Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Επισεις φίλε μου

🇬🇷 Χρόνια πολλά σε όλους 🇬🇷

Χρονια πολλα σεολους σας και καλως σας βρηκα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν

Κάνω μια πρόταση εργασίας εδώ μέσα,επειδή ξέρω θα το δουν άνθρωποι που είναι της δουλειάς.

 

Ψάχνω για συνεργασία (αρκει να είναι καλός επαγγελματίας,από Αθήνα,να πηγαίνει σε ραντεβού που θα τον στέλνω να βλεπει-αναλαμβανει δουλειες) γιατί δεν προλαβαινουν λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας οι υπόλοιποι συνεργατες μου δυστυχώς :( οπότε θέλουμε και άλλα άτομα ώστε να βγάλουμε εις πέρας μερικές εργασίες +μελλοντικές δουλειές ;)

Ζητάω:

1) σιδερά

2)μπογιατζή

3) γυψοσανιδα 

Όποιος ειναι ο ιδιος,έχει κάποιον γνωστό η φίλο του η γενικά έχετε να μου προτείνετε κάποιον στείλτε μου pm και θα μιλήσουμε.

 

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην παραβαίνω κάποιον κανόνα του φόρουμ :) :)

 

 

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2018 στις 4:55 ΜΜ, eMike είπε

Η τιμή είναι καλή, ελπίζω να είναι και το αποτέλεσμα. Η κουζίνα σου ουσιαστικά είναι πολύ μικρή σαν έπιπλα διότι στις διαστάσεις αυτές συμπεριλαμβάνονται και οι συσκευές.

Βεβαιώσου ότι ο πάγκος είναι ανθυγρός...

Το αν θα μιλήσετε μετά από 20 χρόνια εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό και από εσένα, όχι μόνο από το μάστορα.

Επειδή ο μάστορας για λόγους οικονομίας μπορεί να βάλει στις γωνιές που ο πάγκος εφάπτεται με τα πλακάκια και το νεροχύτη φτηνιάρικο ακρυλικό στόκο γεμίσματος , καλύτερα ας το αφήσει έτσι πάρτε μία καλή άχρωμη σιλικόνη και περάστε όλες αυτές τις γωνίες ώστε να όταν καθαρίζετε τον πάγκο να μην υπάρχει φόβος να περάσει νερό ώστε να φουσκώσει ο πάγκος που κυρίως είναι κατασκευασμένος από μοριοσανίδα.

Εμένα μου είχε βάλει τέτοιο είχε αρχίσει να ξεκολάει και έτσι το ξήλωσα όλο και έβαλα σιλικόνη όπως σας είπα.Εάν δεν το έχετε μόνοι σας,πάρτε μία καλή σιλικόνη 5,6,7 ευρώ κάνει και δώστε του να περάσει τυχόν αρμούς στον πάγκο με αυτή.Έπιπλο στο μπάνιο που με το ίδιο πρόβλημα που δεν έδωσα σημασία φούσκωσε και το πέταξα βάζοντας καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Επειδή ο μάστορας για λόγους οικονομίας μπορεί να βάλει στις γωνιές

Ακομα πιο καλα να βαλεις και απο πανω νεροδιωχτη ( αρμοκαλυπτρο ) να εισαι Οκ.

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, villasg είπε

Ακομα πιο καλα να βαλεις και απο πανω νεροδιωχτη ( αρμοκαλυπτρο ) να εισαι Οκ.

Να σημειωθεί εδώ ότι και στο αρμοκάλυπτρο καλό είναι να μπει σιλικόνη γιατί μερικά χρόνια μετά το λάστιχο ξερενεται και πάλι περνάει νερό. Δλδ το ιδανικό είναι καλός στόκος, σιλικόνη και αρμοκάλυπτρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι βάλτε σιλικόνη αντιμουχλικη και όχι απλή 

 

Γιατί πέφτουν νερά επάνω,και αν δεν βάλετε αντιμουχλικη θα γίνει μαύρο με τον καιρό από τα νερά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Να προσθέσω ότι βάλτε σιλικόνη αντιμουχλικη και όχι απλή 

Γιατί πέφτουν νερά επάνω,και αν δεν βάλετε αντιμουχλικη θα γίνει μαύρο με τον καιρό από τα νερά.

Απορώ που βρίσκουν απλή. Ότι διάφανη σιλικόνη μαρκέ έχει πέσει στα χέρια μου τώρα που έκανα ανακαίνιση ήταν αντιμουχλική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, fylatos είπε

Απορώ που βρίσκουν απλή. Ότι διάφανη σιλικόνη μαρκέ έχει πέσει στα χέρια μου τώρα που έκανα ανακαίνιση ήταν αντιμουχλική.

Και όμως 

Υπάρχει πολύ φθηνη,απλή σιλικόνη

Επισεις και πολύ μπερδεύουν το σωληνάριο της διαφανής με λευκή σιλικόνη (αυτό ειδικά το βλέπω πολύ συχνά γιατί δεν προσέχει ο κοσμος)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Και όμως 

Υπάρχει πολύ φθηνη,απλή σιλικόνη

Επισεις και πολύ μπερδεύουν το σωληνάριο της διαφανής με λευκή σιλικόνη (αυτό ειδικά το βλέπω πολύ συχνά γιατί δεν προσέχει ο κοσμος)

Και την λευκή με την βαφόμενη. Πόσο φτηνή; Την αντιμουχλική της bison την πήρα 2.45 το φυσιγγιο από καλάθι στο Leroy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fylatos είπε

Και την λευκή με την βαφόμενη. Πόσο φτηνή; Την αντιμουχλική της bison την πήρα 2.45 το φυσιγγιο από καλάθι στο Leroy.

Πχ εγώ βρίσκω την διάφανη με 1.70€ το σωληνάριο 

Την λευκή στα 2€

 

Η bison δεν μου αρέσει προσωπικα εμένα γιατί αργεί να τραβήξει και με καθυστερεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Πχ εγώ βρίσκω την διάφανη με 1.70€ το σωληνάριο 

Την λευκή στα 2€

Η bison δεν μου αρέσει προσωπικα εμένα γιατί αργεί να τραβήξει και με καθυστερεί.

Ναι είναι και πολύ λεπτορευστη ενώ η den braven είναι καλύτερη και λίγο πιο ακριβή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Και όμως 

Υπάρχει πολύ φθηνη,απλή σιλικόνη

Επισεις και πολύ μπερδεύουν το σωληνάριο της διαφανής με λευκή σιλικόνη (αυτό ειδικά το βλέπω πολύ συχνά γιατί δεν προσέχει ο κοσμος)

Υστερεί κάπου ή μία από την άλλη ή μόνο αισθητικό είναι το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, zio10 είπε

Υστερεί κάπου ή μία από την άλλη ή μόνο αισθητικό είναι το θέμα;

Εγώ προτιμω διάφανη γιατί η ασπρη δεν κολλάει χρωματικά με πολλά έπιπλα η άλλα μέρη που την βάζουμε.

 

Σαν ποιότητα ίδια είναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zio10 είπε

Υστερεί κάπου ή μία από την άλλη ή μόνο αισθητικό είναι το θέμα;

Η διάφανη με την φτηνή λευκή δεν έχουν καμία σχέση

Η διάφανη είναι σιλικόνη και η άσπρη που βάφεται  είναι ακρυλικος στόκος διαλυτός στο νερό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...