε τον κ τσεκαρε αρχικα οπτικα κ δοκιμασε με ενα πιστολακι να τον στεγνωσεις αν διακρινεις υγρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kallair είπε

μου "μυριζει" οτι εχεις βρεξει τον διακοπτη επιλογης στο καντραν. ανοιξε τον κ τσεκαρε αρχικα οπτικα κ δοκιμασε με ενα πιστολακι να τον στεγνωσεις αν διακρινεις υγρασιες.

Θα το δοκιμάσω και τώρα που το λες, παίζει η εκδοχή σου. Ο καθαρισμός είχε γίνει με υδρατμούς του διαλύματος, οπότε ίσως έγινε αυτό που λες.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...