Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποστρωμα δαπέδου για laminate τι να επιλέξω??

https://www.skroutz.gr/c/3355/diafora-dapedon/f/1263299/ypostroma.html

Έχει πάρα πολλές επιλογές πού έχω μπερδευτεί. Τι μάρκα να επιλέξω. 

Για 5mm με βλέπω Για να έχω καλύτερη θερμομόνωση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Petros Electron είπε

Μαλλον το προβλημα ξεκιναει απο τον αυτόματο πλήρωσης. Αέρα δεν ξερω ακομα απο που "μπάζουμε" οταν πεφτει η πιεση.

δες σε full screen  όταν πέφτει η πίεση αρα και η σταθμη του δικτύου

 

 

Επεξ/σία από hp8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, freelove είπε

Υποστρωμα δαπέδου για laminate τι να επιλέξω??

https://www.skroutz.gr/c/3355/diafora-dapedon/f/1263299/ypostroma.html

Έχει πάρα πολλές επιλογές πού έχω μπερδευτεί. Τι μάρκα να επιλέξω. 

Για 5mm με βλέπω Για να έχω καλύτερη θερμομόνωση 

 

Αν είσαι ισόγειο πας σε κάτι καλύτερο αλλά θα σου έρθει άλλο τόσο όσο το laminate . Εγώ το φτηνιάρικο του ευρώ έβαλα. αλλά είμαι 1ο όροφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, hp8 είπε

δες σε full screen  όταν πέφτει η πίεση αρα και η σταθμη του δικτύου

 

 

Καμία στάθμη δε πέφτει σε κανένα σύστημα θέρμανσης αν δε χάνεις νερό από κάπου. Το να πέσει η πίεση δε σημαίνει απαραίτητα ότι μπήκε αέρας ή ότι έπεσε η στάθμη λόγω απωλειών.

Το λέει άλλωστε "during system emptying".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, DrLo είπε

Καμία στάθμη δε πέφτει σε κανένα σύστημα θέρμανσης αν δε χάνεις νερό από κάπου. Το να πέσει η πίεση δε σημαίνει απαραίτητα ότι μπήκε αέρας ή ότι έπεσε η στάθμη λόγω απωλειών.

εγω εβαλα το βιντεο πως μπορει  μπει  αερας  στο δικτυο   και οχι απο που χανει νερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hp8 είπε

εγω εβαλα το βιντεο πως μπορει  μπει  αερας  στο δικτυο   και οχι απο που χανει νερο

αυτο που δείχνει το βίντεο δεν ήταν αυτό που έλεγες ότι δείχνει το βίντεο. Είναι πως τα εξαεριστικό ανοίγουν αυτόματα και διευκολύνουν το άδειασμα του δικτύου. Δεν έχει να κάνει με τη λειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, DrLo είπε

αυτο που δείχνει το βίντεο δεν ήταν αυτό που έλεγες ότι δείχνει το βίντεο. Είναι πως τα εξαεριστικό ανοίγουν αυτόματα και διευκολύνουν το άδειασμα του δικτύου. Δεν έχει να κάνει με τη λειτουργία.

δες το το μπλε βελος στο το τελος  οταν αδεια ζουν οι σωληνες απο νερο αλλα σε full screen

1524699990_.png.9c3c703311174f8a1b44efe9989a2fe8.png

 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα είναι πολύ γενική ερώτηση αλλά μου ζητάει ο νοικάρης να αλλάξω ντουλάπια κουζίνας τι είναι το πιο vfm ?

επίσης τι γνώμη έχετε για τις βαφές κουζίνας - μπάνιου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, snet είπε

καλημέρα είναι πολύ γενική ερώτηση αλλά μου ζητάει ο νοικάρης να αλλάξω ντουλάπια κουζίνας τι είναι το πιο vfm ?

επίσης τι γνώμη έχετε για τις βαφές κουζίνας - μπάνιου;

Αναλογα την κατασταση που ειναι, βαλε καμια φωτο. Αν ειναι χαλια, τοτε ναι πρεπει να τα αλλαξεις. Αν δεν ειναι, τοτε αστον να λεει. Και εγω θελω να μενω σε παλατι αλλα δεν γινεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι που νοικιαζω δεν ξερω γιατι αλλα εκει που ειναι η ηλεκτρική κουζινα δεν εχει ο τοιχος πλακακι. Είναι απλα βαμμενος. 

Οσο και να προσεξεις κατι θα πεταχτεί. Το καθαριζουμε αλλα σκεφτηκα αν υπάρχει κατι να μπει απο πισω, γιατι τα λαδια ποτιζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Στο σπίτι που νοικιαζω δεν ξερω γιατι αλλα εκει που ειναι η ηλεκτρική κουζινα δεν εχει ο τοιχος πλακακι. Είναι απλα βαμμενος. 

Οσο και να προσεξεις κατι θα πεταχτεί. Το καθαριζουμε αλλα σκεφτηκα αν υπάρχει κατι να μπει απο πισω, γιατι τα λαδια ποτιζουν. 

μιλα με  τον ιδιοκτήτη και βαλτε 20 πλακάκια Αν δεν συμφωνεί βαλε με σιλικόνη μονος σου για να βγουν ευκολα χωρις αρμο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Στο σπίτι που νοικιαζω δεν ξερω γιατι αλλα εκει που ειναι η ηλεκτρική κουζινα δεν εχει ο τοιχος πλακακι. Είναι απλα βαμμενος. 

Οσο και να προσεξεις κατι θα πεταχτεί. Το καθαριζουμε αλλα σκεφτηκα αν υπάρχει κατι να μπει απο πισω, γιατι τα λαδια ποτιζουν. 

Υπάρχουν και κάποια φύλλα αλουμινίου αυτοκόλλητα για αυτή τη δουλειά. Για τσεκαρε τα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Υπάρχουν και κάποια φύλλα αλουμινίου αυτοκόλλητα για αυτή τη δουλειά. Για τσεκαρε τα

Τετοια αυτοκολλητα είδα εχει το Leroy αλλα οχι αλουμινίου, αλουμινίου βρισκω, όμως λένε είναι πολυ λεπτο.

Το πλακακι ειναι το πιο ιδανικο αλλα είπα να ρωτησω μπας και υπάρχει καποιος που ειχε παρομοιο θεμα και τι εκανε.

Οι εμαγιε κουζινες εχουνε το καπακι που παλια λειτουργούσε και σαν προστατευτικό, αλλα εγω εχω κεραμικξ που δεν το εχει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...