Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Doubt είπε

Μόνος σου θα αλλάξεις θερμοσίφωνα;

Μαζί με έναν “υδραυλικό” που δεν ήξερε το κόλπο με το αλφαδολάστιχο! 

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να νοικιάσω έναν αεροσυμπιεστή για να βάψη μερικά πορτάκια κουζίνας. Έχετε υπόψη κανένα αξιόπιστο κατάστημα που να νοικιάζει εξοπλισμό; (εντός Αττικής)

 

Αν υπάρχει καμία συμβουλή για να περάσω με λάκα (με πιστόλι) τα πορτάκια καλοδεχούμενη!

Επεξ/σία από lofter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zoranb είπε

Πώς μπορώ να τον αδειάσω ώστε να ελαφρύνει; Υπάρχει τρόπος;

 

5 ώρες πριν, zoranb είπε

Το μόνο πρόβλημα είναι πώς θα ρουφήξει κανείς το σκουριασμένο νερό που υπάρχει μέσα;

το βάζεις μια φορά και τελειώνεις Δεν ροφάς και αδειάζει τον νερο του ηλιακου  σε 10'  και δεν λερώνεις τίποτα Ένα λάστιχο ποτισματος στην κάνουλα Το εχω σε 3 ηλιακούς και 2 ηλεκτρομποιλερ

Spoiler

2117922461_5.png.fa1902161dada1a704755cde2dae2781.png

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hp8 είπε

 

το βάζεις μια φορά και τελειώνεις Δεν ροφάς και αδειάζει τον νερο του ηλιακου  σε 10'  και δεν λερώνεις τίποτα Ένα λάστιχο ποτισματος στην κάνουλα Το εχω σε 3 ηλιακούς και 2 ηλεκτρομποιλερ

  Απόκρυψη περιεχομένων

2117922461_5.png.fa1902161dada1a704755cde2dae2781.png

 

και πως θα δημιουργησει ροη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, paylidis είπε

και πως θα δημιουργησει ροη;

ποσα δινεις να σου πω ;) ? 

να το πάρει το ποταμι Στους ηλιακους που βγαινουν απο κατω τα νερα καιειναι ευκολο Εχω βαλει ρακορ στο ζεστο το λασκαρω και τρεχει μονο του Στα ημεκρτμποιλερ που βγαζουν πανω τις,στο ζεστο εχω παλι ταφ με κανουλα και  ανοιγω το κρυο και σε δευτερολεπτα το ζεστο

Επεξ/σία από hp8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, hp8 είπε

 

το βάζεις μια φορά και τελειώνεις Δεν ροφάς και αδειάζει τον νερο του ηλιακου  σε 10'  και δεν λερώνεις τίποτα Ένα λάστιχο ποτισματος στην κάνουλα Το εχω σε 3 ηλιακούς και 2 ηλεκτρομποιλερ

  Απόκρυψη περιεχομένων

2117922461_5.png.fa1902161dada1a704755cde2dae2781.png

 

Στο κρύο το βάζεις αυτό το σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στο ζορανμπ το λογαριασμό! 😂

δες το παραπανω Το πηρε το ποταμι:D

44 λεπτά πριν, Doubt είπε

Στο κρύο το βάζεις αυτό το σύστημα;

ναι

Επεξ/σία από hp8
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hp8 είπε

δες το παραπανω Το πηρε το ποταμι:D

3 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σε ηλιακο το εχω δει και εγω... Σε Θερμοσίφωνο μου φαινεται πιο περιπλοκο αυτο με τις βανες απο το αλφαδολάστιχο :P 

Καλη ιδεα παντως, μονο - το οτι δημιουργεις επιπλεον ενωσεις αρα και σημεια δυνητικης διαρροής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Σε ηλιακο το εχω δει και εγω... Σε Θερμοσίφωνο μου φαινεται πιο περιπλοκο αυτο με τις βανες απο το αλφαδολάστιχο :P 

Καλη ιδεα παντως, μονο - το οτι δημιουργεις επιπλεον ενωσεις αρα και σημεια δυνητικης διαρροής.

Στο πατάρι το ηλεκτρομποιλερ της how..... το ειχα 16 δεν τρύπησε Το αλλαξα την ανοιξη γιατι αποκοληθηκε μεσα  το σμαλτο  Στην συντηρηση το ειδα και το αντικατεστησα  Διαρροη απο τα εξαρτήματα δεν είχα ποτέ Το ιδιο θεμα θα ειχαν και τα δικτυα Γεματα εξαρτηματα ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2021 στις 8:33 ΠΜ, zoranb είπε

Θέλω να βγάλω το θερμοσίφωνα από το πατάρι που φαίνεται στη φωτογραφία που πόσταρα πιο πριν (τρύπησε) αλλά είναι γεμάτος νερό κ ασήκωτος! Πώς μπορώ να τον αδειάσω ώστε να ελαφρύνει; Υπάρχει τρόπος;

Λύσε τα σπιράλ πάνω από το θερμοσίφωνα , βγάλε την βαλβίδα πάνω από το σωλήνα του κρύου και εκεί βάλε μια συστολή Αμερικής τρία τέταρτα επί μισή , (το ζητας από μαγαζί με υδραυλικά) και βάλε ένα λάστιχο που από κάποιο μπαλκόνι. Ύστερα φυσάς στη σωλήνα του ζεστού , μέχρι να ξεκινήσει να βγει νερό μέσα από το θερμοσίφωνα. Μετά αναλαμβάνει δουλειά η υποπίεση και αδειάζει μόνο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...