Προς το περιεχόμενο

Θέμα με το WiFi iPhone 6s.


Pantelispt98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum έχω το εξής θέμα.Μετα το iOS 11.4.1. κάθε φορά που είμαι συνδεμένος στο WiFi και κλειδώνω την συσκευή χάνεται το σήμα.Αυτο βέβαια δεν συμβαίνει συνέχεια αλλά τις περισσότερες φορές το κλειδώνω και όταν το ξεκλειδώσω δεν είναι συνδεμένο στο WiFi και πρέπει να περιμένω λίγο ή και να κλείσω και να ανοίξω για να συνδεθεί.Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανει και σε εμενα στο 7 πλας. μαλλον θα ειναι καποιας μορφης εξοικονομηση. παντως οι ειδοποιησεις λογικα σου ερχονται κανονικα (μεσεντζερ κλπ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ntsioupl είπε

το κανει και σε εμενα στο 7 πλας. μαλλον θα ειναι καποιας μορφης εξοικονομηση. παντως οι ειδοποιησεις λογικα σου ερχονται κανονικα (μεσεντζερ κλπ)?

Τις περισσότερες φορές ναι αλλά κάποιες φορές πρέπει να ξεκλειδωσω το κινητό να συνδεθώ και μετά έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikosgnr είπε

Αν δεν έχεις καθόλου συνδεση, κλείσε τον διακόπτη του KeyChain και κάνε επ. ρυθμ. δικτύου.

Δοκίμασε επίσης και με άλλο Router.

Το δοκίμασα αλλά πάλι το ίδιο.Πάντως επειδή το έψαξα λίγο πάρα πολλοί χρήστες έχουν το ίδιο θέμα μετά το 11.3.1. και δεν ξέρουν πως να το φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, PantelisPt said:

Το δοκίμασα αλλά πάλι το ίδιο.Πάντως επειδή το έψαξα λίγο πάρα πολλοί χρήστες έχουν το ίδιο θέμα μετά το 11.3.1. και δεν ξέρουν πως να το φτιάξουν.

Γιατί δεν πας στη 12?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, PantelisPt είπε

Το δοκίμασα αλλά πάλι το ίδιο.Πάντως επειδή το έψαξα λίγο πάρα πολλοί χρήστες έχουν το ίδιο θέμα μετά το 11.3.1. και δεν ξέρουν πως να το φτιάξουν.

Προσωπικά τέτοιο θέμα δεν έχω.

Σου ξαναλέω, μόνο αν δεν έχεις καθόλου σύνδεση.

Γιατί διαφορετικά έτσι λειτουργεί το iOS. Με το να αποσυνδέεται σε αδρανή κατάσταση.

Πάντως και εγώ συνφωνώ με τα παραπάνω. Αν δε σε ενδιαφέρει το JB, πήγαινε με Restore σε iOS 12.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για σας . Έχω και εγώ πρόβλημα με το WiFi στο iPhone 6. 

Ενω όλες οι συσκευές συνδέονται κανονικά μέσα στο σπίτι με ικανοποιητικό σήμα,το τηλ μου έχει πολλή ελάχιστο .

ξερετε από που σβήνουν τα αποθηκευμένα WiFi τις συσκευής ;;

Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, drakos..drakos said:

Για σας . Έχω και εγώ πρόβλημα με το WiFi στο iPhone 6. 

Ενω όλες οι συσκευές συνδέονται κανονικά μέσα στο σπίτι με ικανοποιητικό σήμα,το τηλ μου έχει πολλή ελάχιστο .

ξερετε από που σβήνουν τα αποθηκευμένα WiFi τις συσκευής ;;

Ευχαριστώ .

Αν κατάλαβα τι ρωτάς, πατάς το “i” δίπλα απ’ το δίκτυο (Settings>Wi-Fi) και μετά «Forget this Network».

Σε άλλα Wi-Fi δίκτυα, πώς συμπεριφέρεται;

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...