Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Maxthedoctor είπε

Υπάρχουν και τετοια στον πανω οροφο ακριβως πισο απο αυτους τους χωρους.. Αυτα κανουν δουλεια στην αρχη, μετα το ζωο συνηθιζει και δεν το ενοχλει.. 

Αποφασισα να ξεκινησω κλείνοντας τα κενα κατω με σκουρετο(εμποτισμενο) και να ελεγχω περιοδικά μέχρι να μην βρω αλλες ακαρθασιες. Θα βαλω και μια πλακα με κολα και τυρακι κ βλεποντας θα κανω.. 

Με την κόλα δεν κάνει τίποτε. Πάρε ποντικοφάρμακο σε  σποράκια (σιτάρι) και βάλε σε 2-3 σημεία. Έτσι θα παρακολουθείς και θα βλέπεις τι γίνεται. Όσο το τρώνε να βάζεις και άλλο μέχρι να το βρίσκεις ανέπαφο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ είχα βάλει και ένα μικρό συστηματάκι υπερήχων το οποίο εκπέμπει κάποιο σήμα και λένε ότι διώχνει τους ποντικούς.

Δεν ξέρω αν αυτό ή οι γάτες έκαναν τη μεγαλύτερη δουλειά το θέμα είναι ότι έχω απαλλαγεί. Πάρε ένα και βάλε δεν είναι και πολύ ακριβό.

ειχα παρει κ εγω ενα με τροφοδοτικο για μια αποθηκη που ειχα κ για να ειμαι σιγουρος ειχα βαλει κ ενα μικρο ups . επειδή ειχα καμερες στην αποθηκη, οταν ειδα το αρουρι να ειναι πανω στο μηχανακι με επιασε δεος για το τι πουλάνε κ εμεις το τρωμε! τελικά η κλασικη παγιδα με την κόλα εβαλε τελος... 

ειχα βαλει και τον κουμπαρο να κανει ηλεκτρονικο κ αφου το εκανε ντουμάνι βρήκα κ την τρύπα οπου με γυμνό ματι δεν.... με τιποτα δεν θα την εβρισκα. την εκλεισα με τσιμεντο κ τελος!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συμβουλή σάς παρακαλώ. 

Θέλω Νά βάλω laminate δάπεδο πάνω σε πλακάκι σε σπίτι 90τμ.

Τι να επιλέξω από πάτωμα και για μάστορα για τοποθέτηση σε περιοχή Αθήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, freelove είπε

Την συμβουλή σάς παρακαλώ. 

Θέλω Νά βάλω laminate δάπεδο πάνω σε πλακάκι σε σπίτι 90τμ.

Τι να επιλέξω από πάτωμα και για μάστορα για τοποθέτηση σε περιοχή Αθήνα. 

Ένα υπόστρωμα και είσαι εντάξει. Έχω βάλει. Τώρα τι θα επιλέξεις. Πας π.χ. leroy που έχει ποικιλία σε σχέδια - τιμές βλέπεις ποιο σου αρέσει και ποιο αντέχει η τσέπη σου. Η τοποθέτηση είναι πολύ απλή (εγώ μόνος το έβαλα) αλλά κοίτα μην πέσεις σε κανένα μάστορα που τα ξέρει όλα αλλά κατά βάθος είναι άσχετος. Τοποθετημένο πριν 14 χρόνιαIMG_2004.JPG.c0af42350917f880caf179208fa35152.JPG

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, papoys1 είπε

Ένα υπόστρωμα και είσαι εντάξει. Έχω βάλει. Τώρα τι θα επιλέξεις. Πας π.χ. leroy που έχει ποικιλία σε σχέδια - τιμές βλέπεις ποιο σου αρέσει και ποιο αντέχει η τσέπη σου. Η τοποθέτηση είναι πολύ απλή (εγώ μόνος το έβαλα) αλλά κοίτα μην πέσεις σε κανένα μάστορα που τα ξέρει όλα αλλά κατά βάθος είναι άσχετος. Τοποθετημένο πριν 14 χρόνιαIMG_2004.JPG.c0af42350917f880caf179208fa35152.JPG

 

7 ώρες πριν, freelove είπε

Την συμβουλή σάς παρακαλώ. 

Θέλω Νά βάλω laminate δάπεδο πάνω σε πλακάκι σε σπίτι 90τμ.

Τι να επιλέξω από πάτωμα και για μάστορα για τοποθέτηση σε περιοχή Αθήνα. 

Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, μπορείς να βάλεις laminate μόνος σου. Δεν είναι κάτι τρομερά δυσκολο. Θέλει λίγο προσοχή η επιλογή ως προς την ευκολία τοποθέτησης.

Έχω πάρει πρόσφατα 2 λίγο διαφορετικούς τύπους από το Λέρου, και τα 2 η "δική του μάρκα" (Artens). (Πρέπει να έχω κάπου τους κωδικούς του καθενός ακόμα)

Το 1ο στη τοποθέτηση του κούμπωνε πραγματικά πολύ εύκολα και με ένα σίγουρο (confident) κλικ. Χωρίς ανάγκη για χτύπημα με ξύλο και σφυρί και τέτοια. Ήταν το πρώτο λαμινατε που έβαζα ποτέ και μου έκανε εντύπωση πόσο εύκολο ήταν και τέλεια συναρμογή χωρίς ιδιαίτερο κόπο. 

Το 2ο ήταν σαφώς χρειροτερο στην συναρμογή και με κούρασε αρκετά. Δεν κουμπωναν χωρίς σφυριές με κομμάτι που θα χρησιμοποιούσε ως "τάκο" και δεν ήταν απόλυτα ίσια. Επίσης ακόμα και αφού τα βάλεις, αν περάσεις με το δάχτυλο σου πάνω από το σημείο της συναρμογής (είναι χωρίς αρμό) το 2ο θα καταλάβεις την ένωση, σαν να κάνει λίγο άγριο εκεί ενώ το 1ο είναι τόσο τέλεια η συναρμογή που ακόμα και με προσπάθεια, ψιλαφζιοντας, δύσκολα θα βρεις την ένωση. Τι επέλεξα νομίζοντας ότι είναι το ίδιο απλά άλλο χρώμα. Προσεχωντας ακόμα και με το μάτι την υφή και το σχήμα του σημείου που κουμπώνει το ένα στο άλλο μπορείς να δω τώρα ότι σαφώς δεν είναι ίδια και το 1ο είναι πολύ ποιο "προσεγμένο". Τελικά μπήκε και φαίνεται ωραίο, αλλά στην τοποθέτηση του ήταν δύσκολο. Αν ξαναεβαζα θα επέλεγα το 1ο με κλειστά μάτια  (εφόσον υπήρχε το ίδιο ακριβώς στο χρώμα που έψαχνα).

Και δεν ήταν σε διαφορετικές "κλασσεις". Ήταν και τα 2 AC5 περίπου στην ίδια αρχική τιμη (περι τά 11-12 ευρώ/τμ)

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, DrLo είπε

Έχω πάρει πρόσφατα 2 λίγο διαφορετικούς τύπους από το Λέρου, και τα 2 η "δική του μάρκα" (Artens). (Πρέπει να έχω κάπου τους κωδικούς του καθενός ακόμα)

Αν έχεις τον κωδικό του "καλού", έχει ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Doubt είπε

Αν έχεις τον κωδικό του "καλού", έχει ενδιαφέρον.

έχω σίγουρα μια "μιση" συσκευασία στο πατάρι. Θα ανέβρω το απόγευμα και θα δω.

Νομίζω όμως ότι δεν υπήρχε στο site του leroy. Το είχα βρει στο κατάστημα του Πειραιά κανα χρόνο πριν.

Νομίζω ή ήταν ένα που λεγόταν κάτι σαν "monaco" ή αυτό. (αν και στη φώτο μοιάζει ποιό ανοικτό από ότι είναι πραγματικά. για αυτό πήρα και άλλο χ΄ρωμα γιατί είναι αρκετά "σκούρο") 

(edit, νομίζω ότι δεν είναι αυτό του link, ήταν νομίζω 2.2 m3/συσκευασία, είχε 9 πλάκες ανα συσκευασία δηλαδή, θα το δώ με σιγουριά το απόγευμα .. τώρα που το βλέπω στο site μάλλον αυτό στο link είναι το "2ο" , το "κακό". αλλά αντίθετα στο site φάινεται πιο σκούρο από το 2ο. Το 2ο το έχω ακόμα το δωμάτιο ημιτελές. έχω μόλις βάλεις τα laminate και "πάγωσε" η όλη αλλαγή γιατι δε μπορώ να πάω να πάρω σοβατεπιά)

Μου είχε κάνει τόσο εντύπωση πόσο καλά κούμπωνε (ούτε να πιέζεις τίποτα, ούτε εργαλεία, τίποτα, απλα΄το έβαζα με κλίση και το άφηνες και κουπμπωνε λες μόνο του) που νομίζωντας και μόνο ότι το 2 είναι το ίδιο μοντέλο το πήρα χωρίς καν να το προσέξω ιδαίτερα.

Έχω και "σκραπ"  κομμάτια και από τα 2. θα βάλω κοντινές φώτο από το κούμπωμα των δύο για να γίνει αντιληπτή η διαφορά ποιότητας.  

btw:

μπήκα τώρα στο site του leroy να ψαξω.

Πόσο άχρηστοι και καετευθείαν για ΟΑΕΔ πρέπει να είναι αυτοί που κάνανε πρόσφατα τις αλλαγές στο site. δε μπορείς πλέον να βάλεις φίλτρο με την αντοχή στη τριβή. Τους έχω στειλει 1-2 "ξεχεστήρια" για τις βλακείες που κάνανε στην αναζήτησή τους αλλά έχοντας κάνει μια χαζομάρα στην αναζήτηση, αν βάλεις μια λέξη και αυτή βρεθεί σε περισσότερες κατηγορίες, πανώντας μετά αριστερα στη κατηγορία δε "φιλτράρει" τα αποτελέσματα της αναζήτησης σου με βάση αυτή τη καττηγορία (όπως συνέβαινε μέχρι πρόσφατα) αλλά πλέον σε πάει στην αρχή της κατηγορίας.

 

 

 

edit 2

Βρήκα φώτο στο κινητό μου από τη μέρα που το έβαλα το 1ο, πέρυσι τον Αυγουστο.

(και εδώ σε φάση ακριβώς πριν τα σοβατεπί).

laminate1.jpg

ΥΓ

και τα 2 είναι από αυτά του τύπου που στο πλάι συνέονται με τον ίδιο τρόπο οπως και μπροστά δηλαδή, τοποθέτηση το ενώ μεσα στο άλλο με γωνία και "κούμπωμα".

Στο leroy θα δεις κάποια που στο πλάι έχουν κάτι σαν κόκκινη ταινία. αυτά από όσο κατάλαβα μπαινουν στο πλαι "συσρταρωτα". Αυτό από όσο μπορώ να καταλάβω (δεν έχω βάλει τετοια) πρέπει πρώτα να τα ενώσεις όλα που είναι στην ίδια "σειρά" και μετά όλη η σειρά κουμπωτή στην προηγούμενη (και άρα δεν τις γλιτώνεις τις σφυριές γιατί αποκλείεται να κουμπώνουν όλα το ίδιο τέλεια).

Αυτό σε ένα βαθμό παίζει και στο άλλο τρόπο αλλά όχι τόσο αυστηρά.

Κάθε τρόπος κουμπώματος δηλαδή έχει τη τεχνική του με κάποιες να είναι πιο ευκολες ή καλύτερες αν τα βάζει 1 άτομο μονο του.

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, freelove είπε

Την συμβουλή σάς παρακαλώ. 

Θέλω Νά βάλω laminate δάπεδο πάνω σε πλακάκι σε σπίτι 90τμ.

Τι να επιλέξω από πάτωμα και για μάστορα για τοποθέτηση σε περιοχή Αθήνα. 

Δες και τα Alfa wood. Είναι ελληνικά και αρκετά καλά και vfm. Δυστυχώς δεν κάνουν αυτό το κλικ που αναφέρει ο DrLo αλλά η τοποθέτηση τους ήταν πολύ εύκολη. Για 78 τετραγωνικά έκανα περίπου 3 ημέρες (8-9 ώρες την ημέρα) μόνος μου-με τον πιο πολύ χρόνο να τον τρώω στο μέτρα-κόψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δες και τα Alfa wood. Είναι ελληνικά και αρκετά καλά και vfm. Δυστυχώς δεν κάνουν αυτό το κλικ που αναφέρει ο DrLo αλλά η τοποθέτηση τους ήταν πολύ εύκολη. Για 78 τετραγωνικά έκανα περίπου 3 ημέρες (8-9 ώρες την ημέρα) μόνος μου-με τον πιο πολύ χρόνο να τον τρώω στο μέτρα-κόψε...

Ισχύει.

2 άτομα θα κάνουν πολύ λιγότερο από μισό χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Μια καινούρια-άβαφη ξύλινη πέργκολα με τι την περνάμε για προστασία από βροχή-ήλιο; Σε άλλα μαγαζιά μου λένε πρώτα συντηρητικό και μετά βερνίκι και άλλοι σκέτο βερνίκι εμποτισμού (2 χέρια) και τίποτα άλλο. Σε ξένα σάιτ βλέπω επίσης να λένε ότι θέλει πριν και conditioner ξύλου για να μη βγάλει μαυρίλες το βερνίκι. Επίσης βερνίκι λαδιού ή νερού; Από χρώμα δεν θέλω να χάσω τα νερά του ξύλου (π.χ. ριπολίνη), αλλά να σκουρύνω λίγο το ξανθό χρώμα του σουηδικου. Έχει κανείς εμπειρία να βοηθήσει για τα υλικά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, katbo είπε

Καλησπέρα, 

Μια καινούρια-άβαφη ξύλινη πέργκολα με τι την περνάμε για προστασία από βροχή-ήλιο; Σε άλλα μαγαζιά μου λένε πρώτα συντηρητικό και μετά βερνίκι και άλλοι σκέτο βερνίκι εμποτισμού (2 χέρια) και τίποτα άλλο. Σε ξένα σάιτ βλέπω επίσης να λένε ότι θέλει πριν και conditioner ξύλου για να μη βγάλει μαυρίλες το βερνίκι. Επίσης βερνίκι λαδιού ή νερού; Από χρώμα δεν θέλω να χάσω τα νερά του ξύλου (π.χ. ριπολίνη), αλλά να σκουρύνω λίγο το ξανθό χρώμα του σουηδικου. Έχει κανείς εμπειρία να βοηθήσει για τα υλικά;

αν το ξυλο δεν εχει ηδη συντηρητικο , το καλυτερο ειναι να το περασεις. Εγω τα παιρνάω πάντα 2 χερια με 24 ωρες διαφορα , αχρωμο να μην επιρεασει το φυσικο χρωμα του ξύλου αν και παντα σκουραινει ενα κλικ. τα παιρναγα πρωι ωστε να μην ειναι καυτα απο το μεσημεριανο ηλιο κ το αλλο πρωι παλι. Επειτα βερνίκι. εγω προτιμο παντα 24 ωρες απο χερι σε χερι να ρουφιξει καλά.

Βερνικη νερού βάζουν οι περισσοτεροι αλλα εγω βαζω νερου μονο σε εσωτερικου χωρου κ οπου υπαρχει προσβαση απο παιδια. Εξωτερικά βερνικι παραδοσιακό με κέφι απο μυρωδικά. Δεν είναι μονο το νερό ο εχθρός σου

Ανάλογα με την εφαρμογή αραιωση όπως λεει ο κατασκευαστής κ οχι ο μπαρμπμητσος (ρολο ή πιστόλι)

στα μαγαζια εχουν δειγματα για τα χρωματα αλλα εχε κατα νου, ενα χερι = ενα κλικ στο χρωμα, δυο χερια = δυο κλικ στο χρωμα. Χρωματα οπως καρυδιά θα ειναι ωραιο καφεκοκκινο σκουρο αλλά με τον Ηλιο θα ανοιξει.

αναλογα με την φθορα, βροχες χιονια αλμηρα με την περιοχη σου το κανεις συντήρησηενα χερι πιο αραιωμενο για να γλιτωσεις σκασηματα φλουδες , ξησε κ ξαναβαψε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, 360city είπε

αν το ξυλο δεν εχει ηδη συντηρητικο

Εφόσον είναι καινούρια ξυλεία υπάρχει περίπτωση να έχει συντηρητικό από το εργοστάσιο; Να ρωτήσω ίσως αν είναι εμποτισμένη ξυλεία;

31 λεπτά πριν, 360city είπε

Επειτα βερνίκι. εγω προτιμο παντα 24 ωρες απο χερι σε χερι να ρουφιξει καλά.

Άρα καταλαβαίνω ότι εσύ το περνάς 2 χέρια άχρωμο συντηρητικό λαδιού και 1 χέρι βερνίκι εμποτισμού λαδιού. Το τελικό αυτό βερνίκι το περνάς μόνο για χρωματισμό; Θα μπορούσα δηλαδή να το περάσω και μόνο 2 χέρια συντηρητικό χωρίς τελικό βερνίκι αν δεν με ενδιαφέρει το χρώμα; Επίσης βλέπω κάποια συντηρητικά που έχουν και χρώμα, μήπως κάποιο τέτοιο προιόν με καλύπτει σε όλα; π.χ. https://www.skroutz.gr/s/23017305/Vivechrom-Συντηρητικό-Vivexyl-Plus-0-75lt-Δρυς.html

32 λεπτά πριν, 360city είπε

το κανεις συντήρησηενα χερι πιο αραιωμενο για να γλιτωσεις σκασηματα φλουδες , ξησε κ ξαναβαψε

Αυτό το αραιωμένο που λες το κάνεις με άχρωμο συντηρητικό ή με το τελικό βερνίκι χρωματισμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, katbo είπε

Εφόσον είναι καινούρια ξυλεία υπάρχει περίπτωση να έχει συντηρητικό από το εργοστάσιο; Να ρωτήσω ίσως αν είναι εμποτισμένη ξυλεία;

Άρα καταλαβαίνω ότι εσύ το περνάς 2 χέρια άχρωμο συντηρητικό λαδιού και 1 χέρι βερνίκι εμποτισμού λαδιού. Το τελικό αυτό βερνίκι το περνάς μόνο για χρωματισμό; Θα μπορούσα δηλαδή να το περάσω και μόνο 2 χέρια συντηρητικό χωρίς τελικό βερνίκι αν δεν με ενδιαφέρει το χρώμα; Επίσης βλέπω κάποια συντηρητικά που έχουν και χρώμα, μήπως κάποιο τέτοιο προιόν με καλύπτει σε όλα; π.χ. https://www.skroutz.gr/s/23017305/Vivechrom-Συντηρητικό-Vivexyl-Plus-0-75lt-Δρυς.html

Αυτό το αραιωμένο που λες το κάνεις με άχρωμο συντηρητικό ή με το τελικό βερνίκι χρωματισμού;

το συντηρητικό ειναι συντηρητικό , απλα κ τελος. το βερνικι θα σου κλείσει τους πορους για προστασια

συντηρητικο με χρώμα μονο αν βαλεις αχρωμο βερνικι ή το αντιθετο συντηρητικο αχρωμο με βερνικι με χρωμα διαφορετικα θα σκουρίνει το ξυλο απο το αρχικό του χρωμα

το αραιωμενο που λεω ειναι βερνικι αραιωμενο αφου το τελευταιο σου χερι ηταν βερνικι

το συντηρητικο ειναι σαν νερο το βερνικι σαν μελι αραιο. μετα δεν θα μπορεις να βαλεις ξανα συντηρητικο πανω στο βερνικι. θα εχουν κλεισει οι ποροι κ απλα θα τρεχει πανω στο βερνικι μεχρι το πατωμα

 

αρα εν κατακλειδι, συντηρητικό αρχικα (θα ελεγα 2 χερια με 24ωρες διαφορα) ασχετα το ειδος κ το χρωμα. Μετα βερνικι για να κλεισουν οι ποροι

 

κατι σαν τα μεταλα, πρωτα ασταρι κ μετα μπογια

 

το συντηρητικό δουλευει κ σαν φαρμακο για το ξυλο αλλα κανει κ υποστρωμα για το βερνικι

 

μπορεις να βαλεις κ βερνικι μονο οπως ειπαν αλλα μην ξεχνας οτι το ξυλο ειναι ζωντανος οργανισμος κ ας το εχουν κανει ενα σωρο καδρονακια!

καλο θα ηταν να εβαζες ιδιου τυπου συντηρητικο με βερνικι λχ νερου με νερου κ οχι ενα ειδος με αλλο ειδος... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 360city είπε

το συντηρητικό ειναι συντηρητικό , απλα κ τελος. το βερνικι θα σου κλείσει τους πορους για προστασια

συντηρητικο με χρώμα μονο αν βαλεις αχρωμο βερνικι ή το αντιθετο συντηρητικο αχρωμο με βερνικι με χρωμα διαφορετικα θα σκουρίνει το ξυλο απο το αρχικό του χρωμα

το αραιωμενο που λεω ειναι βερνικι αραιωμενο αφου το τελευταιο σου χερι ηταν βερνικι

το συντηρητικο ειναι σαν νερο το βερνικι σαν μελι αραιο. μετα δεν θα μπορεις να βαλεις ξανα συντηρητικο πανω στο βερνικι. θα εχουν κλεισει οι ποροι κ απλα θα τρεχει πανω στο βερνικι μεχρι το πατωμα

 

αρα εν κατακλειδι, συντηρητικό αρχικα (θα ελεγα 2 χερια με 24ωρες διαφορα) ασχετα το ειδος κ το χρωμα. Μετα βερνικι για να κλεισουν οι ποροι

 

κατι σαν τα μεταλα, πρωτα ασταρι κ μετα μπογια

 

το συντηρητικό δουλευει κ σαν φαρμακο για το ξυλο αλλα κανει κ υποστρωμα για το βερνικι

 

μπορεις να βαλεις κ βερνικι μονο οπως ειπαν αλλα μην ξεχνας οτι το ξυλο ειναι ζωντανος οργανισμος κ ας το εχουν κανει ενα σωρο καδρονακια!

καλο θα ηταν να εβαζες ιδιου τυπου συντηρητικο με βερνικι λχ νερου με νερου κ οχι ενα ειδος με αλλο ειδος... 

σ'ευχαριστώ φίλε! Μου ξεκαθάρισες αρκετά πράγματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, katbo είπε

σ'ευχαριστώ φίλε! Μου ξεκαθάρισες αρκετά πράγματα!

τις κολώνες στο εδαφος με μεταλικες βασεις... καλο θα ηταν τα ξυλα να ηταν πρωτα "εμποτισμένα κ μετα εφαρμογη τους συνδεσμους.

ΤΙΡ της ημέρας: μολις βαλεις βιδες κλπ περνα τα κ αυτα λιγο βερνικι, ειδικα τα χαμηλα που τρωνε νερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...