Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

να ρωτησω και κατι αλλο:

σε υπογειο διαμερισμα κυψελη η κεραια της πολυκατοικιας μαλλον αφησε χρονους (θα το δω εγω αυτο)

Ο κατοικος εκει μπορει να κανει δουλεια με καμμια εσωτερικη καλη κεραια ή αδικος χρονος/χρημα? (δοκιμασα με μια εσωτ που ειχα της πλακας και τπτ)

Το διαμερισμα εχει μεγαλη αυλη (δεν ειναι εσωτερικο τελειως)

ΟΧΙ

η ποιο φθηνή εξωτερική στην ταράτσα(σωστά ευθυγραμμισμένη) είναι 100 φορές καλύτερη από την ποιο ακριβή εσωτερική στο υπόγειο.

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Η αυλή τι προσανατολισμό έχει;

Αν βλέπει Υμηττό, θα μπορούσε να δοκιμάσει μια matel έξω και όσο πιο ψηλά γίνεται. Ίσως καταφέρει κάτι.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

httpwww.sun.grimageszoom020-0023.jpg

Μιλάμε για υπόγειο στην Κυψέλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σωστα υπογειο ειναι και γυρω γυρω θηρια πολυκατοικιες: εστω και οτι αγορασει μια ποιοτικη εσωτ κεραια, θα εχει σημα ή τσαμπα θα μπει στο κοπο;

Κατι αλλο για εμενα: αυριο θα παω να ριξω μια ματια στα καλωδια απο τη ταρατσα:

πως μπορω να δω οτι σιγουρα φερνει σημα κατω και δεν ειναι #@α η μπριζα;

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

σωστα υπογειο ειναι και γυρω γυρω θηρια πολυκατοικιες: εστω και οτι αγορασει μια ποιοτικη εσωτ κεραια, θα εχει σημα ή τσαμπα θα μπει στο κοπο;

μπα..

εσωτερική με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

σωστα υπογειο ειναι και γυρω γυρω θηρια πολυκατοικιες: εστω και οτι αγορασει μια ποιοτικη εσωτ κεραια, θα εχει σημα ή τσαμπα θα μπει στο κοπο;

Κατι αλλο για εμενα: αυριο θα παω να ριξω μια ματια στα καλωδια απο τη ταρατσα:

πως μπορω να δω οτι σιγουρα φερνει σημα κατω και δεν ειναι #@α η μπριζα;

Αρχικά χτύπα κάποιο κουδούνι και ρώτησε κάποιο διπλανό ή έστω στο 1ο όροφο αν έχει το ίδιο πρόβλημα και αν ναι μήπως χρησιμοποιεί κάποια εσωτερική και πιάνει.

Διόλου απίθανο αν τοποθετήσεις κάποια μικρή κεραία στην αυλή να πιάσεις αλλά με εσωτερική σε υπόγειο δεν νομίζω να κάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Αρχικά χτύπα κάποιο κουδούνι και ρώτησε κάποιο διπλανό ή έστω στο 1ο όροφο αν έχει το ίδιο πρόβλημα και αν ναι μήπως χρησιμοποιεί κάποια εσωτερική και πιάνει.

Διόλου απίθανο αν τοποθετήσεις κάποια μικρή κεραία στην αυλή να πιάσεις αλλά με εσωτερική σε υπόγειο δεν νομίζω να κάνεις κάτι.

πρεπει στο διαμερισμα να ειχαν βαλει δικη τους κεραια οποτε ειναι ακυρο να ρωτησω τι παιζει σε αλλα διαμερισματα

θα παω να κανω το ραμπο σε λιγες ωρες (εχω ενα κλειδι και ελπιζω να ανοιγει τη...ταρατσα)

αποτι γραφτηκε εσωτ κεραια τη ξεχναω

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, Doubt said:

Η αυλή τι προσανατολισμό έχει;

Αν βλέπει Υμηττό, θα μπορούσε να δοκιμάσει μια matel έξω και όσο πιο ψηλά γίνεται. Ίσως καταφέρει κάτι.

  Hide contents

httpwww.sun.grimageszoom020-0023.jpg

@vamvakoolas έχω τη συγκεκριμένη εσωτερικά με ~12 μέτρα καλώδιο τυλιγμένο, σε σημείο που δε φαίνεται, με πολύ καλά αποτελέσματα.

Όμως είναι σε νησί, σε οπτική επαφή με την κεραία αλλά 18 χιλιόμετρα μακριά.

Θα την πρότεινα τη συγκεκριμένη (χωρίς να μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι θα κάνει δουλειά). Την προτείνω όμως, γιατί αν δε δουλέψει εσωτερικά (σχεδόν βέβαιο, αν και δεν ξέρω ακριβώς πως είναι το ακίνητο που θέλεις να τη χρησιμοποιήσεις), μπορείς να τη βάλεις εξωτερικά και είναι πολύ διακριτική.

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας εκανε ζημια μάστορας πχ μετακινησε κατι που δε πρεπει σε άλλο χωρο απο εκει που έχει δουλεια θα του κόβατε το ποσο της ζημιάς η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Αν σας εκανε ζημια μάστορας πχ μετακινησε κατι που δε πρεπει σε άλλο χωρο απο εκει που έχει δουλεια θα του κόβατε το ποσο της ζημιάς η οχι;

Ναι..........................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΠάρηςΓ είπε

Αν σας εκανε ζημια μάστορας πχ μετακινησε κατι που δε πρεπει σε άλλο χωρο απο εκει που έχει δουλεια θα του κόβατε το ποσο της ζημιάς η οχι;

Από τη μία ναι ...

Από την άλλη, αν στη τιμή του δεν ήταν μέσα να μεταφέρει πράγματα που τον εμποδίζουν θα έπρεπε να το κάνεις εσύ πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συρταρι της κουζινας εχει φρακαρει απο ενα σφυρι που βρισκεται μεσα! εχω δοκιμασει με ραβδο μακρυ αλλα δεν καταφερνω τπτ!εχει 10 εκατοστα περιπου απο εκει που εχει φρακαρει και το συρταρι ανοιγει πολυ λιγο(1εκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrLo είπε

Από τη μία ναι ...

Από την άλλη, αν στη τιμή του δεν ήταν μέσα να μεταφέρει πράγματα που τον εμποδίζουν θα έπρεπε να το κάνεις εσύ πριν.

Πχ πηγε στη τουαλέτα χωρις να εχει δουλειά εκεί και μετακίνησε πχ νιπτηρα και εσπασε κομματι μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΠάρηςΓ είπε

Πχ πηγε στη τουαλέτα χωρις να εχει δουλειά εκεί και μετακίνησε πχ νιπτηρα και εσπασε κομματι μικρο.

Από μόνος του έπρεπε να προσφερθεί να το πληρώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dinokiko είπε

Το συρταρι της κουζινας εχει φρακαρει απο ενα σφυρι που βρισκεται μεσα! εχω δοκιμασει με ραβδο μακρυ αλλα δεν καταφερνω τπτ!εχει 10 εκατοστα περιπου απο εκει που εχει φρακαρει και το συρταρι ανοιγει πολυ λιγο(1εκ)

Μερικά συρτάρια δεν πηγαίνουν μέχρι τέρμα και αφήνουν στην πίσω πλευρά κάποιο κενό.

Μήπως μπορείς να βάλεις το χέρι σου από την κάτω μεριά του συρταριού στο πίσω μέρος και να προσπαθήσεις να μετακινήσεις λιγάκι το σφυρί ώστε να ξεφρακάρει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dinokiko είπε

Το συρταρι της κουζινας εχει φρακαρει απο ενα σφυρι που βρισκεται μεσα! εχω δοκιμασει με ραβδο μακρυ αλλα δεν καταφερνω τπτ!εχει 10 εκατοστα περιπου απο εκει που εχει φρακαρει και το συρταρι ανοιγει πολυ λιγο(1εκ)

Βαλε καμια φωτο μπας και ακεφτουμε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dinokiko είπε

Το συρταρι της κουζινας εχει φρακαρει απο ενα σφυρι που βρισκεται μεσα! εχω δοκιμασει με ραβδο μακρυ αλλα δεν καταφερνω τπτ!εχει 10 εκατοστα περιπου απο εκει που εχει φρακαρει και το συρταρι ανοιγει πολυ λιγο(1εκ)

Το από πάνω ανοίγει ή είναι ο πάγκος από πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...