Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει ακρυλικό ελαστομερές για τοίχους.

https://www.skroutz.gr/s/12153755/Vivechrom-Vivecryl-Elastic-Eco-Λευκό-10lt.html

 

52 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μπορείς να περάσεις μονωτικό ταράτσας σε εξωτερικό τοίχο; Έχει νόημα από θέμα μόνωσης και στεγανοποίησης;

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απορια περι βαψιματος.

Σε ενα υμιυπογειο χωρο, επιλεχθηκε να βαφτουν οι τοιχοι με ενα δυσκολο χρωμα της βιβεχρωμ. Ειναι ο παρακατω κωδικος. 

https://www.vivechrom.gr/el/xrwmosuntheseis/87gg-08151

Ο βαφεας μας εκανε τη δουλεια δωρεαν (δεν ειναι επαγγελματιας αλλα εχει καποια σχετικη εμπειρια).

Στο πρωτο 10λιτρο που πηραμε απο το πρακτικερ, το μηχανημα που βγαζει  τα χρωματα σταματησε να δουλευει  στο 2λεπτο (ενω ειχε ριξει ηδη χρωμα στη TR βαση) επειδη ελειπαν καποια απο τα χρωματα. Ο χειριστης γεμισε το μηχανημα με τα χρωματα που ελειπαν και συνεχισε τη διαδικασια απο εκει που εμεινε θεωρητικα.  Δεν ξερω κατα ποσο το μηχανημα εχει επιλογη να κανει resume.

Ολα ωραια και καλα αλλα το χρωμα εστρωνε τρομερα δυσκολα δηιουργωντας ανομοιομορφιες στο τοιχο. 

Μετα απο 4 χερια και αφου τελειωσε σχεδον ολο το 10λιτρο, αναγκαστηκαμε και αγορασαμε νεο χρωμα. Η νεα φουρνια χρωματος εστρωσε ευκολα.

Ο βαφεας κατηγορουσε το πρακτικερ αλλα και εγω ειχα αμφιβολιες εαν  εγινε σωστη  μιξη τη πρωτη φορα απο το πρακτικερ.

Τι στην ευχη μπορει να φταει σε ενα τετοιο χρωμα και να μην στρωνει καλα?

Δυστυχως εχω την αμυδρη εντυπωση πως παιζει να μην ασταρωσε εντελως ομοιομορφα ολο το χωρο ο βαφεας αλλα δεν μπαινω στη διαδικασια αντιπαραθεσης αφου ειναι συγγενικο ατομο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vaha είπε

Σ'ευχαριστω

1. ναι ειναι στον τελευταίο όροφο και με κεντρικής θέρμανσης ( την θέρμανση δεν την έχουμε ανάψει ακόμα)

2. τα σώματα ζεσταίνονται όλα εκτός απο αυτό που δεν εχει νερό.(δεν ζέσταινε και ο διακόπτης είναι μπλοκαρισμένος δεν ξερω αν ειναι ανοιχτός) εδώ ίσως να υπάρχει πρόβλημα στο διχτυο αλλά για το διαπιστώσω πρέπει να λειτουργήσει ο διακόπτης.

3. στα 4 σώματα  απο τα 9 οι διακόπτες εχουν σκουριά και τα πόμολα να είναι έξω.. έβαλα σπρέι και τα ανοιγοκλείνω με πένσα.

4 το ύψος είναι μαλον στα 65 γιατι απο πανω εχει παράθυρο. Δεν είμαι εκεί τώρα για να το μετρήσω. Αλλά θα ξέρω αύριο με σιγουριά..

2. Λογικά έχει κολήσει ο διακόπτης της εισαγωγής σου και χρήζει αντικατάστασης σε αυτό το σώμα. Και πάλι όμως έπρεπε να είχε νερό.

3. Ομόιως και εδώ θες αλλαγή διακοπτών.

4. Αν είναι 655 ύψος τετράστηλο θα χρειαστείς περίπου Panel 3στηλο, 60 εκατοστά (ύψος),  1μ (φάρδος) για να καλύψεις τις θερμίδες που έχεις από το υπάρχον (ίσως ξεφύγεις δηλαδή σε πλάτος λίγο αλλά σίγουρα θα είναι στενότερο 5 εκατοστά)

Επεξ/σία από cger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CptBill είπε

απορια περι βαψιματος.

Σε ενα υμιυπογειο χωρο, επιλεχθηκε να βαφτουν οι τοιχοι με ενα δυσκολο χρωμα της βιβεχρωμ. Ειναι ο παρακατω κωδικος. 

https://www.vivechrom.gr/el/xrwmosuntheseis/87gg-08151

Ο βαφεας μας εκανε τη δουλεια δωρεαν (δεν ειναι επαγγελματιας αλλα εχει καποια σχετικη εμπειρια).

Στο πρωτο 10λιτρο που πηραμε απο το πρακτικερ, το μηχανημα που βγαζει  τα χρωματα σταματησε να δουλευει  στο 2λεπτο (ενω ειχε ριξει ηδη χρωμα στη TR βαση) επειδη ελειπαν καποια απο τα χρωματα. Ο χειριστης γεμισε το μηχανημα με τα χρωματα που ελειπαν και συνεχισε τη διαδικασια απο εκει που εμεινε θεωρητικα.  Δεν ξερω κατα ποσο το μηχανημα εχει επιλογη να κανει resume.

Ολα ωραια και καλα αλλα το χρωμα εστρωνε τρομερα δυσκολα δηιουργωντας ανομοιομορφιες στο τοιχο. 

Μετα απο 4 χερια και αφου τελειωσε σχεδον ολο το 10λιτρο, αναγκαστηκαμε και αγορασαμε νεο χρωμα. Η νεα φουρνια χρωματος εστρωσε ευκολα.

Ο βαφεας κατηγορουσε το πρακτικερ αλλα και εγω ειχα αμφιβολιες εαν  εγινε σωστη  μιξη τη πρωτη φορα απο το πρακτικερ.

Τι στην ευχη μπορει να φταει σε ενα τετοιο χρωμα και να μην στρωνει καλα?

Δυστυχως εχω την αμυδρη εντυπωση πως παιζει να μην ασταρωσε εντελως ομοιομορφα ολο το χωρο ο βαφεας αλλα δεν μπαινω στη διαδικασια αντιπαραθεσης αφου ειναι συγγενικο ατομο...

Μου έχει τύχει και μένα με χρώμα αυτή η φάση (βιτεξ) χωρίς να σταματησει μάλιστα η ανάμειξη (εκτός αν δε πήρα χαμπάρι). Να χαλάσω 3λιτρο για ένα μικρό δωμάτιο χωρίς να είναι ούτε στο επίπεδο του 1ου χεριού, και όταν πήρα νέο χρώμα από το ίδιο μαγαζί μάλιστα ήταν μια χαρά. Κάποια μαλακια θα πεχτηκε , μπορεί κάποιο λάθος, λάθος ρύθμιση δε ξέρω αλλά μπορεί να έχει συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CptBill είπε

απορια περι βαψιματος.

Σε ενα υμιυπογειο χωρο, επιλεχθηκε να βαφτουν οι τοιχοι με ενα δυσκολο χρωμα της βιβεχρωμ. Ειναι ο παρακατω κωδικος. 

https://www.vivechrom.gr/el/xrwmosuntheseis/87gg-08151

Ο βαφεας μας εκανε τη δουλεια δωρεαν (δεν ειναι επαγγελματιας αλλα εχει καποια σχετικη εμπειρια).

Στο πρωτο 10λιτρο που πηραμε απο το πρακτικερ, το μηχανημα που βγαζει  τα χρωματα σταματησε να δουλευει  στο 2λεπτο (ενω ειχε ριξει ηδη χρωμα στη TR βαση) επειδη ελειπαν καποια απο τα χρωματα. Ο χειριστης γεμισε το μηχανημα με τα χρωματα που ελειπαν και συνεχισε τη διαδικασια απο εκει που εμεινε θεωρητικα.  Δεν ξερω κατα ποσο το μηχανημα εχει επιλογη να κανει resume.

Ολα ωραια και καλα αλλα το χρωμα εστρωνε τρομερα δυσκολα δηιουργωντας ανομοιομορφιες στο τοιχο. 

Μετα απο 4 χερια και αφου τελειωσε σχεδον ολο το 10λιτρο, αναγκαστηκαμε και αγορασαμε νεο χρωμα. Η νεα φουρνια χρωματος εστρωσε ευκολα.

Ο βαφεας κατηγορουσε το πρακτικερ αλλα και εγω ειχα αμφιβολιες εαν  εγινε σωστη  μιξη τη πρωτη φορα απο το πρακτικερ.

Τι στην ευχη μπορει να φταει σε ενα τετοιο χρωμα και να μην στρωνει καλα?

Δυστυχως εχω την αμυδρη εντυπωση πως παιζει να μην ασταρωσε εντελως ομοιομορφα ολο το χωρο ο βαφεας αλλα δεν μπαινω στη διαδικασια αντιπαραθεσης αφου ειναι συγγενικο ατομο...

Τι ρόλο να παίζει στο στρώσιμο το αν είχε τα σωστά μείγματα  χρωματος μέσα; να έχει διαφορά στην απόχρωση το καταλαβαίνω αλλα στο στρώσιμο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, CptBill είπε

απορια περι βαψιματος.

Σε ενα υμιυπογειο χωρο, επιλεχθηκε να βαφτουν οι τοιχοι με ενα δυσκολο χρωμα της βιβεχρωμ. Ειναι ο παρακατω κωδικος. 

https://www.vivechrom.gr/el/xrwmosuntheseis/87gg-08151

Ο βαφεας μας εκανε τη δουλεια δωρεαν (δεν ειναι επαγγελματιας αλλα εχει καποια σχετικη εμπειρια).

Στο πρωτο 10λιτρο που πηραμε απο το πρακτικερ, το μηχανημα που βγαζει  τα χρωματα σταματησε να δουλευει  στο 2λεπτο (ενω ειχε ριξει ηδη χρωμα στη TR βαση) επειδη ελειπαν καποια απο τα χρωματα. Ο χειριστης γεμισε το μηχανημα με τα χρωματα που ελειπαν και συνεχισε τη διαδικασια απο εκει που εμεινε θεωρητικα.  Δεν ξερω κατα ποσο το μηχανημα εχει επιλογη να κανει resume.

Ολα ωραια και καλα αλλα το χρωμα εστρωνε τρομερα δυσκολα δηιουργωντας ανομοιομορφιες στο τοιχο. 

Μετα απο 4 χερια και αφου τελειωσε σχεδον ολο το 10λιτρο, αναγκαστηκαμε και αγορασαμε νεο χρωμα. Η νεα φουρνια χρωματος εστρωσε ευκολα.

Ο βαφεας κατηγορουσε το πρακτικερ αλλα και εγω ειχα αμφιβολιες εαν  εγινε σωστη  μιξη τη πρωτη φορα απο το πρακτικερ.

Τι στην ευχη μπορει να φταει σε ενα τετοιο χρωμα και να μην στρωνει καλα?

Δυστυχως εχω την αμυδρη εντυπωση πως παιζει να μην ασταρωσε εντελως ομοιομορφα ολο το χωρο ο βαφεας αλλα δεν μπαινω στη διαδικασια αντιπαραθεσης αφου ειναι συγγενικο ατομο...

H TR βαση εχει μικρη καλυππτικοτητα. Παρολα αυτα τα 4 χερια ειναι πολλα. Για να ξερεις την επομενη φορα βαψε πρωτα το τοιχο μπλε ή κιτρινο, θα σου πρότεινα κιτρινο και μετα το πρασινο. 

Παντως πρεπει να εχεις μεγαλο ημιοροφο, μια και μιλαμε οτι χαλασε χρωμα για 80-90 τεραγωνικα. η ανομοιομορφία στον τοιχο δεν εχει να κανει με τις χρωστικες ουτε με το αστάρωμα, αλλα με την καλυψη. Και κατι ακομα. Με τετοιο καιρο που εχει πολυ υγρασια, δεν βαφουμε μεσα σε δυο ωρες αλλα την επομενη μερα, για να εχει στεγνωσει το χρωμα. 

Επεξ/σία από mandata
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CptBill είπε

 

Ολα ωραια και καλα αλλα το χρωμα εστρωνε τρομερα δυσκολα δηιουργωντας ανομοιομορφιες στο τοιχο. 

 

Για να μη στρώνει καλά τρεις είναι οι αιτίες. α) όχι καλή αραίωση του χρώματος β) βιαστικό πέρασμα επόμενης στρώσης χωρίς να έχει στεγνώσει καλά η προηγούμενη και γ) βάψιμο με ακατάλληλο ρολό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Το τραγικό είναι ότι ο χώρος που βάφτηκε ήταν τοίχος συνολικής επιφάνειας 38τμ περίπου. Και αναγκάστικα και αγόρασα και 2ο 10λιτρο βαφής από το οποίο έχει ξοδέψει ήδη το μισό. 

Τα οποίο κοστίζουν μια περιουσία (60+ ευρώ ανά 10λιτρο, έχω δώσει ήδη 120 ευρώ σε χρώμα).

Πάθημα μάθημα. Πότε ξανά σε γνωστούς , συγγενείς κτλ όταν πρόκειται για τετοιου είδους δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CptBill είπε

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Το τραγικό είναι ότι ο χώρος που βάφτηκε ήταν τοίχος συνολικής επιφάνειας 38τμ περίπου. Και αναγκάστικα και αγόρασα και 2ο 10λιτρο βαφής από το οποίο έχει ξοδέψει ήδη το μισό. 

Τα οποίο κοστίζουν μια περιουσία (60+ ευρώ ανά 10λιτρο, έχω δώσει ήδη 120 ευρώ σε χρώμα).

Πάθημα μάθημα. Πότε ξανά σε γνωστούς , συγγενείς κτλ όταν πρόκειται για τετοιου είδους δουλειές.

Δε νομίζω ότι το πρόβλημα ήταν ο βαφέας αλλά το χρώμα. Το το πρόβλημα ήταν ακριβώς δε το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 8/11/2020 στις 8:53 ΜΜ, zoranb είπε

Θέλω να ξεβιδώσω τους οδηγούς που κρατάνε τις σίτες μου στα αλουμίνια κ μετά να τις ξαναβιδώσω... αλλά το ξεβίδωσε/βίδωσε σε προφίλ αλουμινίων έχει ένα θέμα κ μπορεί να μην ξαναβιδώνει σωστά στις ίδιες τρύπες. Υπάρχει καμιά πατέντα ώστε να μην κάνω νέες τρύπες;

Δεν ασχολείται κανείς με αλουμίνια εδώ; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CptBill είπε

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Το τραγικό είναι ότι ο χώρος που βάφτηκε ήταν τοίχος συνολικής επιφάνειας 38τμ περίπου. Και αναγκάστικα και αγόρασα και 2ο 10λιτρο βαφής από το οποίο έχει ξοδέψει ήδη το μισό. 

Τα οποίο κοστίζουν μια περιουσία (60+ ευρώ ανά 10λιτρο, έχω δώσει ήδη 120 ευρώ σε χρώμα).

Πάθημα μάθημα. Πότε ξανά σε γνωστούς , συγγενείς κτλ όταν πρόκειται για τετοιου είδους δουλειές.

Καλημέρα, Μήπως ο τοίχος δεν ασταρώθηκε καλα, η μπήκε αστάρι που δεν ήταν σωστο η δεν ασταρώθηκε καθόλου?. Για να "ήπιε" τοσο χρωμα αυτο συνηθως γινεται αν δεν υπάρχει αστάρι απο κατω και ο τοιχος ειναι πολυ πορώδης και έτσι ρουφάει το χρώμα

37 λεπτά πριν, zoranb είπε

Δεν ασχολείται κανείς με αλουμίνια εδώ; :D

Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Εφόσον οι οδηγοί ειναι τρυπημένοι υπάρχουν και οι τρύπες άλλα και στο πλαίσιο. Συνηθως οι αλουμιναδες βαζουν βιδες με τετράγωνο κεφάλι αν εχεις μια καλη μυτη που να τις πιανει δεν θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zoranb είπε

Δεν ασχολείται κανείς με αλουμίνια εδώ; :D

'Ηθελα και εγώ να αλλάξω ροδάκια και το προσπάθησα.Το άσχημο είναι ότι οι βίδες είτε από πλύσιμο είτε από βροχή σκουριάζουν.Από τις 8 π.χ. βίδες με το ζόρι να έβγαλα 2 οι άλλες ήταν ένα σώμα με τη γωνία το αλουμίνιο και δεν έβγαιναν με κανένα θεό αλλά καταστρέφονταν οπότε έπρεπε να μπει τρυπάνι ή τροχός να κοπούν οι γωνίες.

Οπότε και εγώ χρησιμοποίησα τη λύση τροχού.😁Στη γωνία της σίτας που βρίσκεται προς τον τοίχο και καλύπτεται από την κορνίζα άνοιξα μικρή τρύπα στο αλουμίνιο και έβγαλα τα ροδάκια από εκεί βάζοντας τα καινούργια.Και οι περισσότερες βίδες από τα ροδάκια είχαν γίνει ένα με αυτά και με χτύπημα τις έβγαλα. Εκεί όμως υπάρχει δυνατότητα να ανοιχτεί καινούργια τρύπα για τα ροδάκια. Εσύ γιατί θέλεις να ξεβιδώσεις τις γωνίες;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, vaha είπε

Σ'ευχαριστω

1. ναι ειναι στον τελευταίο όροφο και με κεντρικής θέρμανσης ( την θέρμανση δεν την έχουμε ανάψει ακόμα)

2. τα σώματα ζεσταίνονται όλα εκτός απο αυτό που δεν εχει νερό.(δεν ζέσταινε και ο διακόπτης είναι μπλοκαρισμένος δεν ξερω αν ειναι ανοιχτός) εδώ ίσως να υπάρχει πρόβλημα στο διχτυο αλλά για το διαπιστώσω πρέπει να λειτουργήσει ο διακόπτης.

3. στα 4 σώματα  απο τα 9 οι διακόπτες εχουν σκουριά και τα πόμολα να είναι έξω.. έβαλα σπρέι και τα ανοιγοκλείνω με πένσα.

4 το ύψος είναι μαλον στα 65 γιατι απο πανω εχει παράθυρο. Δεν είμαι εκεί τώρα για να το μετρήσω. Αλλά θα ξέρω αύριο με σιγουριά..

75 cm Υψος

17 ώρες πριν, cger είπε

2. Λογικά έχει κολήσει ο διακόπτης της εισαγωγής σου και χρήζει αντικατάστασης σε αυτό το σώμα. Και πάλι όμως έπρεπε να είχε νερό.

3. Ομόιως και εδώ θες αλλαγή διακοπτών.

4. Αν είναι 655 ύψος τετράστηλο θα χρειαστείς περίπου Panel 3στηλο, 60 εκατοστά (ύψος),  1μ (φάρδος) για να καλύψεις τις θερμίδες που έχεις από το υπάρχον (ίσως ξεφύγεις δηλαδή σε πλάτος λίγο αλλά σίγουρα θα είναι στενότερο 5 εκατοστά)

75εκ υψος ειναι τωρα

ποσα Kcal ? Ενα πανελ να αποδίδει και περισσότερο.

Mου ανάφεραν τα Κorado (στα 100€) αλλά δεν ξερω αν ειναι καλα σε ποιότητα και απόδοση και ποιο μοντέλο.

Τα παλιά σωματα ειναι απο χάλυβα και αυτα?? τα πάνελ ??

Επισης διακοπτες FAR η PINTOSSI?

Αμα αλλάξω όλους τους διακόπτες και αργότερα χρειαστεί να βάλω πανελ δεν νομίζω να πρέπει να τους ξανααλλαξω

 

 

 

Επεξ/σία από vaha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας, οπως ειπα και στο thread με τα κλιματιστικα, κανω μια ανακαινιση σε παλαιο σπιτι δεκατιας 70 και εχει προκυψει το εξης προβλημα με τα υδραυλικα (ειναι να αλλαχτουν). Το σπιτι ειναι της μανας μου, αλλα οι δικοι μου γενικα θελουν να κρατησουν το μωσαϊκο - γρανιτη. Εχει μπει νεος μετρητης νερου.

Οι επιλογες που μας εχει δωσει το συνεργειο ειναι 5

1. κατω απο το μωσαϊκο που συνδεει σωληνες κουζινας μπανιου να μεινει ως εχει και το αντιστοιχο ποσο θα αφαιρεθει


2. Να σπασει το μωσαικο και να αφαιρεθει, να μπει νεα σωληνωση, τσιμεντοκονία, πλακακι και υποδοχη ηλιακου με το εξτρα κοστος να ξεκιναει στο 500+ (οχι τοσο επιθυμητο απο τουςε δικους μου)


3.  να ερθει απο το νεο μετρητη νερου νεα σωληνωση εξωτερικη απο το μπανιο (να απομονωθει η παλια παροχη) και να καταληγει στη κουζινα με χρηση εν μερη της παλιας σωληνωσης απο το μπανιο στην κουζινα με κοστος στα 400 ευρω

4.   να ερθει απο το νεο μετρητη νερου νεα σωληνωση εξωτερικη απο το μπανιο (να απομονωθει η παλια εισοδος νερου) και να καταληγει στη κουζινα με χρηση  νεας σωληνωσης απο το μπανιο στην κουζινα με κοστος στα 500+ ευρω, με νεα σωληνωση, τσιμεντοκονία, πλακακι και υποδοχη ηλιακου


5. Να βγουν 2 νεες σωληνες εξωτερικες με 2 διαφορετικους διακοπτες ροης (αφαλειες) , μια στο μπανιο και μια στην κουζινα. Βεβαια τι γινεται με το ζεστο νερο και τον θερμοσιφωνα δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση, και να απομονωθει το κομματι που ειναι θαμμενο πρακτικα μεσα στο μωσαϊκο. αντισοιχα κοστος στο 500.

Πρακτικα η συνδεση κουζινας μπανιου ειναι ενα "L"  αγγλικο(κουζινα στην βαση, μπανιο στην πανω πλευρα) με την κουζινα και το μπανιο να εχουν και τα 2 ανεξαρτητη ποσβαση σε μπαλκονι (γωνιακο)

Γενικα κατα ποσο η διατηρηση του μωσαϊκου και των παλαιων σωληνώσεων?
Το budget ειναι σχετικα σφιχτο, γι αυτο και επιζητω μια δευτερη αποψη.

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όσους απάντησαν.

Τελικά έμαθα ότι δεν ασταρωθηκε όλος ο τοίχος αλλά μέρος αυτού. Δεν καταλαβαίνω τη λογική (αν γνωρίζει κάποιος να μου εξηγήσει εάν υπάρχει λογική να μην ασταρωνεις όλους τους τοίχους αλλά μέρος αυτών).

Οπότε φαντάζομαι έχουμε μια πρώτη απάντηση γιατι δαπανήθηκαν 15 λίτρα χρώματος.

Από την άλλη η αρχική φουρνιά από το πρακτικερ σίγουρα ήταν πρόβληματικη ως προς την απόχρωση γιατί η 2η φουρνιά ήταν πλησιέστερη στο χρώμα που είχαμε επιλέξει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...