Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostakiss είπε

πως μπορουμε να δουμε αν μεσα απο τοιχο περναει υπαρχει καλωδιωση ????

Οι μαστορες σκαβουν με καλεμι για να δουν αν υπαρχει καλωδιωση οχι ποτηρι πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Μπορεί να εννοεί βινυλικά σε πλάκες όπως τα λαμινέιτ.

Από κάτι τέτοια έχω ξενερώσει με το συγκεκριμένο δάπεδο, παλιά βέβαια οπότε άλλη τεχνολογία. Το θέμα είναι ότι κάποια ξεκόλλησαν στις γωνίες, άλλα τρίφτηκαν και μετά από χρόνια έγιναν γενικότερα κάργα σιχαμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για κατι τετοιο στο οποιο υπαρχουν ποιοτητες και σε καποιες μαρκες δινουν μεχρι 15 χρονια εγγυηση

https://www.velentzas.com.gr/dapeda/plastika-dapeda/tarkett-exclusive/plastiko-dapedo-tarkett-trend-oak-light-natural.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τωρινά είναι με πυρήνα mdf όπως τα laminate

10 λεπτά πριν, idomeneas7 είπε

Από κάτι τέτοια έχω ξενερώσει με το συγκεκριμένο δάπεδο, παλιά βέβαια οπότε άλλη τεχνολογία. Το θέμα είναι ότι κάποια ξεκόλλησαν στις γωνίες, άλλα τρίφτηκαν και μετά από χρόνια έγιναν γενικότερα κάργα σιχαμένα. 

 

Μόλις τώρα, ritualistic είπε

Μιλαω για κατι τετοιο στο οποιο υπαρχουν ποιοτητες και σε καποιες μαρκες δινουν μεχρι 15 χρονια εγγυηση

https://www.velentzas.com.gr/dapeda/plastika-dapeda/tarkett-exclusive/plastiko-dapedo-tarkett-trend-oak-light-natural.html

οκ, λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε εργαλεία αλλά και στην ξυλεία του. Πχ σήμερα αγόρασα δράπανο με 16€ και σέγα με 15€.

Ενώ η 6δα καδρόνι απλάνηστο 45Χ45 tvn 220ψμ μήκος στα 15€.

Επεξ/σία από PC_MAGAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να φτιάξω έναν αποστάτη, σαν αυτόν της φωτογραφίας, αλλά δεν ξέρω πού μπορώ να βρω τέτοιο κυλινδρικό μαλακό πλαστικό. Έχετε καμιά ιδέα τι είδους υλικό -πατέντα- μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μια τέτοια κατασκευή;

Screen Shot 2020-03-02 at 23.43.33.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zoranb είπε

Θέλω να φτιάξω έναν αποστάτη, σαν αυτόν της φωτογραφίας, αλλά δεν ξέρω πού μπορώ να βρω τέτοιο κυλινδρικό μαλακό πλαστικό. Έχετε καμιά ιδέα τι είδους υλικό -πατέντα- μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μια τέτοια κατασκευή;

Screen Shot 2020-03-02 at 23.43.33.png

Aυτο πού κρατας πρεπει να ειναι μεταλλικό, αν θέλεις πλαστικό απο τα υδραυλικά, οτι σωληνα γουστάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, zoranb είπε

Θέλω να φτιάξω έναν αποστάτη, σαν αυτόν της φωτογραφίας, αλλά δεν ξέρω πού μπορώ να βρω τέτοιο κυλινδρικό μαλακό πλαστικό. Έχετε καμιά ιδέα τι είδους υλικό -πατέντα- μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μια τέτοια κατασκευή;

Screen Shot 2020-03-02 at 23.43.33.png

Κάνει αυτό?

Ελαστικό στοπ πόρτας

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Aυτο πού κρατας πρεπει να ειναι μεταλλικό, αν θέλεις πλαστικό απο τα υδραυλικά, οτι σωληνα γουστάρεις

Δεν είναι μεταλλικό. Σε τί σωλήνα αναφέρεσαι; Πρέπει να είναι γεμάτο μέσα ώστε να μπορεί να βιδώσει η βίδα 😉

56 λεπτά πριν, yilarakos είπε

Χμμ πολύ ενδιαφέρον! Αναρρωτιέμαι όμως, δεν υπάρχουν σαν αυτό αλλά χωρίς το βαθούλωμα για τη βίδα;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zoranb είπε

Χμμ πολύ ενδιαφέρον! Ανναρωτιέμαι όμως, δεν υπάρχουν σαν αυτό αλλά χωρίς το βαθούλωμα για τη βίδα;

Δεν ξέρω να σου πω, το πρότεινα γιατί και γω για μαλακό αποστάτη πατέντα το πήρα.
Το μίκρυνα κιόλας σε μήκος και πλάτος τορνάροντας το σε δράπανο  με γυαλόχαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zoranb είπε

Θέλω να φτιάξω έναν αποστάτη, σαν αυτόν της φωτογραφίας, αλλά δεν ξέρω πού μπορώ να βρω τέτοιο κυλινδρικό μαλακό πλαστικό. Έχετε καμιά ιδέα τι είδους υλικό -πατέντα- μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μια τέτοια κατασκευή;

Screen Shot 2020-03-02 at 23.43.33.png

Δες αντικραδασμικές βάσεις για κλιματιστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Δες αντικραδασμικές βάσεις για κλιματιστικά.

Καλή πατέντα κι αυτή, αλλά ακριβή!

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως κάτι τέτοιο φαίνεται αυτό που δείχνεις.

Υπάρχουν και πιο φτηνά: http://www.benos.com.gr/e-Shop/Molded-Rubber-Products/Anti-Vibration-Mounts/AVM-2030STUD.aspx

Επεξ/σία από Maurikycli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...